Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Да продължа да обичам себе си качествено, както успях да го направя през 2016 година.
Да бъда физически и психически здрава. Да се запиша на бели-денс или някакви други танци. Да отслабна, поне малко, ако не толкова, колкото ми се иска.
Да постигам успехи в професионален и финансов план.
Да има разбирателство и хармония в дома ми.
Ще дописвам...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Да разчитам ЗНАЦИТЕ по-добре, по-бързо и по-качествено.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Анализ на изминалата година или анализ на личния живот - упражнение оттук - цък!

Изображение

След празничната еуфория, списъците с желания и обещанията за новата година и равносметките за старата, влязохме в ежедневието и сякаш всичко е по старому. Може би дори ни липсва тонус и вдъхновение. За възстановяването на енергията ще ви намигна в края на тази публикация. А сега ще се спрем на друга тема. Когато страстите са се успокоили можем да направим нещо полезно за себе си и живота си. Един качествен анализ на изминалите дни. Този анализ е подходящ както за преглед на 2016 година, така и за преглед на годините от нашия живот. Ето какво ви трябва - първо желание, второ малко време, трето лист и химикалка. Хубаво е да се настаните комфортно на тихо и удобно място, защото няма да ви е приятно някой да ви прекъсне.

Разделяме листа условно на три сектора - минало, настояще и бъдеще. В началото ще се спрем на миналото. То е основата на настоящето, а настоящето дава отраженията си в бъдещето. Поемете дълбоко въздух няколко пъти и позволете на отговорите сами да дойдат. Докато пишете не мислете за това, което е излязло на листа, после ще имате време за разсъждения. Просто оставете потока от думи да се лее. И така, започваме!

Минало:
• 5-10 най-важни урока
•5 -10 най-ярки момента
• 5-10 интересни места, на които бях
• новите хора в живота ми, които са ме вдъхновиха и от които съм научила нещо
• какво ми попречи да бъда или направя каквото поисках

Настояще:
• коя съм аз сега
• моите основни ценности (напр. самата себе си, образование, умения, свобода и т.н.)
• какви са моите ресурси (напр. работа, образование, подкрепа от близките и т.н.)
• моите основни състояния (напр. угриженост, тъга, вдъхновеност и т.н.)
• моите желани състояния (напр. лекота, радост, увереност и т.н.)
• живея ли изхождайки от ценностите си и желаните състояния. Ако не - какво ми пречи
• за какво съм благодарна сега
• какви са източниците ми на радост
• какво е моето вдъхновение
• какви са моите мотивация, цели и желания
• какво да направя, за да постигна целите си

Бъдеще:
• каква визия имам живота си
• каква е по-добрата версия на мен
• какви интуитивни послания идват за моето бъдеще
• какви са задачите ми в близост до цялостната ми визия през идните месеци, години
• какви качества е важно да развия
• какви умения е добре да придобия
• какви здравословни навици е хубаво да изградя
• какви духовни практики да усвоя
• какви професионални навици и умения е необходимо да придобия
• какво ми е нужно още за желаното състояние
• какви хора са ми нужни (учители, треньори, ментор, подкрепа от близките и т.н.)
• как и с какво да поддържам мотивацията си

Сигурна съм, че сте получили ценна информация за себе си и живота си! Тези въпроси е полезно да си ги задавате периодично. Сами ще се учудете колко точни и практични отговори ще идват при вас от самите вас. Важно по повод бъдещето! Бъдещето е необятно! Но то зависи до голяма степен от днес - от мислите ни днес, от емоциите, от действията днес. А и бъдещето бързо се случва, докато го чакаме и то вече е минало. Бъдете възприемчиви и отворени за безкрайните възможности, които Животът носи и за благословиите на Вселената. Не е нужно да се фиксирате като си създавате предварителни сценарии и очаквания за идните дни. Просто се отворете и приемайте, защото онова, което ние смятаме за добро, може да не е най-доброто. Може в това време, докато си четем сценария, който сме си съчинили, нещата да се случат по различен начин и да пропускаме това, което е дошло при нас точно под носа ни. Възможно е докато си хленчим в очакването да не видим чудесата... Просто набелязвайте идеите и целите си, мечтайте и оставете Вселената да си върши своята работа. То е като да поръчаш обяда си в ресторант - избираш от менюто, казваш на сервитьора и той отнася поръчката ти в кухнята. Какво става там ти не знаеш нали? Не висиш над главата на готвача да му казваш как да готви, не му даваш препоръки, не променяш рецептата. В крайна сметка получаваш обяда, който си си избрала.

Важно по повод миналото! Ако идват емоции у вас, докато записвате миналото, оставате емоциите да излязат. Не ги крийте под килима и не се правете, че сякаш ги няма. Емоциите се лекуват с изразяване! Вижте какво ви казват, какви уроци показват, защо ги има изобщо и т.н.

Важно по повод настоящето! Каквото и да излезе от списъка ви, бъдете гъвкави, а не самокритични. Лесно е да се тръшнем в негативност, лесно е да мрънкаме, лесно е да сме виновни, лесно е да хулим, да завиждаме. Но! Много по-ценно е да не се дадем на негативните си мисли, изразходвайки енергията си в тях. Много по-ценно е да видим позитивното и да се насочим към него. С позитивно отношение към себе си, Света и хората се постига многоооо повече! Не забравяйте, че мислите ни са магнити. Ако изхождаме от страх, гняв, нямане, яд или вина - ще викаме ситуации, които ще носят още от това! Ако в мислите ни има любов, благодарност, приемане, признателно, радост, лекота - ооо, вълшебствата вече са на път!

Е, това е от мен! Поздрави от сърце и с любов,

Таня

П.С. Липсва ли ви енергия? Искате ли енергията у вас да е женска, а не мъжка? Искате енергия за сътворяване на живота? Иска ви се да бъдете по-жизнени, по-свежи и млади? Искате да изчистите блокажите и автосаботажите от вас? Искате ли да медитирате? Обаче колкото и да се опитвате нещо не ви си получава, нали? Може би умът ви не се успокоява? Или просто този вид медитация, които пробвате не е за вас! Чували ли сте, че има динамични медитации? Знаете ли, че те носят огромен брой ползи? Знаете ли, че тези медитации са адаптирани специално за нуждите на нежния пол?
Опитайте! Може да ви хареса! Първите динамични медитации ще бъдат на 14.01 в София, център Оя!
✔1 0ч до 11ч "Кундалини медитация"
✔ 11:15 ч до 12:15ч "Дишане през чакри"
✔ 12:30ч до 13:15 танц-медитация "Сърце с любов"
За спецификите на всяка динамична медитация тук: http://jenskasila.blogspot.bg/2016/07/b ... .html#more" onclick="window.open(this.href);return false;
Какво е нужно да знаете още? Моля, облечете се удобно, тъй като ще работим с тялото. Няма да ви е комфортно, ако сте с тежки бижута, силен парфюм и неудобни дрехи. Задължително вземете с вас бутилка вода. Практиката се прави на специална за целта музика. Цена на всяка медитация: 15лв с предварително записване и запазване на място. Цената в деня на събитието е 20лв. Група до 8-10 дами. МЕСТАТА СА ОГРАНИЧЕНИ! МОЛЯ, ЗАПАЗЕТЕ СВОЕТО НАВРЕМЕ! За връзка, запитване и записване: 0898 810 108 и t_kasabova@abv.bg

Публикувано от Таня в петък, януари 06, 2017
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Ще си направя специален буркан, който ще използвам с радост през 2017.
Ще го пълня с бележчици, в които с няколко думи разказвам какво хубаво нещо ми се е случило през деня или през седмицата.
В края на годината ще отворя буркана и с кеф ще си чета написаните и споделени от мен листчета :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от dexter »

Kleo написа:Ще си направя специален буркан, който ще използвам с радост през 2017.
Ще го пълня с бележчици, в които с няколко думи разказвам какво хубаво нещо ми се е случило през деня или през седмицата.
В края на годината ще отворя буркана и с кеф ще си чета написаните и споделени от мен листчета :1216
Това е много добра идея :)! Моята дъщеря направи нещо подобно миналата година - едка кутия, която нарече "пощенска". Идеята беше всеки от семейството да пуска от време на време картичка или бележка за някой друг член и в края на годината да видим кой какво е получил. Но за съжаление не проработи, което не означава, че не може пак да опитаме - кутията е готова и си седи в очакване :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

dexter написа:
Kleo написа:Ще си направя специален буркан, който ще използвам с радост през 2017.
Ще го пълня с бележчици, в които с няколко думи разказвам какво хубаво нещо ми се е случило през деня или през седмицата.
В края на годината ще отворя буркана и с кеф ще си чета написаните и споделени от мен листчета :1216
Това е много добра идея :)! Моята дъщеря направи нещо подобно миналата година - едка кутия, която нарече "пощенска". Идеята беше всеки от семейството да пуска от време на време картичка или бележка за някой друг член и в края на годината да видим кой какво е получил. Но за съжаление не проработи, което не означава, че не може пак да опитаме - кутията е готова и си седи в очакване :).
И двете идеи са великолепни! Просто трябва да се приложат в действие! Мерси, че сподели и вашата идейка, Декс! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Много гадно нещо е инертността. Забравянето. Липсата на конкретен план, в който да включиш като точка желаното. С две думи, не съм си направила все още нито единия от двата вида буркани. Мисля си обаче да си предвидя вече поне едно бурканче за тези прекрасни цели :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Да пиша, да пиша, да пиша.
И публикувам.
Да си развивам сайта и страницата във Фейсбук.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Да отида на двуседмичното обучение в Холандия.
Колкото повече време минава, толкова повече ми се ходи.
На 20.02. ще разбера дали съм в списъка с 18-имата заминаващи или не съм.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Постигната :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор