Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Kleo »

cchery написа: ...
Kleo написа:Мотото ми е почти както винаги и във всички случаи: "Прави каквото трябва, да става каквото ще!"
Деска, просто си напомняме някакви неща от време на време. Никой не може да каже на другия, че греши, че не е прав и т.н. Не е и редно. Аз да те питам, ти като правиш каквото трябва, после наистина ли не се интересуваш какво се е случило?! :954 Защото така ми прозвуча мотото ти. :)
Интересувам се. Да. Но приемам крайния резултат такъв, какъвто е.

Интерес + Приемане, и то след като съм свършила своята част от работата.

Тоест отчитам, че нещата са мултифакторни. Че не всичко зависи единствено и само от мен, независимо какво съм свършила или не съм. Напълно подкрепям написаното от Декс в предния пост. Повече фактори, повече причини, повече влияния. Не сме само родителите. Има и приятели. Има и учители. Има и цялата общественост, включително медии, нагласи, наслагвани ценности.

Да се цопна и тук:
Kleo написа:Добре, аз да си кажа пак :mrgreen:
Следващото ми излизане извън София се очертава да е в ... Свети Влас! :954
Ще бъда там между 13 и 16 септември. Вярно, на обучение, но все пак... някоя от вас да е наблизо по това време? Мацките от Черноморието например? :222 :1211
:923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Малко филмови впечатления от мен.

Преди няколко дни в 19:10 ч. се обади един приятел с въпрос дали искам два билета за кинопрожекция от 20 ч. същата вечер за филм, представян на фестивала "Любовта е лудост", който сега се провежда във Варна. Филмът беше български, "Извън пътя", а българското кино е добре да се познава според мен. Приятелят ми трябвало да е другаде с приятелката си тази вечер, а имал билети. Аз бях сама с Виолета и нямахме планове за вечерта, така че отидохме. Срещнахме се с него 5 минути преди 20 ч. пред Фестивалния комплекс, но се оказа, че билетите не са у него, а са запазени на негово име на касата. Оттам ни препратиха към някакви други служители, у които стояли такива запазени билети, те започнаха да ги търсят в една голяма кутия, пълна с пликове с написани имена върху тях, но името на моя приятел така и не се появи. Той самият замина, защото бързаше за другото място. Само си ни спредставете - стоим ние с Виолета в някаква служебна стая, някаква жена търси плик с името на приятеля ми, който замина, не го намира, а филмът вече трябва да започне всеки момент. Жената усеща нервното напрежение, влиза някакъв мъж, който казва, че пликът с това име го била взела друга тяхна колежка, за да го даде на човека, но тя излязла... Тогава жената каза "Ей сега ще ви дам два билета!" и излезе. Върна се след малко, даде ни два билета и хукнахме към залата.

На входа на залата разпоредителите късаха билетите на последните двама закъснели преди нас, погледнаха нашите билети и ни казаха да влизаме. Седнахме бързичко някъде, на билетите ни нямаше точни места. Някакъв човек гоореше на микрофона в залата и, тъй като това е филмов фестивал, реших, че представя с няколко думи филма и не го слушах какво казва, защото исках да изпратя съобщение на приятеля си, че сме в залата и всичко е наред и да спра телефона си преди филма. Тъкмо свърших с това, когато чух последните думи на говорещия: "И затова тази вечер няма да бъде излъчен моят филм. Аз, като режисьор, имам право на това, тъй като от фестивала се отнесоха некоректно." С изненада погледнах и чак сега видях, че говорещият е Николай Волев, който е режисьор на филма. И така, зрителите получихме обещание за връщане на парите и че филмът ще бъде представен на фестивала "Златна роза", който също е провежда във Варна. Подробности около мотивите на Николай Волев има тук, ако са ви интересни.

Нямаше да ходя да искам връщане на пари за билет, който получих като подарък, но... чак тогава погледнах какви са ни билетите всъщност. Оказа се, че имаме два пропуска за всичко, което е в програмата на "Любовта е лудост". Можехме да ходим на всички фоилми до края на фестивала и дори да ги заемаме на приятели за филми, които не искаме да гледаме! Е, възползвахме се.

Едната вечер гледахме странен унгарски филм от съпътстващата програма със заглавие "Лиза, феята-лисица", който представлява нещо като флегматична сюрреалистична приказка-комедия. Забавен беше.

Следващата вечер отново гледахме унгарски филм, този път от конкурсната програма. Наистина хубав филм, направен от талантлив, сравнително млад режисьор с чудесна игра на артистите. Много хубаво заснет, с кадри създаващи усещане за документалност. Обаче...
Филмът беше на тема бежанци. Самите бежанци бяха, умишлено или не, от Нигерия и Иран. Сирия или Афганистан не се споменха нито веднъж във филма. Нито веднъж нямаше и намек за ислям, дори косвен. Единственото предателство беше извършено от унгарка. Бежанците бяха изключително социализирани, говорещи унгарски. Нигериецът - възрастен мъж с миловидна, почти бебешка физиономия, баща на две дъщери, изчезнали във войната, работещ в супермаркет и учещ унгарска история, за да вземе унгарско гражданство. Иранката - млада жена, дошла бременна в Унгария и родила бебето си там, през целия филм се грижеше за детето и никому нищо не правеше.

Филмът беше прожектиран в зала 1 на Фестивалния комплекс (голямата зала), пред около 30 човека. Вярно, сред тях, освен нас с Виолета и вечения Кирил Аспарухов (или, както беше известен още преди 30 години, Киро Културта), бяха Хайгашот Агасян, Христо Гърбов, Татяна Лолова. Но все пак - голямата зала за около 30 човека публика. В същия час в зала Европа (значително по-малка зала) имаше безплатна прожекция на нов руски филм, от 2017 г., "Ледоразбивач". Залата беше препълнена, имаше правостоящи и вече не пускаха дори такива. Всъщност ние отидохме заради този филм, но като не можахме да влезем, се възползвахме от специалните си билети и гледахме унгарския. В момента, в който видях наплива в едната зала и празните места в другата, се зачудих защо просто не размениха местата на двете прожекции, започващи в един и същи час. Очевидно е, че публиката е гладна и жадна за ново руско кино. В Холивуд правят прекрасни придукции, но понякога просто искаме нещо друго, нали? А ново руско кино има и то хубаво.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Нели »

Момичета, работя в момента и в почивката ми се иска да ви разкажа случка от днес.
Оказа се, че маратонките на Ани са й омалели и отидохме да потърсим нови в Гранд мол Варна. Там в един момент момичетата поискаха да се разхождат малко сами без мен и аз седнах да пия кафе на последния етаж, където има много заведения за хранене с обща зона със столове и маси. Насочих се към една маса, но преди да седна, видях на близка маса бременна жена, която се опитва да ми каже нещо. Приближих се и чух да произнася с много слаб глас, без сили "Моля Ви, имам нужда от помощ!". Отидох при нея, беше много бледа, почти прозрачна. Каза, че й е лошо и има нужда да легне. Отидох до най-близкото заведение и ги попитах има ли къде да я заведем да легне при тях. Нямало. Има ли на кого да се обадим в мола? Намало. Може ли да се обадим на охраната или на някой друг от мола, за да я заведем някъде да легне? Нямало на кого, нямало къде. Върнах се при нея, решена да подредя няколко стола като кушетка. Тя буквално се олюляваше и повръщаше в една торбичка. И при това внимаваше да не би да изцапа! Останах при нея, а тя каза, че се е обадила на съпруга си да дойде да я прибере, че била вече по-добре, че нямало нужда да стоя там и да съм си пазарувала спокойно и че най-вероятно й е паднало кръвното. Милата! Е, как пък няма да хукна да пазарувам и да оставя жената сама! Отидох и й взех една кока-кола, защото колкото и иначе да не е полезна по принцип, помага при повръщане, а освен това щеше да й вдигне малко кръвното и кръвната захар. Седнах при нея да изчакам да дойде съпругът.
Нищо и никаква случка, дори не разбрах как се казва тази жена. Мъжът й дойде, блгодариха за помощта, макар че нищо не направих, и си тръгнаха полека-лека. Обаче не мога да разбера защо хората от заведението ме гледаха все едно им говоря на патагонски. Толкова ли абсурдно звучаха въпросите ми дали някъде в тъпия мол има помещение, където можем да я заведем, за да полегне? Дали някъде в тъпия мол има някого, на когото да се обадим, ако видим човек в беда? Абсурдно е! По света по летища и автогари има стаи за майки с деца и т.н. Нормално е, като има хиляди хора в една сграда с размер на малък квартал, да се случват понякога и такива неща, може да се предвиди такова помещение... Или? :1044
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Kleo »

Нели, прочетох те.
Добре, че бременната се е обърнала точно към ТЕБ тогава.
Всички трябва да имаме сърца, а не да се държим като бездушни тикви, но явно далеч не е така, уви, както показва и споделеното от теб. Жалко! Много жалко...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Здравейте,момичета!
Мина доста време от както не съм писала,но не защото не ви следя,а просто рядко сядам на компа,а през телефона мисията писане ми е безкрайно невъзможна.Лятото почти отмина,наближава златна есен,децата скоро ще тръгнат на училище и това ми носи известна доза тъга.Няма да ги има безгрижните дни,по цял ден навън с колелетата или с количките на бебетата,скоро ще зарастне и последната рана по крачетата им,оставила белег от безкрайните игри...и някак всичко това не искам да свършва.Но както много неща в този живот и в ежедневието нещата се въртят и следват своя нормален ритъм,а от нас се очаква единствено да се примирим и да намерим начин промяната да мине някак по незабелязано.
И тази година не успяхме да заведем децата на море.В началото на Юни те ходиха с баба си и дядо си за около 14 дена,но с нас не успяха по много причини.И не че това ме прави нещастна,като цяло не съм фен на морето,а от няколко години на нашето Черноморие въобще.Не мога да плувам и не се къпя,но ми липсва самото усещане за море,мириса,шума на вълните,разходките вечер,хладните сутрини и безкрайната шир,това за мен е морето.
А една от причините,че не успяхме да отидем е започването ми на нова работа.Започнах към един застрахователен брокер,един от двата най-големи всъщност в България.Работата е много интересна,но и много отговорна.Не очаквах,че да стоя на бюро ще ми доставя удоволствие,но както каза и Боби,за всяко нещо си има време.Годинките изглежда си казват своето и досегашното движение в моето ежедневие започна леко да ме скапва.Та тази работа е едно ново предизвикателство за мен.Шефката ми и жената,с която всъщност работим заедно са много спокойно,което пък на мен ми се отразява чудесно.Шефката ми основно стои във Вт в офиса,а ние двете с колежката си работим в Горна.За един месец ми помогнаха много и смятам че напреднах доста,има разбира се още много какво да се желае,но и цялото време е пред мен.
Нелка,прочетох това,което беше написала.Аз от много време се отказах да влияя на хората по някакъв начин.Преди се ядосвах и много се "палех"на безочието и безхаберието на всички,или поне на голяма част от хората около нас,но се научих,че когато нещо зависи от мен и мога да го направя просто го правя-без да се интересувам чия подкрепа ще срещна.Да ...ужасно е да се блъскаш постоянно в стени-защото малодушието за мен е стена в хорските взаимоотношения.Наскоро трябваше да предам едни важни документи и не малка сума пари,както си вървях,стиснала един огромен плик една жена в страни от мен се подхлъзна и падна.Беше на стръмен път и жената буквално полетя напред.В тази секунда забравих какво нося в себе си и пресякох за да помогна на жената,още един мъж ми помогна да я вдигнем и аз събрах чантата и,всички други наоколо просто гледаха....ей така..бездушно с онези кравешки очи.....идеше ми да започна да ги подритвам един след друг.Чак после се усетих как в суматохата можеше да загубя документите и парите,оказа се че съм ги метнала под мишница и всичко е наред :1209
Вие подготвихте ли децата за училище?Ние сме почти готови.Останаха само тетрадките,но тази година ще ги взема след като ни дадат списъците.Черитас,тази година няма ли да правите шопинг в магазинчето на автогарата,че да се видим на по бира :1069
Хайде приятна вечер от мен и се наслаждавайте максимално на топлите дни,които ни предстоят
PS:Все се каня да ви питам,вие давате ли кутия с храна за училище и ако да искате ли да направим тема и там да обменяме идеи,защото аз лично пращам и понякога просто се изчерпвам.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Kleo »

Елисче, в бг-мамма има специална тема, в която майките споделят какво са сложили в кутиите за храна на децата си. Често придружено и със снимков материал. А понякога правят кутии и за себе си, и партньорите си. Доста полезно и интересно ми е и на мен, затова я следя. Искаш ли линк към нея или искаш тук да си отворим темичка?

http://old.bg-mamma.com/?topic=970242;topicrefid=20 - темата в бг-мамма
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cchery »

Добро утро, момичета!!! И аз изчезнах за повече време..... Правих фен-туризъм за Световното първенство по художествена гимнастика в Пезаро, Италия. Знаете - бях писала. И понеже аз самата направих фен-група във ФБ, която от федерацията подкрепиха официално, 4-е дена в Пезаро ги изкарах във ФБ-то, що се отнася до виртуалното ми присъствие от деня :mrgreen: . Впечатления имам много. Но сега наистина не мога да ги опиша. След 1 час в София почва Екиден маратон, на който с Момчил ще участваме. Така че имам време само за 1 тоалетна и тръгваме!

Нелка, прочетох те много внимателно и с интерес за фестивала на киното във Варна. Стана ми интересно. И тук се правят множество такива. Но аз рядко ходя, а може би трябва. За случката в МОЛ-а... какво повече да кажа!?!? Аз съм отчаяна от..... манталитета, който нацията ни развива в последните години...... просто отчаяна!!!

Елисче, в оставащото до началото на учебната година време няма да успеем да си дойдем до Горна още веднъж.... И на мен ми е гадно - това си беше наша традиция ...... Но така се подредиха нещата. От друга страна - имам още цяла седмица, за да променя обстоятелствата по някакъв начин. Ще видя.

:1130 :1130 :1130 :1130 :1130
ЧЕСТИТ ДЕН НА СЪЕДИНЕНИЕТО! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, БЪЛГАРИ! Поклон пред онези българи, които така и не изпаднаха в дупката на безразличието!
:1130 :1130 :1130 :1130 :1130
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cvety_rz »

Добро утро :954
Честит празник!
:1130 :1130 :1130
Четейки старите постове ме досрамя.Моля за извинение.Толкова правописни грешки съм допуснала в бързината :oops: Говоря колко е важно семейството и точно него объркано и то не веднъж.Наистина ме хвана голям срам :oops:
Моите ученици почти ги стегнах.Останаха само раниците и още дребни нещица.Относно храната ще го мисля в движение според децата.Райчето си носи плодове и салати и много и се подиграваха, защото тя обича да си топи сосчето, но на нея не и пукаше особено.Симчо първата година си носеше сандвич, но втората година бяха 2ра смяна през цялото време и си хапваше в къщи.После от закусвалнята в училището си купува нещичко ако много му пригладнее.Ще видим с първокласничката тази година как ще е.
Еха, Нелка, погледахте си филми викаш.Относно организацията на гледането и залите за съжаление човек трябва да е гъвкав, за да може да прави и промени в последния момент, но не на всички се отдава това.
Нашата фирма затвори врати от днес и всички сме отпускари.Ще работим чак на 11.09.2017 г. В петък събота и евентуално неделя сме с фирмата на Симо в комплекс Яев Карлово.Това е при нас :954
А, Чери ме е изпреварила :)
Последно промяна от cvety_rz на 06 Сеп 2017, 07:40, променено общо 1 път.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cvety_rz »

:954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Добро утро!Нек денят ви бъде слънчев и изпълнен с много усмивки,момичета!!!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Честит Празник!!!!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Публикувай отговор