Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Свобода на словото
Заключено
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от ellis_stoyanova »

:1210 :1210 :1210
Нямам идея на какъв принцип става всичко при теб,Нелка,но ми прилича на типичната бюрокрация,която е способна да ти "вземе",отколкото да ти "даде"....
Стискам палци всичко да е наред и по-скоро да се нареди така,както ще е най-добре за теб и за децата :922
И Честит Рожден ден,честит празник на теб-като мама и на твоето безценно чудо-Ани!Пожелавам ви здраве,много щастливи мигове заедно ,а на нея пожелавам да следва мечтите си смело.
Аз утре рано съм на зъболекар.Нямам идея какво точно ще ми правят,вече имам 2 кариеса от предния път.Най-странно е ,че не ме беше болял зъб почти 10 години :oops: :oops: :oops: и толкова време не бях ходила дори на профилактични.Знам,немарлива работа,при положение,че децата си ги водя на всеки 5-6 месеца,именно защото смятам че профилактиката и грижата за зъбите е важна.За всички,но не и за мен.Все нямах пари или си намирах оправдания.Но не от страх.Преди много години преодолях тази слабост и дори предпочитам да ми направят всичко с 1 ходене,нямам никакви притеснения от болка или от този сорт.Просто не знам :roll: Та,започнах аз да ходя от 1 седмица и всички зъби ме заболяха :1215 казвам аз на зъболекарката,а тя се смее.Ама защо се смееш,си мисля аз,а момичето ми обяснява,че нямам нищо на зъбите и да не се притеснявам :1210 .
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Сиренце »

Нели, всичко ще се развие по най-добрия начин! Ако пък не - значи е време за ново начало :plezya se . Всъщност какво става с идеята ви с твоята приятелка?

Днес влизам специално да се обърна към Деси. Мои ученици днес ме питаха какво е асцендент и по какъв начин влияе върху нас. Честно им отговорих, че нямам никаква представа, но има кого да попитам и ще го направя. Така, че Деска - как да го обясня на децата?

Иначе около мен няма кой знае какво - продължавам да работа по много, на няколко фронта и нещо почвам да се уморявам. По-скоро психически, от всички тези неща, за които трябва да мисля. А физическото натоварване едва сега започва.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Kleo »

Сиренце написа: ... Днес влизам специално да се обърна към Деси. Мои ученици днес ме питаха какво е асцендент и по какъв начин влияе върху нас. Честно им отговорих, че нямам никаква представа, но има кого да попитам и ще го направя. Така, че Деска - как да го обясня на децата? ...
Цони, Асцендент в Астрологията е изгряващият знак. Той показва кой е зодиакалният знак, който се намира на източния хоризонт по време на раждането на даден човек и на мястото, където е роден. Изгряващият знак се променя приблизително на всеки два часа. Тази промяна се дължи на въртенето на Земята около оста й. Асцендентът ни до голяма степен определя как възприемаме външния свят и как другите хора възприемат нас. Асцендентът се определя от часа и географското местоположение в момента на раждане, докато Слънчевият знак /или зодията/ се определя от месеца и деня на раждане. Слънчевият знак определя индивидуалността /способности, заложби, вътрешни качества/, докато Асцендентът задава личността /външни изражения, стратегия на взаимоотношенията, призмата, през която се гледа и начинът, по който бива възприеман от околните/ на човека. Асцендентът става водещ след 30-тата година, преди това доминира Слънчевият знак. В зодиакалния кръг има четири основни и възлови точки, отговорни за голяма част от съдбата и характера ни, и това са именно Асцендентът, Десцендентът, Надир и Медиум Цели. Може да се говори още много по тези въпроси, затова спокойно можеш да им дадеш на твоите ученици достъп до моята фейсбук-страничка за астрологията, до моя блог за това, имейла или телефона ми. Ще се отзова и ще отговоря на всички, които ме потърсят. Принципно когато се разглежда рождената карта /хороскопът/ на някого, 80% от информацията добиваме от Слънчевия знак, Лунния знак и Асцендента. Те се допълват взаимно и описват различни наши характеристики. Много е интересно! Наистина. И благодаря, че попита, стана ми много хубаво, драго и приятно от това и от проявения интерес от страна на децата.

Какво е Асцендентът? - Любомир Червенков
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Сиренце »

Благодаря, Деси! След ваканцията с моите седмокласници отново ще си говорим за астрология. Аз всъщност им разказах вече за теб и че ще те питам за това, което ги интересува.
Те сега са на конкурс във Варна (Кеми също) и днес вече спечелиха няколко награди. Утре очакваме още :954 :954
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Честит празник на всички именици днес и на техните близки! Честита Цветница на всички нас!
:1078 :1075 :1078 :1075 :1078

И моето цвете Виолета празнува имен ден днес. Това ме накара да си спомня, че когато Ани се роди, на 28 март 2007 г., беше сряда. Тогава на 1 април беше Цветница, аз още стоях в родилното с нея, а Вили - при майка ми. Бях приготвила подарък за нея, бях го опаковала и бях инструктирала майка ми да ѝ го даде на деня.
Обадих се да чуя Вилето, а тя ми каза с най-жалното и плахо гласче на света: "Мамо, може ли вече да ме вземеш при теб и при бебето?". То, милото, си помислило, че аз съм се прибрала вкъщи, но не съм я взела! Текнаха ми сълзи докато говорех с нея, а след като затворих телефона, ревнах като магарица. Намаше как, тогава на имения ден на Вили не бях с нея.
Тази година рожденият ден на Ани беше отново сряда, а Цветница отново е на 1 април. Ани обаче не е тук, а на Пампорово на лагер. А аз за първи път, откакто тя се роди, съм на имения ден на Вили само с нея. Някак постигнахме симетрия. :954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Kleo »

Нели, прочетох те и като ревнах... :328 :922 :329
И Алекс в момента е в Пампорово на зелено училище.
Хе-хе! Може и да се засекат някъде, нали? Те обикалят из околностите, ще ходят в обсерваторията в Рожен, ще посетят планетариума в Смолян, ще влязат в пещери, музеи и т.н. Интензивна екскурзия му се очертава в момента. Той е повече от доволен. Дано и Ани си изкарат прекрасно!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Изгубих се аз и се радвам, че връщайки се, ви намирам тук. Последните 3 дена ги изкарах основно в Арена Армеец, гледайки по цял ден квалификациите и финалите от Световната купа по художествена гимнастика София 2018. Да ви кажа честно - дойде ми мега уморително.... :1062 Сега ще кажете, че от това по-голяма лигня едва ли може да има - отишла да си прави кефа, пък се оплаква. :plezya se :plezya se Ама то не е съвсем оплакване, а просто самата истина - уморих се :221 :221. От друга страна станах свидетел на изключителни успехи за нашите български момичета, слушах 3 пъти химна на България в тяхна чест и заформих една нова дружба - пак с фенка на ХГ :1062 . Събрахме се и старите бойни другари от Пезаро 2017 - италианският град, който миналата година беше домакин на Световното първенство по художествена гимнастика. И въобще... бяха едни прекрасни 3 дена. А преди тях - четвъртъка си отидох до Горна, за да оставя котките на майка, и се прибрах в същия ден. В общи линии бях каталясала. Ден преди това най-сетне сложих финалната точка на http://toplevelplayer.com/" onclick="window.open(this.href);return false; . И, слава Богу, защото бях на ръба - толкова много работа под формата на четене и учене не бях работила откакто завършвах университета. Мога смело да кажа, че вече знам... това, което знам :1062 :1062 за направата на сайтове с платформата wordpress. А онова, което не знам, е още 90% :mrgreen: :mrgreen: - тази работа се оказа необятен океан от технологии, програмиране и дизайн. И едва ли ще съм в състояние да го преплувам, но докъдето стигна.

От днес следобед сме в Холандия - нашето традиционно пролетно-ваканционно Европейско турне с децата. За днес само се настанихме в един къмпинг - то всъщност е нещо като лагер, където има места за каравани, но има и сглобяеми еднофамилни къщички, които се отдават под наем. Има си ресторант, супермаркет, огромни площи с всякакви съоръжения за игра на деца (жалко, че нашите пораснаха вече :1062 ). Утре тръгваме да раглеждаме и да трупаме впечатления. Аз нещо се поразболях - гадене, корем, разстройство, но се надявам да ми мине бързо.

Нелка, как изкарахте имения ден на Вили - сега, когато сте били само двечките?! :954 На патерица да й честитя празника и да й пожелая все така да е упорита в търсенията си! :954

Признавам си, не разбрах съвсем добре, защо, ако не мине катедрения съвет при вас до 15 април, оставаш безработна. Но така или иначе се надявам както и да не го разбирам, така и да не се случва. Не може ли да се свика задължително до тази дата?! При положение, че от него зависиш ти, но онова, което е зависело от теб да се свърши, ти си го направила... :1044 :1044
Сиренце написа:Иначе около мен няма кой знае какво - продължавам да работа по много, на няколко фронта и нещо почвам да се уморявам. По-скоро психически, от всички тези неща, за които трябва да мисля. А физическото натоварване едва сега започва.
Цони, при вас започва сезона за сиренето ли?! Това ли имаш предвид под физическо натоварване?!

На какво състезание във Варна са били Кеми и твоите ученици?! И взеха ли още награди :) ?

Елисче, оправи ли зъбите?! Верно много странно се е получило при теб - да водиш децата толкова редовно на зъболекар, а себе си да не прегледаш! :1044 :1044 Аз май точно покрай годишните профилактични прегледи на Коко и Бела вмъквам и себе си. Сега ми предстои след 2 седмици. Надявам се да нямам нищо за поправка, щото.... вече на всички пломбирани зъби амалгамата е подменена с бели пломби и всяко ново правене отнема от емайла и дентина на зъбите ми...., което пък води до пулпити и необходимост от умъртвяване на зъби. Засега се случи само 2 пъти и по този повод имам и 1 коронка. Ама някак си ми се че да отложа такива процедури още във времето.

Ванче, какво се случи при теб?! Беше писала, че евентуално ще почваш работа? Почна ли всъщност? Моите билети за самото състезание в Гудалахара още са под въпрос. Но не и самото ми идване в Испания :221 . Както се майтапих тези дни с компанията в Арена Армеец - аз в Испания ще ида, но може и само на туризъм. А Европейското първенство по художествена гимнастика ще го гледам по ТВ каналите в хотела :1062 :1062 . Дано да не стане така.

Оставям ви сега, момичета. За днес музата ми да пиша и споделям впечатления от Холандия я няма, защото не ми е съвсем добре - още ми е леко лошо, понаболява ми и главата. Но дано утре се събудя в кондиция и да имам какво да разказвам.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cchery »

Добро утро на всички!!! Или май добър ден :lol: :lol: . Аз днес съм в приказно настроение, овенчано от 4 билета за посещение на ботаническа градина Койкенхоф, в която в момента за посещение са отворени 3 павилиона - с фрезии, с най-голямата колекция от орхидеи в Европа и с ......... ЛАЛЕТАААААА..... Една мечта е на път да се сбъдне. Една поне 30-годишна мечта. Не че като съм била на 10 години съм знаела за тази ботаническа градина или за прекрасните снимки с ширналите се покрити с цъфнали лалета полета..., но мечтата ми винаги е била да попадна на място с мнооооооооооооооого цветя!!! Май днес е денят! :954

Че снимки ще има, това е повече от сигурно. Но ще видя как ще споделям, защото моят лаптоп се повреди и ще купувам нов. И в момента сме само с 1 машина тук в Холандия, за която се конкурирам с Момчил. Макар че.... видимо да вземам превес над него. :1062

Кажете вие как сте?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от ellis_stoyanova »

Чери,за 10-тина години за мое огромно учудване се оказа че имам само 4 кариеса да правя което направо смайващо.Много съм благодарна разбира се и по никакъв начин това не ме оправдава за безхаберието.
Страхотна екскурзия ви желая :922
Пиша през тела кратка съм
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Днес наистина се чувствам в почивка и ми е много готино. Холандия не е страната-мечта за мен, но има доста мои мечтани компоненти, които си заслужава да видя. Първият от тях са лалетата.... Вчера се размазах!!! Буквално: албума със снимки на лалета, орхидеи, зюмбюли, минзухари и още нещо...

Днес ни предстоят още вълнуващи гледки, но като ги минем, ще пиша за тях. Просто защото с времето никога не е ясно докъде и как ще сме. Тук днес ще е най-неприятният ден. От утре времето се оправя и очакваме дори и 20 градуса.

А вчера се случи нещо много трогващо - едно младо момиче (не знам от каква националност) направи почти невъзможното, за да ни върне телефона на Бела, която тя бе загубила в ботаническата градина Койкенхоф. Включително и това да разчете от контакт листа на Бела думичката "мама", написана на кирилица, да я свърже с когото трябва и да ми се обади по телефона. Когато се срещнахме, за да ни даде телефона, това младо момиче се пресегна и ме прегърна - беше радостна от това, че е помогнала, че е свършила нещо добро...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Няма вече сняг, слънцето пече в очите пак

Мнение от Kleo »

Много се радвам, Ани! :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено