Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

cchery написа: Нелка, Вили сама пожела да работи, предполагам?!
Да. :954
Всъщност Вили искаше да работи още през лятото. Тогава обаче нямаше още навършени 18 години и да работи беше свързано с разрешени от Инспекция по труда. Работодателите избягват да наемат непълнолетни, защото от Инспекция по труда задължително извършват проверка на работното място, което за тях е нежелателно. Можеше да работи нещо неофициално предполагам, но така и не го направи.
После се опита да си намери работа в кол-център, харесаха я, но се оказа, че трябва да присъства на обучението по 8 часа на ден в продължение на един месец. Тя все пак ходи на училище и това нямаше как да стане. Явно все пак в кол-центровете има голямо търсене на хора с немски, защото преди две седмици ѝ се обадиха, че сформират група от ученици, за която обучението ще е месец и половина по 4 часа на ден. Това вече е изпълнимо, макар и натоварено и тя отиде.
Първоначалните впечатления са много добри, защото компанията е голяма и международна, всичко е официално и много добре измислено - условията на договора, условията на труд, сработната среда. Освен това заплатите са над средните. На практика, ако преизчисля заплатата ѝ на пълен работен ден и с моя трудов стаж, нейната е почти колкото моята. Фактически няма да е много, но тя няма стаж и ще работи по 4 часа.
Тя много се радва, защото това си е НЕЙНАТА работа, която тя си намери сама, не чрез познанства, контакти, родители и т.н., а защото е компетентна в нещо - знае немски.
Да, това ще ѝ донесе лични доходи, различни от парите, които идват от мен и от баща ѝ. Ще ѝ даде ново самочувствие и нов поглед.
Да, разбира се, притеснявам се дали няма да ѝ е трудно, дали няма да изостане в последния срок в училище, но... Тя е голям човек и това е нейният живот, в който тя се учи да взема решения и да поема отговорността за последствията. Досега с нищо не ми е показала, че греши в преценките си повече, отколкото греша аз. Постъпва като умно и отговорно момиче. Тепърва ще видим какво ще стане. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Добро утро! Малко надежда за повече топлина?!

Изображение

Тази сутрин усетих, че вече не е така студено. Въобще - нещата отиват на оправяне. На мен ми е супер готино, защото предстоят три неработни дни, единият от които е и най-големия ни празник като българи...... за тези, които го усещат като тъкъв, де..... Отделно и събота, и неделя има голям международен турнир с българско участие по художествена гимнастика, който ще мога да си следя пряко по ютуб ...., а това вече ми е страст. Неделя Бела е на изпит за придобиване на 1-о спортно-техническо ниво по художествена гимнастика :954 и ще е интересно.... И така. Да се надяваме, че и вие сте се събудили с настроение и изпълнени с желание за хубави 3 почивни дни......

Нелка, желая успех на Вили в работата. Да ѝ хареса, да се чувства полезна и оценена - най-вече за това, че трудът ѝ в училище е справедливо възнаграден. Определено немският ще става стандарт за владеене на западен език. По подобие на английския.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО НА ВСИЧКИ :329 :329 :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Днес при нас валя дъжд,а преспите си стоят
Заради този факт сега навсякъде е стъкло.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

ellis_stoyanova написа:Днес при нас валя дъжд,а преспите си стоят
Заради този факт сега навсякъде е стъкло.
Хм, май ще се откажа от това пътуване до Търново утре...
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:Днес при нас валя дъжд,а преспите си стоят
Заради този факт сега навсякъде е стъкло.
И тука е такава каша, че се чудя ...... сняг ли е, киша ли е, дъжд ли е, лед ли е...... Сутринта (към 7 часа) беше около -8. Към 21.30 часа, когато се прибирахме с Бела от тренировката ѝ, термометърът на колата показваше +4 градуса.... Ненормална история. През деня валя сняг, дъжд, суграшица...... Не мога да кажа, че в момента е заледено, т.к. температурите са положителни. Но и улиците не са чисти. А коловозите не са твърди, но са високи 20-ина сантиметра и са от онази хрупкавата киша - която повече прилича на мноооооооого плътна пудра.......

Нели, не се отказвай за Търново - утре времето ще е още по-хубаво. :)

Лека нощ от мен.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Нелка,дано не сте се отказали от пътуването.Днес тук е слънчево и всичко се ъопи.Нямам идея колко градуса е но е приятно.Вчера беше ужас.Заваля още слееобяд фъжд който буквално смрази всичко.Тази сутрин колите и пътищата бяха като мрамор.До към 10 часа и слънчо изграя и започна да топи всичко.
Честит Празник на всички които днес се чувстват Българи.И не само днес...Когато всеки път щом чуят химна очите им се пълнят със сълзи.Когато всеки път щом чуят стиховете на Ботев Вазов и всички ония велики хора описващи величието на една държава настръхват и гърлото те стяга до задушаване.Не си българин ако веднъж в годината купиш на детето си знаненце българин си ако го чувстваш дълбоко в сърцето си дори без да е нужно да го доказваш пред някого.
ТА.....ЧЕСТИТ 3-ТИ МАРТ!!!!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

В Търново сме! :954
Слънчево е.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

То....вярно,че са няколко почивни дни,ама съвсем се загубихте :1062 :1062
Как прекарахте празника,момичета.Къде бяхте и с кого?Нелка,Търново???
Ние за съжаление си останахме вкъщи,имах планове да отскочим до Търново,но малко се промениха.Не съжалявам,просто така е трябвало да стане.Научих се,или по скоро се опитвам да се науча да не съжалявам за неща,които не зависят от мен.
И така...остава ми утрешния почивен ден и после се гмуркам в работния делник.Хем някак ми е малко тъжно,че нямам тази свобода по цял ден разполагам с времето си и да се радвам на тази свобода,хем и зодията и начина ми на мислене са такива,че все искам нещо да правя и понякога работата ми е безкрайно ценна сама по себе си,като действие.Луда работа,знам,ама какво да се прави.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Добро утро!!! Наистина са празнично-почивни дни и аз така ги ползвам. Бях по-активна във ФБ, защото събота и неделя се проведе голямо международно състезание по художествена гимнастика в Латвия, и понеже там феновете си имаме фен-група, в която пишем, обсъждаме, споделяме съчетания, та..... там бях вирутално тези дни. Иначе чисто физически май повече вкъщи присъствах. Просто.... докато тече състезанието няма и как да излизам, ако искам да го гледам. Не че е задължително, просто ми е интересно.

Добре сме. Здрави сме. Аз се оправям от нещо, което не знам как да го определя. Миналата седмица по някое време носът ми се запуши. Тотална тапа! Сух и запушен. Намам хрема. Кожата на лицето, устните и ръцете ми се изсуши до степен да опъва и боли. И така 4-5 дена. Естествено, след капките за нос, стигнах пак до "накапване" на мед в ноздрите, мазане с прополисов вазелин, с кокосово масло, промивки със солена вода. Хеле - едва тази нощ спах без капки. Гледам днес и зачервяванията по кожата на лицето ми са се поприбрали и вече не е така суха. Подозирам един вирус, който се подмотаваше у Бела преди 10-ина дни, т.к. по това време и на нея устните ѝ бяха изпръхнали до степен кожата над горната и под долната устна да е силно зачервена и болезнена. Отделно и тя беше със сух и запушен нос.... Ама... каквото е - това е.

Тези дни така да се кефя на променената обстановка навън. Няма го ледът. Няма го снегът. Няма го студът. А като се появи и слънце, и всичко някак си се кипри за нов живот... Много е хубаво така. Единствено, че ....... стопения сняг разкрива грозната картина на мизерията, в която живеем - поне в нашия Младост. Кал. Чернилка. Локви. Разпилян боклук. Кучешки лайна. Огромни дупки по разнебитената ни вече улици. Страшно е..... не знам, не съм убедена в кой град живея вече, но не ми прилича на столица на европейска държава. Повече ми напомня на високопланинско селце някъде из Андите.

Белушан вчера мина ниво 1 (най-ниското) от спортно-техническите нива към Българската федерация по художествена гимнастика. Те са задължителни за картотекираните към федерацията състезателки. То всъщност е елементарно, но... все пак си е една малка крачка за нея. Получи диплома и червена роза - това е фуркетка, завършваща с червена розичка от изкуствен материал. Когато се явява на състезание, е длъжна да носи тази фуркета, за да може да се състезава в правилното ниво. :954

Изображение

Ами това е. Отивам да бягам. Не за здраве. А за разнообразие :1069 :1069
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки!
Отново сме си във Варна. Разходихме се с децата до Велико Търново, видяхме и почти чухме спектакъла "Звук и светлина" на Царевец. :1062 Имаше много хора и не можахме да се доберем толкова близо, че да се чува добре.
Вчера се разходихме малко из Арбанаси, но не много, защото започна да вали сняг, беше мъгливо и някак част от удоволствието се загуби и тръгнахме към Варна.

Малък щрих към това пътуване, който малко ме ядоса: тъй като предните дни времето не беше подходящо за път и част от пътищата бяха затворени или с ограничения, до последно се чудех дали да тръгваме. Ани споделила с баща си, че се колебая дали да ходим до Търново, а той казал, че на пътищата им няма нищо, просто майка ѝ е лош шофьор (което впрочем не е вярно :1028 ). Ани се обади на баща си, за да му каже, че тръгваме на път, а той отговори, че е зает и не може да говори. Добре де, дори да съм лош или неопитен шофьор, нали возя не само себе си, а и неговите деца? Не го ли интересува дали са добре? :1044 На фона на това вчера, преди да тръгнем обратно, трима човека ми се обадиха от Варна, за да ми кажат, че във Варна вали сняг и да внимавам - двама приятели и майка ми. Излиза, че приятелите ми се вълнуват повече от това как сме. За мен какво мисли е ясно, но пак се чудя - не иска ли да знае дали децата са в безопасност?

Затрупана съм с работа, направо не е за вярване. Не мога да си оправя къщата... Лудница!
А и нали шило в торба не стои, с една приятелка се хванахме да организираме дейност, която се надяваме да се окаже печеливша. Засега само харчим пари и умуваме, работим по въпроса, но дори още не сме си регистрирали фирмата, но... Ще видим.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено