Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

dexter написа:
Kleo написа:Ще си направя специален буркан, който ще използвам с радост през 2017.
Ще го пълня с бележчици, в които с няколко думи разказвам какво хубаво нещо ми се е случило през деня или през седмицата.
В края на годината ще отворя буркана и с кеф ще си чета написаните и споделени от мен листчета :1216
Това е много добра идея :)! Моята дъщеря направи нещо подобно миналата година - едка кутия, която нарече "пощенска". Идеята беше всеки от семейството да пуска от време на време картичка или бележка за някой друг член и в края на годината да видим кой какво е получил. Но за съжаление не проработи, което не означава, че не може пак да опитаме - кутията е готова и си седи в очакване :).
И двете идеи са великолепни! Просто трябва да се приложат в действие! Мерси, че сподели и вашата идейка, Декс! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Много гадно нещо е инертността. Забравянето. Липсата на конкретен план, в който да включиш като точка желаното. С две думи, не съм си направила все още нито единия от двата вида буркани. Мисля си обаче да си предвидя вече поне едно бурканче за тези прекрасни цели :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Да пиша, да пиша, да пиша.
И публикувам.
Да си развивам сайта и страницата във Фейсбук.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Да отида на двуседмичното обучение в Холандия.
Колкото повече време минава, толкова повече ми се ходи.
На 20.02. ще разбера дали съм в списъка с 18-имата заминаващи или не съм.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Постигната :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Kleo написа:
dexter написа:
Kleo написа:Ще си направя специален буркан, който ще използвам с радост през 2017.
Ще го пълня с бележчици, в които с няколко думи разказвам какво хубаво нещо ми се е случило през деня или през седмицата.
В края на годината ще отворя буркана и с кеф ще си чета написаните и споделени от мен листчета :1216
Това е много добра идея :)! Моята дъщеря направи нещо подобно миналата година - едка кутия, която нарече "пощенска". Идеята беше всеки от семейството да пуска от време на време картичка или бележка за някой друг член и в края на годината да видим кой какво е получил. Но за съжаление не проработи, което не означава, че не може пак да опитаме - кутията е готова и си седи в очакване :).
И двете идеи са великолепни! Просто трябва да се приложат в действие! Мерси, че сподели и вашата идейка, Декс! :922
Да продължа по темата: наскоро си направих т.нар. Буркан на Бога. В него си слагам цветни листчета с мои лични желания. Такива, върху които съм работила, но не постигам резултат или яснота. Затова символично предавам проблема или въпроса за разрешаване в ръцете на Бог и се отпускам. Тази техника е добра за минимум две неща: човек релаксира и се освобождава от излишния стрес от една страна, и се учи да пуска контрола от себе си, тоест да приема, че невинаги и не всичко зависи от него. Учи се да се уповава повече на Вселената / Бог / Световния ред и Хармония. Отървава се от чувството, че вечно се бори, че все е във война с другите хора, маха се усещането за непрестанна битка с нещата. Приятно ми е, хубаво ми е, препоръчвам. Лично аз ползвам обикновен стъклен буркан за целта, но знам, че някои хора използват малки бурканчета или кутии за листчетата си. :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Скоро ще преполовим годината.
Кой докъде я докара с желанията си?
Аз съм доволна и благодарна за последните месеци.
И вкъщи, и в работата - мир, успехи, разбирателство между хората.
Обучавам се онлайн на нещо ново за мен, което ми е много интересно, от февруари насам.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2016 + равносметка за 2015

Мнение от Kleo »

Да си припомня какво исках за 2017 година:
Kleo написа: ... Желая 2017 година да бъде по-мирна за целия свят. Да има по-малко тероризъм и насилие. Нахлуващите в страната ни чужденци да се държат по-добре, зачитайки къде се намират. Желая България да върви напред. Желая здраве на мен и на близките ми. Също успехи в професионален план, както и достатъчно парички за всичко. Истински приятели, любов и страст. Да ми е спокойно и уютно. Да се обичам все по-качествено. Да се грижа с нежност за себе си, не само за околните. Ей такива неща... Вие сте! /ако искате де/
Kleo написа:Да продължа да обичам себе си качествено, както успях да го направя през 2016 година. Да бъда физически и психически здрава. Да се запиша на бели-денс или някакви други танци. Да отслабна, поне малко, ако не толкова, колкото ми се иска. Да постигам успехи в професионален и финансов план. Да има разбирателство и хармония в дома ми. ...
Kleo написа:Да разчитам ЗНАЦИТЕ по-добре, по-бързо и по-качествено.
Kleo написа:Да пиша, да пиша, да пиша. И публикувам. Да си развивам сайта и страницата във Фейсбук.
Kleo написа:
Постигната :1216
Мина първата половина на 2017 година. Доволна съм от постигнатото до момента. Наистина. И съм благодарна за всичко. Оставам с вяра за втората й половина. А тя ще започне със семейството на МОРЕ, съвсем скоро. Прекрасно! :954 :954 :954

П.П. Е, не стигнах нито до Холандия, нито до Свети Влас по служебен път, но нищо, следващият път!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Как си тече времето, нали? ... Ето, че скоро ще правя традиционната за мен самата равносметка за отлитащата си малко по малко 2017 година. Пожелано - постигнато - непостигнато. Последвана, разбира се, от традиционното за мен целеполагане за идващата 2018 година. Нищо, че си пиша почти сама тука, нищо! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Цел за 2018 година:

Всекидневно движение и/или тренировки, с които да сваля кг и см, да се чувствам добре, да бъда здрава, да изглеждам чудесно! Това да стане НАВИК и необходимост за мен!

:1216 :1216 :1216

Друга моя цел:

Да се виждам с приятели по-често на живо! Да се срещам с близките на сърцето си хора! Да говоря с тях, да ги изслушвам, да споделяме световете си!

:1211 :1211 :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Да навърша 40 години усмихната. Зряла. Обичаща се. Обичаща. Любяща. Знаеща. И можеща.

Открита да се учи и да пътува. Безспир. Да се радва и да се смее. Да цени всеки миг от живота.

Да боли, ако раната кърви. Умееща да намаже раната с точния мехлем. Позволяваща й да зарасне.

Уважаваща останалия белег. Трупаща опит. Благодарна за всичко, признателна за любовта.

С всеки бял косъм да усеща мъдростта, а не старостта. Ето така си представям моите 40.

Чувстваща сладост. Танцуваща под дъжда. Със заскрежени мигли и вежди.

Замислена и тиха, пред чашата чай или кафе. Резени лимон. И пчелен мед. За да има цитронада :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор