Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Състави новогодишна резолюция за 5 минути - статия на Стоян Георгиев

[img]http://semeistvo.bg/wp-content/uploads/ ... 24x535.png[/img]

Мислиш ли да съставиш своя собствена новогодишна резолюция?

Вероятно повечето хора подготвят своите новогодишни резолюции, надявайки се, че през следващата година някак си ще съумеят да преодолеят своите лоши навици и да я завършат по различен начин.

За съжаление малцина са онези, които успяват да реализират сериозна промяна по отношение на своите цели и дори желания.

Защо?

Изискват се посвещение, дисциплина и много постоянство.

Животът ни не претърпява обрат вследствие на нашите новогодишни декларации за промяна, а от придържането към нашите конкретни цели, вместо развяването на голи твърдения във въздуха като например:

◾ “Ще отслабна”;
◾ “Ще спра да пуша” или
◾ “Ще бъда по-мил с хората”.

Всъщност ние имаме силата да вземем решение, което да промени посоката на живота ни към по-добро, стига да съумеем да запазим фокуса.

Нещо важно за твоята новогодишна резолюция, което често недоглеждаш…

В началото на всяка година хората започват да си правят обещания – обещават си, че ще престанат с бисквитите, ще ходят по-често на фитнес и ще спестяват повече.

Правил ли си някога това?

Какво се случва тогава в края на годината с всичките ти обещания?

Придържал ли си се към целите си?

Всъщност, малко са хората, които постигат новогодишните си обещания, а болшинството дори не намират за необходимо да си поставят цели.

Когато поискаме да постигнем нещо в живота, ние нерядко лъжем самите себе си, че вече сме постигнали целта, докато истината си остава, че промяната, в която и да е била област, е свързана със сериозни действия и постоянство.

Е, какво ще кажеш, ако се опиташ да смениш подхода?

Вземи лист хартия и опиши какво вече си постигнал през изминалата година – може би това не е толкова малко?

Предполагам, че този подход ще ти даде нов тласък при поставянето на целите ти за новата година.

Остави място за най-близките хора в твоята новогодишна резолюция!

Ако си като повечето хора, които имат собствено семейство, животът ти е изключително зает и забързан.

Забързан дотолкова, че в твоята умствена нагласа семейството ти е нещо, което просто присъства в живота, а не непременно важна сфера, нуждаеща се от цели, към които да се стремиш.

Всъщност, за немалко мъже и жени се оказва по-лесно да си някъде навън и да преследваш житейските си цели, отколкото да отделяш на най-близките си внимание, грижа и адекватно отношение.

Препоръчвам ти, независимо накъде си се запътил, да не забравяш семейството си през идващата година.

Каквото и да се налага да работиш, знай, че твоите най-скъпи хора ще бъдат приоритетно важни за теб.

Как може да стане това?

1. Обаждай се на съпруга/съпругата и децата си всеки ден.

2. Направи всичко възможно да отделиш поне две или три вечери през седмицата за своите съпруг/съпруга и деца. Заетият ти график не може да бъде извинение за чести отсъствия от дома.

3. Не позволявай да намалиш чувствителността към децата си. Въвлечи се в техния свят, проекти и преживявания. Прекарвай време с всяко дете поотделно.

4. Установи кои са лошите навици, които ти крадат от времето. Попитай своите близки, колеги, приятели.

И, разбира се – не позволявай на работните ти ангажименти да откраднат от приоритетното време за твоето семейство.

Нека сега да предложа нещо.

Състави твоята новогодишна резолюция за буквално 5 минути

Можеш ли вместо дълги новогодишни резолюции да се съсредоточиш върху три прости думи на промяната?

Идеята е тези три думи да ти служат като “пътеводна светлина” в бурята от задачите и да те връщат в изходно положение, когато изгубиш фокуса.

Разбира се това само по себе си не е достатъчно, за да те придвижи напред.

Ще е необходимо да опишеш в малко повече детайли своята по-пълна история, мечти, цели, планове и о, да – ежедневен календар, за да не лъжеш сам себе си.

Всъщност трите думи представляват кратко обобщение на твоята по-голяма история; нещо като App-икона на твоята софтуерна програма; аватар, изображение за бърз достъп до нея.

Отдели време и помисли кои са трите думи, които олицетворяват подобрение в главните области на твоя живот през идната година.

В най-доброя случай те ще бъдат положителни и зареждащи те с енергия, а не негативни.

Помисли за думи, които ти носят повече от реализация на дадена цел, а вместо това изграждат адекватно отношение и формиране на ценности.

Помисли за три думи, които ти помагат да се фокусираш върху голямата картина.

Моите три ключови думи за тази година са: СЕМЕЙСТВО, ПРИЯТЕЛИ, НОВО НАЧАЛО.

А твоите?


П.П. Моите си избрах да бъдат: ИЗОБИЛИЕ, ЛЮБОВ, РАЗБИРАТЕЛСТВО СЪС СИНА МИ.

А вашите?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Алекс да бъде приет да учи в НГПИ "Свети Лука" след 7. клас.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

За себе си искам ... честно! ... дано не прозвучи меркантилно и глупаво... искам повече ИЗОБИЛИЕ в моя свят. Искам аз и мъжът ми да получаваме повече реални ДОХОДИ за труда, който полагаме. Искам да можем да си купим някои дълго отлагани и необходими неща, както и да довършим ремонта в кухнята, в банята, в коридора. Искам да си имаме КЪЩИЧКА С ДВОР на някое прекрасно местенце близо до София /Искърското дефиле - защо не?/, където да си почиваме уикендите. Искам да мога да ходя на повече платени КУРСОВЕ и ОБУЧЕНИЯ, и да си купувам повече КНИГИ. Искам да ходим повече на КИНО и на ТЕАТЪР. И повече да ПЪТУВАМЕ.

Искам да мога да ПОДАРЯВАМ повече хубави подаръци на близките и приятелите си. Искам да мога да осигурявам с лекота на сина си екскурзиите и почивките, както и качествени дрехи, маратонки, излизания, уроци, техника. Искам да мога да ИНВЕСТИРАМ в нечия голяма мечта. Искам да давам средства и пари за БЛАГОТВОРИТЕЛНИ каузи. Искам ... с две думи, искам повече ПАРИ, за да сбъдна не само чисто материалните си желания, но и такива, които са духовни, образователни, емоционални и т.н., но отново обвързани с пари.

Искам МЪЖЪТ ми да се чувства по-щастлив и по-удовлетворен вътрешно. Да бъде в мир със себе си и със света. Да бъде по-голям оптимист. Когато той се чувства добре, някак и аз почвам да се чувствам в пъти по-добре и ... по-спокойна, стабилна, уравновесена, сигурна. Искам той да намери мястото си под Слънцето. Да почувства богатството в себе си и да го привлече и във външния свят. Знам, че го може. Трябва и той да повярва повече в себе си. Да ми е жив и здрав.

Искам да имам повече КЛИЕНТИ, съответно повече ДОВОЛНИ клиенти, които да доведат при мен нови КЛИЕНТИ ... :1069 , и с това, че съм им дала качествена услуга, те да възнаградят достойно труда ми. Ето за горните неща мечтае душата ми и ги очаква с нетърпение.

Кой знае? Може би пък точно 2018 година ще е годината на ИЗОБИЛИЕТО В МОЕТО СЕМЕЙСТВО!!!

И една песничка, в унисон с горните ми желания:

[youtube]SfhTiWWp_M4[/youtube]

Кристо - Стъпвай Смело (Official HD Video) ft. Пим Пам, Биляна Лазарова
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Някой да мечтае заедно с мен за настъпилата вече 2018 година? :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Изображение

Претегляйте желанията си, премервайте целите си, оглеждайте мечтите си... защото:

"Да убеждаваш хората да придобиват това, което не им е необходимо, с пари, които нямат, за да впечатлят някого, на когото изобщо не му пука – днес това мошеничество е станало виртуозно." – Виктор Папанек

Рекламният бизнес не спи.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

1 месец мина от новата година.

Пожелавам си също така:

Да ходя по-често на кино и на театър :222

Алекс да го приемат в желаната гимназия :222

Да стана леля за трети път на живо и здраво бебенце :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Идва краят на първото полугодие на 2018 година.
Вървя си по Пътя. Постигам някои цели.
Други още ми се опъват. А вие къде сте, що сте? :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от cchery »

Kleo написа:Идва краят на първото полугодие на 2018 година.
Вървя си по Пътя. Постигам някои цели.
Други още ми се опъват. А вие къде сте, що сте? :222
Аз не мога да ти отговоря, Деска. Щото нямах нито една поставена цел в началото на годината или поне не нещо, което да преследвам на всяка цена.... И да ти кажа - това ме удовлетворява напълно, защото ми се случват интересни, нови и интригуващи неща и ми е повече от добре :lol: :lol: ..

Какъв ти е пътят, Деси? И защо го пишеш с главна буква? :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

cchery написа: ... Какъв ти е пътят, Деси? И защо го пишеш с главна буква? :)
Защото така ми идва всеки път, когато пиша за нечий Път. Свързвам го с това, че като е с главна буква, не е път като пътека, а път, като житейски опит, като натрупана мъдрост, като мисия, цел и посока. "Моят Път не е твоят. Трябва сам да вървя...". Не мога да ти обясня защо, просто така го усещам. Когато е житейски път, е Път, когато е физическа пътека, е път :lol:

А моят Път... по който си вървя... е да следвам желанията на сърцето си. Да не правя компромиси с това, което работя по цял ден, заради парите само. Още от 18-годишна, когато твърдо заявих на нашите, че или ще е Психология, или никакво висше, устоявам на стремежите си. После обаче се отклоних от пътя си... Работих години наред какво ли не... Затова пиша сега, че си вървя по пътя, че се чувствам на мястото си, че работя точно като психолог и не само, слава Богу! В Центъра станах и зрителен терапевт, и водя групови беседи /тоест влагам и учителска нотка в ежедневието си/, в извънработно време изготвям и хороскопи, а астрологията ми е отдавнашна моя страст, превърната първо в хоби, после във втора професия. Та това имах предвид вкратце. :922

Черко, радвам се за теб и за твоето пускане в живота! Без предварителни планове, цели, задачи. Това е доверчиво. Уповаваш се. И се потапяш в самия миг. Браво на тебе! Много ти се радвам. Наистина.

И другото, разбира се. Личният ми живот. И там съм си поставила цели за следване и постигане. И се стремя. И вървя.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Скоро идва последният месец в годината.
Дълги нощи, кратки дни, време за размисъл.
Идва моето време да направя равносметка за 2018 година.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор