ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

Каква е рецептата за дълголетие на японците?

[img]http://i.newsroom.bg/uploads/photo_asse ... 8c05fb.jpg[/img]

Вижте повече за "Икигай" като житейска философия

Японците са световно известни с рекордния си относителен дял на хора, които доживяват до 100. Според експерти тяхното дълголетие се крепи върху три основни стълба: добра храна, добри приятели и „Икигай“.

Думата „икигай“ няма директен превод на български език, но означава осъществяване на онова, за което човек живее или, иначе казано, „икигай“ е причината да ставате сутрин от леглото. Според експерти съвременният западен човек може да осмисли тази житейска философия, като си отговори на четири основни въпроса: какво обича, в какво е добър, с какво е полезен на света и за какво биха му платили. За японците постигането на вътрешен баланс е процес, продължаващ цял живот, който може да няма нищо общо с работа и доходи.

„Икигай“ не е начин на живот, но може да подобри живота ви, коментира Гордън Матюс в своята книга „Какво осмисля живота: как японците и американците възприемат света?“. Според него японската концепция не бива да се възприема като нещо грандиозно или странно, а като нещо съвсем обикновено.


Лично аз си превеждам думата като "житейска мисия" или "призвание", това, заради което си се родил на тази Земя - бел. моя - Деси
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

Най-кратката консултация или как да убием детето си

... 18 минути продължи всичко. За първи път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

Мерило за любовта не е времето. Любовта се мери по трансформацията.

Понякога в най-дълготрайните връзки се отбелязва най-малък ръст, докато най-кратката среща променя всичко.

Сърцето не носи часовник, то е безвременно. Не го е грижа колко дълго познаваш някого. Не му пука дали си стигнал до 40-годишнина, ако във връзката се е изгубила сочността.

Това, от което се интересува сърцето, е резонансът - резонанс, който го отваря, резонанс, който го оживява, резонанс, който го зове да се върне у дома.

И когато го открие, трансформацията започва...

Джеф Браун

[img]http://www.highviewart.com/uploads/cach ... 823444.jpg[/img]

В горния текст ми направи впечатление думата "сочност". Сочността във връзката. Текат ли през нея живителни сокове или не? Спаружена ли е или е млада? ... Хубава думичка. Изпълнена с конкретен смисъл в случая. Много ми хареса вложения оттенък. И другите думи - трансформация, ръст, промяна, сърце, резонанс...

Просто ми се прииска да споделя с вас :923 :923 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

Тест за темпераменти

Хипократ (460-370 г. пр. Хр.) е първият, който вижда различия в човешките темпераменти и предлага теория за четирите основни типа хора. До ден днешен неговият модел все още се използва от някои психолози. Той помага по-добре да си обясним различията в дадена група хора.

Предлагаме ви кратък тест, основан на този модел. Можете да го използвате като пример как се различаваме помежду си и как тези различия ни влияят. Сам по себе си той не е безпогрешен индикатор за нашата същност, но предлага отправна точка за обсъждане и по-добро опознаване на себе си и на околните.

И четирите групи имат своите силни и слаби страни. Ако ги разпознаваме правилно у хората и ако разберем кои се отнасят за нас, ще започнем да виждаме обосновката за собственото си поведение и за действията на нашите близки и приятели.

Направете този тест у дома и след това поговорете за резултатите. Съгласни ли сте със заключенията? Партньорът ви по същия начин ли ви вижда? Забавлявайте се и открийте какъв тип човек сте!

ТЕСТ ЗА ТЕМПЕРАМЕНТ

Разберете какъв е вашият темперамент!

Отбележете само онези въпроси, които са верни за вас. Останалите оставете празни. Не обмисляйте отговорите твърде дълго. Запишете първата реакция, която ви хрумне.

С 1. Хората казват, че се държа доста приятелски с тях
М 2. Имам малко приятели, но пък с тях сме наистина близки!
Х 3. Аз съм роден водач.
Ф 4. Предпочитам повече да спестявам, отколкото да харча.
С 5. Животът ми харесва
M 6. Искам всяка подробност да бъде съвършена.
M 7. Настроенията ми се менят. От сутринта не знам как ще се чувствам през деня.
M 8. Забелязвам грешките и проблемите преди другите.
Х 9. Лесно се нервирам.
Ф 10. Трудно ми се да вземам решения.
Ф 11. Много рядко нещо може да ме ядоса или да ме притесни.
С 12. Когато съм сред хора, обичам да разказвам интересни и забавни случки.
С 13. Често са ми казвали, че не може да се разчита на мен.
M 14. Изключително дисциплиниран съм.
Х 15. Емоциите често ми пречат да вземам разумни решения и затова гледам да ги избягвам.
Х 16. Решителен съм.
Ф 17. Нямам чувство за хумор.
Ф 18. Обичам да си лежа и нищо да не правя.
С 19. Не съм особено организиран.
Ф 20. Предпочитам да гледам, не да участвам.
Х 21. Трудно прощавам на другите.
Х 22. Успявам да свърша много неща за кратко време.
С 23. Често ми казват, че говоря твърде високо.
M 24. Понякога много се колебая и съм склонен да изпитвам песимизъм.
Ф 25. Не си поставям много цели – нещата така или иначе сами ще се наредят.
Ф 26. Много съм търпелив.
С 27. Обичам да приказвам.
M 28. Не обичам шумните купони. Предпочитам да съм сред няколко близки приятели.
С 29. Аз съм ентусиазиран човек.
Х 30. Хората ми казват, че съм доста смел. Обичам да поемам рискове.
Х 31. Имам категорично становище по много въпроси.
Ф 32. Спестявам енергия и търся най-лесния начин да свърша нещо.
Х 33. Обичам да контролирам събитията.
M 34. Трудно се сприятелявам.
M 35. Много обичам изкуството. То говори направо на душата ми.
С 36. Обичам хората като цяло.
Х 37. Изпитвам увереност в силите си.
M 38. Често си мисля, че другите не ме харесват.
С 39. Харча парите си доста щедро.
Ф 40. Често чувствам голяма умора.

С Х M Ф
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

НОЦЕБО ЕФЕКТЪТ – ИЛИ – КАКВА Е ПРИЧИНАТА ДА СМЕ БЕДНИ, БОЛНИ И НЕЩАСТНИ ОТТУК - ЦЪК!

[img]http://poznanieto.com/wp-content/upload ... 68x668.jpg[/img]

Всички сме чували за плацебо ефекта. Но малко се говори за ноцебо ефекта. Това е парадокс, защото повечето лоши неща, които ни се случват, са плод именно на ноцебо ефекта.

Що е то ноцебо ефект?

Ноцебо от латински буквално означава „нанасям вреда“. Ноцебо е вярата, убеждението, че сте в беда или ще пострадате. Че сте или ще се разболеете от нещо. Че никога няма да успеете да постигнете или направите нещо, което желаете. Че при вас нещата “просто са такива” и нищо не може да се направи.

Ноцебо е форма на самоограничение, която обаче няма обективна реална предпоставка.

Приемането на нечия чужда субективна представа за вашия собствен свят, без да имате възможност или желание да проверите нейната истинност.

Ноцебо ефект произвежда невинната на пръв поглед констатация на учителя по пеене, че детето ви пее фалшиво. Ако детето се съгласи с „авторитета“ и му повярва – от него определено няма да стане певец.

Ноцебо ефект произвежда забележката на родителя, небрежно отбелязвайки, че на детето не му върви математиката. Детето е празна дъска. Родителят пише върху нея своите констатации и те остават там – понякога за цял живот.

В повечето случаи ноцебо ефект се създава без умисъл. Под формата на мнение.

Но мненията, особено когато човек няма оформена ценностна система, често се превръщат в присъди.

Не мога да пиша красиво, не ми вървят езиците, не мога да изкарвам пари, все ме прекарват, имам крехко здраве… Повечето от ограничаващите ни вярвания са плод на ноцебо ефект. Някога сме се съгласили с мнението на някого. Чули сме случайна забележка, изказана по конкретен повод и сме направили генерален извод. Извод, който вадим всеки път, когато се окажем в сходна ситуация.

Най-лошите ноцебо ефекти се произвеждат в лекарските кабинети.

Там се издават най-тежките присъди. Там се разболяват най-много хора — буквално.

Звучи ви пресилено? Нека цитирам един истински случай, описан от д-р Брус Липтън в „Биология на убежденията“:

„През 1974 г. лекаря от Нашвил — Клифтън Мидър – имал пациент на име Сам Лонди, пенсиониран продавач на обувки, страдащ от рак на хранопровода – заболяване, което тогава се смятало за нелечимо. Лонди се лекувал, но всички в медицинската общност „знаели“, че той отново ще получи рецидив. Затова никой не се изненадал, когато Лонди починал две седмици след поставянето на диагнозата. Изненадата дошла след смъртта му, когато при аутопсията в тялото му били открити съвсем малко ракови клетки, които определено не били достатъчни, за да го убият. Пред „Дискавъри хелт“ Мидар казва: „Човекът почина с рак, но не и от рак.“ Но от какво е починал Лонди, ако не от рак на хранопровода? Да не би да е починал, защото е повярвал, че ще умре? Този случай продължава да занимава Мидър три години след смъртта на Лонди: „Аз смятах, че той има рак. Той мислеше, че има рак. Всички около него смятаха, че е болен от рак… Дали по някакъв начин не му отнехме надеждата за живот?“ Обезпокоителните случаи на ноцебо навеждат на идеята, че лекарите, родителите и учителите могат да отнемат надеждата, програмирайки ни да вярваме, че сме безпомощни.“

Ето го и най-голямото престъпление, пораждащо един от най-силните ноцебо ефекти:

„Остават ви еди колко си години/месеци/седмици живот!“

Потресаващо!

Ако имах законодателна власт – определено щях да квалифицирам подобни изказвания като углавно престъпление срещу човечеството. С всички, произтичащи от това, последствия.

Норбеков го е казал много добре: „Това, че ти не можеш или не знаеш как се лекува нещо, все още не означава, че „нещото“ е нелечимо!“

Само че хората все така си измират… спазвайки послушно „дадения“ им от медиците срок.

Отказвайки да оспорят мнението на авторитетите.

Слепи за възможния ноцебо ефект.

Забравили, че в каквото и да си убеден – винаги си прав!

Нека си представим, че всичко това са празни приказки.

Нека си представим, че няма истории за хора, отишли си от този свят, защото са им внушили, че им е време да си ходят. Нека си представим, че няма хора, провалили живота си, защото са им повтаряли, че за нищо не стават.

И ви предизвиквам за един експеримент!

Нека, ако сред вас има хора, на които са издавали “присъди”, които сте имали смелостта да откажете да “излежите”. Ако сте имали близки с подобни случаи.

Споделете ги в края на тази статия!

И, знаете ли?

Вярваме, че ако съберем точно 100 такива истории — много хора ще повярват!

И ще получат шанс!

Представете си, че точно в момента тази статия се чете от някой, на когото току-що са издали присъдата.

Без право на обжалване! И този човек се чуди какво да прави. Може би вашите истории ще му дадат надежда и шанс. Може ми те ще са неговото плацебо.

Да проверим!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

ОТКРОВЕНО ЗА НЕСПОДЕЛЕНОТО

Изображение

Една статия за митове и легенди. Всъщност, не. Една статия за изискванията и очакванията към психолозите в света ИЗВЪН кабинета.

„Разбирай всички!“

Запомни много добре това, че: От теб като психолог се изисква да разбираш всичките си роднини, приятели, познати, братовчеди на братовчедите на братовчедите ти и всеки познат на познатите ти, с когото се запознаваш. Те от своя страна по никакъв начин не са обременени със задачата да разбират и подкрепят теб. Не разбира се, ти си психолог, оправяй се сам.

„Ти си безгрешен“

Много е важно да знаеш още от самото начало на професионалния си път, че ти няма да правиш никакви грешки, няма да имаш никакви проблеми в семейството си, няма ти самият да имаш каквито и да е проблеми и грижи.
•Мъжът ти, ти изневерява?! Е, как така, нали си психолог?!
•Детето ти се е сбило в училище!? Как може, нали си психолог, защо не си го оправил?!
•Скарал си се с майка си!? Е, нали си психолог, как си го допуснал!?

„Навсякъде, по всяко време.“

Значи, ти като психолог, бъди наясно, че трябва да терапевтираш и да консултираш в магазина, на спирката, на улицата, пред входната врата, на стълбите, до кофите за боклук, на масата и на всяко друго място, на което се срещнеш с човек в нужда.
•О, здравей, точно на време те срещам. Чакай да те питам набързо нещо, да ми кажеш какво мислиш като психолог?
•А, здрасти, скоро си мислех да ти се обаждам, но ето, че се срещаме в магазина. Имам един проблем, да ми кажеш набързо как да го реша?
•Много хубава вечеря, а да те питам нещо по-сериозно, имам една дилема и се чудя какво решение да взема?

„Приятели = клиенти“

И така, да обобщим с едно изречение: С приятелите си трябва да се държиш точно така, както се държиш с клиентите. Това включва, 24/7 да пазиш поведение, да говориш умни неща, да не си позволяваш излишно себеразкриване и проява на емоция. Ще изглеждаш неадекватно, ако го направиш, все пак си психолог. А, ако случайно, сгрешиш и го направиш, веднага ще получиш напомнянка:
•Ти така ли говориш с клиентите си?
•Е, ти така, ако говориш с клиентите си, май няма да имаш много!
•Леле, ако си толкова емоционален и с клиентите си не те виждам в бъдеще.

„Ти си НЕчовек“

Това се явява продължение на горното, тоест- Ти всъщност нямаш емоции, не изпитваш страдания и не се случва никога да имаш нужда да си поплачеш на нечие рамо. Чудиш се как това „пасва“ с ролята на психолога да изпитва емпатия и да съпреживява болката на другите? Продължавай да се чудиш.
•Защо ревеш сега, нали знаеш там как да си оправиш емоциите?
•Подтиснат ли си?, ама нали си психолог?, Ми, излекувай се по-бързо.

„Магьосник, врачка, няма такава професия“

Така, стигнахме до края, в който трябва да ти стане ясно следното: За да се опази вселенският баланс, освен всичко изписано по-горе, в живота ти много важна роля ще играят хората, които ти казват, че ти всъщност не съществуваш:

-Психолог ли? Това какво е, нещо като врачка?

– Да отидеш на психолог е като да отидеш да си лееш куршум, само че по-скъпо.

– Психология ли си завършил? Че какво работиш с това образование?

ПСИХОЛОГ – съществително, мн. психолози, м. – Някой, който решава проблем, какъвто не знаеш, че имаш, по начин, който не разбираш. Виж още: вещер, магьосник.

Автор: Емилия Сотирова

Психологичен кабинет S.O.V.A. (Suggest opportunity to view the answers/SOtiroVA)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

Изображение

Ако в живота ти няма върхове и спадове - значи си мъртъв.

Четирите фундамента на израстването

Мартина Иванова

Казват, че най-важното за всеки нов градеж са основите, фундаментите. Опорните точки от които започва да се надгражда всичко останало. Това май важи и е приложимо за всяка област в живота ни. Това е и вярването в много духовни общности и учения. Те казват, че четирите основи, стълбовете, опорните точки на съвършеното Майсторство и извисяване са следните:

– Опознаване и овладяване на физическото тяло
– Духовното развитие и опознаване на духовния свят
– Служенето
– Отношенията с другите.

Изображение

И всеки един от нас, от всички вас – четейки тези редове и тръгнал да гради своята стабилна пирамида от някъде. Дали ще започнете от стълба на физическото тяло – опознаването му, знанието за това как да се грижим за него, какви храни да подбираме, с каква физическа активност да го поддържаме здраво и младо, гъвкаво и силно. Или пък ще започнете от стълба на духовността – от себепознанието, от изучаването на дълбоките кътчета на душата, на фините тела, включвайки енергийни практики, медитация, самоусъвършенстване. От където и да тръгнем, неминуемо стигаме и до останалите стълбове, които изграждат нашата пирамида.

Там някъде осъзнаваме нуждата и уместността да служим. Да служиш значи да се отдадеш – да бъдеш полезен там, където гори призванието ти. Да даваш, без да очакваш отплата и резултат. Да даваш най-доброто от себе си, в името идея, кауза, нещо, или някой. Служенето може да заема всякакви форми и цветове – от отглеждането на дете, през реализирането на проекта ти за здравословна кухня, хлебопекарна, споделяне на придобити знания и опит, духовни търсения. Служенето е многолико и толкова индивидуално, както сме многолики всички ние.

И там някъде стигаме до финото майсторство. До отношенията с другите.

Чудя се, дали има изобщо във физическия свят такива мъдреци, които да са овладели до съвършенство всичките четири опорни точки на пирамидата на израстването? Ако сме последователни и неотклонни в първите три опорни точки, то четвъртата и най-важната сякаш винаги остава гъвкава и променлива. Особено крехка и подвластна на промени е тази най-фина основа – отношенията с другите.

Колкото и да сме безгрешни в мислите, словото и делата си, все някога настъпва момент, миг дори, в който тази ни основа се разклаща. Може би за да ни напомни, че все още сме във физическия свят, и че все още ни предстоят дълги години на учене и навлизане в най-фините аспекти на Майсторството.

И може би тези разклащания се получават точно тогава, когато си мислим, че сме постигнали някакъв връх. Точно за да ни напомнят и държат будни и бдителни – тепърва има още толкова истини за разкриване и толкова стъпала за изкачване. И там, във фината енергетика на взаимоотношенията ни, нека наистина имаме будността и мъдростта да различим какво се случва, каква енергия ни владее – за да я овладеем ние. Да имаме мъдростта и вярата, любовта – да укрепим разклатената основа, добавяйки още градежни елементи. И именно в тези разклащания може би се таи най-голямата сила на израстването.

Само ако си позволим да го преодолеем, да си подадем ръка отново и да продължим нагоре. Нужна е осъзнатост, сила и любов, и усмирено его за да подадеш ръка, когато си станал причина за разклащането. И още толкова от същото – за да я приемеш. Животът винаги ще бъде низ от издигания и падения (ups and downs), това е природата на цялото Творение – то винаги е в динамика, винаги е в хаос, изразен привидно в материята като покой. Ако я няма тази динамика, то вече няма да имаме работа в този материален свят. Нека да бъдем осъзнати, будни и мъдри във всеки миг, когато поредното движение на кривата на Живота ни подбутне. Явно има защо.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

Още една биполярна си отиде от този свят:

„Ще живея така, както желая или изобщо няма да живея.“ - изгубихме Долорес О’Риърдън, изгубихме един космос

Росен Карамфилов

Изображение

За пореден път съм разтърсен от загубата на велик музикант. След Крис Корнел и Честър Бенингтън, искрено се надявах вълната от печал да стихне. Поне за малко. Явно не е било писано да стане така.

Явно големите един по един тръгват нагоре и нищо не е в състояние да ги спре. Още една звезда угасна. Небосклона никога вече няма да бъде същия. Изгубихме Долорес О‘Риърдън. Изгубихме един космос.

Дори не мога да го изпиша. Ръцете ми отказват да се подчинят на фактите. Идея нямам на кой свят се намира,. Пускам си Linger на The Cranberries. После Zombie. Продължавам с Ode to my family и When you’re gone. За накрая оставям Just my imagination. Иска ми се тази кошмарна вест да присъства само в моето въображение. Уви – реалността сочи друго.

Долорес си отиде без време. Остана ни гласът ѝ. Неподражаемата бленда, която успяваш да разпознаеш за броени секунди. Има гласове и гласове. Има такива, които минават покрай слуха ти като вятър и изчезват като прах. Има и такива, които те белязват. Чуваш ги веднъж и си дотам. Такъв бе нейният глас. Нетипичен. Единствен. Глас от синьо кадифе.

Чета информация за живота ѝ в интернет. Картината започва да се прояснява. Научавам за анорексията, за депресията, за биполярното разтройство, за нервните сривове, за огорченията. Прави ми впечатление едно нейно изказване:

"Ще живея така, както желая или изобщо няма да живея."

Припознавам се в думите ѝ. Не изпитвам необходимост да си задавам повече въпроси. Не ме вълнува дали се е самоубила или не, не вярвам на слухове, не ме касаят предположенията на останалите.

За момент затварям очи и си представям какво ли е да си на нейно място. Правиш три песни и ставаш отвратително известен. Умишлено използвам това словосъчетание – отвратително известен. Чуждите погледи са вперени в теб. Фотографите те следват по петите. Славата те изяжда отвътре, тя е паразит, загнезден в тялото ти и бавно ти изпива силите. Рано или късно – краят ще настъпи. Ще бъдеш свободен.

Никой не те пита дали си подготвен за известността, никой не те пита дали я търсиш или дали бягаш от нея, никой не се интересува от твоите вътрешни терзания. За феновете ти с идол. Модел за подражание. Прожекторите те осветяват, камерите работят. Нямаш право да си тъжен, когато си легенда.

Изображение

Славата е убийца. Тя погуби не един и двама. Тя погуби Кърт Кобейн, Ейми Уайнхаус, Джим Морисън. Ще спра дотук, защото боли. Тъй или иначе – списъкът е безкраен. Вътре е пълно с икони на музиката, на изкуството. Личности стигнали докрай.

Всички те са жертви на своята собствена чувствителност. Земята им отесня. Писна им. Небето стана стадионът Wembley. Тази вечер там едно безсмъртно момиче ще свири на китарата си парчета на The Cranberries.

До безкрай.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от Kleo »

Продължавайте напред! Падайте. Светът изглежда по-различно от земята. – Опра Уинфри

Изображение

Продължавай да търсиш. Не се примирявай. Както с всичко останало, свързано със сърцето, като го намериш, ще разбереш, че е това. - Стив Джобс
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЗДРАВ ДУХ в здраво тяло :) ... или за човешката ПСИХИКА

Мнение от cchery »

Вчера и днес в нета ме откриха, да правилно четете - "откриха ме", а не съм ги открила аз :954 , много вдъхновяващи истории. Все теми, които са ми важни. Някои касаят изключително наболели проблеми в обществото ни, но не липсват и тези, които се грижат за доброто здраве на духа ми. Ето една от тях - най-невероятния златен медал от зимни олимпийски игри или.... как има смисъл да не се отчайваш, да си постоянен, да очакваш винаги най-доброто:

Историята на най-невероятния златен медал от зимна олимпиада
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор