ТЕСТОВЕ

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

Картинен тест за определяне на темперамента

Имате триъгълник, квадрат, кръг, правоъгълник и светкавица /начупена линия със стрелка отдолу, знакът за Високо напрежение/. Коя фигура от посочените си избирате?

В следващия си пост ще кажа кой темперамент на коя фигура съответства съгласно този тест.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

Ако сте избрали триъгълник - това съответства на холеричния темперамент: екстровертен, нервен, избухлив, насочен към постигане на цели и към разрешаване на проблеми, с желание за власт и контрол. Нестабилна нервна система, съчетана с висока степен на експресия навън.

Ако сте избрали квадрат - това съответства на флегматичния темперамент: интровертен, спокоен, бавен, търпелив, устойчив, с добра памет, затворен характер, умее да изслушва другите. Стабилна нервна система, съчетана с ниска степен на експресия навън.

Ако сте избрали кръг - това съответства на сангвиничния темперамент: екстровертен, жизнерадостен, усмихнат, слънчев характер, общителен, приказлив, с чувство за хумор, с много приятели. Стабилна нервна система, съчетана с висока степен на експресия навън.

Ако сте избрали правоъгълник - това НЕ съответства на нито един от четирите основни типа темперамент, защото е временна фигура. Човек прави този избор най-често, когато се намира в период на интензивни промени. Текат мощни процеси на трансформация през това време.

Ако сте избрали светкавица - това съответства на меланхоличния темперамент: интровертен, емоционално лабилен, склонен към изпадане в мрачни настроения и депресия, често плаче и се самоизолира. Нестабилна нервна система, съчетана с ниска степен на експресия навън.

Още един ТЕСТ - за текущото ви емоционално състояние - цък!

Този психологически тест, който заимства идеята за цветния тест на Люшер, има за цел да определи какво е емоционалното ви състояние в момента. За целта изберете два цвята от тези по долу на картинката и посочете кой ви допада най-много и кой най-малко. Важно е да не избирате любимия си цвят по принцип, а този, който в момента ви е грабнал. ... Ключът ще намерите в линка по-горе!

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

Тест, Къде заслужаваш да посрещнеш Нова година?

Изображение

Моят резултат: Заслужаваш да посрещнеш новата година в Швейцарските Алпи! Луксозен спа-комплекс с всички удобства, а до него – ски писта. Така заслужаваш да посрещнеш следващата година. Така ще можеш да усетиш истинското зимно настроение – уют, съчетан с адреналина на спускането. Пожелаваме ти от сърце!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

ТЕСТ: Каква трябва да бъде коледната ти трапеза тази година?

Изображение

Моят резултат: Здравословна. Коледа си е Коледа, но това не означава, че е време за качване на килограми. Затова твоята трапеза ще е здравословна, така че да не се отразява по вреден начин на фигурата на семейството. Ще заложиш меню с повече салати, плодове, зеленчуци, която въпреки че ще е диетична, ще бъде много вкусна и повече от разкошна!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

Какъв психологически тип сте?

Екстровертите насочват енергията си навън, като за тях е изключително важно да общуват с хора, а при интровертните е точно обратното – те се насочват към себе си, като предпочитат да се изолират. Чрез този тест вие ще разберете към кой тип принадлежите. Това ще ви помогне да си обясните защо имате определено държание сред хората и разбирайки своята същност, да подобрите общуването си.

За съжаление, попълних теста, но нещо не ми отвори резултата от него!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

Колко бързо можете да четете? - ТЕСТ

Този тест ще ви даде възможност да проверите своята скорост на четене. Четете внимателно! Ако прехвърлите текста за половин минута, но разберете и запомните само един-два факта, това не означава, че можете да четете бързо. Не и с разбиране. Целта е да получите реална представа за индивидуалната си скорост на четене с пълно разбиране, а не да се състезавате.

Артистични ли сте? - ТЕСТ
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

Kleo написа:Какъв психологически тип сте?

Екстровертите насочват енергията си навън, като за тях е изключително важно да общуват с хора, а при интровертните е точно обратното – те се насочват към себе си, като предпочитат да се изолират. Чрез този тест вие ще разберете към кой тип принадлежите. Това ще ви помогне да си обясните защо имате определено държание сред хората и разбирайки своята същност, да подобрите общуването си.

За съжаление, попълних теста, но нещо не ми отвори резултата от него!
Днес отново попълних теста, но от домашния си компютър, и този път резултатът ми се отвори, ето го и него, и съм напълно съгласна с него:

Вашата оценка е: 14 от 30 точки

Вие сте aмбивертен тип личност.

Притежавате добре развити черти на интровертния и екстровертния тип личност. Доминиращият стил на поведение зависи от конкретната ситуация и моментното ви емоционално състояние. Често се разкъсвате между потребността да бъдете сам и желанието да излезете сред хора. Намерете темпа, който най–много ви подхожда, за да съумеете да запазите баланса, който сте постигнали.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

Тест, Създай си идеалния уютен уикенд и разбери какво ястие трябва да сготвиш

Изображение

Мусака с чушки и тиквички.

Необходими продукти:

4 тиквички
6 червени чушки
200 г кашкавал
160 мл прясно мляко
50 мл краве масло
2 яйца
1 с.л. доматено пюре
олио за намазване
сол и черен пипер на вкус
магданоз за поръсване
кисело мляко за гарниране

Днес ви предлагаме да приготвите една позабравена рецепта от старите готварски книги.

Чушките се избушват и се пекат 40 минути в загрята на 200 градуса фурна, с вентилатор. Оставят се да се задушат, обелват се и се почистват от семките.

Тиквичките се измиват добре, режат се на колелца, подреждат се в тави, мажат се с олио и се посоляват. Пекат се в загрята на 200 градуса фурна заедно с чушките, докато станат златисти и леко омекнат – 30 минути.

Яйцата се разбиват с прясното мляко и доматеното пюре, и се овкусяват със сол и черен пипер.

Форма за печене се маже с част от маслото и в нея се редят на пластове чушките и тиквичките, като между тях се поръсва с настърган кашкавал. Завършва се с кашкавал.

Залива се с млечно-яйчната смес, отгоре се слага останалото масло, нарязано на кубчета и се пече около 20 минути в загрята на 200 градуса фурна, с вентилатор.

Оставя се за 20 минути да се охлади. Сервира се с наситнен магданоз и кисело мляко.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

Разберете повече за личността си с този тест

Отговорете на няколко въпроса

Искате да разберете повече за личността си? Интроверт или екстроверт? Как приемате новостите?

Отговорете на следните въпроси и разберете повече за себе си.

1. Гмурвате се дълбоко в морето, за да се насладите на красотата на морското дъно. Внезапно виждате русалка. Каква е първата ви мисъл?

Изображение

2. Какъв цвят е опашката й?

3. Около русалката има множество риби. Какви са те: опасни и враждебни, или мили и безобидни?

4. Гмуркането ви продължава и виждате мида. Каква е тя: грапава или гладка?

5. Пътешествието ви по морското дъно приключва и вие излизате от морето. Кой ви очаква на брега?

И така, време е да проверите резултатите:

ВИЖТЕ КАКВО КАЗВА ЗА ВАС ТЕСТЪТ НА РУСАЛКАТА - ОТГОВОРИ

1. Мисълта, която ви хрумва, когато виждате русалката, е начинът ви на реакция, когато изпаднете в необичайна ситуация. "Не може да бъде!" или "Сигурно има логично обяснение!" - какво ви мина през ум?
2. Цветът на опашката й. Ако той е бил в студената гама: зелен, син, лилав - вие сте по-скоро интровертни личности и традиционалисти. Ако обаче е в топлата: червен, жълт, оранжев, то вие сте екстроверти, които винаги са готови да откриват нови неща.
3. Какви бяха рибките около русалката: враждебни или добронамерени? Това е начинът, по който решавате конфликтите. Ако те са били агресивни, обикновено разговорите в противоречиви ситуации с вас минават на висок тон. Ако обаче са били добронамерени, означава, че при възникнал спор, вие осигурявате комфортна среда за разрешаването му.
4. Каква е мидата: грапава или гладка? Ако ръбчетата й са загладени и обли: хората идват при вас за съвет и подкрепа. Ако обаче е грапава и заострена, то вие правите впечатление на човек, който по-скоро не е настроен да помага на околните.
5. Колко души ви чакат на плажа? Ако е цяла тълпа: вие сте истинската звезда на всяко парти. Ако са няколко: вероятно имате малко приятели, но отбрани. Ако на плажа не ви чака никой, значи имате проблем с доверието.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледно тестче + още нещо + ТЕСТОВЕ

Мнение от Kleo »

ТЕСТ: Коя херцогиня си ти - Кейт Мидълтън или Меган Маркъл?

Изображение

Ти си очарователната херцогиня на Съсекс - Меган Маркъл. Мила, усмихната, любезна, естествена, неподправена, винаги готова да ти даде съвет. Ти цял живот си чакала своята приказка да се сбъдне, но търпението и отдадеността ти са си заслужавали, защото си привлякла наистина прекрасни случки. Ти си благословена да бъдеш специална. Мечтаеш за престижна кариера, но си готова и да се посветиш на семейството, ако намериш партньор, който да ти даде цялата любов, щастие и сигурност на света. Не се отказваш пред нищо и винаги си готова да се бориш докрай за каузите си и нещата, в които вярваш, дори понякога да срещаш съпротива!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор