Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Изображение

Днес започва астрономическата Есен. Да ни е честита! :954

Астрологически Есента идва с преместването на Слънцето от Дева във Везни. А това ще се случи точно в 22.59 ч. тази вечер. Тъй като транзитното Слънце все още е в Дева, до 22.58 ч. включително, днес до този час се раждат бебета зодия Дева, след този час - бебета зодия Везни.

Изображение

Изображение

:1130 :1130 :1130 Да живее свободна и независима България!

[youtube]COvn9LsiNEM[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Деси,благодаря за новата тема!
Усеща се вече есента...
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета!!!! Привет от Чехия! Ние решихме да повторим нашия тур от пролетта, но този пък с приятелско семейство. По-весело е, определено!!!! Разбира се, маршрутът не е съвсем същият, за да е разнообразно. Изключение прави само "храмът", както го нарече Момчил, имайки предвид пивоварната на чешкото бижу - Пилзнер Уркуел. Но преди това почнахме добре с местна крафт-бира в гр. Отобойрен - Германия. Отседнахме там, т.к. всичкото хотели и места за настаняване в радиус 100 км от Мюнхен е резервирано заради Октоберфеста. Но в Германия на човек не му трябва Октоберфест, за да пие хубава бира.......

Първата вечер пристигнахме доста късно и вечеряхме салата от кремвирши с детелина :1062 :1062 :1062 , т.к. топлата кухня на ресторанта не работеше. Втората вечер, снощи, също пристигнахме след 22.30 часа в Чехия и тук нищо не работеше, но от ресторанта към хотела, където сме настанени, се смилиха над нас и ни поднесоха поне по 1 бира. Аз имах 1 пакет солети от София, та това вечеряхме. Но..... за тази вечер вече сме се "наточили" яко да ядем печено коляно, демек - джоланче!!!

Сега ви оставям - отивам да видя 2 от местните замъци какво правят :1062 :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Чери,много ви се радвам за всички обиколки,които предприемате...когато душата е нахранена",тогава човек се чувства истински щастлив.
Тези три почивни дни ми се отразиха страхотно.Оправих всичко из нас,което си бях наумила,имах достатъчно време за децата,жалко само че не успяхме да направим една кратка разходка,която си бях наумила,но и за това има време.Вие какво правихте през тези 3 дни?
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добър ден. Ние се завърнахме и буквално вече съм забравила къде сме били. Днес си е нормален учебен ден, в който Коко и Бела имат входящи нива и грам не са учили за тях :oops: :oops: :oops: . Аз по принцип съм доста скептична към идеята, смисъла, реализацията и значението на тези тестове, защото на всички е ЯСНО, че децата през лятото забравят голяма част от материала, защото лятната ваканция е за ПОЧИВКА!!! Все си мисля, че наместо да губят по 1 час за безмислени тестове, е по-добре да го ползват за преговор и възстановяване на забравени знания. Но, нещата са такива, каквито са.....

Ние изкарахме прекрасно тази ваканция. Времето беше изцяло с нас и не ни валя нито веднъж, освен снощи, когато оставихме колите под наем на мястото им за връщане и трябваше просто да влезем в терминала на летището. Взех си сбогом с лятото и се "бухнах" в есента... :954 Така стоят нещата с моите възприятия, че обичам да си драматизирам малко състоянията и вътрешните усещания. :954 :954 Но пък какво толкова?! Довиждане лято 2017, добре дошло лято 2018!!!!

Сега се захващам с работа, че има по много от нея. После пак ще пиша, защото имам какво да кажа..... относно това как видях Чехията този път и кои са нещата, които будят моето възхищение. Засега чао!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cvety_rz »

Ха, здравейте в новата ни темичка.
Деси, благодаря ти за нея :940
Ние сме добре.Живи сме, здрави сме, щастливи сме, уморени сме.....
Ани, и мен ми е нещо тегаво, че лятото свърши,но и с това ще свикнем и другото ще дойде и така.Както се пее в една българска песен: ".....тече, всичко тече....."
Елис, и за рахдока ще му дойде времето.Понякога имаме нужда да посвършим това онова и след това удовлетворението е голямо.Отложената работа тежи или поне на мен и свършването и е повод за празнуване :mrgreen:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Сиренце »

Скъпа Нели, докато се чудех какво пожелание да ти сътворя, попаднах на един пост във Фейсбук и той сякаш бе писан за теб :)

"... малко стряскащо е, когато отсреща ти реагират така, сякаш виждат възрастен човек... и ти се чудиш - за теб ли се отнася това? Но не преставаш да усещаш и младостта, и детството, в най-разнообразни техни проявления, сигурно да края."

Продължавай да бъдеш детето, което си, наслаждавай се на всеки миг, всеки лъч и всеки звук! Отвори сърцето си за нова любов и се научи да я приемаш, не само да даваш!
Желая ти цялото щастие на света!

Честит рожден ден!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Нели, честит рожден ден и от мен! Бъди здрава, пъстра, шарена, красива, хубава, разнолика като Живота! Весело празнуване на празника ти желая от сърце! Приеми приятелската ми прегръдка. а сега тръгвам за родителска среща, затова млъквам.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Нели »

Благодаря за пожеланията, момичета! Радвам се, че ви има.

Моят рожден ден беше много особен тази година, защото бях на конференция на Стопански факултет на Великотърновския университет, т.е. без децата и без приятели. Сутринта станах рано, шофирах до там, участвах в конференцията, бях заета буквално целия ден, вечерта имаше т.нар. коктейл, а на следващия ден - два семинара. Свършихме към в петък 16 ч., отидох до Търново, разходих се за 2-3 часа и към 19:30 тръгнах за Варна. Прибрах се към 22 ч. уморена.

Благодаря ви!
:954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Нелка,честит Рожден ДЕН на много патерици,но пък с още повече пожелания за здраве,бъдещи професионални успехи,безкрайно щастие и много любов.
Аз нещо не успях да разбера кога точно си била в Търново,но другия път ще се радвам,ако изпием по кафе заедно
Чери и тя не успя да се включи поне още веднъж от Горна,ама нищо де....след тези хубави екскурзии как да и се сърди човек
Как сте момичета?Къде се губите?Цвети,изплува ли от дупката???
Напоследък и аз се хващам в разни черни мисли,а не искам да е така...защото всичко изглежда по-зле така,отколкото е ...но какво да се прави.Наскоро ми беше попаднала статия за ШС 4,която да се пие при безпокойство и проблеми с нервите.Някоя от вас има ли опит в тези неща????
Отивам да подхващам някоя книга,че цели 6 ме чакат на нощното шкафче :1216 :1216 :1216 Много обичам есента и зимата именно заради възможността да чета вечер,преди лягане :954 :954 :954
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добър вечер и от мен. И мен не няма никаква..... т.е. тук ме няма, де. Иначе си съществувам. Не съм в дупка и няма да потъна, но усещам как нещото, с което се занимавам в момента - уебсайт тип социална мрежа за футболисти, ме превзема. Превзема всеки час от дните ми, мислите ми, променя ме, променя настройката ми за деня, преживяванията, срещите, които имам. Намалява желанието ми за социални контакти, за мислене, за писане..... Направо съм се превърнала в добитък. И то само, защото не мога да го направя и срещам пречки буквално на всяка крачка... Тъкмо нещо тръгне и ...... вече дори не смея да се израдвам...., защото това "тръгване" ме помества от изходното положение на милиметри..... Отдавна вече не ми пука дали се излагам така пред човека, за който правя този сайт - това е ясно и се притеснявах още в началото. Сега вече съм силно разтревожена от факта, че..... губя себе си. Защото знам, че няма да оставя сайта ненаправен, но имах намерение той да е един от многото, които ще правя оттук насетне..... А мога ли оттук насетне да живея както и сега?!?......

Ей затова не влизам и не пиша тук. Дори не чета..... Защото, когато прочета нещо, за мен е почти задължително да отговоря... може да е дори с 2 думи само колкото да кажа на човека, че съм била с него в тревогите или радостите му. Ако ли пък съм прочела нещо, но не съм писала, защото съм попаднала във фазата на вдобичаването, после ми е мега тъпо и съвестно...... И заспивам с тази вина. Докато накрая не я потисна и нея...... и честно - имам чувството, че така убивам нещо в себе си. Имам чувството, че не съм аз. Ей за това ме няма никаква. ТУК. Във ФБ пиша..., защото за мен той остава нещо тотално несериозно, кифленско - платформа без човешко лице... И честно казано не ми пука коя съм там... Съвсем наскоро "ми изядоха главата" във фен-групата по художествена гимнастика :1062 :1062 - едни ме обявяват във функционерство към федерацията по гимнастика, другите - че съм част от техните хейтъри :D :D ...... И какво разбрах?! Разбрах, че един от любимите ми спортове е огромен кошер с оси.... Как се оцелява там, идея нямам.....

И така. Иначе сме здрави. Живи. Времето тече и напредва. Наближава Нова година - трябва да намеря място, където да празнуваме. Задействах проекта с подмяната на тротоарните плочки пред входа ни, но и.... тук нямам помощник и ми тежи. Вкъщи има теч в детската стая от дограмата...... май пак мене чака да търся майстори. А от днес официално съм безработна :lol: - трудовият ми договор вече е прекратен. Утре ще трябва да си оправям трудовата книжка и да ходя в борсата по труда. Беше каквото беше.

От над 10 дена не съм излизала да бягам - покрай хойкането в Чехия съвсем не остана време. Момчил днес ни записа за маратон София на 10-км дистанция..... ако не с бягане, то поне с ходене ще я мина :221 :221 . То, като се замисля - миналата година като толкова тренирах и какво стана?!? ..... Посрах се - буквално :955 :955 .

Днес си обърнах дрехите в гардероба от лятно към зимно. Успях и пак изхвърлих 1 торба с дрехалаци, които не съм обличала повече от година. През седмицата успях и "минах" и през гардероба на Бела - оттам също изскочи 1 торба със стари неща. Подредих и високия ни гардероб, в който са дрехите на закачалка - слава на Бога и оттук се разделих с връхни дрехи, които не носим....., а никой не знае защо държим. И ето ти и трета чанта с парцали. От пролетта имах още една, на която така и не отделих време, за да я даря или занеса някъде, където събират стари дрехи, та днес получих вдъхновение. 2 чанти дадох на моя приятелка, която има по-малко момиченце - може нещо от Бела да ѝ хареса. А другите 2 чанти занесох в магазина на H&M в РИНГ мол. Там взимат стари дрехи и срещу тях издават талон за намаление от 15 % на една дреха по избор на клиента, стига да напазарува от техния магазин стоки за над 40 лв - та ще ида да си избера нещо. Или пък на Белка.

И като казах Бела, да спомена, че вече се почнаха злобните момичешки изпълнения в нейния клас - петък тя е чула от устата на едно от момичетата (всъщност онова, което се има за най-популярно, най-талантливо, най-красиво) следните думи, казани по нейн адрес - "Тая пък няма да ѝ купят дрехи най-сетне!". И тези думи са казани, защото Бела отказва да ходи с дълъг ръкав, все още. Дори си носи и 3/4 клинове, защото в училище ѝ е топло. Но..... някои деца са деца на родителите си..... и се държат като техни малки копия - плоско и елементарно.

Ами ..... туй-то от мен. Няма ме, няма..... и е на - пописах си!!!

Елисче, и аз обожавам да чета преди лягане. Лошото е, че на сутринта не мога да си отворя очите...... Спи ми се, та чак ми се умира. Ти коя книга четеш в момента? Аз съм на прехвалената "Моето семейство и други животни" от Джерълд Даръл и честно казано не мога да разбера какво общо има тя с Корфу, освен, че повествованието се развива там.... :1062 Но този ми въпрос и "прехвалената" като определение за книгата имат предистория и не ми се разказва сега и за нея. Че съвсем се окъснея.

Лека нощ на всички! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор