Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Цел за 2018 година:

Всекидневно движение и/или тренировки, с които да сваля кг и см, да се чувствам добре, да бъда здрава, да изглеждам чудесно! Това да стане НАВИК и необходимост за мен!

:1216 :1216 :1216

Друга моя цел:

Да се виждам с приятели по-често на живо! Да се срещам с близките на сърцето си хора! Да говоря с тях, да ги изслушвам, да споделяме световете си!

:1211 :1211 :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2017 + равносметка за 2016

Мнение от Kleo »

Да навърша 40 години усмихната. Зряла. Обичаща се. Обичаща. Любяща. Знаеща. И можеща.

Открита да се учи и да пътува. Безспир. Да се радва и да се смее. Да цени всеки миг от живота.

Да боли, ако раната кърви. Умееща да намаже раната с точния мехлем. Позволяваща й да зарасне.

Уважаваща останалия белег. Трупаща опит. Благодарна за всичко, признателна за любовта.

С всеки бял косъм да усеща мъдростта, а не старостта. Ето така си представям моите 40.

Чувстваща сладост. Танцуваща под дъжда. Със заскрежени мигли и вежди.

Замислена и тиха, пред чашата чай или кафе. Резени лимон. И пчелен мед. За да има цитронада :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Състави новогодишна резолюция за 5 минути - статия на Стоян Георгиев

[img]http://semeistvo.bg/wp-content/uploads/ ... 24x535.png[/img]

Мислиш ли да съставиш своя собствена новогодишна резолюция?

Вероятно повечето хора подготвят своите новогодишни резолюции, надявайки се, че през следващата година някак си ще съумеят да преодолеят своите лоши навици и да я завършат по различен начин.

За съжаление малцина са онези, които успяват да реализират сериозна промяна по отношение на своите цели и дори желания.

Защо?

Изискват се посвещение, дисциплина и много постоянство.

Животът ни не претърпява обрат вследствие на нашите новогодишни декларации за промяна, а от придържането към нашите конкретни цели, вместо развяването на голи твърдения във въздуха като например:

◾ “Ще отслабна”;
◾ “Ще спра да пуша” или
◾ “Ще бъда по-мил с хората”.

Всъщност ние имаме силата да вземем решение, което да промени посоката на живота ни към по-добро, стига да съумеем да запазим фокуса.

Нещо важно за твоята новогодишна резолюция, което често недоглеждаш…

В началото на всяка година хората започват да си правят обещания – обещават си, че ще престанат с бисквитите, ще ходят по-често на фитнес и ще спестяват повече.

Правил ли си някога това?

Какво се случва тогава в края на годината с всичките ти обещания?

Придържал ли си се към целите си?

Всъщност, малко са хората, които постигат новогодишните си обещания, а болшинството дори не намират за необходимо да си поставят цели.

Когато поискаме да постигнем нещо в живота, ние нерядко лъжем самите себе си, че вече сме постигнали целта, докато истината си остава, че промяната, в която и да е била област, е свързана със сериозни действия и постоянство.

Е, какво ще кажеш, ако се опиташ да смениш подхода?

Вземи лист хартия и опиши какво вече си постигнал през изминалата година – може би това не е толкова малко?

Предполагам, че този подход ще ти даде нов тласък при поставянето на целите ти за новата година.

Остави място за най-близките хора в твоята новогодишна резолюция!

Ако си като повечето хора, които имат собствено семейство, животът ти е изключително зает и забързан.

Забързан дотолкова, че в твоята умствена нагласа семейството ти е нещо, което просто присъства в живота, а не непременно важна сфера, нуждаеща се от цели, към които да се стремиш.

Всъщност, за немалко мъже и жени се оказва по-лесно да си някъде навън и да преследваш житейските си цели, отколкото да отделяш на най-близките си внимание, грижа и адекватно отношение.

Препоръчвам ти, независимо накъде си се запътил, да не забравяш семейството си през идващата година.

Каквото и да се налага да работиш, знай, че твоите най-скъпи хора ще бъдат приоритетно важни за теб.

Как може да стане това?

1. Обаждай се на съпруга/съпругата и децата си всеки ден.

2. Направи всичко възможно да отделиш поне две или три вечери през седмицата за своите съпруг/съпруга и деца. Заетият ти график не може да бъде извинение за чести отсъствия от дома.

3. Не позволявай да намалиш чувствителността към децата си. Въвлечи се в техния свят, проекти и преживявания. Прекарвай време с всяко дете поотделно.

4. Установи кои са лошите навици, които ти крадат от времето. Попитай своите близки, колеги, приятели.

И, разбира се – не позволявай на работните ти ангажименти да откраднат от приоритетното време за твоето семейство.

Нека сега да предложа нещо.

Състави твоята новогодишна резолюция за буквално 5 минути

Можеш ли вместо дълги новогодишни резолюции да се съсредоточиш върху три прости думи на промяната?

Идеята е тези три думи да ти служат като “пътеводна светлина” в бурята от задачите и да те връщат в изходно положение, когато изгубиш фокуса.

Разбира се това само по себе си не е достатъчно, за да те придвижи напред.

Ще е необходимо да опишеш в малко повече детайли своята по-пълна история, мечти, цели, планове и о, да – ежедневен календар, за да не лъжеш сам себе си.

Всъщност трите думи представляват кратко обобщение на твоята по-голяма история; нещо като App-икона на твоята софтуерна програма; аватар, изображение за бърз достъп до нея.

Отдели време и помисли кои са трите думи, които олицетворяват подобрение в главните области на твоя живот през идната година.

В най-доброя случай те ще бъдат положителни и зареждащи те с енергия, а не негативни.

Помисли за думи, които ти носят повече от реализация на дадена цел, а вместо това изграждат адекватно отношение и формиране на ценности.

Помисли за три думи, които ти помагат да се фокусираш върху голямата картина.

Моите три ключови думи за тази година са: СЕМЕЙСТВО, ПРИЯТЕЛИ, НОВО НАЧАЛО.

А твоите?


П.П. Моите си избрах да бъдат: ИЗОБИЛИЕ, ЛЮБОВ, РАЗБИРАТЕЛСТВО СЪС СИНА МИ.

А вашите?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Алекс да бъде приет да учи в НГПИ "Свети Лука" след 7. клас.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

За себе си искам ... честно! ... дано не прозвучи меркантилно и глупаво... искам повече ИЗОБИЛИЕ в моя свят. Искам аз и мъжът ми да получаваме повече реални ДОХОДИ за труда, който полагаме. Искам да можем да си купим някои дълго отлагани и необходими неща, както и да довършим ремонта в кухнята, в банята, в коридора. Искам да си имаме КЪЩИЧКА С ДВОР на някое прекрасно местенце близо до София /Искърското дефиле - защо не?/, където да си почиваме уикендите. Искам да мога да ходя на повече платени КУРСОВЕ и ОБУЧЕНИЯ, и да си купувам повече КНИГИ. Искам да ходим повече на КИНО и на ТЕАТЪР. И повече да ПЪТУВАМЕ.

Искам да мога да ПОДАРЯВАМ повече хубави подаръци на близките и приятелите си. Искам да мога да осигурявам с лекота на сина си екскурзиите и почивките, както и качествени дрехи, маратонки, излизания, уроци, техника. Искам да мога да ИНВЕСТИРАМ в нечия голяма мечта. Искам да давам средства и пари за БЛАГОТВОРИТЕЛНИ каузи. Искам ... с две думи, искам повече ПАРИ, за да сбъдна не само чисто материалните си желания, но и такива, които са духовни, образователни, емоционални и т.н., но отново обвързани с пари.

Искам МЪЖЪТ ми да се чувства по-щастлив и по-удовлетворен вътрешно. Да бъде в мир със себе си и със света. Да бъде по-голям оптимист. Когато той се чувства добре, някак и аз почвам да се чувствам в пъти по-добре и ... по-спокойна, стабилна, уравновесена, сигурна. Искам той да намери мястото си под Слънцето. Да почувства богатството в себе си и да го привлече и във външния свят. Знам, че го може. Трябва и той да повярва повече в себе си. Да ми е жив и здрав.

Искам да имам повече КЛИЕНТИ, съответно повече ДОВОЛНИ клиенти, които да доведат при мен нови КЛИЕНТИ ... :1069 , и с това, че съм им дала качествена услуга, те да възнаградят достойно труда ми. Ето за горните неща мечтае душата ми и ги очаква с нетърпение.

Кой знае? Може би пък точно 2018 година ще е годината на ИЗОБИЛИЕТО В МОЕТО СЕМЕЙСТВО!!!

И една песничка, в унисон с горните ми желания:

[youtube]SfhTiWWp_M4[/youtube]

Кристо - Стъпвай Смело (Official HD Video) ft. Пим Пам, Биляна Лазарова
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Някой да мечтае заедно с мен за настъпилата вече 2018 година? :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Изображение

Претегляйте желанията си, премервайте целите си, оглеждайте мечтите си... защото:

"Да убеждаваш хората да придобиват това, което не им е необходимо, с пари, които нямат, за да впечатлят някого, на когото изобщо не му пука – днес това мошеничество е станало виртуозно." – Виктор Папанек

Рекламният бизнес не спи.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

1 месец мина от новата година.

Пожелавам си също така:

Да ходя по-често на кино и на театър :222

Алекс да го приемат в желаната гимназия :222

Да стана леля за трети път на живо и здраво бебенце :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Идва краят на първото полугодие на 2018 година.
Вървя си по Пътя. Постигам някои цели.
Други още ми се опъват. А вие къде сте, що сте? :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от cchery »

Kleo написа:Идва краят на първото полугодие на 2018 година.
Вървя си по Пътя. Постигам някои цели.
Други още ми се опъват. А вие къде сте, що сте? :222
Аз не мога да ти отговоря, Деска. Щото нямах нито една поставена цел в началото на годината или поне не нещо, което да преследвам на всяка цена.... И да ти кажа - това ме удовлетворява напълно, защото ми се случват интересни, нови и интригуващи неща и ми е повече от добре :lol: :lol: ..

Какъв ти е пътят, Деси? И защо го пишеш с главна буква? :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор