Момичетата на 40

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Жената на 40 и нейните малки хитринки

21.02.2006 •

Има една народна поговорка: „Ако младостта знаеше, ако старостта можеше." На 40 години и двете неща са налице -жената вече знае и още може!
Наясно е със себе си и с мъжете. Разбрала е, че не бива да ги подценява, но че още по-опасно е, ако ги взема прекалено на сериозно. Обича ги, но пестеливо. Това я съхранява душевно и физически и подлудява мъжа. Защото онова, което той цени най-малко, е бурната, всеотдайна и изпепеляваща женска страст, тя го плаши и обърква. Обратно, уютът и невнятният страх от загубата му силно привързва мъжете към зрялата жена. С нея те се чувствуват едновременно спокойни и несигурни - една пропорция, чието златно сечение е формулата на хармонията в половата двойка. Лицето.
Не само на 40 години, но и във всички възрасти то е най-важното за привлекателността на жената. За да имате свежа кожа, очарователно изражение и спокойно излъчване, трябва да се наспивате добре.
Ларошфуко твърди, че за красотата на жената са нужни две неща: баня и сън.
Присъединявам се напълно към неговото твърдание!

Косата.
Тя е един от сексуалните елементи в тялото на жената. Не случайно векове наред традицията е повелявала да бъде прибрана и скрита под шапки и забрадки, а и в наше време много мюсюлмански народи смятат откриването й за грях. Така си е.
Видът, цветът, дъхът на разпуснатата коса действат почти като разкрития бюст или оголените бедра. Но на тази възраст вие вече прекрасно познавате качествата и недостатъците на косата си, отдавна сте избрали стила на прическата си.
Помнете, че вашата коса е вашият биограф и „ говорител" - тя по-точно от кожата на лицето и бръчките по шията издава състоянието на здравето ви и възрастта ви.

Шията.
На тази възраст жената вече е разбрала, че бръчките по шията са въпрос на генетична конфигурация, и е престанала да се тревожи по въпроса. Но ако все пак искате да правите нещо, добър ефект има следното: намазвате шията с зехтин. Обвивате шията си с хавлиена кърпа, предварително потопена във вряла вода и добре изцедена (ефектът е по-добър, ако във водата е вряла лайка, липа или розмарин, по избор и достъпност на билката). Стоите така с компреса, докато изстине. Мазнината се просмуква в кожата и я прави еластична. Това е древна китайска рецепта за освежаване на лицето и на настроението.
Винаги, когато искате да изглеждате добре и да дойдете на себе си преди гости, прием или любовна среща, можете да направите горещ компрес на лицето и шията по описания начин.
Докато чакате той да изстине, тренирайте релаксация (пълно физическо и психично отпускане).

Фигурата.
Наближавайки 40-те, жената вече е проумяла известната шега, че мъжете се делят на две групи: такива, които харесват дебели жени, и такива, които не си го признават. Във всеки случай можете да бъдете сигурни, че мъжете от вашия възрастов контингент при всяко положение ще предпочетат да бъдете по-пълна, отколкото по-слаба от нормалното. Кльощавите жени ужасяват мъжа, а напрегнатият израз, който имат жените, пазещи диета, потиска желанията му и го прави нервен.
Ако все пак искате да направите нещо за стройната си фигура, ето няколко лесни рецепти:
Използвайте времето, когато гледате телевизия, за да правите гимнастика или да бягате на място. Така тази дейност по-малко ще ви тежи, а времето ще минава неусетно. Ако ли пък наистина ненавиждате гимнастиката, а тя си е за мразене, можете да четкате тялото си със суха четка, пак докато гледате телевизия. Започвате от пръстите на краката и ръцете и продължавате нагоре, докато изчеткате цялото си тяло до зачервяване. Започнете с мека четка с естествен косъм и постепенно преминавайте към по-твърда, защото кожата ви ще свиква с въздействието и всеки път ще трябва да го засилвате, за да има ефект.
Този масаж, освен че ще премахне главоболието и натрупаната през деня умора, ще затвърди кожата ви и ще я направи по-малко податлива на набръчкване. Най-голямото му предимство обаче е, че можете да действате локално, само върху бричовете например. В този случай четковият масаж може да се прави буквално по всяко време на деня, стига да имате една свободна ръка и да няма хора около вас.
Ефектът ще се прояви след около 1 седмица. По същия начин може да се справите и с, “паласките " над хълбоците и около талията ви.

Килограмите.
Ако все пак по някакви причини искате да ги намалите, създайте си следния хранителен стереотип: през целия ден приемайте само течности - сокове, чай, топла минерална вода без захар. Така можете да издържите до вечерта. Топлата вода ще създава чувство за ситост и ще успокоява перисталтиката на стомашно-чревния тракт, а и ще разрежда стомашния сок, за да не дразни гладната ви лигавица.
Яжте веднъж на ден, както правят йогите, за предпочитане някъде към 6-7 часа вечерта. Нахранването ще ви успокои и от него ще ви се доспи, а за да не ви е тежко на стомаха и да нямате кошмари, яжте бавно!
Веднага ще забележите, че чувството за ситост идва много преди да сте се нагълтали „ непоправимо".
Можете да ядете и докато гледате телевизия. Увлечени от гледката, ще ядете бавно и с прекъсвания, което именно е целта на занятието - да се погълне по-малко храна и да се постигне усещане за ситост.
Класическите схеми за трикратно ядене в определени часове, с внимание, съсредоточено изключително само към храната, не само са пълен предразсъдък, но и водят до превръщане на яденето в култ. А оттам до надебеляваното крачката е само една.

Е, останаха още доста неща, които могат да се кажат за жената на 40 години. Но нека оставим нещо и за следващия път...

21.02.2005/Ема Антонова
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Това е за теб, красиво пораснало момиче!

от Гергана Лабова в 10:00 на 28.02.2016

„Здравей. Аз наближавам 40. И нямам проблем с това. Сигурно се чудиш защо започвам така. Защото искам да привлека вниманието ти върху един „проблем”, който обществото ни създава. Възрастта. Времето. „Остаряването”.

Искам да се обърна към всички красиви жени, които стават още по-красиви с годините. И които често го забравят.

Аз отказвам да се срамувам от годините си! Отказвам да ги крия. Отказвам да се правя на по-млада, отколкото съм. Защото обичам всяка година от живота си. Всичко, което съм постигнала. И вие също, нали?

Ето ни тук – майки, съпруги, работещи жени,... жени, които носим света на крехките си рамене. Докато плачем тихичко. Когато страдаме тайно. Докато, паднали на колене, събираме сили, за да се изправим отново. И да продължим!

Вдигни главата си, красиво пораснало момиче! Изправи раменете си! Усмихни се! Защото си прекрасна! Точно такава, каквато си!

Прекрасна си с начина, по който продължаваш да търсиш себе си, да се провокираш, да се мотивираш. Прекрасна си с начина, по който се бориш за мечтите си. Прекрасна си с начина, по който обгрижваш любимите си.

Прекрасна си такава, каквато си!

Все още имаш много да учиш. За това как да живееш. И как да се обичаш. Имаш още да учиш за това как да разгръщаш с пълна сила потенциала си, нечуваща и невиждаща скептицизма на хората около теб.

Никой от нас не става по-млад. Това е нормално. И в същото време е прекрасно. Защото с възрастта все повече се доближаваме до себе си.

Ти си красива! По-красива от всякога! Защото си по-истинска от всякога!

[img]http://dama.bg/uploaded/thumbs/5be57eb3 ... 61ece6.jpg[/img]

Онзи ден на едно гише момчето, което държеше документите, ми каза: „Наистина ли си на толкова години?” Можех да се засегна. Можех да се засрамя. Аз обаче само се усмихнах. „Да.” Кога годините стават „толкова”? Трябва да махнем тези етикети. Трябва да променим това мислене. Трябва да променим другите. Но първо себе си.

Когато видя жена, аз не виждам възрастта й. Аз виждам красотата й. Женствеността й. Историята й. Животът й. Виждам силата й. Виждам мъдростта й.

Тя е дръзка, стилна, креативна, иновативна, успешна... Прекрасна! Тя е секси, интелигентна, пробивна. Тя е удивителна! Тя е... всяка жена! Тя е собственик на бизнес или детски учител. Или майка, която гледа децата си вкъщи. Или прохождащ писател. Тя е всичко, което иска да бъде. Тя е човек, който заслужава уважение! На останалите, но най-вече своето собствено!

Ти си такава жена!
Аз съм такава жена!

Жена, която се наслаждава на всички дарове, които времето й носи. Жена, която с гордост се нарича... Жена!

Това е за теб, красиво пораснало момиче!
Защото те обичам!
Обичай се и ти!”

Автор: Ниедриа Д. Кени
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »



Да те нагази любовта след 40 години

Възгледите на Михаела Петрова за нея

За любовта няма възраст. Да си припомним мнението на Михаела Петрова по темата (бел.ред)

Дори и в ранните ми 30 години не ми се вярваше, че след 40 любовта би могла да е със същия интензитет, както в по-младите години. Не само заради придобития опит и натрупаната мъдрост (колко пък да сме станали опитни и мъдри?), но и по чисто физиологични причини – биохимията на тялото малко по малко схваща намека, че повече не искаш да раждаш и започва да си върши работата с намаляване на яйчниковия резерв.

Това се отразява на желанието за секс, а когато не е така силно, смятах аз тогава, няма как и да бъдеш толкова неустоимо привлечен от харизматичен алфа мъжкар от другия пол, в когото да започнеш да виждаш единствения в света.

Онова, което си представях, беше, че човек би имал едни по-спокойни, в голяма степен повече приятелски, отколкото страстни отношения. Без да се вторачва толкова в идеята за Единствения. И в общи линии, живот да си живее с кеф, най-сетне без да му притреперва под лъжичката за всички проблеми, с които човек се сдобива, когато има мъж.

Онова, което не си представях тогава, е че след 40-те, дори и хормонът леко да утихва, най-много се изостря факторът "емоционална памет". Всичко онова, което покрай миналата опитност сме приемали като неуспех, неразбиране, ревност, плахост, несигурност и не сме успели да превъзмогнем в отношенията си с някого, никъде не изчезва. Дори след прословутата терапия – "остани известно време сама, обикни и опознай себе си". Факт, човек започва да се чувства много добре. Забравя "глупостите" – всички свои дребнавости, заради които Световната здравна организация успя да класифицира любовта като "обсесивно-компулсивно разстройство".

Натрапчиви мисли за другия, резки промени в настроението, проблеми със самочувствието, самосъжаление, безсъние, главоболие, безразсъдно поведение... всичко това отшумява, когато човек постигне мир със себе си. Но това не дава гаранция, че симптомите с код F 63.9 мирно и тихо са се изнизали от живота ни. Всичко си остава в нас и си трае, прави се на заспало под завивките, сякаш въобще не съществува, докато не ни нагази някоя нова любов. Тогава вдига ръчичка от първия чин и иска своето право на глас. Много е досадно.

Може би този факт е създал лоша репутация на любовта след 40 години. Но да се откажеш от любовта, успокоен че ти е добре без нея, не е никаква мъдрост. Чисто шубе си е.

Дори не точно шубе, а едно почти безсилно: "Оооо, неееее, пак ли? Не го ли надживях това чувство? Писна ми вече".

Но досадата е докато схванем, че тези позадремали демончета у нас не искат да ни унищожават, а искат амнистия. Да забележим какви предубеждения сме натрупали по отношение на тая пуста любов, без която никак не можем. И да ги освободим.

Когато се появят страховете под различни образи на гняв, ревност, неувереност, плахост или каквото и да е... това е най-голямата благословия. Стига да се престраши човек, както когато скача от трамплин в басейна. Знаем, че е безопасно, знаем, че това е шанс да изживеем своя полет, знаем, че в момента, в който се озовем във водата, ще изплуваме щастливи и ще кажем "искам пак"... И въпреки това, всеки път, малко преди самия ръб, едно гласче ще се обади, за да попита "Сигурен ли си, че искаш това?".

Онова, което можем да открием, когато любовта ни налази след 40 години, е че чувството не остарява. Свежо си е, както в ранните 20. Емоцията, която ни изпълва, ако скачаме от скалите в морето на 8 и 88 години, е еднаква. Предубежденията, които имаме за нашите емоции, са онова, което наричаме "остарях за това".

Най-хубавото на любовта след 40 години е, че тогава го разбираш – единственото, което може да се случи на чувствата ни, е да еволюират. И винаги е по-уместно да изберем онези, които карат цялото ни същество да се усмихва.


[img]http://m5.netinfo.bg/media/images/10870 ... antika.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Момичетата на 40

Мнение от cchery »

Журналистката Елена Йончева стана майка на 51 години - http://vihrapetrova.com/8361-2" onclick="window.open(this.href);return false;.

Да ѝ е жив и здрав Теодор!!! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

И мама, и бебчо да са живи и здрави :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Да бъдеш красива на 20 е дар, да бъдеш красива над 40 е вътрешна победа

категория: Вдъхновение

Toзи текст е за теб! Защото си прекрасна!...

Харесвам красотата на жените 40+. Тя е специална. Жените не са случайно красиви на тази възраст. Красотата им е доказателство за красиво вътрешно състояние, за житейска мъдрост и осъзнатост.

Добре поддържаното тяло и грижата за кожата не са достатъчни, за да има една жена излъчване като на Брук Шийлдс или Дженифър Анистън. Често ми се случва да заглеждам лицата на хората в градския транспорт и да си мисля за това каква емоция е "запечатало" лицето на човека. Можеш да видиш как най-често се е чувствал този човек през годините – подозрителен и недоверчив, изпълнен със завист или насмешка, гневен и огорчен или упорито търсещ красивото и в хубавите, и в тъжните моменти, искрен и свободен (или поне търсещ вътрешната свобода).

Помня как веднъж в метрото се бях захласнала да наблюдавам една фина, женствена и "духовно елегантна жена", която на фона на хората наоколо, сложили "защитната маска" на недоверието на лицето, изглеждаше като слънчев лъч в мрачен ден.

Не, това не означава, че тези жени са винаги щастливи или че са последователки на изкуственото позитивно мислене, че не изпитват дълбоко емоциите (и радост, но и гняв или тъга) или че не забелязват проблемите. Такива жени са истински себе си, позволяват на негативната емоция да мине през тях, да я преживеят, осъзнаят, намерят някакъв смисъл в нея и след това я пускат да си замине. Няма как да не сте попадали във фейсбук на една мисъл "Не позволявай раните да те превърнат в това, което не си/не искаш да бъдеш." На това се дължи красотата на жените над 40 – те не са оставили раните да "загрозят" душата им. Това е победа на духа над огорченията, предателствата и провокациите.

Истинско удоволствие е да си в компанията на такива жени. Те могат да са меки, топли и уютни, но и твърди, категорични, диви и емоционални. Тези жени знаят кога да сложат границата и кога да сложат край на нещо, което не вибрира на тяхната честота.

През повечето време умът и сърцето им са отворени за света. Провокират сами себе си, не са затънали в рутина, в инерция и консерватизъм.

Когато видя снимки на красиви 20-годишни модели се възхищавам, а когато видя снимки на красиви жени над 40 – не само се възхищавам, аз се вдъхновявам!

Благодарна съм на живота, че лично познавам точно такива красиви и мъдри жени.

автор: Мария Димитрова, myvelikoturnovo.com

А сега подари усмивка на друга специална за теб жена! Накарай я да се погледне с други очи в огледалото. Сподели с нея този текст.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

10 неща, за които ще съжалявате в края на 30-те

Равносметките, които ще ви натъжат

14 апр 2016

Ако скоро за вас декадата на 30-те ще приключи, няма начин да не си правите някои равносметки. Със сигурност ще имате постижения в живота си, с които ще се гордеете, но ще има и неща, за които ще ви е яд, че сте направили или – че не сте.

Ето и кои са 10-те най-вероятни неща, за които може да съжалявате в края на 30-те:

1. За всички „ако“

В края на 30-те ще почувствате натиска на обществото най-силно. Постоянно ще се тревожите, че до този момент е трябвало да имате собствен дом, семейство (съпруг и деца), добра кариера и др. Ако нямате всичко това и не живеете според очакванията на другите, вие може да не се чувствате щастливи. Няма смисъл да усещате личен провал, само защото животът ви се е стекъл по по-различен начин от нормата. Всеки човек си има свой жизнен път, който може да не следва нормата.

2. За това, че не сте прекарвали повече време с родителите си

Много хора в края на 30-те си години започват да таят съжаление, че не са прекарвали повече време с родителите си в разговори, пътувания, вечери и т. н., докато те са били активни, здрави (или живи). За съжаление човек се сеща за това, когато родителите му вече са възрастни и немощни.

3. За това, че сте поставяли работата си на първо място

За повечето хора в края на 20-те и началото на 30-те кариерата е от първостепенно значение, но след време те започват да съжаляват за това. В даден момент човек разбира, че няма нищо по-ценно от миговете прекарани с хората, които обича. Идва и моментът на прозрението, че парите наистина не могат да купят щастие.

4. За това, че сте изгубили време и енергия в негативизъм

Повечето разумни хора усещат (след като прехвърлят 30-те), че трябва да се освободят от негативните хора в живота си. Този тип хора ни карат да се чувстваме зле и като цяло ни вменяват най-различни отрицателни мисли и опасения.

5. За това, че не сте преследвали мечтите си

Това е времето, в което човек си дава сметка, че не е преследвал докрай мечтите си и че в даден момент дори е забравил да мечтае. В края на 30-те може би ще съжалявате, че сте се фокусирали твърде много около своя партньор (деца и работа) и сте забравили за собствените си нужди и блянове.

6. За това, че не сте се грижили повече за тялото си

Парадоксът е, че младите хора не спортуват, хранят се с боклуци и вредни храни, но изглеждат добре. Повечето от нас започват да се хранят разумно и здравословно и да спортуват по-редовно през 30-те, но вече по тялото ни си личат лошите ни навици от 20-те.

7. За това, че сте отказали някои добри възможности

Много хора действат предпазливо докато са по-млади и така пропускат много добри възможности в живота си, за които след време съжаляват. Към края на 30-те ние мечтаем да можем да върнем времето назад и да кажем „да“ на някои предложения.

8. За това, че не сте спестявали и инвестирали парите си достатъчно

По тази точка може би ще изпитвате едно от най-огромните си съжаления в края на 30-те. Ще осъзнаете, че ако сте започнали да спестявате по-рано, днес щяхте да бъдете по-богати и спокойни за пенсионната си възраст.

9. За това, че не сте пътували повече

В края на 30-те много хора съжаляват, че не са живели досега по-приключенски. С напредването на възрастта сякаш пътуванията стават все по-трудни и скъпи за организиране.

10. За това, че сте се интересували твърде много от мнението на другите

Изглежда младите хора губят много повече време в този безполезен навик, а именно да ги е грижа за чуждото мнение. В края на 30-те ще осъзнаете, че сте инвестирали твърде много време и енергия в това да се вълнувате от мнението на хората за себе си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор