Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Нели »

Момичета, аз съм направо... :1044 :328 :126
Ани се върна снощи от лагера на Пампорово. Като цяло е почти доволна, като се има предвид, че такова преживяване ѝ е за първи път. Разкашляла се е, но не това ме безпокои.
Докато Ани още беше на Пампорово, по-точно още на втория ден, ми се обади майката на едно момиче, с което са заедно, за да ме предупреди, че... дъщеря ѝ била кротка, но имала тежка ръка?! :???: Ани да внимавала да не я ядоса, защото можело да стане голяма беля. Дъщеря ѝ нямало да напада никого, но нещо се били сбутали с Ани.
Това дете беше с Ани в детската градина, сега са в един клас, никога досега не съм виждала или чувала да имат проблеми двете.
Днес Ани отиде на рожден ден на съученичка, дори в момента още е там. Сега обаче ми се обади тази майка, за да ми каже, че "нещата не могат да останат така", че са "много сериозни" и тя ще се обърне към всчики инстанции и др. подобни. :1215 :1215 :1215
Според нея Ани натиснала главата на дъщеря ѝ в басейна в опит да я... удави (?!?!?!?!?!), участвала в някакъв инцидент, при който крака на това дете е приклещен, дъщеря ѝ била водена на рентген в Смолян и щяло да "има последствия". Натръшка ми още някакви тежки думи като "опит за убийство", "извращения", дъщеря ѝ била невероятно травмирана емоционално, бълнувала цяла нощ и др. подобни... При това всичко това ми беше казано с приятелски тон, едва ли не със загриженост за двете деца... :1044 :1044 :1044 :1044 :1044
Нямам думи, наистина! Ани е много кротко дете по принцип. Дори не зная какво да мисля. Ще я изчакам да се върне от рождения ден, за да поговоря с нея и да разбера какво се е случило, но... Всичко това ми се струва някакъв невероятно гаден сюрреалистичен идиотски филм!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Kleo »

Нели, :1215

Питах Алекс дали е чул или видял нещо по време на зеленото училище, но нищо не знае. Явно децата ни са били в различни хотели. Макар и на едни и същи места, по едно и също време. Съжалявам, че не мога да ти бъда от полза в случая.

С теб съм :922 Когато имаш яснота какво се случва, пиши ни пак. Дръж ни в течение, че много се притесних след твоя пост. Дано родителката нещо да е изтрещяла временно, ... , дано всъщност между децата реално да няма напрежение и реален конфликт. Стискам палци случката бързо да се изясни и всичко да бъде наред с теб и с Ани! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Сиренце »

Нели и аз съм :1215 :1215 :1215
Много деца обичат да преувеличават и ако за едни нещо е игра, то други го разбират по различен начин. Ани най-добре ще обясни ситуацията.
Последно време постоянно се срещам с родители, които изобщо не познават децата си. Не общуват с тях по никакъв начин, а когато им обърнеш внимание върху поведението им, твърдят, че е невъзможно тяхното дете да се държи по този начин. Децата са големи манипулатори и много често ни казват това, което искаме да чуем, като леко преиначават реалността (без дори и да ни лъжат).
Дано нещата се изяснят по-скоро, че си е голямо притеснение! :922 :922
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Нели »

Момичета, благодаря за съпричастието!
Говорих с Ани, според нея историята с травмата на крака е следната: това момиченце и още едно се скарали с трето дете, което се разплакало и поискало да се скрие в стаята. Разплаканото дете влязло, другите две (нараненото и другото) го последвали, разплаканото поискало да зе затвори само, нараненото подпряло вратата с крака си и той бил приклещен. Това е цялата история. Участието на Ани е, че, тъй като четирите момичета деляли обща стая, тя е била в стаята, когато разплаканото дете е влязло вътре и в опит да ѝ помогне, заемайки страна, е бутала заедно с нея вратата. Т.е. има четири момичета, които са бутали една врата - двете отвътре, двете отвън. Едното е пострадало, да, но е участвало наравно с останалите. Можеше да пострада което и да е от четирите деца. Тук няма агресор и жертва. И четирите са участали в опасна игра. Правилно или не, но са участвали наравно.
За историята с басейна и "опита за убийство" тя изобщо нямаше представа за какво става дума. Аз, разбира се, не ѝ казах какви ги е наговорила тази майка, просто я попитах какво е станало. Имаше и още доводи за "извращения" от майката, като например някакво преместване на багажа на дъщеря ѝ от Ани (сякаш това може да "извращение"?! - та те са деца на по 11 години и са на лагер!). За това с багажа Ани също нямаше спомен. Явно е нещо, което в съзнанието на това дете е крайно преувеличено.
Засега мисля да не правя нищо, още повече, че децата днес са били пак заедно на рождения ден и щеше да си проличи, ако има конфликт помежду им. Обаче реакцията на майката ме притеснява.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Нашата холандска "забежка" е към своя край :). Хубаво, хубаво.... колко да е хубаво?! По някое време на човек все пак му се прибира у дома. :954 Вчера изкарахме цял ден в увеселителния парк ЕФТЕЛНИНГ - той е от рода на Дисниленд и смея да твърдя, че по нищо не му отстъпва. Качих се на де-що има екстремни влакчета, на едното даже повторих. Нищо не ми стана - даже бих казала, че "апетитът" ми за още такива изживявания се изостри. :)

Днес пък посетихме 1 пазар за цветя в университетския град Утрехт, направихме 2 неуспешни опита да влезем и разгледаме холандски дворци - единият беше в ремонт до 2021 година :plezya se :plezya se , а другият беше затворен заради сватба :mrgreen: . И поради това посетихме град Гауда - да.... градът на холандското сирене. Разходихме се из пазар на сирена. Купихме си още 2 вида от местния деликатес и се прибрахме. Най-сетне, понеже днес тук времето е прекрасно се разходихме из територията на нашия къмпинг - там, където са една част от детските площадки. Има си и езеро със сал, привързан за въже от двата на езерото, който с придърпване на въжето ни прекарва от бряг до бряг. Тук гъските правят гнездата си и мътят буквално до хората - така и на тази територия, отредена за детска площадка с езеро, имаше поне 2 гнезда с яйца. В едното не можах да надникна да видя колко яйца има, защото гъската го бранеше със заплашително съскане :954 . Другото беше напуснато от майката - явно, за да търси храна, и в него видях цели 8 яйца, от които ще се излюпят прекрасни, малки жълти патета. :954 Утре си летим за към нас. И се радвам, за което. :954

Нелка, случката с Ани, която описваш, е почти идентична с това, което преживях с Бела преди 2 години. Само че при нея нещата се развиха в училище. Описвала съм я - сега съвсем накратко ще припомня. Един понеделник сутрин, докато тичах из квартала, класната на Бела ми звъни и ме вика "на пожар" в училище. Защо?! Защото се оказва, че предната седмица Бела е заплашила с нож 2 първокласнички в тоалетната на училището (по това време Бела беше в 3-и клас). Отидох в училище, чух още камара страшни неща, които моето дете в компанията на още 2 съученички беше "направило" на по-малките деца. Манджата дотолкова беше пресолена, че по това време ми бяха заявили, че едното дете е до такава степен изплашено, че не е искало да идва на училище и майката не го е пуснала. Оказа се, че детето е било болно, но пък това не попречи на майката на другото момиченце да излъже в своя полза. В крайна сметка се оказа, че "заплахата" е била наистина не съвсем подходяща шега от страна на Бела. Тя и двете й съученички наистина са били в тоалетната на училището. Наистина са имали нож с тях. И наистина Бела е казала "Който влезе тук, ще го убием (или нещо подобно)". Но първо ножът е бил туристически, сгъваем - и то не от професионалните, а от китайски магазин. Второ - Бела не е държала ножа. Нейната съученичка го е държала и е режела ябълка на третото момиче от класа им, което носеше брекети по това време и не е можела да ръфа плода. И трето - силно "стресираните" и "уплашени" за живота си първолачки вместо да избягат и да спасяват кожите си, са заявили достатъчно наперено, че никой нищо не може да им направи, защото тоалетните се снимат с камери, след което уверено да отишли и са си свършили физиологичната нужда. Елементарно е човек да си зададе въпроса - ако наистина те грози опасност за живота, ще ли да ходиш да се облекчаваш там, където са те заплашили и агресорите са все още на линия, или .....

Та - отплеснах се пак, но исках да кажа, че версията, заради която ме викнаха в училище, а именно - че Бела е заплашила дете с нож беше така преиначена, така дописана, така подсилена от деца и родители, че.... истината почти отсъстваше. И тогава си дадох сметка колко хубаво съм направила, че спрях да гледам новини... Вашият случай с Ани ми звучи подобно. Аз така и не говорих с тези майки, за което съжалявам, защото имах огромно желание да се извинят на Бела, която с дни на ред беше стресирана и плачеше всяка вечер от това, че са я обвинили, че заплашва по-малки от нея деца. На теб Нелка, не знам какво да ти кажа. Освен да изчакаш - това е едното. Другото да говориш и с майките и на другите деца, участвали в сценката. В семейството на на детето с тежък характер се случва нещо, което на теб (а и на мен) ми е непознато, и това наистина изисква малко повече проучване и внимателна реакция... Поне аз така го виждам. Пиши като има развитие. :940
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cchery »

Добро утро и честита нова работна седмица!!! На някой да му се работи вече?! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: На мен - не, но няма начин. Ако можех да избирам, и имах парите за това, още сега, днес се отправях на пътуване към топла, екзотична държава - от онези с кристално сините води на моретата си и белия пясък. Наемах си една лодка и щях да се кефя на слънцето, водата, тишината и чистия въздух. Вместо това - тази сутрин София ме "заля" с въздух, изпълнен до краен предел с бензинови пари, идващ на талази, изнервени, бибиткащи шофьори и все същото мрачно начало на деня.... След масовото колоездене, което видях в Холандия, това си е същински шок. НО ми е ясно и едно - за да не караш кола в града, трябва да поискаш да НЕ караш кола в града. Останалото са оправдания. Ако трябва да бъда честна, в Холандия най-трудната част с шофирането ми беше да съобразя как да не блъсна някой от стотиците колоездачи, защото определено не знам кой е с предимство, когато има и такива участници на пътя. Логиката ме навежда на мисълта, че това са колоездачите, но въпреки това нямам опит с такава ситуация тук. Отделно, че е зашеметително как абсолютно никой не се нерви и не бибитка на колоездачите - напротив колите спират и чакат велосипедистите да минат, и след това се продължава с шофирането. А събота неделя стотиците велосипеди стават хиляди....

Друго какво?! Тази седмица ми предстои да си скокна до Горна, за да си прибера котаците. Но за "по-напряко" ще мина през Пловдив, за да занеса подаръка на свекърва ми от Холандия - саксия с поникнали луковици лалета :1062 :1062 . Ако не се насадят спешно в следващите 2-3 дена ще цъфнат в малката саксийка ей така как са едно до друго.

Неделя има едно бягане, за което Момчил ме навива - аз съм на курс...... не ми се изпуска, но от друга страна хубавото време навън просто ме прави неудържима - въобще не ми се завира в затворени помещения........ луда работа.

Хайде, това е засега. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Нели »

Мецанки, нещо сън не ме лови. Уморена съм и имам нужда да поспя, но се въртях в леглото близо час и накрая се предадох.

Утре, по-точно вече днес, от 8:30 ч. сутринта е насрочено катедреното заседание, на което най-сетне ТРЯБВА да бъде открита процедура по защита на дисертацията ми. Не очаквам проблем, освен ако не стане фал с кворума. Вече няма да се изненадам и на това. Ще пиша като мине.

Ани не е на училище тази седмица, защото кашля. За утре имам уговорена среща с класната ѝ, за да се опитаме да разрешим идиотската ситуация с "извращенията" на лагера. Слава Богу, класната на Ани е много внимателна и деликатна жена с истински усет и любов към децата. Освен това вечерта има и родителска среща. Въобще утре, по-точно вече днес, е ДЕНЯТ.
:954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Нели »

Момичета, стана! Имам обявена процедура по защита!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Сиренце »

Поздравления, Нели!!! :326
Около сто пъти опитах да ти кача един букет лалета, ама......нъц :(
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Kleo »

Нели написа:Момичета, стана! Имам обявена процедура по защита!
Честито, Нели! Много се радвам! :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от dexter »

Нели написа:Момичета, стана! Имам обявена процедура по защита!
Супер, Нели, пожелавам ти успех и до края на начинанието :940 !
Аз днес съм доста доволна и щастлива от живота :954 . Моето слънце Яна е изкарала 24 точки от 26 възможни на пролетното математическо състезание, резултатът от което се взема при кандидатстване в МГ Варна :1216 . Пред нея има само 10 деца (с 26 и 25 точки), и още 2 с 24. Сега ще й стискам палци да се представи все така добре на останалите две състезания, за да може да се изпълни мечтата й за ново училище :).
Продължаваме да обмисляме идеята да се преместим в квартала на математическата гимназия, но там предлагането на жилища е почти никакво (по нашите критерии, а те са колкото се може по-малко и само козметични ремонти :plezya se ). Миналата седмица се ентусиазирах за един апартамент, но още не съм отишла да го видя. Уж искаме да се мести, а ентусиазъм - никакъв.
Вие как сте днес :)?
Заключено