Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Нелка, и от мен сърдечни пожелания за добро развитие и положителен финал с дисертацията ти!!! :923 Кога се очакват някакви новини?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

cchery написа:Нелка, и от мен сърдечни пожелания за добро развитие и положителен финал с дисертацията ти!!! :923 Кога се очакват някакви новини?
Благодаря, момичета!
Новини чакам най-рано в края на следващата седмица.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Честит нов месец на всички ни! Нека изпълним Февруари с автентичност :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Kleo написа:Честит нов месец на всички ни! Нека изпълним Февруари с автентичност :923
:524 :524

Добро пожелание, Деситас! Не бях го чувала, не се и бях сещала :???: :-| .

Мили момичета, поизгубих се... Голяма дандания у нас от миналия петък - Момчил се тръшна с грип и земята се завъртя около него :221 :221 ... Почти една седмица бях подложена на гръмовната му кашлица, съпроводена с гръмотевични кихавици, реки от сополи и нескончаем словопад от всевъзможни оплаквания, пищно гарнирани с пъшкане, пуфкане, пъхтене, пръхтене, бучане и мучане..... Не мога да го опиша добре, а и в момента, "благодарение" именно на горните условия, в които живях 1 седмица, съм с главоболие и кашлица... :126 Хубавото в ситуацията - Момчил се оправи. Лошото - Коки се разболя доста зле. Хубавото - от днес Коки вече няма Т и е доста по-жив. Лошото ...... няма лошо :954 :954 , защото все пак успяхме и воала - ето ни в Рим от днес :1216 :1216 . Кацнахме рано сутринта с полет на уизеър - още в 8 часа. Посрещнаха ни плътни сиви облаци и дъжд. Но докато се придвижим от летище Фиумичино (на 30 минути с кола от Рим) до Вечния град, да се настаним, да похапнем и небето така се избистри, че с Бела дори си оставихме зимните якета в апартамента и отидохме да видим Колизеума. Останах малко разочарована... това изключително пищно за времето си, а и за сега (всъщност за времето си е било драматично пищно) някак си е оставено на произвола на времето... Може би властите не искат нито да го реновират, нито да го реставрират, а още по-малко да го възстановяват, но в състоянието, в което се намира сега, човек трудно може да си представи неговата грандиозност. А може би - още по-добре. Като се има предвид, че това е било място, където страшно много хора и животни са загубили живота си в името на зрелището..... Кой знае.

Продължихме разходката из Рим, докато стигнем един ресторант, който искахме специално да посетим. Навсякъде, накъдето се огледаш в този град, историята те хваща за ръката и погледът ти остава прикован в древни красоти и величия, за които се чудиш как са били изработени или построени навремето. Рим не ми се видя натоварен с трафик, както се очаква за европейска столица. Дори..... не видях нито един батман или мигранти. Даже и негрите, които обикновено кесят по туристическите атракции със собствени версии на сувенири, които продават за центове, бяха малко. Времето по някое време пак се развали и заваля, но скоро се смени с ведро слънце и усещането за пролет тук е навсякъде!!! Засега много ми харесва!

Не съм чела назад какво и как сте. Помня, че Декс беше писала голям пост, но така и не успях да го коментирам (не че е задължително, но си спомням, че исках нещо да питам). Всички чакаме с Нелката добрата новина за дисертацията ѝ.... и така.....

Отива да си оправям снимките от днес и после ще ги кача. Засега това от мен. :329 :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Добро утро! Пия капучино в една пицария и се радвам на ранното ставане.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Пак съм аз. Открих, че не мога да публикувам емотиконо от клавиатурата на телефона, но стана по трудния начин - "накълвах" дълъг пост, който не успях да публикувам. Сега ще пробвам пак, имам много време, защото чакам Яна, която е ма олимпиада по математика. В огромната пицария сме аз и десетината сервитьори и сме се сгъчкали на 2 съседни маси :) :). Слишам ги как си говорят за пътуване до Тайланд...
Чери, завиждам то (отново) за Рим. На мен много ми хареса преди 12 години, а Колизеумът ми направи огромно впечатление най-вече с инжинерната си мисъл. И според нашия гид там никога не са хранили лъвове с християни :).
Изморих се от телефона, затова ви пожелавам слънчев и лежерен ден :), аз мисля да почета малко и се надяавам Яна да не реши да седи 4 часа на олимпиадата.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Добро утро. Как сте днес?! Ние осъмнахме със силен дъжд, а в момента виждам синьо небе и слънце в прозореца си....... римска му работа :1062 :1062 .

Декс, желая успех на Яна на олимпиадата, а на теб - да не я чакаш много. :954
dexter написа:На мен много ми хареса преди 12 години, а Колизеумът ми направи огромно впечатление най-вече с инжинерната си мисъл. И според нашия гид там никога не са хранили лъвове с християни :).
Мисля, че разбирам защо ти е харесал :954 - дори от много краткия ни престой от само един ден вчера, аз мога да кажа същото - вътрешното ми усещане ми за Рим е прекрасно. Колизеумът ме изуми с идеята за такова съоръжение в древността и с нейната реализация - ние, които днес разполагаме със супер модерна строителна техника, с програми, които изчисляват и с най-малките подробности всичките необходими техническо-технологични етапи на построяването на сгради и съоръжения, с 3д софтуер, който визуализира с удивителна реалистичност новите сгради, не можем да проумеем как малко след Христа древните са замислили и изградили стадион с 50 000 места!!!!

Но... това, което никак не ми хареса вчера, е че Колизеумът в днешни дни е загубил тотално от грандиозността и помпозността си. Или не могат да го възстановят (или поне реставрират) или...... няма как (но това последното не ми се вярва). В момента този внушителен монумент на древността изглежда нещастно ...... поне аз така го видях.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

И аз го видях по същия начин, Черита, през април 2006 година. Тогава бяхме в Рим аз, Хри, мама, татко, леля, Ками, Роси и Иво. Алекс беше на 2 и не го взехме, оставихме го при свекърва ми и майка й /баба Божка/ да го гледат.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Не помня да съм забелязала разруха в Колизеума, но преди 12 години може и да е било друго :). Чери, предполагам знаеш, че от оригиналната постройка не е останало нищо, защото през вековете римляните са използвали камъните за собствените си къщи. Възстановяването е започнало не помня кога точно, но всички тухли са нови, на приблизително стотина години. Може и да съм очаквала да е старо и очукано, а може и на времето да не съм обръщала внимание на това. На мен в Рим ми харесаха старите, олющени сгради, някакси ми бяха много автентични. Определено искам да се върна пак там.
Яна не е решила едната задача от общо трите, много била трудна, мъчила я по много начини, но не се получило :). каквото, такова, ще има още 3 състезания. Аз се порзходих из квартала на МГ-то и вече съм сигурна, че трябва да се преместим да живеем там. Видях се за малко с една приятелка, разменихме си по една торба с книги и сега мога да се отдам на мързеллив следобед, с четене и редене на пъзел :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Гледам времето навън и се чудя - втори февруари ли е или втори април?! 16 градуса плюс по Целзий някак не ми се връзват с Малък Сечко... И вместо наистина да се сипе тихо сняг, то бурно веят ветрове. Странно време. Във Враца разбрах, че на места е страшно сега, падали билбордове и ламарини, бурен вятър, а гледам някои хора - по тениски. Алекс рита на стадиона, преди малко му звъннах да го питам дали е на сигурно и защитено място, и го предупредих, че има силен вятър и да внимават децата. Аз готвя по тази новата рецепта, която открих вчера - печен боб с леща, мирише вкусно, накрая ще споделя как е станало яденето. Желая на всички ви хубава събота, специално на Чери и семейството й - великолепна екскурзия в Рим, а на Декстър - приятно четене и редене на пъзела.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

dexter написа:Не помня да съм забелязала разруха в Колизеума, но преди 12 години може и да е било друго :). Чери, предполагам знаеш, че от оригиналната постройка не е останало нищо, защото през вековете римляните са използвали камъните за собствените си къщи. Възстановяването е започнало не помня кога точно, но всички тухли са нови, на приблизително стотина години.
Не, Декс, признавам си, че от историята на Колизеума почти нищо не помня. Доколкото вчера попрочетох, останките от помещенията за гладиаторите и животните, които са били под терена, са оригинални. Или поне част от тях. За останалото - за разрушаването и разграбването му е точно така. Но всъщност, според гида от вчера, който ни направи тур из францисканския манастир и църква на върха на хълма Палатин, унищожаването на Колизеума е стопирано през 17 век от един от епископите, оглавявал този манастир - св. Леонардо. Той се "изхитрява" и обявява мястото за свещенно и забива кръст там и по този начин всеки, който го разрушава и разграбва, бива преследван. Но явно, че истинско опазване на този изключителен древен монумент е започнало чак през 20 век. Иначе за възстановяването му - да, личи си, че е правен-недоправен и то наскоро. :) :)

Днес пък слязохме малко под Рим да разгледаме една много малка част от стадиона на Домициан - също внушително съоръжене, но с елипсовидна форма, побиращо 30 000 души.... Имаше 3д визуализация на мястото, където е бил, и смея да твърдя, че Рим в древността е бил истински красив, светъл и бял.

Деска, и аз чета за страшните ветрове в България от днес. Тук също много духаше и беше доста по-студено от вчера.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено