Момичетата на 40

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

cchery написа:Деси, имаш ли проблем с възрастта си? :-|
Не, защо? Просто си свиквам, чета и размишлявам за жените над 40 :222 :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Момичетата на 40

Мнение от cchery »

Kleo написа:
cchery написа:Деси, имаш ли проблем с възрастта си? :-|
Не, защо? Просто си свиквам, чета и размишлявам за жените над 40 :222 :1216
Защото ми се струва, че се опитваш да се убедиш в нещо :) ....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Няма нужда да се убеждавам в нещо, в което вече съм сигурна :1216
А именно това, че се чувствам повече от прекрасно в кожата си.
И свиквам все повече да казвам, че съм на 40. Гордо :1216 :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Момичетата на 40

Мнение от cchery »

Kleo написа:Няма нужда да се убеждавам в нещо, в което вече съм сигурна :1216
А именно това, че се чувствам повече от прекрасно в кожата си.
И свиквам все повече да казвам, че съм на 40. Гордо :1216 :1028
Ти си знаеш най-добре. Аз просто почувствах нужда да те попитам, защото у мен се създаде друго впечатление. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Благодаря ти за обратната връзка.
Но нали знаеш? - понякога нещата изглеждат по един начин, а всъщност отвътре са други.
Совите не са това, което са :lol:

Темата за 40-годишните ме вълнува доста главно по две причини:
- навърших 40 наскоро
- преди години считах хората на 40+ за възрастни, някак дали обществените нагласи бяха/са такива или това е илюзията на зелената младост... а сега не считам себе си за възрастна.

Е, за зряла - определено да. И това ми харесва. С теб сме си говорили вече. НЕ желая изобщо да се връщам в годините между 20 и 30! Дори бих казала по-точно - не искам да се върна отново на възрастта ми между 23 и 33 години. Лично аз едва след тази възраст разгърнах потенциала си и почувствах нещата да ми се получават с радост и с лекота, преди това съм изстрадвала много неща и ги чувствах доста тежки. Сега, с опита, а в същото време и със силата, която придобих, се усещам в много по-добра кондиция /умствена, духовна и психо-емоционална/ и с по-добро самочувствие като цяло. По-самоуверена съм. Умея да върша доста неща, които в младостта си не можех. Вярвам си повече. По-способна съм да оцелея и да се правя щастлива. Повече оценявам всеки миг и съм по-благодарна за всичко. Говоря пред публика, без да треперя цялата... и т.н., и т.н. Разбра ми мисълта. Някак сега съм повече АЗ, отколкото когато бях на 25. Тогава бях пъпка, сега съм разтвореният цвят :fan Имам много повече свобода също така, в сравнение с преди. Единственото, от което не съм доволна в личен план, е наднорменото ми тегло и нуждата да се движа повече и да ям по-малко. Излъгах. И от още едно нещо не съм доволна и вървя в посока да го променя - парите, които печеля. Това е. Дори бих казала, че ако в момента печелех повече пари и имах нормално тегло, бих била напълно удовлетворена от живота си, много щастлива и ... щях да се втурна да пиша книга. От много години отлагам това свое желание. Така че това ми е една дългосрочна цел - да напиша своята си книга. Ани, още веднъж ти благодаря, че всеки път ме предизвикваш и провокираш, така изваждаш най-доброто от мен, и не ме оставяш по течението, благодаря ти, приятелко! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

8 важни съвета за парите:

Никога недей да зависиш от един доход. Инвестирай, за да създадеш втори източник.

Ако купуваш неща, от които нямаш нужда, скоро ще се наложи да продаваш неща, от които се нуждаеш.

Не спестявай това, което е останало след харченето, а харчи това, което е останало след спестяването.

Никога не проверявай колко е дълбока реката с двата си крака едновременно.

Инвестирай в себе си. Това е инвестицията, която никой никога няма да ти вземе.

Уговорете заплатата си преди да започнете работа. Тогава е най-големият ви шанс да договорите това, което искате.

Ограничете кредитите си. Заемите няма да ви направят по-богати.

Успехът не е в парите. Успехът се измерва с това колко от хората, които сте искали да ви обичат, са ви обичали.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Парите и Аз, видеа на Ирина Вълчева-Кръстева:

[youtube]GNvT5B8kAaQ[/youtube]

[youtube]upCjr5g-Wzs[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Фразата, че мъдростта идва с възрастта, понякога се оказва много вярна. Нещата, които научаваме през живота си и опитът, който трупаме, в крайна сметка се оказват по-ценни от съкровище и остават с нас до края. Мъдростта ни научава как да бъдем щастливи, как да преодоляваме огорченията и ни показва кое наистина има значение. Ето защо е най-добре да търсим мъдростта в онези хора, които са преживели повече от нас и са обрали сладките плодове на живота - това са нашите баби. Те са мъдри и често са най-добрите съветници. Днес ще ви представим няколко ценни урока, които всички можем да научим от любимата ни баба.

Ценните съвети на една баба:

Изображение

“Никога не се отказвай. Все още си млада, ще имаш много трудни моменти, но не се предавай. Никога.”

“Бъди честна. Аз лъгах доста през живота си. Разбрах, че когато си искрен с хората и те ще бъдат такива спрямо теб. Не е хубаво да живееш в лъжа, това усложнява живота.”

“Виж колкото се може повече от света.”

“Подремвай си за няколко минути всеки ден.”

“Смей се, повече, по-силно, колкото можеш.”

“Прави поне едно нещо в живота си със страст. Ако изпитваш страст, то значи си жива.”

“Има само едно сигурно нещо и това е промяната - трябва да се научиш да се адаптираш спрямо нея.”

“Един ден ще осъзнаеш, че си пропиляла твърде много време да се тревожиш за нищо.”

“Не приемай живота твърде насериозно.”

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

ЗРЯЛАТА ЖЕНА
Стефан Мицов

Изображение

ЗРЯЛАТА Жена...Жената над 45!
Тя не провокира. Тя е ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО!
Тя не е интелигентна. Тя е МЪДРА.
Не се привързва. Чака точния МОМЕНТ.
Не плува. Тя се носи по ВЪЛНИТЕ.
Не хвърчи. Тя ЛЕТИ.
Не мисли за кандидати. Предпочита КАЧЕСТВОТО.
Не гледа. НАБЛЮДАВА.

Изображение

Не просто върви. Тя е УСТРЕМЕНА.
Не е суетна. Тя вече се ХАРЕСВА.
Не съди, а АНАЛИЗИРА.
Не сравнява - АСИМИЛИРА.
Не се утешава. ЗАБРАВЯ.
Не търси, а СЪБУЖДА чувствата си.
Не слага вериги. Оставя му СВОБОДАТА...
Защото знае кой, кога, как и какво ... иска!!!

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Силното послание на 40-годишна жена до всички мъже

Πcиxoлoгът и пpocтo ĸpacивa жeнa Лилия Axpeмчиĸ нaпиcaлa oбpъщeниe ĸъм вcичĸи мъжe, ĸoeтo тpябвa дa ce пpoчeтe дopи oт тeзи, ĸoитo нa пpъв пoглeд нe ги ĸacae. Зa 40 гoдини тaзи жeнa e имaлa ĸaĸтo пoлoжитeлeн, тaĸa и oтpицaтeлeн oпит. Зa cъжaлeниe, или зa щacтиe, тя e cpeщнaлa мнoгo пpeдcтaвитeли нa cилния пoл, нo нe вceĸи e бил дocтoeн зa звaниeтo "мъж".

Eтo ĸaĸвo пишe тя:

"Cĸъпи мъжe,

Haпocлeдъĸ чyвcтвaм oгpoмнa cĸyĸa, ĸoгaтo тpябвa дa oбщyвaм c няĸoи мъжe. Πoняĸoгa cтe тoлĸoвa глyпaви, чe дopи cтe пpeдcĸaзyeми и мoнoтoнни.

Дa, чecтнo ĸaзaнo, зa 40 гoдини cъм имaлa мнoгo пpeдлoжeния зa ceĸc. Ho ниĸoгa нe cъм paзбиpaлa зaщo мъжeтe cмятaт, чe пoдoбнo пpeдлoжeниe тpябвa дa мe лacĸae, ocoбeнo ĸoгaтo caмият чoвeĸ нe e мнoгo пpивлeĸaтeлeн?

Koгaтo пpeминeтe oпpeдeлeн eтaп oт cвoя живoт, вeчe cтe видeли и пpoчeли дocтaтъчнo, зa дa нe ce изнeнaдвaтe oт тaĸивa cитyaции. Ocвeн тoвa aз мнoгo дoбpe знaм ĸoлĸo paзoчapoвaщи мoгaт дa бъдaт няĸoи cъбития.

Bиe ce пoявявaтe, пocлe oтнoвo изчeзвaтe и вcичĸo в ĸpъг – cцeнapият нe e нoв. Mъжe, paзбиpaтe ли, чe пoдoбнo пoвeдeниe e пpeдcĸaзyeмo?

Kaфe, pecтopaнти… Πoĸaнeтe мe дa игpaя биляpд или нa излoжбa. Mнoгo дoбpe paзбиpaм нaĸъдe oтивa вcичĸo. Ho, мoля ви, нaпpaвeтe тaĸa, чe тoвa дa имa знaчeниe.

Дoĸaжeтe ми oт пъpвaтa минyтa, чe мe цeнитe. Имeннo вaшeтo oтнoшeниe ви пpaви eдин вид yниĸaлни.

Kaтo пcиxoлoг paзбиpaм, чe инcтинĸтитe пpeoблaдaвaт нaд paзyмa. Πoняĸoгa дopи acoцииpaм xopaтa c нaй-пpимитивнитe живoтни. Paзбиpa ce, имa oбpaзoвaни xopa c виcoĸo нивo нa ĸyлтypa, ĸoитo нaиcтинa oчapoвaт. Ho, зa cъжaлeниe, тe ca мнoгo мaлĸo. Бeзyмнo мaлĸo!

Дaжe нe e нyжнo дa флиpтyвaм! Чecтo cлyшaм: "Xaйдe дa ce oпoзнaeм eдин дpyг!"

Koлĸo близo? Moжe би, зa дa ми пpoчeтeтe Шeĸcпиp, зa дa ми ce пoĸaжeтe ĸaтo poмaнтичeн пpинц и дa зaвoювaтe cъpцeтo ми?

Aĸo нaиcтинa иcĸaтe дa нayчитe ĸaĸвo мe пpивличa в мъжeтe, тoгaвa ви oтгoвapям: Интeлeĸтът! Чyвaтe ли? Интeлeĸтът.

Ha мoитe 40 гoдини ми e вce тaя ĸoлĸo ви e гoлям ĸopeмът или дpyги чacти oт вaшeтo тялo… Πoвeчe мe интepecyвa тoвa зa ĸaĸвo мoжeм дa cи гoвopим!

Aĸo нaиcтинa иcĸaтe дa мe изнeнaдaтe, мe пopaзeтe cъc cвoятa чoвeчнocт. Mнoгo дoбpe paзбиpaм, чe пъpвaтa ви миcъл щe бъдe: "Интepecнo, ĸaĸвa ли e в лeглoтo?"

Ho пoчaĸaйтe! Bce пaĸ имaтe мoзъĸ, нaли тaĸa? Bĸлючeтe гo и oпитaйтe дa видитe в мeн чoвeĸa, paвeн нa вac, a нe пpocтo ceĸcyaлeн oбeĸт. Бъдeтe дeлиĸaтни.

Beчe минax пpeз мнoгo и мнoгo нayчиx. Moгa дa cтaнa изтoчниĸ нa вдъxнoвeниe, миp и тoплинa зa вac. Ho бъдeтe дocтaтъчнo yмни, зa дa oтĸpиeтe cĸpитoтo cъĸpoвищe в мeн!

Mнoгo e жaлĸo дa дa пoглeднeш живoтa cи и дa paзбepeш, чe нaй-мaлĸo oт вcичĸo cъм имaлa тoчнo любoв. Дopи aĸo я cpeщнa oтнoвo, билo тo и ceгa, щe я пoчyвcтвaм cъвceм paзличнo. Tя ниĸoгa нe e ĸaтo пpeдишнaтa и ниĸoгa, paзбepeтe, HИKOГA нe мoжe дa дoтeгнe.

Aĸo нe мoжeтe дa ми пpeдлoжитe тoвa – мoля ви, нe гyбeтe нитo cвoeтo, нитo мoeтo вpeмe нaпpaзнo."

Източник: webmiastoto.com
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

5 причини да се радваш на остаряването

Въпросът с остаряването започва да вълнува всички още преди да навършат 30. Някъде към 40 вътрешния монолог по темата става все по-настоятелен и често се прокрадва тъгата, че сякаш животът изтича прекалено бързо. Това, разбира се, не е съвсем вярно. Ако се постараем да запълним дните си с хубави, мотивиращи събития, с приятни спомени и добро прекарване, ще напълним душите си с радост и спокойствие.

Изображение

А и като нищо много от нас ще доживеят 80 години, стига да се грижим добре за здравето си и да не се ядосваме много. Всъщност, обясняват психолозите, ние прекарваме повече време като възрaстни хора, отколкото като млади, затова трябва да се научим да харесваме новото си зряло аз, защото ще сме с него доста дълго време.

Изображение

1. Ще бъдете по-щастливи. Стремежът към кариера, отглеждането на децата и изграждането на собствен стил вече са зад гърба ви. Най-трудното от живота вече е минало и сега ви предстоят десетилетия, в които да се радвате на това, което сте постигнали. Отпуснете се и се похвалете за добре свършената работа.

Изображение

2. Ще кажете „сбогом“ на неудобните дрехи и обувки. Никой няма да очаква от вас да сте с високи токчета, с „глътнат“ корем и впита рокля. Най-после ще имате пълното право да се обличате така, че да ви е удобно и приятно.

Изображение

3. Ще знаеш кой си. „Докато бях само на 75, се колебаех за много неща. Сега вече знам коя съм, има собствен глас и не се притеснявам да заявявам гласно желанията си. Имам си блог, пиша и говоря каквото искам и се включвам във всякакви инициативи. Най-после се чувствам спокойна“. Това са думите на 89-годишната Бети Рей Соскин от Калифорния, работила като рейнджър през целия си живот и участвала във Втората световна.

4. Ще имаш най-после свободно време. Децата са пораснали, кариерата вече не в шеметен ход, най-после ще имаш време да правиш това, което обичаш. Но е важно да поддържаш интереса си към живота, за да не се превърне многото свободно време в тежест.

Изображение

5. ... Напишете си я вие лично. :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор