Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от dexter »

Здравейте :954 !
Може би ще ви шокирам, но на мен лятото не ми е най-любимият сезон :plezya se . По ред причини, повечето от тях свързани с далечни периоди от живота ми. Но това не означава, че не му се наслаждавам, колкото мога. Не ходя на плаж, във Варненското море не съм се къпала от години, а и нямам скорошни намерения :). Обаче обичам коктейлите вечер на плажа, с приятна компания, или разходка в пустата Морска градина в събота и неделя, когато очевидно всички други са на плаж :lol: ! И ваканциите някъде извън пушилката и жегата на града - не обичам да пришпорвам времето, но тайничко броя дните до 23-ти юли, когато заминаваме за цели две седмици :).
Колкото до малките неща - според мен когато на човек му е спокойно и уравновесено, той може да се наслади на малките неща. А не обратно - не вярвам, че малките неща могат да те върнат в равновесие :). Казвам го, понеже аз понякога губя баланса и тогава много малко неща ме радват. А когато съм спокойна успявам да забележа красотата на ежедневието. Като тази сутрин например - беше свежа и прохладна, каквито според мен трябва да са летните утрини!
Намам какво толкова да споделям, нещата са малко скучни и предвидими тук. Тази събота е обявена среща с Фредерик Бегбеде в една книжарница във Варна, но май няма да ходя - предполагам, че тълпата ще е грандиозна, а и съм обещала да ходя с Яна на кино. От друга страна може да се свържа с една приятелка, ако тя иска да идем, ще вземем и децата, а после може да стигнем и до коктейлите на плажа :954 .
Хубав и прохладен ден от мен :923 !
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cchery »

Хей, здравейте. Влизам и аз да се разпиша в новата ни тема. Лято е!!! Обожавам го заради свободата и широкия размах на цялото ми аз, което ми дава..... Сякаш това жежко и изпепеляващо слънце съм самата аз. :954 От друга страна снощи се насладих на другата ми част - стихиите. Като си тръгвахме вече от срещичката, и се разрази страхотна лятна буря. Направо ПРИКАЗНА!!! Силен вятър, гръмотевици, едри капки дъжд и доста бягащи и търсещи подслон хора... Буквално се насладих на всичко - най-много обичам, когато бурята в мен я видя отвън :) .

И аз май не мога да кажа, че лятото ми е най-любимия сезон..., защото всъщност при мен за тази "титла" се бият и пролетта, и есента... Кой знае..., но едно знам със сигурност - с годините превес вземат различните сезони :954 .
dexter написа:Колкото до малките неща - според мен когато на човек му е спокойно и уравновесено, той може да се наслади на малките неща. А не обратно - не вярвам, че малките неща могат да те върнат в равновесие :). Казвам го, понеже аз понякога губя баланса и тогава много малко неща ме радват. А когато съм спокойна успявам да забележа красотата на ежедневието. Като тази сутрин например - беше свежа и прохладна, каквито според мен трябва да са летните утрини!
По-скоро клоня към това мнение и аз :954 . И при мен няма нищо малко, което да уравновеси тегне ли над главата ми тъмен облак.. Просто такова ми е възприятието.

Нелка, наистина имаш много, много приятно ежедневие на писане на дисертация. Знам, че на нас отстрани ни изглежда едва ли не романтично :) , но за теб си е страхотен труд и от сърце ти желая да го напишеш и то в срок и да защитиш работата си успешно!!! :922

Що се отнася до нощното къпане - ето пак - колко сме различни хората?!?! Лично мен нощното море ме плаши... винаги си мисля, че някъде там под мене има страшни риби, които ще ме завлекат към дъното :0048 :0048 :221 :221 и не изпитвам наслада от нощното къпане. И никога не съм го виждала като:
Сиренце написа:
Има нещо мистично. Мастилено. В морето. Нощем.
Много точно казано! Влизала съм в нощно море няколко пъти преди мноооого години, но усещането беше именно мастилено и магьосническо (не магично).
:954 :954 :954

Деска, честити ти сандали! :954 :954 Аз тази година си купих точно 3 чифта!!! :1216 :1216 Като едните ми са на 10 см ток - и в момента съм с обута с тях. Много ми е трудно да вървя с такава обувка, но се заинатих и си казах, че поне ще пробвам да придобия умения. Винаги съм харесвала свободата и лекотата, с които някои жени ходят обути на токове - все едно обувките са продължение на краката им. Ако не друго, то поне ще пробвам и аз. :) :)

Това е засега, мацки. До после. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Нели »

cchery написа: Нелка, наистина имаш много, много приятно ежедневие на писане на дисертация. Знам, че на нас отстрани ни изглежда едва ли не романтично :) , но за теб си е страхотен труд и от сърце ти желая да го напишеш и то в срок и да защитиш работата си успешно!!! :922
Дано! :954 :954 :954

Такъв тип писане е нещо като сбъднато детско/младежко желание. Когато бях около 14-15 годишна си мечтаех да прекарам едно лято на селото на майка ми, където да седя под една вишна и да пиша книга. Това беше нещо като идеалното лято в моите представи. Там, на това село, имаше голяма градина с много цветя, които баба ми Цветана (дори името го подсказва) отглеждаше с любов все едно бяха деца. Подреждаше ги на фигури като в парковете и винаги имаше нещо, което да цъфти - от кокичетата в снега до димитровчетата късно наесен. Летните дни там са изключително горещи, въздухът не мърда и не се чува нищо, освен тук-таме жужащи пчели и гугутки. В летните жеги всички се прибираха в къщата, която е много стара, с дебели стени и лете пази хлад. Аз обаче обичах да стоя под вишната и да чета. А в романтичните си младежки представи се виждах там да пиша книги. :954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Kleo »

Благодаря ти :940

Аз пък нямам любим сезон. От всеки си имам и си взимам по нещо любимо.

Като усещане за приятност най-добре ми понасят пролетта и есента. Хубави температури, нито ти е ледено хладно, нито ти е ужасяващо горещо. Пролетта - с новия живот, който бликва отвсякъде, зеленината и птичия хор, есента - с избуялия живот, зрелите плодове, богатата реколта, шарените листа и уюта си.

Зимата много я обичам. Тонизира ме. Бяло ми е. Хубаво е, когато има сняг. И червено вино. Свързвам я и с много рождени дни - и моят, и на майка ми, и на племенничка, и на мъжа ми. Коледа и НГ. Все прекрасни и силни празници.

Лятото го обичам заради рождения ден на Алекс, заради многото пресни салати и плодове, и заради морето. Толкоз. Не понасям жегата, дори я мразя. Но какво да се прави.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cvety_rz »

Благодаря за новата ни лятна тема :954
Аз също си нямам любим сезон и харесвам всичките.Всеки си има своето очарование и не съвсем :mrgreen:
Деси, да са ти честити новите сандалки и да си ги носиш все така с голямо желание и последното нещо, което бих си помислила за теб е, че си кифла.Аз също харесвам, когато видиш жена да има излъчване на такава.Било то обувки, прическа, аксесоар, маникюр ит.н. И в този ред на мисли Чери ме изненада с тези токове ( не в лош смисъл де).По скоро те свързвам с кракавици и да те виждам спортно елегантна.Ако имаш желание за едно фото.....
Нели, наистина звучи много приказно и приятно твоето писане на терасата, но Чери е права, че за теб си е голям труд.Пожелавам ти успех и хубав тен :222
Декс, а Яна не иска ли да ходи на плаж?
И да споделя добрата новина от днес.Райчето е приета в МГ първо желание математика и информатика със засилено изучаване на англ. език :1216 Много се радвам за нея, защото беше доста занемарила ученето, но тази година положи усилия и от 3 по математика изкара 5.Ходи на уроци и сподели, че взела да разбира нещата и дори заобича математиката :221 Кой казва, че не стават чудеса?И както казва тя 5 не като 6, но поне си я е изкарала тя самата с учене и без преписване.Днес съм наистина много щастлива :954
Тази година няма да се местим лятото на село, защото разбихме целият долен етаж и го правим малко по малко и не е удобно за живеене.Дано за другото лято да сме успели да вкараме нещата в приличен ред.Симчо в четвъртък тръгва на лагер.Усещам как пак ще има сълзи от моя страна.Ще има да го мисля ще се оправи ли сам.Ех, майчино сърце мож ли го разбра :)
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Нели »

cvety_rz написа: И да споделя добрата новина от днес.Райчето е приета в МГ първо желание математика и информатика със засилено изучаване на англ. език :1216
БРАВО! Много се радвам на деца, които искат да учат и успяват благодарение на това! Поздравления, Цвети!

Деси, ти и да искаш, не можеш да си кифла. Никоя от нас не може. И не защото не можем да се занимаваме с прически, маникюр, дрехи и обувки. Можем и се занимаваме и е добре да го правим дори. Не можем да сме кифли, защото не сме повърхностни. Защото, дори да се занимаваме с това, НЕ се занимаваме САМО с това. Защото имаме интереси. Защото имаме сериозни занимания, носещи стойност (не пари!), даващи ни основания за самочувствие на друга основа, не базирано на цената или марката на чантата ни. И тогава, дори да се "фръцкаме", имаме основание да го правим и то никога няма да бъде "кухо". Така че, момичета, слагайте лак и токчета, ако това ви се иска и се наслаждавайте на момента! :954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от Kleo »

:922 :922 :922

Цвет, честито на Рая! Браво на твоето момиче, браво! Голям растеж и голямо подобрение е постигнала, поздравИ я от мен!

Ани, изгарям от нетърпение да ти видя токчетата! И като цяло да те видя. Теб. Липсваш ми много.

Нели, мерси за думите, имах нужда да ги прочета, наистина! Ползотворно писане на дисертацията ти желая! Вярвам, че ще имаш голям успех!

И вчера, и днес - по половин час бясно каране на велоаргометъра, вечерта. След това - бърз душ. Размотаване докато захлади и ... сън.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от dexter »

Цвети, поздравления за Райчето и най-вече за труда, който е положила и който й се е отплатил :326 !
Яна се е навила да се пробва за математическата гимназия догодина, сама си говори как трябва да е по-сериозна и да решава повече задачи :lol: . Понеже не разчитам само на нейните самостоятелни усилия, я записахме на индивидуални уроци при една учителка. Тя си подбира децата, с които работи и се наложи Яна да се яви на нещо като тест, за да се види на какво ниво на подготовка е. Оказа се, че учителката е била доста скептично настроена спрямо нашето дете - хем момиче (при това блондинка :lol: !), хем учи в училище "Йордан Йовков" (обикновено квартално училище без претенции) :221 . Но след теста запя друга песен - пак се почнаха едни хвалби, едни чудеса и аз естествено се настроих подозрително :plezya se . Но госпожата ми се струва сериозна, а и препоръките й не са за пренебрегване. Единственото ми притеснение е да не се окаже твърде амбициозна. Не знам и аз от какво толкова се плаша, в крайна сметка умерената амбиция, подплатена с труд и умения е много хубаво нещо :).
Колкото до плажа - не, Яна не иска на плаж. Ние ходим на плаж в района на Варна не повече от 3-4 пъти на сезон, понякога и по-малко. Тя не е свикнала и не й липсва. Освен това не винаги иска да влиза във водата - понякога й е студена, друг път има водорасли :lol: . Мъжа ми мрази плажа от дъното на душата си и мрънка като за световно, ако му се наложи да ходи - обикновено ако приятели са дошли на почивка в околностите. Той изгаря много лесно, бързо и лошо, въпреки че се маже с 50-ти фактор и седи под чадър. Затова и ходим на комбинирани почивки - хем да има море и плаж - по възможност с по-топла вода и без водорасли :), хем някави забележителности за гледане и нещо друго за правене. За сега Гърция ни пасва идеално.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cchery »

Нели написа:Никоя от нас не може. И не защото не можем да се занимаваме с прически, маникюр, дрехи и обувки. Можем и се занимаваме и е добре да го правим дори. Не можем да сме кифли, защото не сме повърхностни. Защото, дори да се занимаваме с това, НЕ се занимаваме САМО с това. Защото имаме интереси. Защото имаме сериозни занимания, носещи стойност (не пари!), даващи ни основания за самочувствие на друга основа, не базирано на цената или марката на чантата ни. И тогава, дори да се "фръцкаме", имаме основание да го правим и то никога няма да бъде "кухо".
Ех, колко хубаво казано :954 :954 . Ами, да - "кифлата" е кифла не заради силикона, дрешките, токчетата и прочие, а заради липсата на пълнеж в нея :222 .

Що се отнася до моите сандалки на токчета, ще се снимам и ще ви се покажа...... Но не мога да ви кажа кога. Тази седмица, както и се очакваше, се оказа идиотски натоварена. Днес имах обаждане от Космоса :1062 :1062 - една от асистентките на баш боса на гръцката ни компания-майка, с която 8 години си пиша и сме разменили и гневни имейли една-друга, ми се обади по телефона. Защо му отдавам значение?! Защото досега, за тези 8 години.... тя по-скоро се покриваше, забравяше някакви неща, оправдаваше се, ядосваше ми се, когато давам зор за срочни задачи... Е, днес ми звънна!!! Защо?!? Защото имат зор..... Защото не си планират работата навреме и защото.... всичката я оплескаха по този абсолютно непреднамерен, но за сметка на това, идеално тъп начин :126 :126 . А дали не ми се обади и защото... днес разбраха (чак днес :!: ), че за да започне процедурата по ликвидация на нашата фирма, трябва да ми прекратят договора... Не че съм им любимка, но вършех абсолютно всичко, което се изисква от мен. При това на заплата, непроменяла цифровото си изражение от 2009-а година. Да, заплатата ми е добре като за възнаграждение за жена. Но въпреки всичко, и аз като всяко живо същество, се боря за нещо повече.

Както и да е. Това с прекратяването на договора ми го приемам нормално - без да съм запозната въобще с тази процедура "ликвидация на дружество", аз подозирах, че това трябва да се случи. Но... има и още нещо. Бяха ми споменали, че аз ще бъда посочена за ликвидатор на дружеството - е, .... днес от 3-о лице разбирам, че.. това няма да е така. И дет се вика... съвсем скоро ще съм стипендиант на НОИ. :955 В крайна сметка - поне има някаква развръзка.

Сега събирам оферти и водя разговори за това как да разкарам обзавеждането и останалата на склад техника от настоящия ни офис и да го освободя до петък. Защо го правя днес ли, когато е сряда?! Защото....... колегите ми в Гърция искаха да си продадат 10-годишното офис обзавеждане на печалба.... Цената за бюро, която те поискаха, беше 500 лв :1210 :1210 :1210 .... Естствено, никой не се отзова на моята обява в OLX.

И такива неща при мен. :954

За съжаление и със сайта, който творя в момента, нещата не са по-напред. След последното ми виждане с клиента, се оказа, че трябва доста основно да променям някои неща. Не защото съм си сбъркала, а защото... човекът сега се сетил, че иска и това, и онова, и трето, и пето... А когато аз питах...... Момчил каза да свиквам - клиентите били винаги такива :lol: .

Абе..... хич не ми върви.

Утре съм и на гине пак - дано поне пустата ѝ жлеза е почнала да дава признаци на зарастване, защото честно - ще се гръмна!!!!!!! Не стига, че имам всички симптоми на високохормонален климакс-вещер..... :lol: :lol: , ами се и притеснявам дали ще мога спокойно да се къпя в морето. А то идвааааа.......

Ами това е! Нищо хубаво от мен - днес хич не ми е ден!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Нека да е ЛЯТО, само да е ЛЯТО :)

Мнение от cchery »

И така - хубавите неща, дето искам да ги пиша, ги отделям във втори постинг - не ща да смесвам енергийните лайна с хубавото!

Цветка, страхотно дете имаш!!! И тук да те поздравя за нейния успех и да ѝ пожелая да е научила урока си!!! Онзи, по-големият от БЕЛ и математиката. Урокът, който учи на живот. Успехи в новото училище! :922

Нелка, много романтична представа имаш за писането. :954 Моята, долу-горе, е същата. Всъщност обстановката, която си представям, е доста различна, но усещането, което тя би ми създала, се припокрива с това, което прочетох в твоите редове :) :) .
dexter написа: Но след теста запя друга песен - пак се почнаха едни хвалби, едни чудеса и аз естествено се настроих подозрително :plezya se .
Декс, защо си така мнителна?! :) Не може да има идеално хубаво. Пожелавам ви да сте уцелили поне средата с тази госпожа. :954

Ами, това е..... планирам пътуване другата седмица. Дано всичко ми се нареди. И да мога да тръгна. Бела явно се чувства добре на лагера на Беклемето. Гледам снимки редовно - има си страница на лагера във ФБ. :954 Чуден е Балканът там... Коската също заминава на лагер, но тази събота. Той ще е на Черноморец. Ще трябва да го прибера идния петък преди да му е свършила смяната, защото в неделя пък ние заминаваме за към Гърция...... И това е!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор