Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Ванчето »

Привет, мецанки! :940 :940
cchery написа: Знаете ли кой ми липсва най-много тук?!? :954 :954 Ванчето! И то защото не съм я "виждала" и "чувала" откакто почна и тяхното училище..... Ванче, :222 :222 ...


Права си, Чери, няма ме. Но истината е, че напоследък музата ми за писане никаква я няма... Не само за тук във форума, а изобщо... Малко ми е сдухано напоследък и чесно казано нито ми се пише, нито ми се говори много. Не се е случило нищо кой знае какво, но просто има такива моменти. В края на миналия месец имахме визита от шефовете (за първи път от една година, т.е. откакто ни уволниха и след това възстановиха). Нещата не минаха особено гладко, но това си беше съвсем очаквано и нямаше изненади. Точно в този период и Гого и Марти лепнаха първия вирус за сезона и ми се събра малко в повече. Вируса вече отмина, но още влачим някакви досадни сополи и малко кашлица - и аз включително.
Иначе ежедневието си върви, едно и също, няма нищо ново. В момента сме на "режим изчакване" :???:

Нели, с това, което сподели ме накара да се замисля за моя 18-ти рожден ден :)
Определено това си е специален момент а всеки един човек и си заслужава да бъде запомнен!
Аз лично не си спомням какъв подарък съм получила от семейството ми, но никога няма да забравя какво аз самата си подарих по този повод! А именно - шофьорска книжка! При мен нещата се стекоха така, че завърших училище на 17 год и веднага започнах работа. Събирах си пари от заплатите и сама си платих курсовете и изпита. Това беше моя мечта години наред и буквално нямах търпение да навърша годините, за да го направя! И винаги съм искала да го направя сама! И го направих в крайна сметка, взех си изпита няколко дни след като навърших 18 и бях много щастлива! През всичките тези години от тогава много пъти съм си спомняла за този момент. И определено човек се чувства пораснал и отговорен, осъзнаващ, че вече носи отговорност (не само за себе си) когато седне на шофьоркото място (или поне така би трябвало да е...).
Бижутата също са много добър подарък, особено предвид факта, че са "завинаги"... :) Но в крайна сметка ти най-добре познаваш твоето момиче и съм сигурна, че ще избереш най-добрия, емоционален и запомнящ се подарък за нея!

На всички болни пожелавам бързо оздравяване!

Хубава вечер от мен, момичета!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Момичета, вече сме пред Националния стадион. След половин час е стартът ни на 10,5 км на маратон София 2017. Тази година не съм посрана :1062 за разлика от миналата, когато лепнах ентеровирус 12 часа преди събитието. Таза година единствено си контузих десния глезен при последното ми тичане в петък :221 .Боли ме, но ще тичам колкото мога. Бели вече е по трасето на 3-километровата дистанция.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Чери, как мина? :524

Ванчето, радвам се, че пак си тук! :923

[img]http://kartichki.bg/images/upload/2014- ... W58I_l.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утроооо........., че то чак ден станало :1062 :1062 :1062 .

Аз сега се захващам да чистя из нас, че кочинката е пълна... Но, исках да мина и да ви кажа, че вчерашнят маратон мина много добре за мен. Случи се онова, което най-много исках - да усетя чистото удоволствие от бягането и беше ТОЧНО така!!! Имах сили, имах енергия, имах настроение - не се чуствах отпаднала, пребита......, напротив - всичко беше точно както трябва!!!! И съм много доволна.

Отделно от това Косчето спечели първо място в категория 14-годишни на съпътсващо маратона предизвикателство, спонсоринано от ВИВАКОМ. Предизвикателството беше да се избягат възможно най-бързо 20 метра върху настилка от тартан - както е по пистите на стадионите. Коки се справи толкова добре, че той и победителят в категория "мъже" имат една и съща скорост :1216 :1216 :1216 . За това си постижение получи награда от ВИВАКОМ - 8-инчов таблет LENOVO :326 :326 . Обаче, понеже от миналата седмица съм наложила у дома вето върху безжичния интернет, т.е. смених паролата през рутера ни точно за да нямат и двамата със сестра му интернет и да не висят на телефоните си, сега таблетът е леко..... куц. :1062 Макар че, вчера за кратко логнах таблета на Коко към мрежата у дома - за да го конфигурира. Очаквам от тях с Бела да се осъзнаят как и за колко време ще висят в интернет, да видя приоритизиране на задачите и задълженията, които имат и тогава ще отменя забраната. Да, те имат мобилен нет към СИМ-ките си, но... той е мерено количество - т.е. или ще си пуснат 2-3 видеа от ютуб и ще го изхарчат, или..... ще правят точно това, което искам от тях - ще внимават за какво и колко време го ползват, за имат все пак мегабайти за някои важни чатове - като групите им във вайбър на класовете или с "колегите" им от спортните клубове.

Ванчето написа: Малко ми е сдухано напоследък и чесно казано нито ми се пише, нито ми се говори много. Не се е случило нищо кой знае какво, но просто има такива моменти. В края на миналия месец имахме визита от шефовете (за първи път от една година, т.е. откакто ни уволниха и след това възстановиха). Нещата не минаха особено гладко, но това си беше съвсем очаквано и нямаше изненади. Точно в този период и Гого и Марти лепнаха първия вирус за сезона и ми се събра малко в повече. Вируса вече отмина, но още влачим някакви досадни сополи и малко кашлица - и аз включително.
Ванче, тези неща са толкова..... "нормални", че какво да ти кажа, освен този период да минава по-бързо!!! :922

Миналата седмица се възмущавах по тази тема:
cchery написа:А иначе, има една тема, която периодично се появява в медиите, за да се поддържа интерес - 14-годишната Сузанита..... И вчера така зачетох заглавие на поредна статия, в която се казваше, че настоящето занимание на 14-годишната ученичка е ............. писане на текстове за песни!!!! :1215 :1215 :1215 :1215 И се втрещих..... Как е възможно дете, което само казва, че не било прочело много книги (а пък такива с поезия вярвам, че напълно липсват от "библиотечния ѝ фонд"), да създава текстове??! Или е наякой невиждан и нечуван гений, раждащ се на 300 г. веднъж или..... това, което се случва, и ни се дава като пример, е онази капка, която наистина ще ме накара да си грабна куфарчетата...... Има неща, ситуации, хора, които очевидно не търпят промени. И се оказвам в ситуация да обяснявам как правилно е онова, което е изцяло обратно на общоприетото (негласно) в обществото, и се губя все повече и повече, ставам малка и смешна с жалките си хапливи опити да обясня, че не е нормално да пушиш, когато си на 14 години, да се снимаш в клипове по начин, който е повече от провокативен към мъжете и единствената асоциация, която прави, е за секс и т.н., и всичко това да е със (съз)знанието и одобрението на родителите ти........ Чувствам се здраво объркана на тази тема......
После пък излезе интервюто на родителите на Зуза в папараци и стана ясно, че майка ѝ се бори с рак на гърдата........ и ми стана много, много тъжно...... Много тъжно....... :328 :328 Желая на Шени да се оправи и да забрави напълно за болестта......, на дъщеря ѝ определено желая осъзнаване...., защото майка ѝ най-малко има нужда от подобни скандали и простотии...... точно в този момент.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Сиренце »

Здравейте,
и аз се изгубих съвсем, но съм се захванала с толкова много неща, че няма време за нищо. Новото е, че миналата седмица, след 10 години назландисване, най-сетне се явих на изпит за 5 Професионално-квалификационна степен. Не, че е голяма работа, но го взех. Дългогодишната ми съпротива се коренеше в това, че тази степен, във вида в който се придобива е едно голямо нищо. Учителят, защитил т.нар. ПКС няма повече знания или умения от този, който го няма. И сега, уви, не е по-различно, но шефката направо ме принуди да отида. Та си направих една разходка до Варна, но там валя като из ведро и в събота следобяд отидохме до Провадия. Там отпразнувахме РД на майка ми и в неделя се върнахме.

Иначе и аз като Нели умувам относно 18 РД на Сиана.
Наскоро тя ми разказа, че й се наложило да ходи в банката и с приятелката й осъзнали, че навлизат в света на възрастните. И в тази връзка - Нели, ако Вили няма банкова сметка, мисля, че това би бил хубав подарък. Е, не е нещо емоционално и затрогващо, но пък кое момиче не иска да има банкова карта с парички само за себе си :) Сиси има такава от 14-годишна, но едва сега, в банката, беше осъзнала какво значи това.

Сега ще бягам да приготвя вечеря изцяло по желание на Кеми - салата от цвекло, морков и бейби спанак, поръсена с белен слънчоглед; препечени филийки с горгонзола долче и за мама и тате един Blush на Marvin's.
Хубава вечер ви пожелавам!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки!
Цони, чудя се още и аз. Вили има банкова карта зарди стипендията, направиха им картите служебно още преди време. А освен това баща ѝ превежда издръжката за нея по тази сметка, а на мен - само издръжката за Ани. Иначе да, идеята е добра.
Аз предложих на баща ѝ да направим общ подарък, но той каза, че вече ѝ бил поръчал нещо, което тя си поискала. Оказа се, че той си купил някаква раница, тя казала, че е хубава и той ѝ поръчал същата. На мен ми се струва твърде скучно като за 18-ти рожден ден, но се надявам поне да я напълни с нещо.
Всъщност в духа на подаръците със символика, харесах нещо, което има посланието за инициация в света на големите - двудневен курс по оцеляване. Лошото е, че единствената възможност сега е на 25-26.11.2017 г. (тя ще навърши 18 г. на 19.11.2017 г.), а тя има много сериозен изпит на 28.11.2017 г. за немска езикова диплома и точно тези дни е много неподходящо.
Още се чудя, наистина.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утро на всички!!! :)

Аз се приготвям психически и физически да работя, но..... нещо не ми се почва :1062 :1062 . Откакто съм си вкъщи, мога да заявя, че организацията на светлата част от деня ми е тотално нестройна, въпреки всичките положени от мен усилия и желание. Все си мисля, че има някаква външна причина за това, която чакам да приключи, но вътрешно ме "яде" притеснението, че проблемът е в мен. Така или иначе сега задача №1 е да издам сайта със социалната мрежа за футболисти. Това нещо ме измъчи и колкото и неща да научих, толкова повече време изгубих, в което трябваше да чета за технологиите за създаване на сайтове... Уви, каквото сама си направя - това е.

Да ви кажа - от 2-3 месеца съм ентусиаст да направя нещо за начина, по който изглежда косата ми. Откъде този нечуван интерес у мен?! ..... Принципно не харесвам косата си - тънка и права. На всичкото отгоре - от 7 години съм и побеляла - основно отпред около лицето. Обаче това лято, след последното ми боядисване в началото на юли, реших, че..... не ща да се боядисвам повече. Или поне временно не искам. Отделно ми се струва, че косата ми оредява - макар това май да е само внушение. Та попрочетох напред-назад за естествени методи за поддържане на здрава и силна коса, и от 2 месеца си правя редовно всяка седмица маски с базови масла - рициново, камфорово, от макадамия и кедър. Е, и в момента съм с такова чудо на главата - за ефект и полза се надявам да говоря след още 2-3 месеца.

Не знам дали писах или не, но да кажа, че миналия петък се включих в доброволна акция за пребоядисване на пейки и детски катерушки в Младост :954 . Всъщност акцията я организира Момчил в рамките на деня за благотворителност, който тяхната фирма прави 3-4 пъти годишно. Имат си и фондация и тя се занимава с различни каузи. Беше много хубаво, защото се събрахме хора ентусиасти, споделящи близки разбирания, и ...... т.к. аз много отдавна не съм била в какъвто и да е голям колектив, сега ми беше приятно да общувам. Разбира се, изпълнихме и задачката. Най-трудно за пребоядисване беше ето това..... чудо на соц. гения:

Изображение

За да боясидаш напълно тази катерушка, трябва да влезеш във вътрешността ѝ, а също така да се катериш отгоре ѝ. Резултатът и от двете действия е един и същ - ставаш целия с блажна боя. Аз лично.... си боядисах здраво косата със синьо, което се опитах да изтрия с разредител. В резултат - синьото се трасформира до зелено :1062 :1062 :1062 . Сега очаквам да се подстрижа и нищо няма да си личи :1069 :1069 .

Цони, честита ти професионална степен. Гледам, че не страдаш от излишен ентусиазъм следствие на нея :mrgreen: :mrgreen: . Не мога да дам мнение какво е това и кому е необходимо, и въобще като цяло не знам за смисъла на придобиването на такава степен, но щом ти като нейн притежател (вече) не си по-горда и радостна, явно...... нещата не са съвсем изчистени там.

Мога ли да попитам какво е това:
Сиренце написа:....и за мама и тате един Blush на Marvin's.

Нищо не ми говори..... :1044 :1044
Нели написа:Всъщност в духа на подаръците със символика, харесах нещо, което има посланието за инициация в света на големите - двудневен курс по оцеляване.
Нелка, а не можеш ли да се свържеш с организаторите на този курс и да ги питаш за следващи дати - дори евентуално през пролетта?!?! Или пък - предвид немската диплома, която я чака, защо не ѝ подариш една екскурзия от този тип - БАВАРСКИТЕ ЗАМЪЦИ - икономична екскурзия? Макар че.... на такава екскурзия без приятел... :???: :???: ... Честно казано нищо съществено не ми хрумва.... то е видно.

Цони, ти си учител по математика, а свикнахме вече да асоциираме и информатиката към вашата специалност. Моля за откровеното ти мнение за тези текстове от учебника по ИТ за 5-и клас:

Изображение

Момичета, почвам да работя - няма накъде. Чао засега.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Сиренце »

Аааааа, не!!!! От 15 мин пиша и всичко се изтри :126 :126 :126
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Сиренце »

И сега ще карам накратко

[img]http://thebottle.bg/wp-content/uploads/ ... arvins.jpg[/img]
Цони, ти си учител по математика, а свикнахме вече да асоциираме и информатиката към вашата специалност. Моля за откровеното ти мнение за тези текстове от учебника по ИТ за 5-и клас:
Учител съм не само по математика, но и по информатика (поне така пише в дипломата ми :lol: ) и предавам ИТ в 5, 6, 7 клас. И на въпроса: От МОН ни спускат т. нар. компетентности, които трябва да усвоят децата. Между тях са и термините "дигитализация" и "уеб-страница". В задълженията ми като учител влиза
1. Да избера учебник, написан на достатъчно разбираем език (мисля, че избирахме измежду 8 такива)
2. Да си предам урока така, че на учениците да им стане ясно какво пише в учебника.

Аз лично работя по учебника на Анубис и там нещата далеч не са толкова драматични. Eто снимка на страницата от учебника с термина дигитализация
" onclick="window.open(this.href);return false;

и урока за интернет
" onclick="window.open(this.href);return false;

Колегата, избирал учебника на Бела се съмнявам да го е прочел/а преди да го поръча. Иначе не знам как си представя да обясни всичките тези термини на петокласници за 40 минути.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Цони, благодаря ти, че отдели време и ми писа!!!! Точно от това имах нужда. Защото след яростния отпор, който получих за мнението си за текстовете в учебника по ИТ на Бела (нещо, което май заслужавам, защото и аз съм не по-малко остра :oops: ), взех да си мисля... и аз не знам какво. Т.е. знам, че съм права и то само за това, че текстовете не са написани достъпно за 5-и клас, но... щом 2 мои близки (а дали?!) приятелки ме убеждават, че просто съм мърморица,... замислих се. Така или иначе, нека всеки прецени кой текст звучи по-достъпно за 11 годишни:

ДИГИТАЛИЗАЦИЯ - понятие за дигитализация

Дигитализацията (цифровизацията) е процес, при който информацията се преобразува от аналогов носител под всякаква форма (текст, изображение, глас) в дигитален (цифров) вид, използвайки електронни устройства.

Информацията и инструкциите, които се съхраняват и обработват в паметта на компютрите, са представени (кодирани) като последователности от числа. Процесът на кодиране на информацията като числа се нарича дигитализация.


WWW

Достъпът до уебстраниците се управлява чрез уеб сървъри с помощта на специализирани сървър-програми. Потребителите използват клиентски програми, чрез които задават заявките си. Сървърът получава заявката и чрез сървър-програмата я изпълнява.

Информацията в интернет се организира в т.нар. уебсайтове. Потребителите използват специализирани програми за разглеждане на страници, наречени браузъри.


И след този напрегнат за мен ден :1062 :1062 , ми остава само да обърна една бутилка блъш..... :1062 :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утро, момичета. Как сте днес? :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор