ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от dexter »

Определено е лято - сървърите в офиса изключиха и сега до края на деня ще го даваме лежерно :954 !
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от cchery »

Тук в София е много горещо днес. Просто припича доволно. :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки!
Тук е вече истинско лято и ми се ходи на плаж. :954

Иска ми се да споделя нещо, което силно ме разочарова. Става дума за отношението на една позната (даже обща позната с Цони), която доскоро мислех за приятелка. Дори не зная как да го определя, защото цялата работа е толкова дребнава и глупава, че е жалко за човека, но...
Конкретният повод е нещо, което написах вчера - ето това: https://www.facebook.com/neli.alexandro ... 5188209328 Не мисля, че е кой знае какво, просто мнение.
Реакцията обаче беше... Привличала съм вниманието върху себе си, избивала съм комплекси, тя също можела да пише, но не държала всички да научат, мислила съм се за нещо повече от другите... И всичко това, разбира се, не директно в очите, ами... :1044 :1044 :1044 :eek: :eek: :eek: :roll: :roll: :roll: Едва ли не приема написаното от мен като нещо, кой знае защо, насочено лично към нея и целящо да я уязви?! Както и да е, не ми пука особено, но ми е мъчно за несъстоялото се приятелство.

Иначе при нас другите новини са, че Вили най-сетне реши да се срещне с баща си след близо половин година. Тази вечер ще вечерят заедно тримата - той и двете деца. Надявам се тя да намери отново начин да общува с него, защото така не е добре за нея. Всъщност не зная какво ще се случи. Само се надявам децата да се чувстват по-добре след това. :954

А иначе, ако някой иска да види какви ги върша, освен че пиша дисертация, може да надникне тук. :222
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Сиренце »

Ъъъъъъ?????
Аз за общата позната се сещам, но останалото ме хвърля в голяма чуденка.
Между другото наистина последно време е голяма полемика по този въпрос (из фейса се вихри един многознайко, дето само цитира едни научни факти, но твърде тенденциозно подбрани) и след като прочетох поста ти си мислех, че най-сетне някой представи цялостната картинка.
А пък относно обвиненията - ами пише този, който има какво смислено да каже! Да не би да си я спряла да го прави! Но...жалко за нея.
А Вили дано успее да намери сили в себе си да прости и да се научи отново да общува с баща си. :922

При мен нищо ново под слънцето (освен, че се чувстваме като в пещ, но не смея да се оплача, да не вземе да се върне зимата отпреди седмица :1062 ) - ходя още на работа и пиша глупости, правим сирене от време на време, вчера открихме и сезона на косенето,... ежедневие.
Края на учебната година беше много емоционален за всички в училище, защото изпратихме един чудесен седми клас. Почти всички са музиканти, умни, интелигентни деца, които много ще ни липсват. Празнувахме и 150 години от създаване на училището! Изобщо много работа и много емоции имаше през последния месец.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

Нели, продължавай да пишеш свободно и с размах, и хич да не ти пука от такива дребни душици! :524

Цони, и в Черни Вит ли е жега? Там при вас не е ли прохладно и приятно топло? :923

Влизам да ви споделя, че вчера изкарах един разкошен Еньовден. Цял ден бяхме на Витоша, на поляната при хижа Момина скала. Имаше празник, хОра, хорА, зеленина, много билки, песни, радостно веселие, беше приятно топло, а не горещо като в София. Ходихме много пеш, играх топка с Алекс, хванах се на хорото, и това всичкото след като сутринта си бях карала колелото вкъщи. Много съм доволна. Почувствах запазена българщината и това ми хареса :1216 ... и ходих боса по тревата...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Стигнах дотук. Съботно-неделно си направихме една екскурзия до Сърбия с още 2 приятелски семейства. Този път обаче минахме през КПП-то на юг от Калотина, а именно - през Стрезимировци. Едно, за да избегнем лудницата с Хасан дойч, който се завръща по родните си места, шофирайки през Калотина. И второ, защото имахме набелязана цел за посещение - Власинското езеро в близост до гр. Сурдулица :954 - а дотам се стига по-лесно през Стрезимировци.

Мога да кажа само хубави неща за братята сърби, за страната им и за природата, която видях. Езерото е огромно по площ и очевидно - посещавано, но по бреговете му няма да видите безкрайни строежи на хотели и вилни селища. Определено има само 3 или 4 по-големи места за настаняване - 1 хотел и другото са бази с бунгала. Има и частни вили. Но всичко е.... някак си скрито в по-горната част на езерото, а когато се озовете досами водите му, може да се каже, че се сливате с природата. Правя съпоставка с нашия язовир Батак и прекрасната местност Цигов чарк и чак ми се плаче... Защо те могат, а ние не можем?! ..... да си опазим земята, държавата и природата?!?!?

Второто нещо, което силно ме втрещи е изключителната любезност и сърдечност на сърбите!!! Н А В С Я К Ъ Д Е, където "ошетахме" :1062 бяхме посрещани изключително радушно, обясняваха ни с подробности кое и как, къде да идем, откъде да пазаруваме или къде да ядем. Каквото си поискахме в хотела, всичко ни бе дадено - при това с огромни усмивки и непреднамерена готовност да се услужи, да се почувстваме добре. Дали сърбите мразят българите?!? Не мога да отговоря на този въпрос, но това, което видях за двата дена, ми говори в противоположна посока.....

Третото изключително впечатление са......... цените в Сърбия!!! Не знам какви са им заплатите, но хранителните продукти по магазините са поне 2 пъти по-евтини от тук. По същия начин стои въпроса с цените в ресторантите. Вчера 3 семейства направихме внушителната сума от 78 лв в ресторант на Власинското езеро, консумирайки няколко супи, 4 порции с плѐскавици, пържени картофи, салати, погачи, бири, сокове и минерална вода.... И навсякъде приемаха левове. Лично аз се чувствах прекрасно в тази страна.... А в момента, в който направихме първите километри от границата обратно в посока Трън, отчаяние и безнадеждност заеха трайно мястото до мен - имаме прекрасна природа и напълно опустошени, грозни, порутени, забравени от Господя населени места..... Жалко, много жалко за нас!!!

Но, ако минавате по този маршрут, ви съветвам да не забравите да пийнете по 1 кафе в кафенето на възрастна двойка, които живеят в с. Филиповци - на отиване към Трън, кафенето е току в началото на селото, вдясно от пътя - има табели. И да се порадвате на бебето-каракачанка Макс :1062 .

Снимки - https://www.facebook.com/profile.php?id ... 8263982781" onclick="window.open(this.href);return false;

Нелка, нищо (или нещо :D ) не разбирам относно несъстоялото се приятелство с тази жена, за която ни разказваш. Прочетох ти поста от ФБ (даже 2 пъти) и не разбрах защо с този именно пост ти.... си в положение да изглеждаш така:
Нели написа: Привличала съм вниманието върху себе си, избивала съм комплекси, тя също можела да пише, но не държала всички да научат, мислила съм се за нещо повече от другите...
Със сигурност тук има предистория. Но и без да я знам, мога съвсем отговорно да заявя, че...... как ли пък не.... да спра да пиша само защото на някой не му харесва!!!! :1069 :1069 :1069 Всъщност, установила съм едно - на който не му харесва какво пиша или директно аз самата не му харесвам, той не ме и чете. Всички онези, които обаче го правят (досущ като тази жена) на 100% се интересуват от мен, от това докъде съм стигнала.... и не ме пропускат. А злобните подмятания и оценки (както е в твоя случай) са плод на многостранния интерес, който ти или аз предизвикваме (я колко съм скромна :221 ). Слава Богу, че точно те - злобните - са много по-малко от другите. Така че - според мен тази женица е заинтересована от твоята личност. Предвид реакцията ѝ - не особено добронамерено. Остава да разбереш (ако те интересува, разбира се) защо тя те чете и ти се дразни. И наистина последно - едно приятелство отново би ти дало да разбереш, че някой счита нещата, които вършиш за не особено читави. Т.е. от един приятел пак можеш да научиш, че избиваш комплекси, че привличаш внимание и т.н., но... изказът, намерението и подбраните думи ще са съвсем, съвсем различни....

Как е минала срещата на Вили с баща ѝ?

Цони, и тук в Софето е мега жега. Особено пък за юни... Разбирам те добре за емоционалната раздяла със 7-и клас. Наистина.... Пожелавам ви да учите и възпитавате все такива отговорни и умни деца! :)

Момичета, някоя от вас вече да е влязла в критическата?! :oops: :oops: .... Искам да разбера какво се случва, как се случва и всъщност..... какво представлява МЦ в този период, защото при мен странностите, които започнаха преди близо 3 седмици продължават. И то на фона на 2 лекарски мнения, които при преглед с видеозон не установяват патология по яйчника ми и матката, цитонамазка - 1-а група, и колпоскопско изследване с нормален резултат, без атипични участъци по шийката. Погледнато обективно, всичко ми е наред, но миналата седмица пак имах зацапване от 1 ден... мислех си, че ми идва цикъл, т.к. му е време, но цикъл.... няма. Говорих с моя приятелка, която казва, че при нея симптоматиката е точно такава - ръждиво зацапване от по 1 ден - това е цикълът. А когато пък дойде истински такъв, е доста обилен. И последно по тази тема - не позволявайте да ви правят манипулации, които не са належащи.... аз се ядосвам страшно много, защото една мастна жлеза върху матката, която ми я гори докторката от преди 3 седмици зараства мнооооооооого, много бавно и трудно. И съществува риск да предизвика възпаление - дано не се стига дотам!!! Моят лекар, при който сега ходя да тушира това обгаряне, каза, че това е метод от "миналия век" и тези жлези, дори и запушени (както в моя случай) вече не се третират по никакъв начин, защото са напълно безобидни. Ала ето как от.... едно необмислено решение сега седя и страдам кога ще зарастне това чудо..... а идва море..... :1139 :1139

И такива работи!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от cchery »

Оф, не съм особено умна тези дни. Забравих да кажа:

ДОВЕЧЕРА, 19 часа аз ще съм пред Университета. Очаквам към мен да се присъединят Фют, Дани, Краси и Ели. :) Който има желание да изкара няколко часа някъде в нашата компания, е добре дошъл в часа и мястото на срещата :1062 . Или дори по-късно - знаете ми тела, само звънкате да ви кажем къде сме настанили мощни дупета :lol: :lol: :lol: .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

cchery написа:Оф, не съм особено умна тези дни. Забравих да кажа:

ДОВЕЧЕРА, 19 часа аз ще съм пред Университета. Очаквам към мен да се присъединят Фют, Дани, Краси и Ели. :) Който има желание да изкара няколко часа някъде в нашата компания, е добре дошъл в часа и мястото на срещата :1062 . Или дори по-късно - знаете ми тела, само звънкате да ви кажем къде сме настанили мощни дупета :lol: :lol: :lol: .
Сега те прочетох :cry: чак.

Сигурно щях да дойда, Ани. Нямах планове за тази вечер. Откакто съм се прибрала от работа, само въртях вело-то вкъщи и слушах музика. Вашата компания определено щеше много да ме зарадва :1211 А и Фютката да спра да я гледам само във Фейса. Желая ви приятна среща! Прегръщам ви всички :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки!

Виждам, срещи си организирате и много ви се радвам. После ще разказвате. :954 :954 :954

При мен няма много новини. Срещата на Вили с баща й мина, не разказваха много, но в края на краищата това е тяхна среща, не е нужно да зная всичко. Важното е, че според мен Вили като цяло е спокойна след нея, макар да ми изглежда и малко апатично-уморена. Другото, което е важно, че тя все пак преодоля някаква преграда в себе си, нещо, което я караше да отказва всякакъв контакт с него. Засега това, надявам се в бъдеще да стане по-добре общуването по между им.

Колкото до моята позната и странната й редакция, за мен това си е чиста ревност и то дребнава. Предистория наистина има, но тя си е лична нейна, нейни лични натрупани нерешени проблеми с години. Не е предистория между мен и нея. Тъпото е, че аз не се бях сетила, че може да не я харесвам, докато не стана това. Естествено, че няма да спра да правя каквото и да било заради тази история. Споделих я тук най-вече защото ме изуми. :1044

Иначе при мен е натоварено ежедневието, чета, пиша, опитвам се да поддържам дома и да се занимавам с децата, но истината е, че няколко месеца тези неща ще трябва да поизостанат. Налага се, защото имам много кратки срокове да си довърша дисертацията, ако искам да не загубя работата си. Забавното е, че всички мислят, че по цял ден съм на плажа, защото имам вече много видим тен. Истината за тена ми е, че е от терасата. :plezya se Имам юроизточна тераса, на която има малка маса и три стола. Най-редовно сутрин излизам с компютъра там, с чаша кафе и... по бански (на последен етаж съм и реално няма зяпачи наоколо) и чета и пиша. Като стане много топло и започне да напича, пускам сенника, а когато вече стане горещо, се прибирам. Така успявам да пиша и да правя тен. :1216
Тази тераса привечер е най-прохладното място у дома, така че следобед, като стане сянка, пак излизам, но вече не по бански.
Всъщност просто обичам да съм навън, има повече въздух и ми харесва усещането за простор. Освен това, когато вдигна поглед от компютъра, той стига по-далеч, а не се спира до отсрещната стена. Това ме отморява и психически, а и ми помага за очите.

Толкова за днес, чакам вашите новини.
:954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

След последния пост на Нели си помислих нещо.
Колко често привидните дреболии, някакви малки частици от битието, ежедневието и нагласите ни, всъщност се оказват истинските пълнежи на нашия ден и на нашата същност като цяло.
Преди малко влязох във форума, за да споделя точно такива на пръв поглед малки, мънички нещица, които обаче така смениха настроението ми и усещането ми за мен самата.
Гледам - Нели ме е изпреварила - благодаря ти, Нели! Направо ме пренесе при теб на слънчевата веранда, рано сутринта, във Варна :954 А после, после пих охладено бяло вино с теб, вечерта, на сянка ... толкова прекрасно, мило и уютно ми стана от твоя пост, честно :940
А пък аз исках да ви се похваля, че вчера на обяд влезнах в един-единствен магазин за обувки, пробвах един-единствен чифт сандали и си ги купих много доволна от факта :1216 /мразя да пазарувам, самото обикаляне по магазините ме изнервя и изтощава много, особено пък ако е жега/ Сандалките ми са сладки, чисто бели, 36 номер, удобни са ми, изглеждат перфектно, на 9-сантиметрова платформа, правят ме по-висока и елегантна, изведнъж и походката ми се промени, и излъчването, и самочувствието. Абе всичко. И си помислих, как така ще ходя без лак на ноктите, като имам толкова хубави нови сандали? Речено - сторено. Тази сутрин в 8.30 бях сама в офиса. Излязох на терасата в Центъра и си се лакирах в ярко червено. Обичам червения лак! И ръцете, и краката ми сега се виждат отдалече. Колко малко направих, а колко различно се чувствам, момичета! ... Дано след поста не ме сметнете за кифла и куха лейка, че се впечатлявам от обувки и лакове, но това е истината - определено ми харесва да си усещам краката подновени: гладко епилирани, с червен лак и обути в нови обувки. Споделих си.
А вие с какво ще се похвалите, дами???
Хайде, пишете повече, липсвате ми!!!
Ани, Фют, Дани, Краси, Ели, как си изкарахте вчера вечерта? Елате, разкажете, споделете снимки.
П.П. След малко смятам да пусна, нова, лятна спам-тема.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор