Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Щом питаш - да ти рЕкна тогаз :329
Аз тази вечер бях на мускатова гроздова /50 мл/ и сланина :mrgreen:
Целият ден учихме с Алекс по математика, сега в главата ми се редуват цели изрази, ъгли, триъгълници и уравнения :1062
Хри утре е първа смяна, ще ставам с него още в 5.30 ч. сутринта :plezya se
Така че в момента и тримата си лягаме. Желая на теб и цялото форумно войнство лека и спокойна нощ :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Добро утро!
Как сте тази сутрин?Има ли сняг при вас?В Софето как е?Тук при нас цял ден вчера валя дъжд.Сиво и грозно е.Може би защото се бях настроила за мнооого сняг.Не че ми харесва да газя в преспите,ама за ден два ме устройва :1209 .Децата тази седмица са по коледни тържества.Днес е Ивето,в четвъртък Анджи.Вълнуват се
Края на седмицата пътуваме за Перник.ще сме там до 2 ри.Но ще трябва да си дойда за 27-30 и да съм на работа.В момента имаме много работа и нямаше как да си взема отпуска.Никакви подаръци не съм купувала.Ще ми се да не даваме купища пари за ненужни вещи.Ще взема за децата,разбира се а с възрастните ще заложа на емоции :221
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:....... а с възрастните ще заложа на емоции :221
:123 :1135 :123

Това мега много ми хареса като за Добро утрооооо!!!

Елисче, тук сняг има колкото за "цвят" :D - демек хич го няма. Само дето е студено (не особено много), сиво и достатъчно потискащо като обстановка.... Аз също бих предпочела пукхав, бял сняг, но ........ няма!!!!

Преди малко с Момчил направихме списъка за подаръци, т.е. изредихме хората, на които трябва да вземем по нещо. А какво ще е това нещо, никой не знае........, но пък вече имам идея - емоции :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . А за вас се радвам, че малко ще смените Горна-та, пък било то и с Перник :954 . Ние също ще пътуваме на 24-и - до Пловдив - и на 25-и ще се приберем.

При нас Коледното парти от фирмата на Момчил мина този петък - на живо ни свириха и пяха БТР :1141 :1141 :1141 :1141, което си е жива, сбъдната мечта за мен!!! Просто МЕЧТА..... Този път се повеселихме добре с него - Момчил отново е заобграден от млади хора в екипа му. Готини, интелигентни и забавляващи се.... Много е приятно така. :954

В класа на Бела все още не могат да се разберат къде ще им е Коледното тържество, но специално аз заявих в нашата родителска група (където присъства и класната), че ходенето на пицария или на бургрерия за мен е смехотворно!!!! Да ядеш ежедневното си обедно меню и да си мислиш, че празнуваш Коледа, е .... няма да квалифициарам :mad: :mad: :mad: , но за съжаление не случихме на класна...

Kleo написа:Аз тази вечер бях на мускатова гроздова /50 мл/ и сланина :mrgreen:
Целият ден учихме с Алекс по математика, сега в главата ми се редуват цели изрази, ъгли, триъгълници и уравнения :1062
Хри утре е първа смяна, ще ставам с него още в 5.30 ч. сутринта :plezya se
Оооооооооо, ракия със сланинка, поръсена с червен, черен пипер и чубричка..... и аз така много обичам. :954 Желая на Алекс спокойствие на класното и да се справи!!! :940 :940 Деска, къде е започнал работа Хри?! :)

От мен засега толкоз - после ще пробвам пак да се върна!!!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Писах в темата за работата, явно затова не знаеш за Хри, Черко :923
Той на 5 декември започна работа в 9-та Френска езикова гимназия като техник-координатор, специалист по поддръжката и организатор на събития :524 Яви се на тяхно интервю и още на следващия ден го поканиха да почва. Той се съгласи... и така, сега ходи всеки ден на ... училище :lol:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Класното по математика на Алекс е утре, честно казано, вълнувам се заедно с него.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Kleo написа:Класното по математика на Алекс е утре, честно казано, вълнувам се заедно с него.
Минало му е класното. Според него - добре. Аз не смея да се радвам, преди да видя оценката.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cvety_rz »

Дано да е било успешно класното на Алекс, Деси.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Анджи много се ядосва че имала 5тици.На фона на 20 6 ци мисшя че съотношение 20 към 5 е добре.Радва ме това,иска повече,но кал да обяся че не оценката е най-важна а услията които си положил за нея.Поне според мен е така.
Успех на Алекс
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Благодаря ви, момичета :923

И според мен са важни усилията, а не толкова оценката. Но Алекс е в 7. клас, предстои му външно оценяване, а за първи срок за съжаление /и мое, и негово/ е натрупал двойки по математика. Така че тук не става дума за петици и шестици, а за това да поправи слаби оценки. А не е като да не е учил. Решавал е задачи и от учебника, и от сборника, и мои измислени. Всеки път отива с написани домашни. Обаче пустата математика не му върви, не му е силен предмет.

Още веднъж - мерси много! Като му излезе оценката, ще ви пиша пак как е минало. Е, не е застрашен с двойка за срока, защото преди двойките има една четворка и една петица, а и госпожата му е писала плюсове заради написаните домашни, ставанията на дъската и примерното му поведение в час при нея. Като цяло си го харесва и си го обича, познава го що за дете и ученик е от миналите години. А и ходи на консултации при нея след часовете /от тези безплатните, по желание които са/. Ще видим.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от ellis_stoyanova »

Деска,разбира се,че няма място за сравнение.Просто в момента,в който четях тук за Алекс,Анджи започна да се оплаква че имала много петици.Изглежда имат някакво съревнование между няколко приятелчета,кой ще има повече шестици.За мен обаче винаги е било по важно колко от материала ще усвои,а не каква оценка ще получи накрая.Искам да се справя сама.Не съм от родителите,лоито написват цялото домашно на децата си и след това ги карат да наизустяват само и само за да имат 6.Искам детето ми да се научи да МИСЛИ,а не да чака на готово.Да знае,че всичко,което е постигнала е плод на нейния труд.В тетрадките по литература рисуват към всеки урок кратка илюстрация.Анджи няма данни за художник,но всеки път много се старае и го прави с желание.Преди няколко седмици се стигна до там обаче че дори плака защото на повечето децат родителите им рисували илюстрациите и имали винаги шестици.Дори ме упрекна,че никога не и ги рисувам аз.Тогава ми се наложи да и обясня,че именно в това е удоволствието от оценката която си получил за тоя си труд а не за труда на мама.От тогава нямаме проблеми с рисунките :221
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

Официално вече е ЗИМА, хайде да измислим хубаво ново заглавие и да пускаме нова спам-тема, първата за година 2018 :524

Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак! - моето предложение.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор