Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cvety_rz »

Ванче, рожден ден мечта си изкарала.От поста то личи, че си доволна, а това е важното в случая.Как е Марти? Благодаря за поздравя за Райчето.
Чери, права си 15 години си е сложна възраст.Прибра се с толкова плюшени играчки, които са и подарили, че за момент се обърках Калинка ли е имала рожден ден или Рая :1062 Партито беше на Италианския ресторант до нас и както казах баща и си намери куп причини да мине няколко пъти от там :lol: Важното е, че е доволна.Подаръка от нас беше разрешение за 3 дупка на ухото и съответно финансирането.Определено я зарадвахме.
Чери, ха дано да се свършва с този проект вече! Момчил и Коко успяха ли да наваксат със съня? Страхотно сте си изкарали с Бели, бравос.
Нели, ти как си?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Ванчето »

Здравейте, ДАМИ...! :954

Темичката ни е с толкова хубаво зимно заглавие, а при мен навън е пекнало толкова ярко слънце, че несъзнателно потърсих друга тема, в която да пиша... :1062

Марти е добре. Чери, Цвети, благодаря ви за загрижеността! Температурата му изчезна толкова внезапно, колкото и се появи. Онази вечер си легна с температура, вчера сутринта се събуди без. Но пък вече го наболява гърло. Педиатъра каза, че му е червено, но няма полипи. И ушенцата са леко зачервени, но не е отит. Препоръча да му давам ибупрофен 2-3 дни и това е. Бях на кантар дали да започна да му го давам, но в крайна сметка го дадох, най-вече заради ушите. Продължавам също с инфлуцид-а и ШС 3. Детето е весело, играе, яде и утре заминава на училище... :lol: :lol: Защото вкъщи днес му е много скучно вече :lol:

Цвети, да ти отговоря за нашата зимна ваканция, беше ме питала ... Тук 6-ти януари е официален празник и ваканцията свършва след него. В зависимост от това какъв ден ще се падне се е случвало да започваме училище и на 10-ти. Спомням си, че и в България преди беше така, тази година мисля, че заради нововъведената ваканция през ноември така се получи.

Нели, оздравя ли напълно?
Преди 10-ина дни беше споделила едно видео във фейса за едно "забравено" село в северозападна България... Много тъжно видео... А това между другото е моето село, селото на баба ми и дядо ми (родителите на баща ми), където е минала една много голяма част от моето детство. Много мъчно ми стана като гледах кадрите, но за съжаление това е действителността. Спомням си, че преди време с теб бяхме дискутирали, че и ти имаш връзка със северозапада и ако помня добре, майка ти беше от там... Ако не е прекалено личен въпрос, от къде по-точно...?
cvety_rz написа: Тази година я започнах не по- най добрия начин с болест и разочарование.Бях подведена от човек, на който имах доверие и държах страшно много.Човек, пред когото оголих душата си.Сега остава само болката......Ще се справя.Така стават нещата.Продължавам да уважавам човека, но нямаме вече много общо.Всеки си пое по своя си път и така вече съм с приятел по- малко а те не са ми никак много
Хубав ден! :923

А пък ето това сякаш аз съм го писала... И при мен се случи същото. И буквално го преболедувах. Но след разочарованието идва безразличието. Преди с този човек се чувахме всеки ден и буквално всяка знаеше всяка стъпка на другата, споделяхме и добро и лошо, а сега ако си пишем в чата веднъж на 10 дни е добре и то само общи приказки. В началото ми беше много,много криво, няколко пъти се опитах да проведа разговор на тази тема, но стигнах до извода, че хората разбират приятелството по различен начин и се примирих. Не мога, а и не искам да се опитвам да променям никого. Ако тази моя приятелка не е оценила всичко, което съм и предложила като подкрепа и разбиране, то това си е неин проблем. Просто някой ден ако реши да се "завърне" към мен ще остане неприятно изненадана, защото аз вече няма да съм там и да съм вечно изслушващата, разбираща, подкрепяща и винаги на разположение.
През изминалата година "изчистих" и няколко други "приятелства", от които реално нямах нужда. Тези хора ми действаха като енергийни вампири, ужасно ме натоварваха с тяхно винаги ужасно негативно настроение и черногледство. От както не се срещам с тях ми е много по-спокойно. В крайна сметка нищо не е на всяка цена и явно започвам да се уча да се самосъхранявам :D ! Време ми е, все пак вече съм на 35... :1216
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Ванчето написа: Нели, оздравя ли напълно?
Преди 10-ина дни беше споделила едно видео във фейса за едно "забравено" село в северозападна България... Много тъжно видео... А това между другото е моето село, селото на баба ми и дядо ми (родителите на баща ми), където е минала една много голяма част от моето детство. Много мъчно ми стана като гледах кадрите, но за съжаление това е действителността. Спомням си, че преди време с теб бяхме дискутирали, че и ти имаш връзка със северозапада и ако помня добре, майка ти беше от там... Ако не е прекалено личен въпрос, от къде по-точно...?
Да, оздравях. :954 :954 :954
И въпросът изобщо не е прекалено личен. Всъщност и двамата ми родители са от Северозападна България, но са се запознали в Девня, където са дошли да работят през 1973 г. Тук са се оженили и аз и брат ми сме родени във Варна, но нямаме никакви роднини тук.
Селото на майка ми се казва Якимово, най-близкият град е Лом. Селото на баща ми се казва Дражинци и е близо до Белоградчик. И моите детски лета бяха почти само там. Много ми е мил онзи край и наистина ми е болно като виждам какво е останало сега.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Добро утро, момичета!!!

Ванче, почти ти завидях за слънцето, което блести в прозореца ти :954 :954 . Въпреки, че и тук днес е почти безоблачно, студът навън е сериозен. Тия дни се позадържа така, което си беше редно, де - зима е. Това, което си написала за Т на Марти, се случи и с Бела - вдигна за 1 следобед и... на другата сутрин нямаше и следа от нея, пак беше весела, бодра и си приказваше на поразия. Най-важното в случая е да са здрави и усмихнати. :954

Да ви кажа - видеоклипът, за който си говорите, за селото на Ванчето, аз съм го пропуснала - моля, когато можете, ми пуснете линк, за да го видя. Но така или иначе с очите си видях умирането на този край като ходихме към Магурата, Белоградчишките скали и Видин.... Особено зловещо беше и изпитах много силна покруса, когато се прибирахме след 11 часа от Видин към мотела ни, който беше след Белоградчик по посока София. През всички села, откъдето минахме, видях да светят тук-таме по 3-4-5-6 къщи..... като малки, тлеещи очи всред огромния тъмен и мрачен "казан" на ада, какъвто ни го представя Библията..... Мислех си какви ли хора има в тези къщи и колко тежки са вечерите им.....

В моя край селата са не толкова обезлюдени, колкото циганизирани в един сериозен процент и....... доста занемарени - къщите са стари, неизмазани, дворовете са подивели...., тротоарите отдавна само маркират мястото, където някога са ги изграждали, а пък улиците не са виждали асфалт от десетилетия.....

Ванче, Цвети, аз свърших тази работа с прекъснатите приятелства още през 2016 г. Така почувствах тогава обстоятелствата. В един момент си дадох сметка, че..... всичко в живота ни трябва да е взаимно. Забележете - взаимно, а не балансирано. Т.е. не да очакваш да получиш точно толкова, колкото си дал(а), да е от сърце и когато ти "върнат" жеста да остане у теб усещането за същото това туптящо и любящо сърце....... Уви, аз живея своя нерозов свят на наивитет и имайки предвид възрастта ми, мисля, че това ще е завинаги.... Всъщност аз искам да е завинаги. Не искам никога да излизам оттук, където все още мога да се учудвам с лекотата на дете, да се "боря"да спася дори пчелата, паднала през лятото в басейна, да твърдя, че приятелството е висша ценност, защото ние притежаваме съзнание.......

По този повод аз самата много силно се разочаровах онзи ден - във вторник. И написах нещо, което пуснах във ФБ - ето го тук. Взех повод от мой разговор (всъщност пореден спор и надхващане) с близък човек, тоталното разминаване на позициите, след което разгледах последния албум на Момчил от Ливърпул, където бяха с Коки за 4 дена миналата седмица. Този албум беше от музея на Бийтълсите, които са си ливърпулци. И.... попаднах на снимката с декора на видеото на песента на Ленън "Imagine". Имах чувството, че нещо ме прониза - това си беше като проникновение, дошло съвсем навреме... Знам текста на песента много добре, а бялото във видеото е най-впечатляващото от целия клип, защото ме оставя със сладкото усещане за човешка чистота. Зададох си въпроса: има ли "срок на годност" на егоиста?! И тогава от дъното на душата ми "изригна" този текст:

Как звучи "Imagine" в обстановка на тежък егоизъм, краен егоцентризъм, абсурдна незаинтересованост, липса на емпатия и отсъствие на каквото и да е желание да живеем като ".... as one". Общество в един значителен процент изцяло доминирано от "... greed or hunger", което не счита, че трябва да си помага взаимно или някой да държи другия отговорен и да изисква от него...... дори за "елементарни" неща като това да бъдем етични един към друг и морално отговорни...... Всеки може да прави, каквото си иска, може да лъже, да мами, да продава, за да печели без да чувства каквото и да било угризение, че не е честен и справедлив.......... а накрая да ти зашлеви шамар с думите че нямаш право да му държиш сметка..... Супер.....

Глупци сте, всички вие, мили протестиращи за Пирин. И вие, борещи се в Красно село срещу застрояванията, и другите в Младост, и навсякъде...... Всички сте глупци, ако мислите....., че имате подкрепа. Дори и мисловна такава няма от останалите, които в часовете на протест, са на топло вкъщи и мислят за поредния си небивал "удар" на другия ден - на кого и как ще продадат поредната си лъжа и ще се сдобият пари .......

О, неразумний юроде, що поне малко не се посрамиш, а?! Да знаеш - не разчитам на теб. Гледай си работата!!!! Защото и преди, и сега......

"Можеш да кажеш, че съм мечтател.
Но аз не съм единственият такъв.
Надявам се някой ден ще се присъединиш към нас.
И светът ще бъде като едно цяло."

(А, ако не се присъединиш, още по-добре!)
ДОВИЖДАНЕ!


Нелка, докъде се придвижи докторантурата ти? Помня, че трябваше да я предадеш миналата седмица.

Десита, пак ли отиде в паралелното измерение?! :lol: :lol: :lol:

Това е засега от мен. Да сте много усмихнати днес - ей, момичета, щом сме тук, щом сме отворили очи и нищо не ни боли, значи имаме всичко... "всичко"-то на онези хора, които в този момент се борят за живота си! :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

А, тук съм си, Черита, не съм излязла в майчинство :plezya se /заради думата "паралелно"/.
Леля ми участва в протестите за Пирин. Аз не отивам с нея, но вътрешно я подкрепям.
Не мисля за никакви "удари", печалби и мамения на другите, а си почивам от деня.
Тези дни в работата ми имам общо взето трудни и тежки случаи като клиенти, влагам много от себе си.
Освен това шефът е намислил и доста конкретни задачи и събития, в които ще участвам, и се подготвям, ще изнасям доклад пред потребители и колеги. Става дума за среща на работодатели, работещи и търсещи работа - все хора със зрителни увреждания. Моята роля като психолог и зрителен терапевт е да разясня на срещата какви необходими условия трябва да са налице у търсещите работа, за да бъдат приети добре от бъдещия работодател. Темата на събитието е "Професионална реализация на хората със зрителни увреждания в България". Иска се мислене и сериозна работа, така че мисълта ми е главно заета с предстоящото на 9 февруари.
В личен план - Хри скоро ще има РД. И вчера той си купи прекрасни зимни обувки от мен. Хубаво ми е от това.
Наскоро той направи подобрения у дома, щастливи сме: ново осветление в коридора, интериорна врата в хола ни и оправи тавана на хола ни.
Ей такива неща. Алекс рисува все по-добре, следствие уроците, на които ходи. Вчера с класа си беше на постановката "Хъшове" в Народния театър и се върна чак в 22.50 часа.
Опитвам се нещо от вчера да се разболявам, но не се давам - пия вода, чай, топло мляко, витамин С, ям плодове, ..., а вчера си легнах в 19.30 ч., спах докъм 21 ч., когато се върна Хри от втора смяна, видях го за малко, пак заспах, после Алекс си дойде от театъра, яде, пак заспах, и днес чак в 6 ч. сутринта се събудих. Май че съм по-добре, напарих се в банята, изсуших си косата ... и хайде! - навън, на -11 градуса. Влизам в трамвая и шок! - не се отоплява! Ама хич. Някой път трамваите са топли, но друг път, като тази сутрин, парното не е включено изобщо. Ами не е честно!
Този уикенд, който мина, отново си написах седмичната астро-прогноза. Тоест пак пиша събота или неделя. Че известно време нещо бях изгубила муза и изобщо не пишех.
Мисля за рождения си ден вече. Отдавна съм решила да се накъдря, но все не го правя. Обаче сега мисля да си посрещна юбилея /ставам на 40 все пак/ с къдрава дълга коса, много ми харесва как ми стои тази прическа.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Здравейте, момичета :923 !
Наминавам, прочитам какво сте писали и на другия ден пак така :). Понякога ми се пише, но съм през телефона, а писане от там все още не мога да си причиня :plezya se ; друг път не ми се пише; а понякога - като тази седмица например, не ми остава свободна минута през целия ден.
Миналата седмица бяхме на ски в Пампорово, с още две приятелски семейства - 6 възрастни, 5 деца и един голдън ретривър :). Бях малко скептична, защото въпреки, че и двете семейства са ни приятели, всички си имаме различен график, различни предпочитания и организация. Но се получи добре, никой на никого не се впряга. От възрастните само мъжа ми е скиор, първия ден кара сам с 4 деца. След това взехме учител за децата, за да може той да се накара - все пак цяла година живее за тези пет дни :221 ! Беше хубаво, аз бях позабравила какво е да комуникирам интензивно с приятели, да си бърборим за това-онова, без ангажименти, да пийнем, даже и да поиграем карти (който може и който не може :lol: ). Не си изпълних миналогодишното обещание - тази година непременно да се кача на ски, защото имаше кой да ми прави компания. да видим дали ще си изпълня тазгодишното - да се постарая, ама наистина, да стана по-социална, да се виждам повече с живи хора и да комуникирам с тях :). Позабравила съм как става, но имам вяра :). И още си обещах и ще се постарая да не съм такъв "талибан" - много често се улавям, че не приемам мнения, различни от моето и клоня към осъждане на хората. Мисля, че това трябва да се промени. Никога не съм си правила план и не съм давала обещания за новата година, така че прото ще се постарая да стана по-добър човек (според моите критерии, разбира се :plezya se ).
Тази седмица на работа отпуската ми излезе през носа - съвсем очаквано. Но положението се усложни, защото колежката ми, която се занимава с всички досадни и времеемки дейности, е в болнични от понеделник, детето й се разболя от варицела. Но в крайна сметка се справих с почти всичко, даже имам един час днес да посърфирам из нета. Петък е все пак :fan ! Обичам късния следобед на петъците :).
Какво друго? За Яна започва един по-напрегнат период, защото трябва да се яви на 4 състезания по математика, които не са никак лесни, при това трябва да се представи добре, за да има шансове за математическата гимназия. Учителката й има вяра в нея :). Вкъщи гледаме да не говорим много за това, за да няма напрежение от прекалено големи очаквания. каквото стане, стане. Аз продължавам да не съм на 100% убедена за това училище, но изборът няма да е мой :).
Хубави почивни дни - малко по-топли и слънчеви, нищо, че звучи малко неестествено за края на януари :lol: .
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Ванчето »

cchery написа: Ванче, почти ти завидях за слънцето, което блести в прозореца ти :954 :954 .
Да, хубаво беше, но свърши... Тъкмо се похвалих и край! Вчера цял ден валя. А днес осъмнахме със сняг.
Бацилът дето е лепнал Марти се оказа много упорит, вчера сутринта го болеше корема, през деня пусна сополите, а до вечерта започна да кашля. През нощта отново вдигна темп. Днес педи каза, че не вижда нищо по-различно от миналия път, да продължаваме с ибупрофена. До сега отлагах защото Марти не обича много- много компресите с извара, но ми се струва, че трябва да ги включа вече. Отгоре на всичко май и аз лепнах нещо, от 2 дни и мен ме боли гърло... :cry:

Ето го клипа, Чери:

" onclick="window.open(this.href);return false; :cry: :cry:
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Благодаря ти, Ванчето!

:cry: :cry: :cry:

Изгледах клипа и ми стана тъжно. По-скоро ми стана много мъчно. И болно.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Здравейте,
хайде да се опитам да ви разсмея малко. :954
Наскоро говорехме с вас за мъжката и женската работа и за това как едната е обемна, а другата някак не се забелязва. Ето ви един виц по темата:

Работа на мъжа е да извърши подвиг (например, да убие дракон).
Женска работа е всичко останало: да изглади риза и панталони за мъжа, който извършва подвига, да лъсне меча и доспехите, да изчисти коня и да му сложи седлото и сбруята, да нахрани мъжа преди подвига, да му напомни за мястото и времето на извършване на подвига, да го изпрати до мястото за извършване на подвига, да организира дракона, така че да не пропусне подвига на мъжа, след подвига да приведе бойното поле в порядък, да прибере ризата и панталоните в пералнята, да почисти меча и доспехите, да прибере коня в конюшнята, да разтреби тялото на дракона, да напише отчет за това, как мъжа е извършил подвига, да изглади ризата и панталоните на мъжа за следващия подвиг.
:1062
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Мерси, че ми напомни вица, много е готин :mrgreen:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Здравейте отново!

Влизам за малко да ви пусна един репортаж, в който се казва какво организират моите приятели. Е, в репортажа за съжаление не казаха кой го организира.
http://m.btvnovinite.bg/article/bulgari ... varna.html
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено