Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Мнение от Kleo »

Пускам темата, защото на мен лично ще ми е полезна.
Всички сте добре дошли в нея.
Когато успея, ще споделя какви са моите лични стремления и спомени.

Нарочно сменям отново само заглавието на темата. Тя не е дълга. Не е нужно да се пуска нова такава. Ще си пишем в тази отново.

БЛАГОДАРЯ :922
Последно промяна от Kleo на 03 Дек 2021, 13:40, променено общо 7 пъти.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от DeerE »

Целта ми е да стана по свободен човек, мечтая да се откажа от пороци, желая да бъда обичана повече а също и по разбирана.
2014 година загубено време в работа. Отвори ми очите за много неща и в същото време съм безсилна да променя нещата които не харесвам.
Ама че песимистично. :221
Обещавам следващия път да съм по оптимистична.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от dexter »

Основната ми цел за 2015 година ще бъде да си намеря работа, която да ми е интересна и удовлетворяваща професионално. Не си поставям за цел да е добре платена - не, че не е важно, но няма да е водещо :). Искам да ме ангажира интелектуално, но да ми оставя и свободно време за други неща - за четене на книги, например :D .
Също искам Яна да е здрава, да й е забавно в училище и да се привърже към четенето на книги. Пожелавам на мъжа си да си хареса новата работа и тя да се окаже това, което е искал :).
Амин!
:221
ellyto

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от ellyto »

Тъкмо тези дни си направих една равносметка за тази година....беше много трудна за мен в емоционален план. Нещата, които ми се случиха доста сериозно ме накараха да се замисля и да взема по сериозни мерки за вътрешна трансформация. Има напредък, но има още много какво да се желае.
За следващата година съм си поставила цел да продължавам да бъда дисциплинирана във всяко едно отношение, да уважавам себе си, ако мога повече, да си обръщам още по-голямо внимание и да отделям време да правя нещата, които ми харесват. Колкото и егоистично да звучи всичко, което написах, това ми помага да бъда хем аз по-щастлива, хем всички близки около мен.
Иска ми се да успея да дам на всички свободата, от която всеки човек се нуждае; да не натрапвам моите виждания на другите; да се освободя от желанията си да контролирам всичко и всички около мен; да се освободя от всички натрупани негативни емоции и преживявания от миналото и да живея по-балансирано и в настоящето; Да забременнея и родя най-накрая; да си направя страничка, блог където да събирам всички ценни съвети, практики, които получавам както от книги, форуми, приятели и т.н.
Откъм тренировки - да продължавам все така да възприемам спорта и да го практикувам усилено, защото ме кара да се чувствам добре; да не позволявам мързела да ме завладява; да стана силна, релефна и стегната; Да науча повече тренировъчни упражнения за отделни мускулни групи и да стигна до такова положенеи, че сама да си измислям тренировките.
От към хранене - да не залитам в крайности (може би някой може да сметне, че аз вече съм в крайност :221 , но не е така). Да успея да задържа това положение в което да ям качествени храни, да се храня правилно, бавно и когато усетя глад; да не прекалявам с храните; да не се храня емоционално; да слушам повече тялото си и да си угаждам с нещата, които ме влекат в определени моменти, без да изпитвам вина от това.
Да започна проучването за идеите, които имам за развитие от бизнес гледна точка; да посещаваме заедно с половинката различни културни мероприятия, които да ни разнообразяват вечерите; съответно да си оргназиираме още по-хубави екскурзии, например до екзотични места, които да ни да наситени с прекрасни емоции и преживявания.

и ако до тук не съм описала добре нещата :221 :221 то моите цели са сведени до това да развивам ум, дух и тяло :221 :221 Еми в кратце туй то :1209 :1209
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от Kleo »

Старите ни теми от предишните няколко години - ЦЪК :222

Мерси на Еми, Декс и Елито, че споделиха своите копнежи за идващата година и в ретроспекция преосмислиха отиващата си :922

Колкото до мен, ще помисля още малко и тогава ще се разпиша по тези въпроси... :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от Kleo »

2014-та започна за мен доста шантаво, стихийно и шеметно... С настъпването на Пролетта обаче нещата се успокоиха и нормализираха. Оттогава насам нещата са добре. Но пък ... вече е декември, и както винаги по това време, започвам да мечтая за идващата Нова година.

На първо място си пожелавам физическо и психическо Здраве.
Това не е нещо тривиално. Желанието ми е искрено, горещо и дълбоко.

После - нека има Любов. Любов вътре в мен. Любов около мен. В душите на близки и далечни. Без нея Животът някак горчи и ... натъжава ...

Искам да продължа да Уча. Да се науча на повече търпение. На смирение. На нежност. Да мисля, преди да действам. Да се отърся от егоизма си.

Ще дописвам.
Последно промяна от Kleo на 14 Дек 2014, 21:21, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от Kleo »

Искам вкъщи да се разбираме добре. Искам Алекс да се справи хубаво с матурите и да завърши успешно четвърти клас. Искам да пътуваме повече заедно до красиви непознати местенца. Искам да се чувстваме добре както у дома, така и на работните си места. Искам да се срещам по-често с приятелите си и близките си. Искам най-после да достигна желаните килограми и да се науча да ги поддържам постоянни. Искам равновесие, баланс и хармония в живота си.

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2012/ ... 59dr2h.gif[/img]

[youtube]6Ejga4kJUts[/youtube]
Последно промяна от Kleo на 21 Дек 2014, 18:39, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
margo77

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от margo77 »

Здравейте познати и непознати момичета,
За тази година се записвам в отчетаната и пожелателна тема, а за следващата се надявам и обещавам да съм по-редовна.
За 2014 в личен и семеен план - много емоционална, динамична и изненадваща година - съпругът ми започна магистратурата, която отлага дълго време ( с приемни изпити, което си беше кошмар в къщи), Свети издържа повече от успешно малките матури в четвърти клас, през септември Саши тръгна в първи клас, аз бутам докторантурата полека, сменихме колата, и на 9 октомври за трети път в живота ми видях двете чертички... :954 и за да е пълна картинката - в последните дни на годината стартирахме еднин опит да си купим собствено жилище тук...
За 2015 си пожелавам (пак хронологично като горе) - успешно да приключим с покупката на жилището и да се захванем с един голям ремонт - проект НОВАТА 2016 да посрещаме там, успешно и безаварийно да мине с бебе 3 и дай Боже през юни да си гушкаме малко здраво сладурче, две успешни сесии за тати пожелавам, успешно завършване на първи и пети клас за порасналите ми вече кандидат батко и кака, успешно отлагане на защитата с една година за мен и не на последно място все така да се обичаме и да сме заедно във всичко, здраве и пак здраве.
Хубав край на тази и успешно начало на новата от мен.
До скоро писане, вече имам време.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от cchery »

margo77 написа:Здравейте познати и непознати момичета,
За тази година се записвам в отчетаната и пожелателна тема, а за следващата се надявам и обещавам да съм по-редовна.
За 2014 в личен и семеен план - много емоционална, динамична и изненадваща година - съпругът ми започна магистратурата, която отлага дълго време ( с приемни изпити, което си беше кошмар в къщи), Свети издържа повече от успешно малките матури в четвърти клас, през септември Саши тръгна в първи клас, аз бутам докторантурата полека, сменихме колата, и на 9 октомври за трети път в живота ми видях двете чертички... :954 и за да е пълна картинката - в последните дни на годината стартирахме еднин опит да си купим собствено жилище тук...
За 2015 си пожелавам (пак хронологично като горе) - успешно да приключим с покупката на жилището и да се захванем с един голям ремонт - проект НОВАТА 2016 да посрещаме там, успешно и безаварийно да мине с бебе 3 и дай Боже през юни да си гушкаме малко здраво сладурче, две успешни сесии за тати пожелавам, успешно завършване на първи и пети клас за порасналите ми вече кандидат батко и кака, успешно отлагане на защитата с една година за мен и не на последно място все така да се обичаме и да сме заедно във всичко, здраве и пак здраве.
Хубав край на тази и успешно начало на новата от мен.
До скоро писане, вече имам време.
Марго, честито за двете чертички :) :) . Едно голямо браво за това, че сте се навили да си имате трето детенце!!! Наистина БРАВО! На целия ви зор с ученето сте решили да отгледате още един човешки живот! Ами мисля, че новата 2015 трябва да ви посрещне само с адмирации!!! :326 :326 :326 Късмет във всичко, което си си пожелала...... :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от Kleo »

Честито и Браво и от мен, Марго, до края всичко да е на 6 ти желая!

Чери, а ти кога ще драснеш още някой ред в тази тема?

Хайде, предизвикана си :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2015 + равносметка за 2014

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор