Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Добре дошли на всички в Зимната обща тема 2017-2018 :923

Тихо се сипе първия сняг
галено щипе бузките пак,
где е на двора стария пън,
Снежко затрупа всичко навън. ( x2 )

Плевникът вдига снежен калпак
сняг е затрупал къщния праг,
Шаро тревожно тръска глава
"как е възможно, що е това?"
Шаро тревожно тръска глава
"как е възможно, що е това?"

Шаро е още малко кутре
може ли Шаро да разбере,
колко си глупав Шаро сега,
колко страхливо гледаш снега
колко си глупав Шаро сега,
колко страхливо гледаш снега.

[youtube]zUcpVZ0Mg1g[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Искам да споделя с вас този клип. Такава красота струи от него! Толкова прекрасен танц! Енергията на споделеност и хармония между двамата партньори е удивителна и осезаема:

[youtube]M26UQmJuvCw[/youtube]

И искам да пожелая на всички ви весело посрещане на Новата година! Нека бъде здрава, щастлива, изобилна! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Здравейте и тук!
Деси, открила си темата с най-любимата ми зимна детска песничка! :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Здравейте всите меци заедно :221 :221 :221 ....... Аз, за съжаление, ще съм много кратка, т.к. с Бели в 4 часа трябва да сме в Зимния дворец на РД на нейна приятелка. Но просто исках да мина оттук и да кажа - "Здравейте".

Всичко, което стига да опише тази моя зимна ваканция, е - ПРЕКРАСНО СПОКОЙСТВИЕ И РЕЛАКС!!! А времето навън е ..... приятел ми е ...... Супер е не само, че няма сняг (който в градски условия е отврат), ами мога да ходя на воля без зимно яке..... обожавам точно такава обстановка!!!!

Засега чао..... :1148
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cvety_rz »

Деси, благодаря за зимната тема нищо, че навън е едно пролетно :954 Тия дни и аз го ударих на релакс.Разходки, малко готвене, тренировки, книжки......идилия направо и не искам да свършва :328
Как и къде планирате да посрещате Новата Година? Ние ще сме у мамини а на другия ден у свекървата.Ще я караме по роднински тази година ;)
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

На мен дъждът зиме не ми е по сърце пък. Искам си снежец. Пухкав, бял, да се сипе, както ни се казва темичката. Мрън! :mrgreen:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Kleo написа:На мен дъждът зиме не ми е по сърце пък. Искам си снежец. Пухкав, бял, да се сипе, както ни се казва темичката. Мрън! :mrgreen:
Да, бе, сняг! Ами нали няма да става за плаж... много?! :plezya se
ПП Вчера все пак не издържах и отидох да се изкъпя в морето.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0855824987
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от mari_ko »

Нели написа: Вчера все пак не издържах и отидох да се изкъпя в морето.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Браво Нели :922

:524 :326 :524 :1210
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Kleo написа:На мен дъждът зиме не ми е по сърце пък. Искам си снежец. Пухкав, бял, да се сипе, както ни се казва темичката. Мрън! :mrgreen:
Деска, снегът ти е навсякъде в планината - какво правиш още в града, че мрънкаш за него?!? :lol: :lol: :lol:

Нелка......, не завиждам, а копнея да съм на твое място. А може и малко да завиждам, де :1062 :1062 . А може и аз само да мрънкам, пък да не правя нищо.... Не че има нещо много море из Софията :mrgreen: :mrgreen: , ама барем... басейни има.... Да взема да закрия сезона довечера?!?.... Да идем с Белуна.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Момичета,
аз предновогодишно, седнах да работя. Навън вали, есенно и мрачно е, не става за разходки. Слънцето днес ще е в нашето вътрешно усещане. :954
Не съм подготвяла нищо за Нова година, ще бъда с Вили и с нейни приятели. Ани е с баща си в Съеднинение (до Пловдив) при неговите родители. Някак си очаквах първо с нея да започна да се разделям по празниците, нали е голяма...
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Нели написа:Момичета,
аз предновогодишно, седнах да работя.
Ха, Нелка, дано да ти върви работата успешно :954 :954 :954 . И все пак, не забравяй - празник е!

Нели написа:Навън вали, есенно и мрачно е, не става за разходки. Слънцето днес ще е в нашето вътрешно усещане. :954
Лелеееееее, а тук е такава пролет навън. Не като температури, защото е доста студено, но небето е наситено синьо и чисто от облаци, слънцето грее от цяло сърце...Обаче, ето вече е почти 5 часа и..... студът си стяга яко. Нищо, де - така е редно, нали е зима, все пак?!
Нели написа: Някак си очаквах първо с нея да започна да се разделям по празниците, нали е голяма...
:829 :829 :940

Това май никога няма да бъде лесно - разделите с децата...... поне от моя гледна точка.

Декс, оправи ли се Яна - последно беше писала, че се опитва да се разболее?! :1044 :1044

МариКо, как е хавата по морето?! :mrgreen: :mrgreen:

Деси, има ли сняг при теб?! :221 :221

Ох, много искам за поздрав да ви пусна нещо много любимо напоследък - музиката, върху която най-често танцуваме гръцко хоро в школата:

[youtube]eECH2CsZNJs[/youtube]

Засега чао... но не за дълго! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено