Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Здравейте и от мен :954 !
Елис, пожелавам ти бързо възстановяване и да оставиш всички неприятни преживявания зад гърба си възможно най-скоро :923 ! Почивай си и се грижи за себе си.
Днес съм се отдала на домашни дейности - от снощи се хванах да подреждам разни шкафове, да изхвърлям стари неща, да видя къде какво има. Всичко започна вчера, видях, че в ozon.bg има намаление на едни пъзели, които ми се сториха много яки :221 и се почудих дали да не си купя един. Но след това реших да се въздържа и първо да видя какви и колко имаме вкъщи. Добре че го направих - при снощната "инвентаризация" се оказа, че имам поне два, които не съм нареждала мнооого дълго и всъщност нямам нужда от още един. Така че от намалението си поръчах само две книжки, колкото да не го изтърва :221 (нали знаете какво казват хората - шамар да е, аванта да е - а иначе все още се водя на "книжна диета" :1216 ). Намерих и едих стар албум с бебешки снимки на Яна, припомних си какво пухкаво бебче беше. Добре че са снимките, защото откривам, че не си я спомням как е изглеждала. Помня разни случки, моменти, но не и нещо като образ. Чудя се дали мозъкът ми не започва да дава фира :1044 .
Излязоха резултатите от областния кръг на олимпиадата по математика. Яна няма особено добър резултата - 7,5 точки от 21 възможни. Като ми каза, доста се спихнах, обаче въпреки това е 39-та по ред и то като се има пред вид, че има по няколко деца с един и същи брой. Ако това беше крайното класиране за МГ-то, щеше да влезе, защото приемат 75 деца. За съжаление има още 3 състезания и то доста трудни, така че е рано да се правят каквито и да било сметки. Хем гледам да не храня прекалени надежди, хем се разстроих заради ниския резултат. Тя е решила 2 задачи, но изглежда не целите или поне не така, както се изисква и въпреки получен верен краен отговор има само половината от полагащите се точки. Втората изобщо не я е решила - мъчила я, но само на черновата, накрая нищо не излязло и я оставила. Можеше и от там да измъкне някоя точица, а можеше и да не :). Сега се мъчи с едно "европейско кенгуру". харесва ми, че не се обезсърчи и продължава напред.
Оставям ви и отивам да си нагледам мусаката, след това ще си дочета книгата и смятам да си подредя гардероба, подозирам, че има неща за изхвърляне :954 .
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Днес не се спрях... :plezya se
Добре, че оздравях!
Толкова различен тонус имам.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Днес излизах за първи път от седмици.Беше вълнуеащо.Сякаш се завръщаш от света на сенките,в този на светлината.Напазарувах някои неща за децата,сшед което хапнахме в любимо мое заведение в Търново.Беше снежно и някак притихнало.Неделно-лежерно
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Здравейте почти среднощно и от мен! Уморена съм, но не ми се спи още. Слушам един концерт на Чайковски и... кашлицата на Ани. Не е кой знае какво нито на слушалка, нито като се погледне гърлото, а звучи зле. Суха, дразнеща... Ще видя дали утре ще я пусна на училище.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

Добро утро в Зимната бяла снежна приказка, която ни гледа отвън!

Тихо се сипе поредният сняг, той ни нашепва: "Сипи си пак!" :1062

Това стихче ми пратиха снощи по вайбъра и много се смях, защото си бях сипала червено вино тъкмо и се чудех дали да продължа да пия или не.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Снежно,зимно,приказно...Тази година при нас май ъова е пътвият по сериозен сняг .Едва днес изкарахмр шрйната..децата са навън в момента и се радват на снега.Аз ги гледам от прозореца и пия чай...Нямам още сили за игра.
Днес успях да свърша нещо много важно.Тъй като по лична карта се водя в Перник трябваше да си извадя временен адрес.Това се оказа доста труфна задача изискваща куп докуменъи включително писмено съгласие от майла ми че е съгласна аз и децата да живеем в нейния имот....майко мила...хубавото е че ивеем в малък град повечето се познаваме не се наложи да размъквам майка до съвета в този сняг а само попълнихме документите взех нотариашните актове и телкове и с разрешението на Боби койъо също трябваше да се подпише вече се водя че живея в Горна ...поне временно :1062
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Здравейте и от мен!!!

Радвам се да видя всички оздравели и тези, които са на път да го сторят - Ани имам предвид. :954

Не мога да не се радвам на последното издихание на зимата. Този път не ми тежи, не ме дразни (с малки изключения се ядосвам). Знам, че това беше... Сега предстои периода на птичите песни, на кокичетата, минзухарите, синчеца, зюмбюлите, момината сълза, лалетата..... и плахата зеленина по дърветата... Само като се сетя за Рим - не всички дървета в този град губят листата си за зимния период и беше толкова интересно и приятно да видя зеленина на фона на сивотата, която е в България. Нека вали. Днес чистих и пред входа, и колите ни. Утре сигурно пак..... и после предстои ....... море. :954
ellis_stoyanova написа:Днес излизах за първи път от седмици.Беше вълнуеащо.Сякаш се завръщаш от света на сенките,в този на светлината.Напазарувах някои неща за децата,сшед което хапнахме в любимо мое заведение в Търново.Беше снежно и някак притихнало.Неделно-лежерно
Така е, Елисче, точно си е завръщане сякаш. Имала съм и аз това усещане и знам за какво ми говориш. Много се радвам, че вече всичко е наред с теб... Имало е да се случва. Виж това - за административните усложнения за постоянен адрес не го знаех :eek: :eek: . Ти ме сащиса. Преди време (преди 13 години), като дойдохме в София, съм правила както временна регистрация, така и после (след година и половина като си купихме апартамента) постоянен адрес, и честно да ти кажа - не помня да съм имала някакъв проблем... Това, което описваш, звучи нелогично....., ама май е истина.
Kleo написа:Добро утро в Зимната бяла снежна приказка, която ни гледа отвън!

Тихо се сипе поредният сняг, той ни нашепва: "Сипи си пак!" :1062
Деска, хич не ми е приказка... писна ми да рина сняг. Друго не ми тежи в тази зима. Ето - щом сутринта (в 9 часа) тичах, значи и студът не ми е проблем да вирея, но това ринене просто...... ме дразни. А ме дразни, защото тази седмица са дежурни съседите от етаж 3, но както по времето, когато бяха дежурни тези от първия етаж и после от етаж 7, слязохме само ние - дори не целия 8-и етаж, ами нашия апартамент... Какво им става на хората?!

Аз това стихче бих го перифразирала така - Тихо се сипе поредния сняг, той ни нашепва - "Заспи си пак!" и викам да ходя да полегна..... Що пък не?! :D :D
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

И преди да сме почнали да се оплакваме колко МНОГО сняг имаме, ето какво Е сняг: " onclick="window.open(this.href);return false;

:1062 :1062 :1062 :1062 :1062

Добро утро! Как сте?! :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Егати и зимата е вън. Снегът вали с такова настървение... :D :D :D И затрупва при това. Само работа си отваря после да се топи :lol: :lol: :lol: . Ако беше декември, щях да се възхитя...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Добро утро :954 !
В дни като този ме хваща някакво особено вълнение, което ми се отразява твърде зле на работния процес. Накратко - никак не ми се седи закотвена в офиса!!! Започвам да се напрягам, изнервям,разсейвам се, става ми съклетно и в мислите ми съм на съвсем различни места. От сега си мисля дали да не си тръгна по-рано днес :plezya se .
Хубав ден, момичета, да ви е топло и светло - ако не на тялото, поне на душата :923 !
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,момичета!
Аз блаженно си пия чай и си преглеждам разни новини от работат по мейла.Ей така и 200 години се живее.Казвам ви и хич не ми е дори съввстно.Сигурно вече поостарявам и се хващам че ценя все повече тези моменти.Преди щях да съм нервна и все да недоволствам че не мога да свърша това или онова.Ами сега дори не ми е гузно и хич не ми дреме.Днес бях запланувала някои задачи,единственото коеро успах да свърша е да поизчистя малко вкъщи.Никъде не излязох и не страдам особенно.Днес тук валя цял ден,а сега пекна слънце.Но духа такъв гаден и студен вятър ,че всичко ти замръзва.Анджи ходи да вземе мартенички и до библиптеката с една нейна приятелка.След това се пързаляха зад блока.Прибраха се вир вода.Изпиха по един чай и хапнаха милинки за следобедна закуска.Сега ме чака малко пране за гладене,ама хич не ми тежи...
Вие как прекарахте днешния ден?Нелка,как сте вкъщи?
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Заключено