ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от dexter »

Здравейте, момичета :923 .
Времето започна да се загрява твърде много, не мислите ли :221 ? Сутринта ми се стори прохладна и реших да отида пеша до офиса, но още на половината път се бях сгорещила :). Обаче как да се оплача, след като до преди 2-3 седмици още не си бях прибрала дебелите якета :1044 ?
При нас животът си върви според сезона - Яна е на дневен лагер, след това - на игра в двора. Въпреки, че дните й са запълнени предимно със забавления, мърморещата черта от характера й постоянно взима връх :lol: . Аз съм на работа, мъжа ми си е вкъщи до другата седмица, после пак отпътува за Белгия. През следващите десетина дни сме планирали няколко излизания с приятели, може би коктейлчета на плажа :1216 - времето го позволява.
Ходенето в Пловдив мина както очаквах - аз се видях с приятелките ми и разбрах колко много ми липсват :954 ; Яна не се представи особено добре (по мое мнение можеше и повече :plezya se), но от друга страна имаше време да си поиграе с приятелката си; разходихме се по Главната, пихме кафенце в Капана - програмата беше оптимално изпълнена.
Няма да ходя на концерта на Стинг, не че е нещо, с което да се хваля :lol: . Понякога имам чувството, че Варна е на края на света :roll: . Но успяхме да си резервираме хотелче на Тасос, така че ремонтът на банята се отлага за сметка на активното пътуване и почивка. Мъжа ми беше заплашен, че ако не намери къде да идем на море, ще трябва да се захване с ремонт и това се оказа чудесен стимул да се поразмърда :plezya se .
Хубав ден от мен :923 !
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от cchery »

Хей, момета, добра вечер от мен :1216 :1216 :1216 . По никое време или по някое?!? Who knows?!..... :1062

Нещо ми е доста необикновено превъзбудено тази вечер, ама не мож' ви обЯсня защо :plezya se :plezya se . Е, така ми е! Просто....

Превъртам си изпълненията на Християна Лиизу от Х-фактор 2015 - помните я, нали?! Я да припомня:

[youtube]szvh4F_sADM[/youtube]

... и си мечтая някакви неща... И не че не е време за лягане, ама.... е такава прекрасна лятна вечер навън. Т.е. нощ. :954
dexter написа:Мъжа ми беше заплашен, че ако не намери къде да идем на море, ще трябва да се захване с ремонт и това се оказа чудесен стимул да се поразмърда :plezya se .
Хахах, Декс, това действа и при нас :1062 :1062 - подхвърлих аз на Момчил, че планирам да оправим коридора, т.е. кухнята при нас, и..... ето ти билети за Германия и Чехия през септември :221 :221 :221 ... Я кажи, мъжът ти като ходи до Белгия, вие белгийски шоколад ядете ли?! :1062 :1062 Между другото, Момчил ще ходи за 3 дена до Швейцария идната седмица, така че ние ще хапнем от швейцарската сладост долу-горе следващия четвъртък. :lol:
dexter написа:Ходенето в Пловдив мина както очаквах - аз се видях с приятелките ми и разбрах колко много ми липсват :954 ;
Декс, припомни ми, моля те, каква е връзката ти с Пловдив - там си завършила ли?! Аз нещо съвсем перкулясах вече..... и съм забравила.

Като казах "хубаво време" и да се оплача - от работата по тоя прословут сайт, който другата седмица трябва да пусна, съм като канцеларски плъх - по цял ден пред комп и когато се покажа на хубавото, топло време навън чак ми се прирева за изпуснатите часове. :328

Леле, Ванче, ние вече забравихме, че е имало училище, а вие още учите :???: :???: .... Всъщност Коко е на училище, де. Но аз не ставам сутрин да му правя закуска. Разбрали сме се. Макар че....., е, всяка сутрин го чувам като става и по някое време не издържам и ставам поне да го изпратя, а в повечето случаи и да му измия някакви черешки, ягодки и да пратя за училище. Да, колкото и да звучи странно, и колкото и да е голям, той с удоволствие си взема кутията с плодове за училище и я връща празна.

Чета, че програмата ви за БГ-турнето тази година пак е пълна :954 :954 . Знаеш ли, сигурна съм, че децата няма да имат проблеми с нощния полет. Те, за наша голяма изненада, са по-адаптивни от възрастните .... и слава Богу!
Ванчето написа: Преди 10 дни завърши и учебната година в българското ни училище. Гого вече официално знае да пише и чете на български, има си и удостеверение и много се гордее с него :D . Учителите бяха организирали много хубаво тържество за края на учебната година като накрая всички деца и родители бяхме на двора на училището и раздадоха на всички дечица чадъри и хвърчила, които те собственоръчно имаха възможност на нарисуват и оцветят както си искат. Децата бяха много щастливи! Имаше и малка почерпка и музика и изобщо всичко беше както подобава на един празник! Най-хубавото разбира се бяха усмивките на децата! Има и снимки, може да кача във фейса :roll: .
Умилявам се като чета такива неща. Ние тук в България така сме неглижирали всичко, че.. едва ли не е старомодно и смешно да организираш истинско тържество на децата.... Сакън да избягяме от всичко номенклатурно и се катурнахме в другата крайност... Което е жалко!!! Сигурна съм, че Гого и Марти ще носят България в сърцата си.
Ванчето написа:Чери, моите адмирации за начина, по който си постъпила на маратона! Честно казано доколкото те "познавам" :D не си представям, че е било възможно да постъпиш по друг начин освен по правилния! :326 :326
Светът щеше да е различен, ако повече хора избираха "правилния път".
:oops: :oops: Чак се засрамих... Но, да - аз просто не мога да постъпя по друг начин. Eто тук класирането от неделя: http://xl.5kmrun.bg/results_f.php?event=101&type=2" onclick="window.open(this.href);return false;. А тук съм качила малко снимки: https://goo.gl/photos/jjVrr5eodi3SjmS88" onclick="window.open(this.href);return false;.
Ванчето написа:Чери ведъж беше писала, че ако можеше със силата на мисълта да споделяме направо в нета щеше да споделя още повече неща. И аз така :1209 Много пъти в ежедневието си се хващам сама, че вършейки нещо в мислите си го споделям с вас, но в крайна сметка накрая все изниква нещо и така и н
е сядам да прехвърля мислите си тук.
Да, аз продължавам да си мисля, че това е добра идея. И сутрин, докато тичам, продължавам да споделям мислите си вас :954 - за съжаление не стигат дотук.
Kleo написа:ЕИ винаги ще помня Ани как ми помогна веднъж, в скайпа, като й написах, че ще се задуша, ако ... , и тя ми викна - "Ами задуши се бе, мама му стара!" ... Това беше откровение и инсайт. Позволих си да се отдам на негативното чувство, до край. Потопих се буквално в страха, в болката, в ужаса и в несигурността си... за да открия, че най-страшен е самият страх.
Брех, тази последна (към днешна дата) страница на спам-темата ни е като някакъв триптих с мои мисли..... и идеи. Всъщност, за да стане триптих, трябва още някой да се сети за нещо хубаво, казано от мен - да има желаещи?! Или съм се изчерпала с двете неща, цитирани от Ванчето и Деси?! :1069 :1069 :1069

Аз да ви кажа..., че моята одисея със овулаторното зацапване продължи до този понеделник, включително..... 5 дена имах розово-кафяво течение, при това - и като количество добро. По едно време в неделята, след бягането вече се разревах. Питах се "Какво не правя както трябва, че трябва да имам някакъв проблем? Не съм ли добър човек? Не заслужавам ли спокойствие?". И след като отрезвих мисленето с горчивината на солените сълзи, се събрах и се обадих на гинеколога, при който родих Бели - д-р Баев. Тогава той беше все още специализант в своята област. И като такъв го бяха "нахулили" да кара нощните смени сам-самичък. Аз пък, от своя страна, реших, че ще раждам точно през нощта и така с д-р ти Баев изкарахме едни 7 часа заедно - само двамата. Всички други - гинеколози, акушерки и санитарки бяха отишли да спят. Нямаше и друго раждане. Този човек беше много внимателен, но 3 или 4 години след това спрях да ходя при него, т.к. исках да си ползвам правата по здравна каса и да не плащам за прегледи, а той самият се специализира в областта на ин-витрото и продължава да работи там. Но...., така или иначе, като видях зора, и му звъннах. И, о, чудо - назначи ми час още на другия ден!!!! Само като се сетя как миналия четвъртък, когато за първи път получих зацапването, прозвъних в 4 клиники докато си намеря свободен час за преглед и... се зарадвах, че така ми се получиха неща с д-р Баев и ще ме види още на другия ден.

Отидох понеделник и получих диагноза..... "старост" :1069 :1069 . Не, естествено, че докторът не е казал така, но истината е тази - функцията на единствения ми яйчник почва да отслабва и вече не всеки месец той ще отделя яйцеклетка. Респективно - хормоните, които същият този яйчник синтезира, също ще намаляват. В резултат - ще имам нерегулярни прокървявания... Ако не друго, то.... поне вече знам. Видеозонът не показа нищо по-различно от това, което в четвъртък ми бяха казали. И сега си чакам само цитоназамката в петък, за да успокоя топката. Но трябва да призная, че такова нещо - зацапване от 5 дена..... никога не ми се беше случвало... и не ми беше приятно. Но какво да се направи?!

Между другото, обявавям го тук "на глас" и се надявам упорито да ми се получи - очаквам в първата седмица на юли да мина през Варна :954 - ще ви пиша подробности веднага, щом се потвърди този ми план. За съжаление е безкрайно дантелен, т.к. зависи от собствениците на моята фирма.... На тези гърци логиката въобще не мога да я хвана. Но ще се радвам да се видим, ако всичко е наред!!!

Ами това е засега. Сега ви оставям с още една хубава песен:

[youtube]vkW_Q5tVGhM[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от dexter »

cchery написа:Декс, припомни ми, моля те, каква е връзката ти с Пловдив - там си завършила ли?! Аз нещо съвсем перкулясах вече..... и съм забравила.
Чери, аз съм от Карлово, учила съм в Свищов, в Пловдив съм живяла и съм работила от 1999 до 2003г. Половината ми приятели (най-добрите) от университета са от Пловдив. Понеже съм си прекарвала много добре през този период от живота ми, пазя само хубави чувства към града :).
Колкото до шоколада - вече не ядем толкова, защото просто преядохме :plezya se . През първата година на мъжа ми в Белгия ядохме на корем шоколадови трюфели и всякакви видове шоколади и бонбони. Сега имаме около килограм шоколад в шкафа и се налага переодично да изхвърлям този с изтекъл срок на годност :oops: . И с това, както с всяко нещо, с което се прекалява - наситихме му се :lol. Последно ядохме английски - особено си паднах по един с люти чушки :). Преди около година отвориха магазинче на Линд в единия мол във Варна - понякога ми се иска да си купя някакъв шоколад с различен вкус, примерно с мента, но сърце не ми дава, като знам колко имаме вкъщи :-| .
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

Ани, благодаря за песента, ето и от мен нещо любимо:

[youtube]Nt-iKQzVaeI[/youtube]

... Усмивката! Тя води двама млади към върхове и звездопади. ... Човека тя привързва към Човека.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

http://www.zdravei.org/festival-na-zdra ... a-i-karta/ - Фестивал на Здравето, 30 юни - 2 юли, Южен парк, вход свободен :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

Лято е, момичета, лято е :954
Време е за нова тема.
Как ли да я кръстим?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от dexter »

Определено е лято - сървърите в офиса изключиха и сега до края на деня ще го даваме лежерно :954 !
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от cchery »

Тук в София е много горещо днес. Просто припича доволно. :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки!
Тук е вече истинско лято и ми се ходи на плаж. :954

Иска ми се да споделя нещо, което силно ме разочарова. Става дума за отношението на една позната (даже обща позната с Цони), която доскоро мислех за приятелка. Дори не зная как да го определя, защото цялата работа е толкова дребнава и глупава, че е жалко за човека, но...
Конкретният повод е нещо, което написах вчера - ето това: https://www.facebook.com/neli.alexandro ... 5188209328 Не мисля, че е кой знае какво, просто мнение.
Реакцията обаче беше... Привличала съм вниманието върху себе си, избивала съм комплекси, тя също можела да пише, но не държала всички да научат, мислила съм се за нещо повече от другите... И всичко това, разбира се, не директно в очите, ами... :1044 :1044 :1044 :eek: :eek: :eek: :roll: :roll: :roll: Едва ли не приема написаното от мен като нещо, кой знае защо, насочено лично към нея и целящо да я уязви?! Както и да е, не ми пука особено, но ми е мъчно за несъстоялото се приятелство.

Иначе при нас другите новини са, че Вили най-сетне реши да се срещне с баща си след близо половин година. Тази вечер ще вечерят заедно тримата - той и двете деца. Надявам се тя да намери отново начин да общува с него, защото така не е добре за нея. Всъщност не зная какво ще се случи. Само се надявам децата да се чувстват по-добре след това. :954

А иначе, ако някой иска да види какви ги върша, освен че пиша дисертация, може да надникне тук. :222
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Сиренце »

Ъъъъъъ?????
Аз за общата позната се сещам, но останалото ме хвърля в голяма чуденка.
Между другото наистина последно време е голяма полемика по този въпрос (из фейса се вихри един многознайко, дето само цитира едни научни факти, но твърде тенденциозно подбрани) и след като прочетох поста ти си мислех, че най-сетне някой представи цялостната картинка.
А пък относно обвиненията - ами пише този, който има какво смислено да каже! Да не би да си я спряла да го прави! Но...жалко за нея.
А Вили дано успее да намери сили в себе си да прости и да се научи отново да общува с баща си. :922

При мен нищо ново под слънцето (освен, че се чувстваме като в пещ, но не смея да се оплача, да не вземе да се върне зимата отпреди седмица :1062 ) - ходя още на работа и пиша глупости, правим сирене от време на време, вчера открихме и сезона на косенето,... ежедневие.
Края на учебната година беше много емоционален за всички в училище, защото изпратихме един чудесен седми клас. Почти всички са музиканти, умни, интелигентни деца, които много ще ни липсват. Празнувахме и 150 години от създаване на училището! Изобщо много работа и много емоции имаше през последния месец.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ПРОЛЕТ ли е във гората, ПРОЛЕТ има и в душата

Мнение от Kleo »

Нели, продължавай да пишеш свободно и с размах, и хич да не ти пука от такива дребни душици! :524

Цони, и в Черни Вит ли е жега? Там при вас не е ли прохладно и приятно топло? :923

Влизам да ви споделя, че вчера изкарах един разкошен Еньовден. Цял ден бяхме на Витоша, на поляната при хижа Момина скала. Имаше празник, хОра, хорА, зеленина, много билки, песни, радостно веселие, беше приятно топло, а не горещо като в София. Ходихме много пеш, играх топка с Алекс, хванах се на хорото, и това всичкото след като сутринта си бях карала колелото вкъщи. Много съм доволна. Почувствах запазена българщината и това ми хареса :1216 ... и ходих боса по тревата...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор