Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добро утро. Днес се събудих с приятното усещане за "раздвижване" - навън, освен, че е сравнително сухо, подухва и вятър и някак си нещата от застой са получили свойството да се движат, променят, трансформират, а за мен движението е ЖИВОТ.

За съжаление страшно много се ядосах на децата тази сутрин. Няма да изпадам в подробности, но ...... не ме задоволява факта на тяхната посредственост в някои аспекти от общото ни живеене. Дори понякога си мисля, че самата аз за тях съм само "период"..... Или може би моето вътрешно състояние в момента е такова...... Ще видим.

Последните няколко дни се видях с Деската, с майките от квартала, с някои съфорумки.... беше интензивно-интересен период и колкото и да ми липсват общуване и контакти сега, когато не ходя на работа, толкова по-приятни, важни и необходими ми бяха тези срещи.... Във всяка една от тях открих и от всяка една от тях си "откраднах" по малко "социум" :954 :954 .

Снощи имаше родителски срещи и в класа на Коко, и в класа на Бела.... Като цяло съм много доволна от това, което чух и за двамата (разбира се, на едната среща отиде Момчил и после ми разказа). Всъщност съм много горда от нещата, които чух. И при все не разбирам как Коко може да се задоволява с тройки по физика и психология и да не иска, забележете :idea: , да положи усилия да ги поправи!!!! Едно е да не може и съвсем друго да НЕ иска. Малко се карахме снощи - той вече е доста по-голям и на тези теми няма как да му се налагам, но искам да расте с ясното съзнание, че имам изисквания, имам очаквания и че той трябва да е отговорен...

Нямам никакво Коледно настроение, а дух - още по-малко - то на моменти дори сама себе си не усещам като витална :1062 :1062 :1062 . И честно ли?! Никак не ми липсват точно тези лустросани лиготии на Коледата..... Харесвам и чакам трепетно "новата страница" на Новата година и това ме кара да се чувствам щастлива и в напрегнато ожидание :954 :954

Това засега от мен - от вас?!?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cvety_rz »

При мен тия дни е работа.Подготвяме зимната колекция.От 22.12 излизаме в почивка чак до 03.01. и гледаме да си свършим всичката работа :) Предстои ни рожден ден на Симчо младши, една сватба, една 40 годишнина.... не е като да няма поводи :1062 Симо старши се вихри на студентското си поприще. Райчето се отказа от леката атлетика и ми е малко тегаво, но не мога да я карам насила т.е мога, но не искам.Сега се е запалила по бадминтон и волейбол.Калинчето се справя отлично като първокласничка.Пише много красиво и почти вярно :D Здрави сме и ми е добре.Сега отивам да чета старите постове, защото не съм чела скоро нищо :oops:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Сиренце »

Аз до вчера се притеснявах с изпита на Сиана за ДСД, но вече мина. Резултатите от устния - в петък, а от писмения чак през март (т.к. се проверяват в Германия).
Нели, какво е мнението на Вили за изпита? След писмения Сиси си зададе въпроса дали наистина е бил по-труден от предишни години, или тях не са ги подготвили както трябва. Според нея текстът за слушане е бил доста труден, а времето за описване на графиката и статията - твърде малко. Темата й за устния беше "Червена гентехника" и е доволна от себе си (то ще се разбере скоро :mrgreen: ). Поразтягала е локуми по втората част, която е била "Шум" :???: Сега вече на дневен ред е шофьорския курс, който започна преди две седмици и кандидатстудентските изпити. Тях нещо ги пренебрегва последно време и си имаме пререкания по въпроса чат-пат.

Иначе ежедневието ми е доста натоварено - в училище работата става все повече и повече. Товарят ни с безумна бумащина - писане на анализи, доклади, справки,.....БРРРРРР :126 От днес ново двайсет - ще пишем наредба за самооценяване на институцията (т.е. училището), по която ще ни оценява ВЪНШНА организация, но пак подчинена на МОН. Аз вероятно съм много тъпа, защото тази работа ми се вижда съвсем безсмислена. Но както и да е....ще оцелеем :lol:

Цвети, добра празнична поредица ви се е оформила :957 . А какво учи Симо, че нещо съм пропуснала, май?
Последните няколко дни се видях с Деската, с майките от квартала, с някои съфорумки.... беше интензивно-интересен период и колкото и да ми липсват общуване и контакти сега, когато не ходя на работа, толкова по-приятни, важни и необходими ми бяха тези срещи....
Ето от това имам нужда последно време, но от два месеца насам едва снощи успях за 1 час да се видя с най-добрата ми приятелка. Искам да изчезна някъде за два-три дни!!!

Това е от мен засега :922 :922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Добрутрооооооо! И добре сте ми се се разписали :) - имах нужда от този контакт!!!
Сиренце написа:Ето от това имам нужда последно време, но от два месеца насам едва снощи успях за 1 час да се видя с най-добрата ми приятелка. Искам да изчезна някъде за два-три дни!!!
Това удебеленото от цитата ти горе, Цони, е последното изречение, което казах викайки вчера сутринта преди да седна да напиша моя пост. Да, в поста не съм го написала, но ми се струва, че някой интуитивно е усетил какво ме тормози..... :940

Днес обаче съм по-добре чисто психически. Мисля, че напоследък прекалявам с ученето и правенето на 3 неща едновременно. Не знам как да го опиша, за да не звучи самохвално, но си правя изводи, че за напред, ако ще поемам ангажименти да изработвам нещо - графичен дизайн, продукт или сайт, със сигурност ще е добре обмислена задача, а не приятелско обещание.

Цони, какви са тези изпити по немски?! На мен завършването на училище ми е все още далеч и не съм запозната. Да не кажа, че съвсем наскоро научих, че за НВО 7-и клас към днешна дата МОН са приели балообразуващи да са оценки от 5, 6 и 7 клас?! Но така ли е? И дали ще се взема годишния успех за тези три години или определена оценка, аз нямам представа......
cvety_rz написа: Райчето се отказа от леката атлетика и ми е малко тегаво, но не мога да я карам насила т.е мога, но не искам.Сега се е запалила по бадминтон и волейбол.
Цветка, много съжалявам да прочета това - силно вярвах, че тя има голямо бъдеще в атлетиката..... :cry: :cry: . Знам, че не си в позиция да я насилваш...., но може би все пак от време да време да ѝ казваш, че е била много добра и че може би това е нейното..... Не знам как да го кажа... Браво на твоята първолачка :326 :326 - тя е сериозно дете и някак си не съм имала съмнения, че ще се справи. :) И аз като Цони да питам - каква е специалността на Симо, която учи в момента?!

Днес тук при нас има слънце, сравнително спокойно е времето навън и след малко смятам да изляза на разходка. Сложих да готвя зеле със свинско - нали тази година с Момчил си сложихме кисело зеле и вече почти е готово, та днес ще го сефтосам във фурната. Мога смело да кажа, че усещам един приятен гъдел някъде в стомаха - настроението ми се завръща с приятна топлина :954 :954 :954 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Тема за размисъл: Съществуват ли пробиотични вафли и бонбони?

Най-сетне доживях да видя мислите си, написани от човек, който очевидно се занимава с наука. :1216 :1216 :1216
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cvety_rz »

Симо учи индустриален мениджмънт в Русенския университет.Чери, относно поръчките много внимавай да не изпадаш във ситуация като моята да се налага от лоша снимка да правя почти плакат, че и да добавям крака на жената, защото е снимана, но не в цял ръст.И всичко това, защото обещах на приятел...... :) Стана ли зеленцето?
Цони, верно ли толкова много ви изискват да попълвате и пишете? В един момент се чудя писари ли сте или учители :1044
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cvety_rz »

Пак съм аз :mrgreen: Прочетох статията и съм съгласна с написаното.Забелязвате ли какво се случва последно време на тема глутен и колко много популярни станаха оризовите крекери/бисквити? С големи букви пише без глутен и това им гарантира повече продажби, сега е модерно да не ядеш глутен.Сякаш не знаем, че в ориза няма глутен, но така ни го изкрещяват на опаковката, че видиш ли, когато си ги купиш едва ли не си вземал топ10 от най-здравословните храни :126 И още куп такива подобни истории има, но да не си развалям настроението :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Kleo »

И аз я прочетох. Хареса ми и я оцених. Чери, мерси, че я сподели! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от Сиренце »

Цони, какви са тези изпити по немски?!
Това е изпит за т. нар. Немска езикова диплома. Не зная във Варна как е, на в Ловеч започват да ги подготвят за него от 9 клас в допълнителни часове. В Ловешката ЕГ тези часове, както и самия изпит са безплатни. Сертификатът ти дава право да учиш в който и да е университет в Германия или друга немскоговоряща страна. Не всички, които учат немски се явяват на този изпит, т.к. се изисква да имаш успех минимум Мн. добър за да влезеш в шпрах групите.
Сиана няма желание да учи извън България, но сметна, че е глупаво 5 години да учи немски и накрая да не вземе такава диплома.
Да не кажа, че съвсем наскоро научих, че за НВО 7-и клас към днешна дата МОН са приели балообразуващи да са оценки от 5, 6 и 7 клас?! Но така ли е? И дали ще се взема годишния успех за тези три години или определена оценка, аз нямам представа......
Тези оценки ще влизат в дипломата за основно образование, която учениците ще получат в края на 7 клас, но балообразуващи при кандидатстване ще са само оценките от 7 клас. Поне по сега действащите документи. Какво ще стане догодина, не е много ясно.
Цони, верно ли толкова много ви изискват да попълвате и пишете?
Цвети, честно, най-малко време отделям на подготовката на уроците си за следващия ден. И това е, което ме вбесява най-много! Мога и искам да дам повече на децата, но физически не ми остава време от безсмислените неща, които трябва да върша ежедневно.

Днес пък Цецо замина в командировка за три дни и ще го раздавам лежерно откъм домакинстване. Отивам само да пусна една пералня и ще пропилея остатъка от следобеда в мързел :945
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

Сиренце написа:
Цони, какви са тези изпити по немски?!
Това е изпит за т. нар. Немска езикова диплома. Не зная във Варна как е, на в Ловеч започват да ги подготвят за него от 9 клас в допълнителни часове. В Ловешката ЕГ тези часове, както и самия изпит са безплатни. Сертификатът ти дава право да учиш в който и да е университет в Германия или друга немскоговоряща страна. Не всички, които учат немски се явяват на този изпит, т.к. се изисква да имаш успех минимум Мн. добър за да влезеш в шпрах групите.
Сиана няма желание да учи извън България, но сметна, че е глупаво 5 години да учи немски и накрая да не вземе такава диплома.
Супер разумна Сиана :954 :954 . Отделно, че никога не се знае накъде ще кривне житейската ти пътека. Очаквам да пишеш, когато излезе резултата в петък, а пък за писмения.... едва ли ще помня да те питам през март :1062 , така че - ти ще ни пишеш.
Сиренце написа:
Да не кажа, че съвсем наскоро научих, че за НВО 7-и клас към днешна дата МОН са приели балообразуващи да са оценки от 5, 6 и 7 клас?! Но така ли е? И дали ще се взема годишния успех за тези три години или определена оценка, аз нямам представа......
Тези оценки ще влизат в дипломата за основно образование, която учениците ще получат в края на 7 клас, но балообразуващи при кандидатстване ще са само оценките от 7 клас. Поне по сега действащите документи. Какво ще стане догодина, не е много ясно.
:plezya se :plezya se Луда работа...... Нищо не разбирам вече.....

Сиренце написа:..... и ще пропилея остатъка от следобеда в мързел :945
Аз моя го "пропилях" суперски - СПАХ!!! Почти 1 час... А спах, защото снощи сглобявах 1 презентация на Бела. Тя ми намери материалите, записа аудиото със своя глас, а аз направих видеото. Презентацията беше за традициите по Коледа и Игнажден. И беше за домашно по................... музика :221 :221 :221 .... Заех се съвсем умишлено и целенасочено да направя това домашно на Бела по много добър начин, т.к. миналата седмица Бела е отишла без презентация по музика (пак за домашно на тема за народните будители) и госпожата ѝ писала двойка :126 :126 :126 ..... Не ми се коментира, защото много ме е яд. Е, днес Бела има 2 шестици за тази презентация, но аз продължавам да смятам, че не е редно да има домашни по музика.... И понеже сглабях всичко до 11 часа, след което вечерях и после не можах да заспя сума ти време, днес много ми се спеше......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есен Златна вече е навън - чухме и Училищния звън!

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:Стана ли зеленцето?
За съжаление, все още ми е повече солено отколкото кисело :1044 :1044 . Имам чувството, че пропускаме нещо... Иначе е идеално крехко, лесно се готви...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор