БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Тази сутрин разбрах, че две от колежките ми винаги си носят в дамската чанта лютив спрей, за всеки случай... Какво да говоря повече?! :???:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Тъжно, но няма какво да напиша...



Първото мнение след статията - ами, споделям го:

Atheist

Мултикултурализмът влезе в действие. Не се ли радвате всички вие либерали и леви из Европа, че европейската култура се обогати с тези безценни примери за ислямска диващина и извратени ценности? Вярно, ние сме имали такова обогатяване и преди и заради това не прегърнахме вашата мултикултурна дистопия, драги ми европейци. Но след като вие отказвате да се поучите от историята, ще бъдете прокълнати да я повторите.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Интересен материал на Дойче Веле: Не остана почти нищо немско, всичко е вече арабско
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Каква ти инсценировка?!
Те пъплят като ... хлебарки.
И са навсякъде,
и спасение няма.
Всъщност - спасение има!
Но то не е лицеприятно,
но "като не искат мира - трябва им секира!" :126
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Градивните енергийни тухлички на живота са четирите стихии. Огънят, когато не е овладян избухва в гняв и агресия. Земята, когато не е под контрол превзема човека, като го тласка да минава през трупове, за да трупа материални блага. Въздухът, когато не е овладян, издига съзнанието нагоре, нагоре, далеко от реалността и се развива в изродени фантасмагорични доктрини. Водата буквално „дави“ в емоции човека, който не съумява да я подчини. Контролът над четирите стихии е майсторски акт на разширено съзнание, разбиращо, че пътят му към ДОМА, към Източника минава през дългогодишно практикуване на този контрол. Тези, които стихиите държат в подчинение се отдалечават от ДОМА, отдалечават се от ЦЕЛТА! Животът има една единствена цел – Развитие, сливане отново с Живия океан. Толерантността на практика означава контрол над четирите стихии, но по-голямата част от човечеството са много далеч от майсторството, те дори не са започнали да осъзнават, че подобно нещо е възможно и вече има хора, които са го постигнали! Много по-лесно е, въпреки че отнема толкова енергия, да позволиш на стихията да те командва, отколкото да отделиш време всеки ден, да се учиш да я подчиниш. /без значение коя е тя/. Всяка стихия, която те е подчинила е Проклятие, защото ти си неин роб, а всяка стихия, която ти си подчинила е Дар!

Майсторски управлявания огън се превръща във вдъхновение, в желание за живот, в мотивация да скочиш сутрин от леглото, изпълнена с обич към света! Овладяната земя ти носи здрав разум, усещане за реалност, за сигурност! Подчиненият ум се фокусира върху това, което ти избереш! Контролираната емоция ти позволява да живееш в пълната хармония на златната среда! Човекът – вдъхновен, разумен, с дисциплиниран ум и в хармония със себе си, никога не би започнал война, НИКОГА!

И какво се оказва, мили приятели, че войната е липса на себеконтрол!

От сайта Огледалце - Таро - Огледалце


:524 :524 :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Деска, аз съм изключително впечатлена от текста, който се съдържа в линка ти. Още вчера го четох. Т.е. бих била впечатлена...., ала си мисля - това официално изявление на Виктор Орбан ли е?! И въобще негово ли е?! Не съм търсила инфо - дано да е така. И ако е така, ББ няма какво да чака. Ние също няма какво да чакаме. Трябва си отпор - ние, народът на България, сме тези, които ще определяме правилата, ще казваме как да се случват нещата, ще налагаме неписаните норми на нравственост, морал и обществени порядки.

Днес бях на автогара Овча купел. В 14.30 часа. И т.к. имаше време до пристигането на рейса, с който Коко и съучениците му от ТУЕС се прибират от зелено училище, тръгнах да се разхождам из парка до автогарата - този същия парк загражда и стадион Славия. И се страхувах. Да, определено съм пренесла паралели от прочетеното тези дни за протеста на живущите в Овча купел срещу бежанския лагер в квартала. Една определена фраза не ми даваше мира - "...търкалят се по тревите по цял ден." Та се чудех по поляните в парка ли се търкалят?! И наистина.... какво правят въобще тук.

Мога да изведа няколко ключови момента от речта на Орбан, а именно:

Забранено е да се отбележи, че тези, които са пристигнали по-рано, са изградили вече нов, отделен свят за себе си, със собствените си закони и идеали, които принуждават срутването на хилядолетната структура на Европа.


Забранено е да се посочи, че това не е случайна и неволна верига от последствия, но предварително планирана и режисирана операция; маса от хора, насочени към нас.

Европа е общество на Християни, свободни и независими нации, равенство между мъжете и жените; лоялна конкуренция и солидарност; гордост и смирение; справедливост и милосърдие.

На тези, които са дошли като нови членове на семейство, като съюзници или като разселени лица страхуващи се за живота си е било дадено право да създадат нов дом. Но тези, които идват тук с намерение да променят нашата страна, оформяйки нашата нация по техен собствен модел, тези които са дошли в насилие и против нашата воля – винаги са били посрещани със съпротива.

Ние не трябва да приемаме в Унгария престъпност, тероризъм, хомофобия, изгаряне на синагоги и антисемитизъм. Не бива да бъдат допускани никакви градски райони извън обсега на закона, никакви имигрантски бунтове тук и никакви банди преследващи нашите жени и дъщери.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Да, Ани, оказа се, че е негово официално изявление, датиращо отпреди няколко месеца.
Но аз чак завчера го видях за първи път.
Първо постнах във Фейсбук, после и тук, в тази тема, да го видят повече МИСЛЕЩИ хора, дано!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Да, аз вчера, след като постнах мнението си тук, потърсих инфо и се оказа, че това е реч от преди няколко месеца. И знаеш ли кое ми се видя най-странно - че се "завърта" дори във ФБ чак сега, т.е. с голямо закъснение..... :???: :???:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор