Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утроооо........., че то чак ден станало :1062 :1062 :1062 .

Аз сега се захващам да чистя из нас, че кочинката е пълна... Но, исках да мина и да ви кажа, че вчерашнят маратон мина много добре за мен. Случи се онова, което най-много исках - да усетя чистото удоволствие от бягането и беше ТОЧНО така!!! Имах сили, имах енергия, имах настроение - не се чуствах отпаднала, пребита......, напротив - всичко беше точно както трябва!!!! И съм много доволна.

Отделно от това Косчето спечели първо място в категория 14-годишни на съпътсващо маратона предизвикателство, спонсоринано от ВИВАКОМ. Предизвикателството беше да се избягат възможно най-бързо 20 метра върху настилка от тартан - както е по пистите на стадионите. Коки се справи толкова добре, че той и победителят в категория "мъже" имат една и съща скорост :1216 :1216 :1216 . За това си постижение получи награда от ВИВАКОМ - 8-инчов таблет LENOVO :326 :326 . Обаче, понеже от миналата седмица съм наложила у дома вето върху безжичния интернет, т.е. смених паролата през рутера ни точно за да нямат и двамата със сестра му интернет и да не висят на телефоните си, сега таблетът е леко..... куц. :1062 Макар че, вчера за кратко логнах таблета на Коко към мрежата у дома - за да го конфигурира. Очаквам от тях с Бела да се осъзнаят как и за колко време ще висят в интернет, да видя приоритизиране на задачите и задълженията, които имат и тогава ще отменя забраната. Да, те имат мобилен нет към СИМ-ките си, но... той е мерено количество - т.е. или ще си пуснат 2-3 видеа от ютуб и ще го изхарчат, или..... ще правят точно това, което искам от тях - ще внимават за какво и колко време го ползват, за имат все пак мегабайти за някои важни чатове - като групите им във вайбър на класовете или с "колегите" им от спортните клубове.

Ванчето написа: Малко ми е сдухано напоследък и чесно казано нито ми се пише, нито ми се говори много. Не се е случило нищо кой знае какво, но просто има такива моменти. В края на миналия месец имахме визита от шефовете (за първи път от една година, т.е. откакто ни уволниха и след това възстановиха). Нещата не минаха особено гладко, но това си беше съвсем очаквано и нямаше изненади. Точно в този период и Гого и Марти лепнаха първия вирус за сезона и ми се събра малко в повече. Вируса вече отмина, но още влачим някакви досадни сополи и малко кашлица - и аз включително.
Ванче, тези неща са толкова..... "нормални", че какво да ти кажа, освен този период да минава по-бързо!!! :922

Миналата седмица се възмущавах по тази тема:
cchery написа:А иначе, има една тема, която периодично се появява в медиите, за да се поддържа интерес - 14-годишната Сузанита..... И вчера така зачетох заглавие на поредна статия, в която се казваше, че настоящето занимание на 14-годишната ученичка е ............. писане на текстове за песни!!!! :1215 :1215 :1215 :1215 И се втрещих..... Как е възможно дете, което само казва, че не било прочело много книги (а пък такива с поезия вярвам, че напълно липсват от "библиотечния ѝ фонд"), да създава текстове??! Или е наякой невиждан и нечуван гений, раждащ се на 300 г. веднъж или..... това, което се случва, и ни се дава като пример, е онази капка, която наистина ще ме накара да си грабна куфарчетата...... Има неща, ситуации, хора, които очевидно не търпят промени. И се оказвам в ситуация да обяснявам как правилно е онова, което е изцяло обратно на общоприетото (негласно) в обществото, и се губя все повече и повече, ставам малка и смешна с жалките си хапливи опити да обясня, че не е нормално да пушиш, когато си на 14 години, да се снимаш в клипове по начин, който е повече от провокативен към мъжете и единствената асоциация, която прави, е за секс и т.н., и всичко това да е със (съз)знанието и одобрението на родителите ти........ Чувствам се здраво объркана на тази тема......
После пък излезе интервюто на родителите на Зуза в папараци и стана ясно, че майка ѝ се бори с рак на гърдата........ и ми стана много, много тъжно...... Много тъжно....... :328 :328 Желая на Шени да се оправи и да забрави напълно за болестта......, на дъщеря ѝ определено желая осъзнаване...., защото майка ѝ най-малко има нужда от подобни скандали и простотии...... точно в този момент.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Сиренце »

Здравейте,
и аз се изгубих съвсем, но съм се захванала с толкова много неща, че няма време за нищо. Новото е, че миналата седмица, след 10 години назландисване, най-сетне се явих на изпит за 5 Професионално-квалификационна степен. Не, че е голяма работа, но го взех. Дългогодишната ми съпротива се коренеше в това, че тази степен, във вида в който се придобива е едно голямо нищо. Учителят, защитил т.нар. ПКС няма повече знания или умения от този, който го няма. И сега, уви, не е по-различно, но шефката направо ме принуди да отида. Та си направих една разходка до Варна, но там валя като из ведро и в събота следобяд отидохме до Провадия. Там отпразнувахме РД на майка ми и в неделя се върнахме.

Иначе и аз като Нели умувам относно 18 РД на Сиана.
Наскоро тя ми разказа, че й се наложило да ходи в банката и с приятелката й осъзнали, че навлизат в света на възрастните. И в тази връзка - Нели, ако Вили няма банкова сметка, мисля, че това би бил хубав подарък. Е, не е нещо емоционално и затрогващо, но пък кое момиче не иска да има банкова карта с парички само за себе си :) Сиси има такава от 14-годишна, но едва сега, в банката, беше осъзнала какво значи това.

Сега ще бягам да приготвя вечеря изцяло по желание на Кеми - салата от цвекло, морков и бейби спанак, поръсена с белен слънчоглед; препечени филийки с горгонзола долче и за мама и тате един Blush на Marvin's.
Хубава вечер ви пожелавам!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки!
Цони, чудя се още и аз. Вили има банкова карта зарди стипендията, направиха им картите служебно още преди време. А освен това баща ѝ превежда издръжката за нея по тази сметка, а на мен - само издръжката за Ани. Иначе да, идеята е добра.
Аз предложих на баща ѝ да направим общ подарък, но той каза, че вече ѝ бил поръчал нещо, което тя си поискала. Оказа се, че той си купил някаква раница, тя казала, че е хубава и той ѝ поръчал същата. На мен ми се струва твърде скучно като за 18-ти рожден ден, но се надявам поне да я напълни с нещо.
Всъщност в духа на подаръците със символика, харесах нещо, което има посланието за инициация в света на големите - двудневен курс по оцеляване. Лошото е, че единствената възможност сега е на 25-26.11.2017 г. (тя ще навърши 18 г. на 19.11.2017 г.), а тя има много сериозен изпит на 28.11.2017 г. за немска езикова диплома и точно тези дни е много неподходящо.
Още се чудя, наистина.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утро на всички!!! :)

Аз се приготвям психически и физически да работя, но..... нещо не ми се почва :1062 :1062 . Откакто съм си вкъщи, мога да заявя, че организацията на светлата част от деня ми е тотално нестройна, въпреки всичките положени от мен усилия и желание. Все си мисля, че има някаква външна причина за това, която чакам да приключи, но вътрешно ме "яде" притеснението, че проблемът е в мен. Така или иначе сега задача №1 е да издам сайта със социалната мрежа за футболисти. Това нещо ме измъчи и колкото и неща да научих, толкова повече време изгубих, в което трябваше да чета за технологиите за създаване на сайтове... Уви, каквото сама си направя - това е.

Да ви кажа - от 2-3 месеца съм ентусиаст да направя нещо за начина, по който изглежда косата ми. Откъде този нечуван интерес у мен?! ..... Принципно не харесвам косата си - тънка и права. На всичкото отгоре - от 7 години съм и побеляла - основно отпред около лицето. Обаче това лято, след последното ми боядисване в началото на юли, реших, че..... не ща да се боядисвам повече. Или поне временно не искам. Отделно ми се струва, че косата ми оредява - макар това май да е само внушение. Та попрочетох напред-назад за естествени методи за поддържане на здрава и силна коса, и от 2 месеца си правя редовно всяка седмица маски с базови масла - рициново, камфорово, от макадамия и кедър. Е, и в момента съм с такова чудо на главата - за ефект и полза се надявам да говоря след още 2-3 месеца.

Не знам дали писах или не, но да кажа, че миналия петък се включих в доброволна акция за пребоядисване на пейки и детски катерушки в Младост :954 . Всъщност акцията я организира Момчил в рамките на деня за благотворителност, който тяхната фирма прави 3-4 пъти годишно. Имат си и фондация и тя се занимава с различни каузи. Беше много хубаво, защото се събрахме хора ентусиасти, споделящи близки разбирания, и ...... т.к. аз много отдавна не съм била в какъвто и да е голям колектив, сега ми беше приятно да общувам. Разбира се, изпълнихме и задачката. Най-трудно за пребоядисване беше ето това..... чудо на соц. гения:

Изображение

За да боясидаш напълно тази катерушка, трябва да влезеш във вътрешността ѝ, а също така да се катериш отгоре ѝ. Резултатът и от двете действия е един и същ - ставаш целия с блажна боя. Аз лично.... си боядисах здраво косата със синьо, което се опитах да изтрия с разредител. В резултат - синьото се трасформира до зелено :1062 :1062 :1062 . Сега очаквам да се подстрижа и нищо няма да си личи :1069 :1069 .

Цони, честита ти професионална степен. Гледам, че не страдаш от излишен ентусиазъм следствие на нея :mrgreen: :mrgreen: . Не мога да дам мнение какво е това и кому е необходимо, и въобще като цяло не знам за смисъла на придобиването на такава степен, но щом ти като нейн притежател (вече) не си по-горда и радостна, явно...... нещата не са съвсем изчистени там.

Мога ли да попитам какво е това:
Сиренце написа:....и за мама и тате един Blush на Marvin's.

Нищо не ми говори..... :1044 :1044
Нели написа:Всъщност в духа на подаръците със символика, харесах нещо, което има посланието за инициация в света на големите - двудневен курс по оцеляване.
Нелка, а не можеш ли да се свържеш с организаторите на този курс и да ги питаш за следващи дати - дори евентуално през пролетта?!?! Или пък - предвид немската диплома, която я чака, защо не ѝ подариш една екскурзия от този тип - БАВАРСКИТЕ ЗАМЪЦИ - икономична екскурзия? Макар че.... на такава екскурзия без приятел... :???: :???: ... Честно казано нищо съществено не ми хрумва.... то е видно.

Цони, ти си учител по математика, а свикнахме вече да асоциираме и информатиката към вашата специалност. Моля за откровеното ти мнение за тези текстове от учебника по ИТ за 5-и клас:

Изображение

Момичета, почвам да работя - няма накъде. Чао засега.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Сиренце »

Аааааа, не!!!! От 15 мин пиша и всичко се изтри :126 :126 :126
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Сиренце »

И сега ще карам накратко

[img]http://thebottle.bg/wp-content/uploads/ ... arvins.jpg[/img]
Цони, ти си учител по математика, а свикнахме вече да асоциираме и информатиката към вашата специалност. Моля за откровеното ти мнение за тези текстове от учебника по ИТ за 5-и клас:
Учител съм не само по математика, но и по информатика (поне така пише в дипломата ми :lol: ) и предавам ИТ в 5, 6, 7 клас. И на въпроса: От МОН ни спускат т. нар. компетентности, които трябва да усвоят децата. Между тях са и термините "дигитализация" и "уеб-страница". В задълженията ми като учител влиза
1. Да избера учебник, написан на достатъчно разбираем език (мисля, че избирахме измежду 8 такива)
2. Да си предам урока така, че на учениците да им стане ясно какво пише в учебника.

Аз лично работя по учебника на Анубис и там нещата далеч не са толкова драматични. Eто снимка на страницата от учебника с термина дигитализация
" onclick="window.open(this.href);return false;

и урока за интернет
" onclick="window.open(this.href);return false;

Колегата, избирал учебника на Бела се съмнявам да го е прочел/а преди да го поръча. Иначе не знам как си представя да обясни всичките тези термини на петокласници за 40 минути.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Цони, благодаря ти, че отдели време и ми писа!!!! Точно от това имах нужда. Защото след яростния отпор, който получих за мнението си за текстовете в учебника по ИТ на Бела (нещо, което май заслужавам, защото и аз съм не по-малко остра :oops: ), взех да си мисля... и аз не знам какво. Т.е. знам, че съм права и то само за това, че текстовете не са написани достъпно за 5-и клас, но... щом 2 мои близки (а дали?!) приятелки ме убеждават, че просто съм мърморица,... замислих се. Така или иначе, нека всеки прецени кой текст звучи по-достъпно за 11 годишни:

ДИГИТАЛИЗАЦИЯ - понятие за дигитализация

Дигитализацията (цифровизацията) е процес, при който информацията се преобразува от аналогов носител под всякаква форма (текст, изображение, глас) в дигитален (цифров) вид, използвайки електронни устройства.

Информацията и инструкциите, които се съхраняват и обработват в паметта на компютрите, са представени (кодирани) като последователности от числа. Процесът на кодиране на информацията като числа се нарича дигитализация.


WWW

Достъпът до уебстраниците се управлява чрез уеб сървъри с помощта на специализирани сървър-програми. Потребителите използват клиентски програми, чрез които задават заявките си. Сървърът получава заявката и чрез сървър-програмата я изпълнява.

Информацията в интернет се организира в т.нар. уебсайтове. Потребителите използват специализирани програми за разглеждане на страници, наречени браузъри.


И след този напрегнат за мен ден :1062 :1062 , ми остава само да обърна една бутилка блъш..... :1062 :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утро, момичета. Как сте днес? :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,сладурки прекрасни!Как сте?
Чери,аз лично нищо не разбрах от написаното,съмнявам се да разбере и дете в 5ти клас!И преди не разбирах защо трябва да са толкова сложно описани учебниците по информатика.Справях се чудесно практически,както и сега,но не знам как да го обясня.
Нелка,измисли ли подаръка?Според мен ти най-добре познаваш детето си,както и това,което би я зарадвало.Аз май не получих нищо за 18 тия РД,или поне е било толкова незначително,че чак не го помня.Знам само,че исках нашите да направят нещо,с което да ме накарат да се чувствам добре на този ден,да се почувтствам значима и най-вече порастнала...определено не им се е получило
И не говоря за материалния подарък,напротив...говоря за чисто емоционален аспект.Защото всеки подарък ще остане във времето...но чувството...онова вътре дълбоко в детското пораснало ввче сърчице остава завинаги..
На мен това място ми е празно....за съжаление
Убедена съм,че ти няма да го допуснеш
Момичета влизам през мобилния и не успявам да пиша винаги....ама се опитвам
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

[img]http://www.molif.com/web/2017/why-alway ... ooter3.jpg[/img]

Защо все аз? [аудио]

Терапевтични приказки за слушане, подходящи за деца, родители и семейства :222

[img]http://www.molif.com/web/2017/why-alway ... /cover.jpg[/img]

Книгата с терапевтични приказки “Защо все аз?” е създадена през 2014 г. от екип: Цвета Мишева-Алексова (автор на приказките и аудиозаписите), Милена Манова (психотерапевтични техники) и Анелия Костова-Бозгунова (редактор и художник), и е издание на Института по позитивна психотерапия. Можете да си закупите хартиеното издание на книгата през страницата й във Фейсбук - https://www.facebook.com/pg/" onclick="window.open(this.href);return false;Защо-все-аз-терапевтични-приказки-1506004663012961/about/?ref=page_internal

Съдържание по глави:

1. Увод
2. Развод
3. Раждане на друго дете в семейството
4. Лъжа и кражба
5. Страхове
6. Агресия
7. Хиперактивност
8. Не съм като другите
9. Много очакват от мен
10. Самооценка
11. Неглижиране
12. Нощно напикаване и заекване
13. Навици
14. Загуба на близък

[img]http://www.molif.com/web/2017/why-alway ... age016.jpg[/img]

15. Приятелство


[img]http://www.molif.com/web/2017/why-alway ... detail.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Получих си резултатите от кръвните ми изследвания от вчера онлайн :1028
Щастлива съм. Всичко важно ми е в норма :1028 , без едно нещо :-|
Отидох на специализирано конкретно изследване, на валпроевата ми киселина, тя ми е в норма. Не само че количеството й е нормално, но стойността й е точно в средата между двете референтни стойности. Това е прекрасно за мен и психичното ми здраве.
ПКК - всичко е супер добре също. Левкоцити, еритроцити, хемоглобин, хематокрит, тромбоцити, глюкоза, триглицериди - екстра. Обаче завишен ми е холестеролът - 6.2 - при нормална горна граница до 5.2.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор