БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Немска министърка отказа да си сложи хиджаб в Саудитска Арабия


Германската министърка на отбраната Урсула фон дер Лайен отказа да се забули по време на визита в Саудитска Арабия, съобщават световните медии. Постъпката ѝ е широко коментирана и в петролното кралство - с възмущение, и в останалия свят.

Урсула фон дер Лайен беше на посещение в Рияд този уикенд.

Тя категорично е отказала да облече хиджаб, нито абая – дълга роба. Такава обаче е била раздадена на другите жени от делегацията – сътруднички, журналистки и преводачки.

Фон дер Лайен не е допуснала те да бъдат принудени да се появяват с дългата дреха. Министърката обясни пред в. “Билд”:

“Нито една жена от моята делегация не е длъжна да носи абая. Да подбираш облеклото си, това е право както на мъжете, така и на жените. Нервирам се, когато придружаващи ме жени бъдат принуждавани да слагат абая.”

Урсула фон дер Лайен е била в традиционното си за тържествени случаи облекло – класически черен костюм с панталон.

Министърката се появила така дори при официалната си среща с престолонаследника принц Мохамед бин Салман ал Сауд. Според немските медии, освен двустранни въпроси и военно сътрудничество, Фон дер Лайен е говорила открито за правата на жените.

Същевременно тя изрично е подчертала, че естествено уважава обичаите в страната, придържа се към правилата, но при облеклото трябва да има определени граници: “Не се пребраждам и нося панталони.”

Министърката на отбраната беше в Саудитска Арабия само дни след конгреса на партията на Меркел – Християндемократическия съюз. Фон дер Лайен е заместник-председателка на ХДС. На партийния форум Ангела Меркел обяви от трибуната:

“При нас важи правилото: “Покажи си лицето!” Ето защо бурките нямат място у нас. Те трябва да бъдат забранени там, където това е възможно.”

В Германия се обсъжда налагането на законова забрана за носене на бурки зад волана, в държавните институции, училищата, социалните служби и пред съд.

В Саудитска Арабия обаче пълното забулване на жените е задължително по закон.

В мюсюлманската страна остро осъждат двойния морал. Не можело Фон дер Лайен да се яви дори без фередже и да не понесе наказание, докато местни жени биват арестувани и съдени, ако не са тотално забулени. Според местни медии министърката не е била арестувана единствено поради факта, че била официална гостенка в качеството си на член на западно правителство.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Чери, нарочно не коментирам.
Чета те, но не мога да пиша.
Една горчива болезнена буца ми е заседнала дълбоко в гърлото и си стои там. И не мърда. И ми е безкрайно тъжно, че най-големите ми тийн-страхове започват да стават все по-осезаема реалност за все повече хора, а не обратното... :328
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Словакия каза НЕ на исляма и го забрани със закон!

[img]http://burgas-podlupa.com/sites/default ... urope4.jpg[/img]

Парламентът в Братислава одобри законопроект, който ефективно ще предотвратява исляма да бъде регистриран, като официална религия в близко бъдеще. От премиер министърът Роберт Фицо, който е член на Словашката национална партия предложи законопроект, който е приет сряда, предава Ройтерс.

Законът беше одобрен с мнозинство от две трети в парламента, включващ дори двете управляващи опозиционни партии. В новия закон се посочва, че последователите на тази религия няма да получават държавни субсидии и няма да имат право на свои собствени училища.

Прагът за узаконяване на религиозна общност в Словакия е 50 000 последователи, спрямо предходната година от 20 000 души, които могат да получават официален статут.

В момента 62% от 5,4 милионното население на Словакия са римокатолици. В Словакия крайнодясната народна партия Нашата Словакия искаше да вдигне летвата до 250 000 души, но предложението им беше отхвърлено от мнозинството.

"Ислямизацията започва с кебап и той вече е в ход в Братислава, нека да прекъснем това, за което можем да съжаляваме след 10 години", заявява председателят на Словашката национална партия Анджей Данко цитиран от Ройтерс.

"Ние трябва да направим всичко възможно, за да няма нито една построена джамия", допълва политикът.

Според последното преброяване на населението, ислямът има около 2000 последователи в Словакия, съобщава Ройтерс, като добавя, че няма узаконени джамии в централна Европа.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Kleo написа:Нещо се случи
Какво да кажа..... Толкова да ми е мъчно!!! Толкова! Била съм в Париж 3 пъти и въпреки цялага сган, кято видях там, градът е в сърцето ми - хареса ми. И ми хареса най-много аромата на свобода, който имаше във въздуха му!! Но това беше през 2014 за последно.... Вече всичко е различно!

"Но в началото на пешеходния отсек има охрана, полицейски коли, които са затъкнали входа срещу вилнеещи тирове, пребъркват ви чантите и ви опипват деликатно за оръжие. След 18 ч. се разнася глас от високоговорител, че охраната свършва и е добре всеки да помисли за личната си безопасност и да върви по определени тротоари при това бдително."
Това последното е като... имам чувството, че аз съм затворник и са ми били дадени едни 2-3 часа за разходка на свобода, след което трябва да се затворя. Да се затворя в клетката на страха и надвисналата опасност от това някой да ме "помете" с кола или камион... Защо е това безумие?! Аз смятам, че няма оправдание за такъв тип "бежанци". И не само... пак ще се повторя, но ако по време на българското Възраждане българите бяхме избрали да избягаме вкупом към Европа (тогава сме били не повече от 3 млн), кой щеше да се бори тук за свободата ни?! Кой щеше да организира легиите на Раковски, опълчението, четите?! ... Мисля, че се досещате за какво говоря.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от dexter »

Струва му се че "бежанец" стана синоним на "терорист", а това е много грешно. Както се оказва, терористите напоследък са хора от второ поколение имигранти - какви са техните проблеми е дълга тема за коментиране. Не мога да се съглася, че хората, които бягат от Сирия (примерно), защото войната е сринала живота им са под един знаменател с бойците на Ислямска държава. Тероризмът не е от две години, причините за него са комплексти, само че хората виждат проявленията му и чак тогава някой може и да спомене някоя и друга причина. Но не винаги. Никаква ограда не може да спре тълпите от хора, тръгнали да търсят по-добър живо, не знам защо продължаваме да се заблуждаваме. И е смешно да мислим, че оградата ще спре тероризма.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

dexter написа:... Не мога да се съглася, че хората, които бягат от Сирия (примерно), защото войната е сринала живота им са под един знаменател с бойците на Ислямска държава. ...
И аз не мога да се съглася с горното, Декс! :1053

Особено след като гледах премиерния филм за Сирия, Ирак и ИДИЛ по National Geographic. Преди няколко вечери го излъчиха. Много плаках тогава и още съм като зашеметена, че някои неща, зверства, кръв, безумие /точно като нашето турско робство!/ съществуват сега!!! :126 :328
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

„Последното лице”: Шон Пен за бежанците и намесата на Запада в кървавите конфликти

Изображение

...„Последното лице” (The Last Face) е в кината в страната от 23 юни.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Ако иска да работи - ще я убия! - има ли СМИСЪЛ да пиша повече? :126 ... и ТАКИВА екземпляри идват у НАС ... А после Алекс ме пита с учуден поглед: "Мамо, защо ми се СТРУВА, че си РАСИСТКА?!" ...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Криза си е отвсякъде, при това се задълбочава с всяка изминала година, уви! :cry:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор