Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Изображение

"Есента е втора пролет, защото тогава всяко листо е цвете." – Албер Камю

"Есента винаги е била любимият ми сезон. Времето, когато всичко избухва в последната си красота, сякаш природата е спестявала цяла година за големия си финал." – Лорън ДиСтефано

Изображение

"Нито пролетта, нито лятото могат да се сравнят с красотата, грейнала върху лицето на есента."– Джон Дън

"Когато над всички нас се спусне ранният мрак на есента, единствените неща, които ще имат значение, са малките жестове – топла стая, току-що изпечен сладкиш, нежна прегръдка, покана за разговор, едничка роза." – Дженс Солтенберг

"Всеки, който си мисли, че падналите листа са мъртви, никога не ги е виждал как танцуват, прегърнати от вятъра." – Шира Тамир
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,момичета!Днес в Горна беше приказна есен,студено утро и слънчев и приятен ден.Обичам есента такава,а не мрачна и дъждовна,не че някой ме пита :1069
Чери,много добре те разбирам.Аз самата мразя,когато нещата не се получават,или поне не по начина,по който аз искам.Но всеки път след това осъзнавам,че не се получават именно защото не е правилното време.Убедена съм,че всичко се случва по времето,когато трябва,макар това не винаги да ни харесва.Все пак ти желая повече търпение и нерви и се надявам с все сърце всичко да се подреди и по-възможност да е по-скоро.
А относно книгите,които чета....те са разнообразни.Взимам от прителки и напоследък ми прави впечатление,че всеки си има вкус за книги,някои харесват чиклит,други малко пи духовни книги.А аз прочитам всичко що намеря.Сега прочетох книгат н Венета Рйкова "Вещицата".Пълна боза,толкова съм разочарована след всичкия шум,който се вдигаше покрай тези книги.Сега започнах Лечебният код.Нямам мнение още.Все пак съм прочела няколко страници.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cvety_rz »

Деси, много красива есен :954
Аз си чакам книгата за хашимотото и в близките седмици това ще ми е четивото.Нещата при нас са добре.Взех да се вземам в ръце и ха дано накрая да успея :mrgreen:
Гледа ми се хубав филм.Нещо да ми препоръчате, което мога да си изтегля от нета?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Аз съм си изтеглила "Колибата" от Замунда, с бг субтитри, но все не мога да се наканя да го гледам, защото искам да е заедно с Хри, а той никак не обича филми със субтитри и ...

И аз обичам Есента и нейните багри, шарки, цветове, Цвети! Всъщност, като се замисля, май че няма сезон, който да не обичам. И Пролетта обичам, и Зимата. И Лятото, но да не е знойно, ако може.

Сега се зачетох в това цък! - Като какво животно изразявате любовта си? Канарче, кученце, коте или златна рибка? И си мисля за хората, света и живота като цяло. Приятна вечер на всички ви от мен и лека нощ!

Изображение

Изображение

Изображение

Колкото до мен, аз май че съм смесен тип, с водещи два - този на канарчето и на котето.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Как сте момичета?Децата ми алата седмица хванаха някакъв вирус-кашлица Т и хрема,сега май мен се опитва да улЕ пи.Анджи все пак в петък беше по добре и отиде на екскурзия до Ловеч и Плевен.Много се радвам когато им организират такива неща.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Аз съм леко болничка. Странно е, защото съм на границата между болестта и здравето. Нямам висока Т, нито мускулни болки и кашлица, но съм с хрема, болки в гърлото и в ушите. Последните няколко дни пия много витамини + витамин С + билкови чайове, но взимам и от разтворимите прахчета Тайлол хот. Утре съм на работа, а днес дори имах и хороскоп вкъщи с една съученичка от гимназията. Надявам се до два-три дни напълно да ми е минало всичко.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Деска,върлуват някакви вирусчета,не са много упорити,но е неприятно.Аз умах болки в гърлото цял ден и ми е леко отпадноло.Само това.Дано премине бързо
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от dexter »

ellis_stoyanova написа:Деска,върлуват някакви вирусчета,не са много упорити,но е неприятно.Аз умах болки в гърлото цял ден и ми е леко отпадноло.Само това.Дано премине бързо
И аз съм така тази сутрин - отпаднала, със зараждащи се гърлоболки, главоболие, схванат врат и рамене. За сега мисля да не взимам хапчета, но понеже съм на работа, може и да се наложи. За сега съм си направила чай. Забравих да пия витамин С сутринта, можеше и клеева тинктура да взема, но не ми дойде на ум :lol: . Тъкмо на Яна й мина хремата, сега е мой ред :).
Успешен ден, момичета - повече слънце и топлина и по-малко главоболия :954 !
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утро, момичета. Снощи "кълвах" 1 пост на тела и накрая имаше някакъв проблем с хоста на форума и не можах да го пусна :lol: :lol: :lol: ..... Съдба!

Но ето ме сега съм тук. И да ви пожелая първа за деня:

Изображение

Дано днес наистина утрото и денят, последвал го, да са добри!!! :954 :954

Моят ден не започна добре. Пред цикъл съм и вътрешното напрежение, натрупано от хормоните, има много лоша външна изява. И имам чувството, че с годините става все по-лоша. Всеки път си казвам, че трябва да променя нещо..., но защо ли не успявам. Изпратих Бела на училище разревана. А я разревах аз.... за неща, които не са от вчера или от днес. И не ми се случва за първи път. И пак го направих.... Мисля, че колкото и да е дразнещо това, че Бела не се променя, повече дразнещо е че ........ и аз не се променям. А това, за което Бела се разрева, е че ѝ повиших тон, че се мота и закъснява за училище........ ТРИВИАЛНО, нали?!? Това е нашата обща болка, мъка и проблем още от детската градина..... има нещо, което не разбирам и дори не мога да го формулирам.

А пък вчера се случи още нещо много странно - Бела се прибра от училище и заяви, че я боли глава, че я боли гърло и кашля.... и въобще доста добре изглеждаше на болна, но ... в очите ѝ не видях никаква болест. Но така или иначе в резултат на всички тези оплаквания, тя не отиде на английски..... и аз не се сдържах, а доволно се скарах за това, че симулира и направо ме лъже по този банален за учениците начин..... За мен тя вчера просто "ската" от английски. Вярвам ѝ само за главоболието, защото си личеше, че я боли глава....., но чак да е болна - не беше....

Иначе какво друго?! Направихме си кефа оная вечер, неделя, и с Бела отидохме на СПА след като я прибрах от тренировка... В басейна и СПА-то бяхме не повече от 10 човека (барабар с децата) и беше супер спокойно и разпускащо....., а и нещо различно за неделя вечер....

Обмислям отново да тръгна на народни танци, но този път в друга школа..... ей така за разнообразие. Ще видим. :)

А иначе, има една тема, която периодично се появява в медиите, за да се поддържа интерес - 14-годишната Сузанита..... И вчера така зачетох заглавие на поредна статия, в която се казваше, че настоящето занимание на 14-годишната ученичка е ............. писане на текстове за песни!!!! :1215 :1215 :1215 :1215 И се втрещих..... Как е възможно дете, което само казва, че не било прочело много книги (а пък такива с поезия вярвам, че напълно липсват от "библиотечния ѝ фонд"), да създава текстове??! Или е наякой невиждан и нечуван гений, раждащ се на 300 г. веднъж или..... това, което се случва, и ни се дава като пример, е онази капка, която наистина ще ме накара да си грабна куфарчетата...... Има неща, ситуации, хора, които очевидно не търпят промени. И се оказвам в ситуация да обяснявам как правилно е онова, което е изцяло обратно на общоприетото (негласно) в обществото, и се губя все повече и повече, ставам малка и смешна с жалките си хапливи опити да обясня, че не е нормално да пушиш, когато си на 14 години, да се снимаш в клипове по начин, който е повече от провокативен към мъжете и единствената асоциация, която прави, е за секс и т.н., и всичко това да е със (съз)знанието и одобрението на родителите ти........ Чувствам се здраво объркана на тази тема......

Знаете ли кой ми липсва най-много тук?!? :954 :954 Ванчето! И то защото не съм я "виждала" и "чувала" откакто почна и тяхното училище..... Ванче, :222 :222 ...

Хайде, момичета, засега е това от мен! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Докато е преди обяд все още :plezya se и от мен благопожелание за вас

Изображение

Аз да си споделя, че в службата ми в момента е пълна лудница :plezya se много хора, много клиенти, много документи :fan , септември и октомври подновяват договорите си с Центъра, и има много работа, ама много!

Изображение

Хубавото, което разбрах от вчера вечерта от майка ми, е, че на 1-3 ноември аз, тя, Алекс и двете ми племеннички отиваме във Велинград на СПА. Така че ще си взема три дни от платения годишен отпуск, имам още неползван такъв. И така...

Изображение

Днес е 10.10., желая ви да ви е щастливо! А сега виждам, че си имаме и рожденичка във форума :1211 Марчи, бъди жива, здрава, щастлива, чувствай се обичана и удовлетворена, сбъдвай мечтите си с радостна лекота :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Нели »

Здраейте, мецанки!
При мен е натоварено, напрегнато и т.н. Освен това Ани се тръшна с някакъв тъп хремав вирус, но това е малка беда. Взех болничен, че поне да пиша уж на спокойствие, а то цял ден не успях дори да започна. А нямам време, направо...

Пиша обаче за друго - събирам идеи за подарък за рождения ден на Вили, която ще става на 18 години след малко повече от месец. Иска ми се подаръкът да е значим. Нямам предвид скъп, а с послание. Пълнолетието е важно, нали така.
Мислех си за нещо, което да е свидетелство за пълнолетието - ще ѝ дам акта ѝ за раждане например, вече тя да си го пази и съхранява. Обаче това само по себе си не може да е подарък, макар да носи послание и смисъл. Така че, ако някой има хрумване, ще се радвам да го сподели. Буквално нямам идея, а детето (или младата жена) заслужава нещо наистина хубаво.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Публикувай отговор