Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cchery »

Добро утроооооо!!!! И добре дошли в темата с дъх на цъфнали овошки и усещане за пролет!!!! :1144 :1144 :1144

Вече няколко дни се радвам на простора, който се "отвори" навън, на възможността да стоя с часове на въздух и да ми е приятно..... и искам да го споделя с вас.

Има и други неща за споделяне, но първо ще рабоят (точно) 1 час, след което ще си почина!!! :954 Ако пък в това време някой мине и каже 2 приказки, ще е супер.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от dexter »

Да мина аз тогава, да посподеля. Малко ми се плаче, та си мисля, че ако споделя, може да ми олекне (макар да не вярвам). Яна пак е болна - гнойна ангина, от неделя, Днес личната си каза тежката дума - антибиотик. А давах АБ по Коледа, та сега ми се струва твърде скоро и хич не ми се дава. Днес ще пробвам с изварен компрес - до утре сутринта, ако няма подобрение, ще се наложи да си отровя детето :328 . Много ми е кофти, чувствам се неадекватно. Здравословно хранене, разходки, чист въздух и какво? Пак болна. Губя почва под краката си.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Нели »

dexter написа:Да мина аз тогава, да посподеля. Малко ми се плаче, та си мисля, че ако споделя, може да ми олекне (макар да не вярвам). Яна пак е болна - гнойна ангина, от неделя, Днес личната си каза тежката дума - антибиотик. А давах АБ по Коледа, та сега ми се струва твърде скоро и хич не ми се дава. Днес ще пробвам с изварен компрес - до утре сутринта, ако няма подобрение, ще се наложи да си отровя детето :328 . Много ми е кофти, чувствам се неадекватно. Здравословно хранене, разходки, чист въздух и какво? Пак болна. Губя почва под краката си.
Декс,
ако искаш да опиташ без антибиотик, редувай Hepar sulfur 15 CH и Pyrogenium 15 CH.
Успех!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cvety_rz »

Пролетна тема.Много хубаво заглавие :954 Имам нужда от слънце.Аз пък имам проблем с Калинчето.Не мога да и обясня кога се пише и и кога й.Т.е говоря, обяснявам, но не ме разбира :(
Декс, ако може да прави гаргара много бързо падат налепите с гаргара от кисородна вода и риванол + изварения компрес, който си споменала.
Чери, ти какви ги наработи като работи толкова много?
Минавам набързо, че имам да правя плодова салата за закуска на Калинка, овесени ядки за Рая, кокосова палачинка за мен а мъжете са на сандвичи.Всеки е със собствено мнение. Да е жив и здрав готвача :1062
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:Чери, ти какви ги наработи като работи толкова много?
Ами...... никакви не ги свърших - едва около 30% от заплануваното. Другото - чатих си с една приятелка :1062 :1062 :1062 ......
cvety_rz написа:Декс, ако може да прави гаргара много бързо падат налепите с гаргара от кисородна вода и риванол + изварения компрес, който си споменала.
Да добавя - най-ефективното средство за гаргара, което открих преди година и половина, е Алсипин!!! Декс, ще си позвоял да бъда по-настоятелна за Алсипина, но върши чудеса с болката и "топлийките" в гърлото още с първата гаргара. Аз лично след като направя гаргарата, глътвам една малка глътка от него, за да мине и в долната част на гърлото. Мазане на гърлото със сода.
Нели написа:.....ако искаш да опиташ без антибиотик, редувай Hepar sulfur 15 CH и Pyrogenium 15 CH.
Напълно се съгласявам и за двете. С тази уговорка, че на нас д-р Угринова ни ги е препоръчала в случай на ангини да са в 9-о разреждане. Приемат се през 15 минути в продължение на 2 часа. После приемът става на 1 час.
cvety_rz написа:Минавам набързо, че имам да правя плодова салата за закуска на Калинка, овесени ядки за Рая, кокосова палачинка за мен а мъжете са на сандвичи.Всеки е със собствено мнение. Да е жив и здрав готвача :1062
Олелееееее..... Цвети, страшна си!!!!

Аз май ще ида да бягам..... ей така - за здраве. Макар да си свалих едно приложение на тела за подготовка за бягане на 10 км и изгарям от нетърпение да го пробвам :954 .

Чао засега.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от ellis_stoyanova »

Е,аз дори не съм разбрала,че си имаме нова тема.
Декс,как е Яна?Каквото и да даваш....ти си добра майка,най-добрата която може дори да си пожелае Яна,така че не се обвинявай.Усмихни се на детето си и продължавайте да правите всички онези неща заедно.И спри да се обвиняваш.Понякога нямаме сили и контрол над някои неща и ситуации но от нас зависи как и по какъв начин ще излезем от тях.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от dexter »

ellis_stoyanova написа: Декс,как е Яна?Каквото и да даваш....ти си добра майка,най-добрата която може дори да си пожелае Яна,така че не се обвинявай.Усмихни се на детето си и продължавайте да правите всички онези неща заедно.И спри да се обвиняваш.Понякога нямаме сили и контрол над някои неща и ситуации но от нас зависи как и по какъв начин ще излезем от тях.
Елис, благодаря :923 ! Яна от снощи е на АБ, след всичките опити с разни неща, гаргари, компреси, хомеопатия, витамини, положението започна да се влошава, температурата да се повишава, всички да се изнервят. Следващите 5 дни ще ми се свива стомахът нещо да не се обърка въртят ми се всякакви черни сценарии в ума. Много обичам да правя драми :cry: .
Хубав ден от мен, тук се е отворило едно слънце, не ме свърта на едно място :954 !
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cvety_rz »

Привет.
Декс, всички сме склонни да си представяме възможно най- черните сценарии, когато сме уплашени.Ще се оправи Яна.
Значи така.....Чери си чати и не работи.С кого си пишеш толкова много? Тия хора не ходят ли на работа :1062 ?
Днес Калинка има само една грешка на диктовката.Олекна ми. По едно време много се бях отчаяла, защото се справяше добре и изведнъж бам......грешка до грешка сякаш никога не е знаела.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от ellis_stoyanova »

И аз подкрепям Цвети,че всички се поддаваме на лоши мисли и черни сценарий,Чери може би си спомня аз колко изтрещявах преди години.Помня,че за един АБ ревах цяла вечер дали да го дам или не,а и ако го дам какво ще стане и как и защо,и кога....и още куп неща.Не си сама,така както аз тогава не бях,отново тук ме подкрепиха и ми дадоха кураж и сила.Искам и на теб да дам и някак да те успокоя,че всичко ще е отново както преди. :940 :940 :940
cvety_rz написа:Минавам набързо, че имам да правя плодова салата за закуска на Калинка, овесени ядки за Рая, кокосова палачинка за мен а мъжете са на сандвичи.Всеки е със собствено мнение. Да е жив и здрав готвача
Цвети,това и аз не мога да го постигна. :826 При мен закуската е измислена и ако е възможно,подготвена или поне заготовка някаква е започната още от предната вечер.Сутрин ставам и сглобявам измисленото.Много ми се спи сутрин,как да стана в 6 и да започна да готвя...Браво,момиче :524 :329
Момичета,аз да ви се оплача малко,а току виж някой съвет ми кажете.преди 3 седмици се наложи да вляза в болница.Изкарах грипа и даде някакви усложнения,някакви,някакви-направих пневмония.Оказа се,че левкоцитите ми бяха много занижени,както и цялата кръвна картина е под всякаква критика.Аз съм с анемия още от ученичка и го знам.Изкарах и 2 бременности и влязох да раждам секцио с хемоглобин 90,като и 2 случая не се наложи кръвопреливане.Просто всичко си мина добре,въпреки анемията.Другото,което забелязахме е,че аз повръщах препаратите,които приемах за желязо.Тогава един лекар ми намекна,че анемията ми не е желязо-дефицитна,а друг тип,носител съм на рядка/рядък вид кръв,но това разбира се можело да се установи след допълнителни изследвания.Аз,разбира се,така и не направих такива.Но сега дори се усъмниха за левкимия,което аз ама никак не мога да приема,защото ако беше така,до сега да съм умряла.другото,което ме притеснява малко повече като че ли е факта,че в болницата и след това приемах силни Аб,които както подочух давали отражения по костите.А именно с различни болки съм по цялото тяло,които до преди това нямах,сякаш остарях за 2 седмици :roll: :roll: За сега спасявам положението с арника,правя и опашката след АБ,ям лимони с мед,както и сусамов тахан с лен.Но ако някой се сеща за нещо,което помага за възстановяване след тази гадост,моля да ми сподели :mrgreen:
И от цялата тази работа има нещо,от което съм безумно щастлива-спрях цигарите.Вече месец не съм запалвала,което за мен е постижение.За жалост все още изпитвам болки в дробовете и имам трудности с дишането понякога,та се надявам като ми мине да не ги пропуша отново :1062 .И да,знам,че зависи само и единствено от мен :1062
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от dexter »

Елис, антибиотиците са ужасна работа! Най-вероятно си се отровила с тях. В новата си книга д-р Михайлов настоява поне месец след АБ да се взимат и пробиотици, за възстановяване на имунитета. Също и прочистване, сигурно знаеш - с английска сол и сокове. Аз се чудя дали мога да дам на Яна английска сол, дали не е малка. Но ти задължително си направи изследвания за анемията - хем ще се успокоиш, хем ще можеш да предприемеш адекватни мерки за поддържане и лечение. Просто не мога да се начудя как лекарите с лека ръка разбават диагнози ей така, между другото, без изследвания :126 !
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от ellis_stoyanova »

Декс,аз си спомням че Зори или Нели бяха давали англ.сол на децата когато бяха доста по малки.Но нямсм идея в каква дозитовка и как.Пробиотик пия.правя и опашката.А за диагнозите хич не им се връзвам,отдавна съм се научила да не се доверявам на сляпо.Когато бях бременна по същия начин ми говориха всякакви дивотии.Ако бях по лабилна да съм се гътнала до сега.Но въпроса със страха не стои така обаче когато става дума за децата :126
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Заключено