Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Kleo написа:Черко, и аз днес се наслаждавах на розово-синия изгрев, беше просто разкошно! :954
В интерес на истината, залезът беше издържан в същия (розов) дух :lol: :lol: . Но ме примързя да го снимам.......

Добро утро на всички!!! Гледам слънцето, което "ближе" с лъчите си блока в далечината и в същото време знам колко студено е навън. Какво раздвоение в природата и в мен. Светлината ме вика да изляза и да потичам, а студът ме сковава.... Последните няколко седмици, така или иначе съм си у дома, не се напъвам да тичам рано сутрин, както беше преди, когато ходех на работа. Казвам си, че ще изляза на обед, когато ледът по алеите в парка се е разтопил, и се е стоплил въздуха. И досега само веднъж не съм си изпълнила обещанието. Но забелязвам, че остана ли у дома уж само докато се стопли, после ми е много трудно да изляза, за което нямам обяснение. :1044 :) И всъщност вчера се случи точно така - не ми се излизаше на студа сутринта, но най-вече заради заледените алеи и...... така и не излязох и въобще. Затова, като ходих да пазаравам, после не се върнах по най-прекия път, а направих огромна обиколка, за да мога да повървя и да се движа. Не беше студено, всъщност въздухът щипеше много приятно бузите ми и се почувствах много добре.

Тази седмица се заформя интересна и динамична. Особено края ѝ... В четвъртък сме на концерт на Хелоуин в Армената. В петък е Коледното парти от фирмата на Момчил. В събота е Коледното тържество в клуба по ХГ на Бела, където и тя ще участва. След тържеството се емваме към Пловдив, т.к. племеникът навършва 1 годинка :954 . Вечерта, обаче, ще се върнем в София, т.к. в неделя Бела е на олимпиада по литература, а аз на курс.....

И такива неща...... почвам да си довършвам нещата тук - искам на Нова година да съм "на чисто" и да нямам нито една поръчка от старата, която да не е изпълнена!!! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Чери, желая ти да започнеш на чисто Новата година тогава! :524

И при мен като при теб програмата ми е малко плътна тези дни: тази вечер след работа ще работя с клиентка, утре вечерта ще празнуваме 60-годишнината на свекърва ми, в петъка ни е коледното тържество от службата :222 На 17-ти следобед се надявам с теб да се наслаждаваме на щандове с книги в НДК :329

На мен студът навън ми се отразява супер добре, но аз съм си така открай време, просто обожавам Зимата. Съживява ме, тонизира ме, хрумват ми много повече идеи, красиво ми е, приятно ми е. Не се чувствам така разтопена и размазана, както през лятото, не ми е мързеливо, абе ... хубаво ми е, с две думи.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cvety_rz »

Здравейте и благодаря за пожеланията за Симчо .Споделям една статия на тема, която последно време явно много ме вълнува :mrgreen:
цък
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Hello на всички и всичко! :1062 :1062 :1062

Днес ми е ДЕН. И аз не знам защо, но се чувствам превъзходно прекрасно..... (какво словосъчетание, а! :1028 :1028 )

Чакам Белунка да се прибере от у-ще и ще ходим да я "красим" за Коледното ѝ тържество от художествената гимнастика - ще танцуват пиратско съчетание :1062 :1062 и са ни нужни сабя, кърпа за глава, черни чорапи, черна тениска..... Все неща, дето нямам..... Нямам търпение да изляза и да се разходя навън - времето ми се вижда супер готино. :954 :954
Kleo написа:На мен студът навън ми се отразява супер добре, но аз съм си така открай време, просто обожавам Зимата. Съживява ме, тонизира ме, хрумват ми много повече идеи, красиво ми е, приятно ми е. Не се чувствам така разтопена и размазана, както през лятото, не ми е мързеливо, абе ... хубаво ми е, с две думи.
Деска, и аз бях така преди години. Може би допреди 10-ина. Всъщност, като дете, ОБОЖАВАХ морето. Не можех без него!! Тъгувах след всяко наше заминаване обратно към Горна!!! Имах късмета да попадна на свестни родители, които не ме караха първо да се пека 3-5 часа, след което да вляза във водата, за да не ми простине кутрето на левия крак.... Майка никога не ме е спирала от кисненето във вода и аз винаги се съсетзавах с брат ми кой първи ще захвърли дрехите и ще се бухне във водата.... :lol: :lol: Смея да твърдя, че и сега го правя, но се състезавам най-вече с Бела :221 :221 .

После обаче напълнях. Влязох в пуберитета и слънчевото момиче с отразеното в очите море и солените мечти отстъпи на по-мрачен, потиснат субект, изпълнен със съмнения и най-вече комплекси заради начина, по който тялото му изглежда...... Продължавах да ОБОЖАВАМ морето и едновременно с това разтърсващо да тъгувам, защото ме беше срам, много ме беше срам, че съм дебела...... много..... Там някъде открих и величието на планината. 2 екскурзионни летувания в Пирин ме измъкнаха от небитието на тъгата и комплексите... Обожавам Пирин и до днес. И всъщност - обичам всяка планина..., но......

"Но"-то в моя случай е нещо, на което бях свидетел, но не разбрах кога се случи.... По някакъв магичен начин комплексите се пръснаха... Просто..... ги няма. Не изглеждам добре и съм още по-голяма "буца", отколкото бях н 12 години, но... онова, което живее в мен, и което ме движи, което ме кара да усещам, да чувствам, да живея, е слънчевото момиче от ранното ми детство....... С днешна дата отново ОБОЖАВАМ морето, неговите ласки, свободата, която ми дава, топлината и мекостта на вълните му...... Не мога без него!!! Морето ме кара да мечтая...

Зимата, е..... зимата... ме кара да мечтая също, но ме и ограничава..... по някакъв начин!!! Най-вече ограничава движението ми и може би това ме кара да не я долюбвам така. Не ме притеснява въобще студа. Даже, колкото по-студено, толкова по-добре, защото няма хора, няма блъсканица. Дори обожавам да се надсмивам над вездесъщите мрънкания навсякъде колко студено било. Хората имат "навика" да се парализират заради минусовите температури..... Но...... така или иначе зарядът, който ми дава лятното слънце, е несравним със зимната белота........ и скука. Но това е мое мнеине.

Сега напускам полутържествено форума - Бела се прибра от у-ще - купонът започва :1085 :1085
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:Здравейте и благодаря за пожеланията за Симчо .Споделям една статия на тема, която последно време явно много ме вълнува :mrgreen:
цък
Цветушка, не съм открила какво повишава нивата ми на серотонин, но по някаква причина... нечувствам (вече) и теглото на ...... теглото :954 . Това, за което съжалявам, е че нямам стройното тяло, което огънят в мен заслужава... И при все..... нищо не може да ме мотивира на този етап да отслабвам. Освен ..... ЗДРАВЕТО.

"Йо-йо" ефект - уелкъм при мен! Да, върнах си почти всичко след като стартирах диетите и тренирането с Руми Илиева. Как - не знам! :1044 Спрях да тренирам някъде от пролетта, но увеличих бягането. Резултатът далеч не е онова, което съм очаквала... И аз нямам никакво обяснение на какво се дължи.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

И аз искам да съм по-слаба заради мотив ЗДРАВЕ :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Гуд ивнинг!!! Къ сте, девойчиня?!?..... Аз съм на 1 кайсиева и малко мерло, гледам Х-фактор, коментарим в тяхната страница във ФБ, говоря си с Белка и .... ми е скучно..... хахахах. Хайде, някой да мине да каже нещо и тук :D :D :D
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Щом питаш - да ти рЕкна тогаз :329
Аз тази вечер бях на мускатова гроздова /50 мл/ и сланина :mrgreen:
Целият ден учихме с Алекс по математика, сега в главата ми се редуват цели изрази, ъгли, триъгълници и уравнения :1062
Хри утре е първа смяна, ще ставам с него още в 5.30 ч. сутринта :plezya se
Така че в момента и тримата си лягаме. Желая на теб и цялото форумно войнство лека и спокойна нощ :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Добро утро!
Как сте тази сутрин?Има ли сняг при вас?В Софето как е?Тук при нас цял ден вчера валя дъжд.Сиво и грозно е.Може би защото се бях настроила за мнооого сняг.Не че ми харесва да газя в преспите,ама за ден два ме устройва :1209 .Децата тази седмица са по коледни тържества.Днес е Ивето,в четвъртък Анджи.Вълнуват се
Края на седмицата пътуваме за Перник.ще сме там до 2 ри.Но ще трябва да си дойда за 27-30 и да съм на работа.В момента имаме много работа и нямаше как да си взема отпуска.Никакви подаръци не съм купувала.Ще ми се да не даваме купища пари за ненужни вещи.Ще взема за децата,разбира се а с възрастните ще заложа на емоции :221
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:....... а с възрастните ще заложа на емоции :221
:123 :1135 :123

Това мега много ми хареса като за Добро утрооооо!!!

Елисче, тук сняг има колкото за "цвят" :D - демек хич го няма. Само дето е студено (не особено много), сиво и достатъчно потискащо като обстановка.... Аз също бих предпочела пукхав, бял сняг, но ........ няма!!!!

Преди малко с Момчил направихме списъка за подаръци, т.е. изредихме хората, на които трябва да вземем по нещо. А какво ще е това нещо, никой не знае........, но пък вече имам идея - емоции :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . А за вас се радвам, че малко ще смените Горна-та, пък било то и с Перник :954 . Ние също ще пътуваме на 24-и - до Пловдив - и на 25-и ще се приберем.

При нас Коледното парти от фирмата на Момчил мина този петък - на живо ни свириха и пяха БТР :1141 :1141 :1141 :1141, което си е жива, сбъдната мечта за мен!!! Просто МЕЧТА..... Този път се повеселихме добре с него - Момчил отново е заобграден от млади хора в екипа му. Готини, интелигентни и забавляващи се.... Много е приятно така. :954

В класа на Бела все още не могат да се разберат къде ще им е Коледното тържество, но специално аз заявих в нашата родителска група (където присъства и класната), че ходенето на пицария или на бургрерия за мен е смехотворно!!!! Да ядеш ежедневното си обедно меню и да си мислиш, че празнуваш Коледа, е .... няма да квалифициарам :mad: :mad: :mad: , но за съжаление не случихме на класна...

Kleo написа:Аз тази вечер бях на мускатова гроздова /50 мл/ и сланина :mrgreen:
Целият ден учихме с Алекс по математика, сега в главата ми се редуват цели изрази, ъгли, триъгълници и уравнения :1062
Хри утре е първа смяна, ще ставам с него още в 5.30 ч. сутринта :plezya se
Оооооооооо, ракия със сланинка, поръсена с червен, черен пипер и чубричка..... и аз така много обичам. :954 Желая на Алекс спокойствие на класното и да се справи!!! :940 :940 Деска, къде е започнал работа Хри?! :)

От мен засега толкоз - после ще пробвам пак да се върна!!!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Писах в темата за работата, явно затова не знаеш за Хри, Черко :923
Той на 5 декември започна работа в 9-та Френска езикова гимназия като техник-координатор, специалист по поддръжката и организатор на събития :524 Яви се на тяхно интервю и още на следващия ден го поканиха да почва. Той се съгласи... и така, сега ходи всеки ден на ... училище :lol:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор