Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Kleo »

Да, студено е! Да, времето е ужасно, отвратително и потискащо! Да, температурите са под нулата, а под нулата е и нашето желание да е все още зима...

Но няма как... Ако има нещо, което човечеството все още не се е научило да контролира, това са метеорологичните условия. И в моменти като този, освен да се съобразим с волята на климата, няма какво друго да направим.

Просто трябва да приемем фактите: че вали сняг, че пътуваме по 2 часа за работа (да, само в едната посока) и че е умопомрачително студено (и в следващите дни вероятно ще става още по-студено) и да помислим как бихме могли да преживеем последните дни от зимата за тази година...

Е, ние имаме няколко идеи, които със сигурност могат да ви усмихнат и да оправят настроението ви.

Не забравяйте и най-важното - ако не е наложително, помолете началника си или прекия си ръководител да работите от вкъщи. Ако пък имате отпуск за изчистване, възползвайте се от едни 2-3 дни - едва ли сутрин, когато се събудите, горите от желание да тръгнете за работа точно в това време.

Ще видите, че ако предприемете поне едно от тези предизвикателства за преодоляване на зимата, ще се почувствате много по-щастливи и заредени с усмивки, енергия и свежест. Напук на лошото ужасно време!

Да си направиш домашна спа терапия с приятелка.

Да си вземеш почивен ден и да се излежаваш цял ден в леглото съвсем сама.

А защо не и с цялото семейство?

Изображение

Или с книга и топъл чай... Нали?

Изображение

Или само с любимия човек?

Да пиеш редовно чай, без да ти е твърде горещо.

Да си направиш педикюр и приятна спа процедура у дома.

Да похапваш повече витамини под формата на вкусни плодове.

Да четеш прекрасна книга в леглото.

Да отлетиш към по-топло местенце от света, например - Малдивите.

Споменахме ли чая? Може и да се повтаряме, но знаете колко е полезен и колко е добре да го пием, когато температурите са минусови.

Легло, книга, зима и сладкото похъркване на кучето! Идилия!

Чай, чай, чай!

Да се поглезиш с вкусни домашно приготвени сладкиши с полезни продукти.

Изображение

Да си вземеш отпускаща вана.

А във ваната с чаша вино е просто разкош!

Да си направиш отпускаща спа процедура за топли и меки крачета...

Изображение

Да се гушкате с домашния любимец в леглото.

Да похапваш повече плодове, богати на витамин С.

Да си направиш полезни неща за хапване - от закуската, та чак до вечерята. Ще имаш целия ден на разположение, защото ще си вкъщи.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Ванчето »

Чери, правилно ли разбрах от един пост във фейсбук, че ще идваш в Гуадалахара...? :roll: И ако "да", на коя дата?
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cchery »

Ванчето написа:Чери, правилно ли разбрах от един пост във фейсбук, че ще идваш в Гуадалахара...? :roll: И ако "да", на коя дата?
Ха, добър вечер :lol: :lol: . Да, правилно си разбрала, Ванче. Очаквам на 30 май късно вечерта да мина през Гуадалахарата и да нощувам на 20 км южно в едно градче, на което не мога да му запомня името. А от другия ден редовно в продължение на 3 дена ще съм в Гуадалахара....... и по-специално в спортната им зала :954 :954 . Заедно с Бела, де. Стига да не стане издънка с билетите за Европейското, че разчитам на федерацията за тях. Колко близо е това до вас?! :)
Kleo написа:Да, студено е! Да, времето е ужасно, отвратително и потискащо! Да, температурите са под нулата, а под нулата е и нашето желание да е все още зима...
Ами баш такова си е....... Гледам замръзналите бели цветове на най-ранните джанки и ми се къса сърцето..... навън е студ, киша и пълна грозотия..... Не ме кефи. В края на март пък съвсем.
Kleo написа: Тоест научих се с времето да си пълня първо моята паничка и чак след това да споделям съдържанието й, ако ще с пълни шепи и безвъзмездно, но някакси първо да се чуя и видя себе си, първо аз.


Деска, че това не важи ли за всички нас?! Аз далеч не изповядвам идеята на чистия алтруизъм.... Дори си мисля, че той е непостижим - просто за определени нужди сме си създали кумири в тази посока, но нищо повече. Между другото, дори и по време на комунизма, българинът никога не е бил чист колективист. Дори и най-навитите фенове на марксизма и ленинизма. Всъщност под официалната повърхност на този период си течеше процес на язвителен индивидуализъм - имаше "силни на деня" и техните жертви. Не мисля, че нашето общество някога е живяло, водено от принципите на колективизма.

Kleo написа:Аз чак вчера научих за случая с Дивна и реакцията на Слави.
..............................................................................
А ти какво мислиш, щом питаш, значи сигурно имаш мнение и отношение по въпроса? :923
Какво да ти кажа?! Толкова много харесвам Дивна, че.... да превъртя мисленето си за нея и да я нарека престъпник, ми и е почти невъзможно. Но..... ако срещу нея в този фатален ден сме били аз и Бела в нашата кола и нещастието се беше стоварило върху моята глава..... Не може така. Не е редно, не е нормално. Неслучайно са тези ограничения на пътя. Аз карам от много години. Последните 11 от тях съм научила наизуст пътя София - Горна Оряховица. И да - често карам със 150 км и на отсечката след края на магистралата - знаеш я със сигурност, защото оттам минава пътя за Угърчин. И всеки път си мисля, че нямам право да си го позволявам независимо от големия опит, който имам вече зад волана. Мисля си (може би самонадеяно), че знам къде мога да си позволя 150 и къде ограничавам до 80-100..... Дали не приличам на Дивна?! Кой знае!? Фактите говорят обаче, че нямам нито едно произшествие дотук, както и точно в тази отсечка нямам нито една глоба за превишена скорост или пък спиране за проверка от КАТ...... Може би, все пак опитът помага за преценката и самочувствието ми и надменността не са чак толкова големи...... Случилото се е много, много тъжно...... и е време за поуки. Реални. И приведени в практика.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки!

Да, и на мен вече ми се иска слънце, но честно казано студеното и мрачното не ме смущават кой знае колко. Просто вече е време за друго... :954 :954 :954 :954 :954

Новините при мен са свързани с дисертацията ми. Катедреното заседание, на което ще стане ясно всичко, е насрочено за 28 март от 9 ч. сутринта. Това е точно на рождения ден на Ани. Колкото и да не съм човек, който вижда във всичко знаците на съдбата, се надявам новината на тази дата да е добра. А датата явно е важна за мен житейски, миналата година съдебното решение за развода е излязло точно на 28 март, макар че научихме за това в началото на април. А това решение си беше добра новина! За раждането на Ани да не говорим! Тя си е подарък и благословия от Господа, Вселената, Природата, Съдбата или каквото там. :954

През април ще ме атестират, всъщнст до 12 април трябва да напиша отчета си за атестирането и до тогава трябва да е обявена процедура по защита на дисертацията ми. Т.е. нямам време за втори изстрел. Нещата ще се решат тази сряда. Един-двама колеги, на които беше възложено да ми прочетат дисертацията, дадоха добри отзиви в частен разговор, но катедрата е от около 30 човека. Да ви кажа "Стискайте ми палци!" е все едно нищо да не ви кажа, много ми е важно! :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Ванчето »

Нели, успех ти желая от сърце! Дано всичко се случи по най-добрия за теб начин! :923

Чери, ние сме на 170 км от Гуадалахара, но той е нашия така да се каже областен град :). Ние това разстояние го пътуваме редовно и то не е проблем за нас. Това, което на "първо четене" ми минава през ума е, че най-вероятно ще можем да дойдем до Гуадалахара на 31-ви май, защото има вероятност на 1-ви юни да започна работа и следователно следващите дни отпадат като възможност.... А ако не започна нещата ще са много лесни. Но за съжаление няма как да знам от сега какво точно ще се случи. Има време до тогава, ще говорим пак. Знам само, че ще направя всичко възможно да се видим, няма как да пропусна възможността, при положение, че ще дойдеш толкова близо до мен... :D
Имаш ли вече инфо за билетите?
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Kleo »

Нели, желая ти УСПЕХ и аз! Знам, че ще се справиш и всичко ще бъде наред в твоя професионален път и кариерно развитие! С теб съм, продължавай да ни държиш в течение :922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cchery »

Ванчето написа:Чери, ние сме на 170 км от Гуадалахара, но той е нашия така да се каже областен град :). Ние това разстояние го пътуваме редовно и то не е проблем за нас. Това, което на "първо четене" ми минава през ума е, че най-вероятно ще можем да дойдем до Гуадалахара на 31-ви май, защото има вероятност на 1-ви юни да започна работа и следователно следващите дни отпадат като възможност.... А ако не започна нещата ще са много лесни. Но за съжаление няма как да знам от сега какво точно ще се случи. Има време до тогава, ще говорим пак. Знам само, че ще направя всичко възможно да се видим, няма как да пропусна възможността, при положение, че ще дойдеш толкова близо до мен... :D
Имаш ли вече инфо за билетите?
Ванче, нашата федерация пуснаха заявката ми за билети към испанската федерация в неделя. Моля се за положителен отговор, че иначе с Бела ще си направим една ескурзия до Испания ей така..... понеже ни е на път :221 :221. Ще се радвам много да се видим. Форумни срещи в София много съм имала. Извън София - също. Но извън България....... ами явно предстои :1216 :1216 :1216 :1216 .

Я, разкажи каква работа ти предстои да почнеш. Откъде дойде тази промяна при теб?!


:1105 :1092 :1105
Честит рожден ден на Ани! Желая здраве, устрем и.... дръзновение, естествено :954 . Нека винаги тези 3 буквички А Н И, формирали любимото име, все така да събират обичта, която само сърцето на една майка може да излъчи и дари! Страхотен, радостен и усмихнат ден желая отсега - още в неговото крехко начало! :954 :954

Нелка, очаквам утре да бъде ТВОЯ ден! Успех! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
Не съм сигурна дали получих възможно най-хубавия лош резултат или възможно най-лошия хубав резултат. :1044
Всички много ми харесват дисертацията, но ще чакам следващото катедрено заседание. :328 Ако бти се състои до 15 април, всичко ще бъде наред. Ако обаче дотогава няма катедрено заседание, официално ставам безработна, макар и с докторска степен.
Ще разказвам по-подробно довечера или утре, сега имам дете с рожден ден. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от ellis_stoyanova »

:1210 :1210 :1210
Нямам идея на какъв принцип става всичко при теб,Нелка,но ми прилича на типичната бюрокрация,която е способна да ти "вземе",отколкото да ти "даде"....
Стискам палци всичко да е наред и по-скоро да се нареди така,както ще е най-добре за теб и за децата :922
И Честит Рожден ден,честит празник на теб-като мама и на твоето безценно чудо-Ани!Пожелавам ви здраве,много щастливи мигове заедно ,а на нея пожелавам да следва мечтите си смело.
Аз утре рано съм на зъболекар.Нямам идея какво точно ще ми правят,вече имам 2 кариеса от предния път.Най-странно е ,че не ме беше болял зъб почти 10 години :oops: :oops: :oops: и толкова време не бях ходила дори на профилактични.Знам,немарлива работа,при положение,че децата си ги водя на всеки 5-6 месеца,именно защото смятам че профилактиката и грижата за зъбите е важна.За всички,но не и за мен.Все нямах пари или си намирах оправдания.Но не от страх.Преди много години преодолях тази слабост и дори предпочитам да ми направят всичко с 1 ходене,нямам никакви притеснения от болка или от този сорт.Просто не знам :roll: Та,започнах аз да ходя от 1 седмица и всички зъби ме заболяха :1215 казвам аз на зъболекарката,а тя се смее.Ама защо се смееш,си мисля аз,а момичето ми обяснява,че нямам нищо на зъбите и да не се притеснявам :1210 .
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Сиренце »

Нели, всичко ще се развие по най-добрия начин! Ако пък не - значи е време за ново начало :plezya se . Всъщност какво става с идеята ви с твоята приятелка?

Днес влизам специално да се обърна към Деси. Мои ученици днес ме питаха какво е асцендент и по какъв начин влияе върху нас. Честно им отговорих, че нямам никаква представа, но има кого да попитам и ще го направя. Така, че Деска - как да го обясня на децата?

Иначе около мен няма кой знае какво - продължавам да работа по много, на няколко фронта и нещо почвам да се уморявам. По-скоро психически, от всички тези неща, за които трябва да мисля. А физическото натоварване едва сега започва.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Kleo »

Сиренце написа: ... Днес влизам специално да се обърна към Деси. Мои ученици днес ме питаха какво е асцендент и по какъв начин влияе върху нас. Честно им отговорих, че нямам никаква представа, но има кого да попитам и ще го направя. Така, че Деска - как да го обясня на децата? ...
Цони, Асцендент в Астрологията е изгряващият знак. Той показва кой е зодиакалният знак, който се намира на източния хоризонт по време на раждането на даден човек и на мястото, където е роден. Изгряващият знак се променя приблизително на всеки два часа. Тази промяна се дължи на въртенето на Земята около оста й. Асцендентът ни до голяма степен определя как възприемаме външния свят и как другите хора възприемат нас. Асцендентът се определя от часа и географското местоположение в момента на раждане, докато Слънчевият знак /или зодията/ се определя от месеца и деня на раждане. Слънчевият знак определя индивидуалността /способности, заложби, вътрешни качества/, докато Асцендентът задава личността /външни изражения, стратегия на взаимоотношенията, призмата, през която се гледа и начинът, по който бива възприеман от околните/ на човека. Асцендентът става водещ след 30-тата година, преди това доминира Слънчевият знак. В зодиакалния кръг има четири основни и възлови точки, отговорни за голяма част от съдбата и характера ни, и това са именно Асцендентът, Десцендентът, Надир и Медиум Цели. Може да се говори още много по тези въпроси, затова спокойно можеш да им дадеш на твоите ученици достъп до моята фейсбук-страничка за астрологията, до моя блог за това, имейла или телефона ми. Ще се отзова и ще отговоря на всички, които ме потърсят. Принципно когато се разглежда рождената карта /хороскопът/ на някого, 80% от информацията добиваме от Слънчевия знак, Лунния знак и Асцендента. Те се допълват взаимно и описват различни наши характеристики. Много е интересно! Наистина. И благодаря, че попита, стана ми много хубаво, драго и приятно от това и от проявения интерес от страна на децата.

Какво е Асцендентът? - Любомир Червенков
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено