Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Свобода на словото
Заключено
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от dexter »

Момичета, пожелавам ви прекрасна коледа, весели и щастливи празници, пълни с топлота, разбирателство и семейно щастие :923 !
Аз си почивам качествено, след прживения стрес и нерви на работа, но дори това не успя да ми развали тазгодишното коледно настроение :). Купих си книжка с коледни истории, защото си мислех, че ще ми трябва за повдигане на духа, но не съм я дочела :221 , не ми трябва. Спокойно ми е, което е странно, но се наслаждавам, без да чакам да разбера кога ще отмине :).
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от cchery »

Изображение

ВЕСЕЛА КОЛЕДА!!! НЕКА СМЕ БЛАГОСЛОВЕНИ С РОЖДЕСТВОТО НА ЧОВЕЩИНАТА, ДОБРОТАТА И РАЗБИРАТЕЛСТВОТО МЕЖДУ ХОРАТА! :954 :954 :954 :954 :954 :954 :954

Здравейте, мили момичета. Много време мина май от последното ми включване тук..... То какво ли не се случи - не знам как при цялата тази динамика понякога се улявам, че ме е страх да не ми стане скучно :1062 :1062 :1062

Откъде да започна?! Може би отзад напред. Вчера си пътувахме към Пловдив и там карахме Бъдни вечер, а и Коледа днес :) . Беше много приятно. Ние отдавна не бяхме напускали София, а на мен пътуванията ми влияят жестоко на настроението. Отделно, че се събрахме с родителите на Момчил, със сестра му, племеницата и приятеля ѝ, брата на Момчил, жена му и 2-годишния ми племеник.... И беше весело. Играхме на една много интересна игра на асоциации.... смяхме се, състезавахме се и така докато дядо ти Коледа не дойде. Мисля, че и тази година успяхме да зарадваме и изненадаме Бела, която все още си вярва в добрия старец.

Днес пък бяхме на празничен обяд у майката на свекърва ми и ядохме от невероятната ѝ питка, както и пълнена пуйка. И някъде след 6 часа си тръгнахме към София. Хубаво нещо е гостуването, но няма по-хубаво от дома :) :) .

На мен дядо Коледа ми донесе един смарт часовник за бягане Гармин, ваучер за Декатлон и книжарници Ориндж..... Ами не мога да си пожелая нищо повече. Имам от всичко, което обичам да правя - нещо за бягане, нещо за спортуване и нещо за четене....... :1216 :1216

А иначе другото... ами няколко Коледни виждания с приятелки :423 , Коледно тържество от клуба по ХГ на Бела, Коледен набег из един мол, за да докупя подаръци за всички иииии посрещането на Деси Иванчева при пускането ѝ от ареста :1216 :1216 . Успях да ѝ отида на гости още в деня на пускането ѝ и най-сетне да се запозная на живо с нея. Утре се надявам да гостувам и на Биляна Петрова.

За съжаление точно тези 2 жени са в центъра на много сериозен раздор с майка ми..... Не знам дали можете да си представите колко много се скарахме с нея по телефона за това, че аз ги подкрепям, а тя ги счита за подли и алчни измамнички..... Адски ми е болно за това и колкото повече си мисля от какво точно ме боли, толкова повече усещем, че причината за пореден път е в това, че майка не вярва на мен, а на някой друг - в този случай на новините и журналистите.

Да не ви занимавам повече с глупости.
Нели написа:Здравейте, мецанки!
Влизам само набързо, за да ви кажа кой беше първият, който влезе днес у дома - Виолета. Тази сутрин се прибра от Испания и ще имаме почти две седмици заедно. Много хубаво начало на деня и хубава поличба като за Игнажден. :954


Нелка, страхотно е това...... съвпадение ли е, търсен ефект ли е, така ли се е случило и не сте го мислили, но не мога да си представя по-подходящ човек от Вили да ти влезе първи в къщата на Игнажден. :954 :954 Пожелавам ви страхотни споделени дни през тези 2 седмици, през които ще сте заедно. :922
dexter написа:Момичета, пожелавам ви прекрасна коледа, весели и щастливи празници, пълни с топлота, разбирателство и семейно щастие :923 !
Аз си почивам качествено, след прживения стрес и нерви на работа, но дори това не успя да ми развали тазгодишното коледно настроение :). Купих си книжка с коледни истории, защото си мислех, че ще ми трябва за повдигане на духа, но не съм я дочела :221 , не ми трябва. Спокойно ми е, което е странно, но се наслаждавам, без да чакам да разбера кога ще отмине :).
Декс, радвам се да прочета, че се чувстваш добре просто защото се чувстваш...... добре :D , а не заради нещо специално. Надявам се великото ти Коледно спокойствие да продължи по-дълго.

Дасита, Елисче, видях, че семейно сте карали празниците - сигурна съм, че сте били щастливи! :923

Ванче, как карате вие в Испанията?! Имате ли сняг, защото тук се стопи....

Момичета, това е от мен засега. Да сме живи и здрави и да си пишем още дълго време. :524 :524
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Kleo »

Честито Рождество Христово и от мен! :1181 :1002 :1188

[youtube]Pu2gL15lyms[/youtube]

Миро и Невена - Всичко, което искам
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Kleo »

:1173 Къде ще посрещнете 2019 година? :1103
Питам ви, защото както си мислехме, че ще си бъдем само тримата вкъщи, днес получихме покана за новогодишната вечер. Приятели от юношеските години на Хри. Така че се очертава да бъдем в компания за НГ. Ние с Алекс и още две семейства с деца. Ще бъдем на гости. Ще се разнообразим. Всъщност се радвам. :827
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Нели »

Здравейте, мецанки!

Честита Коледа на всички!

Вземам повод от въпроса на Деси - ние трите ще посрещнем Нова година на три различни места.
Ани за поредна година ще бъде с баща си в Съединение, засега там ѝ харесва. Предполагам, че най-много още една-две години ще е така, след което детското у нея ще отстъпи на девойката и празнуването с баба и дядо няма да е толкова вълнуващо за нея. Така че, нека да се порадва на детските радости, докато още ги усеща.
Вили ще празнува Нова година с приятели в дома на едно момиче от нейната компания. За трета поредна година младежта ме предвиждаше и мен, представете си. Предишните години донякъде това се налагаше - от една страна Вили не искаше да ме оставя сама на празника, особено първата година, когато баща ѝ се беше изнесъл преди два дена, а от друга - родителите на някои от децата в компанията не бяха съгласни да ги пуснат, ако няма възрастен. А и първата година празненството беше у дома.
Честно казано тази година не ми се празнуваше с приятелите на Вили. Всички вече са големи, повечето учат в други градове или дори държави, нямат нужда от бавачка. Щях да се чувствам като бедния роднина, поканен от немай-къде на празника. Никой нищо нямаше да каже, приятелите на Вили наистина ме харесват, но нямаше да се чувствам на мястото си. Наскоро приятелско семейство, което от две години живее в къща и има доста място, реши да организира празнуване на Нова година у тях и ме поканиха. Поканено е още едно приятелско семейство, които са ми много близки, всъщност може би най-близките ми приятели, а и аз съм кръстница на дъщеря им. Така че на Нова година ще съм с тях. Те са много приятни хора, обичам да съм с тях и са "моите" хора, а не приятелите на дъщеря ми.

Междувременно при нас Дядо Коледа донесе пиано. Истински сериозна придбивка, вчера го поръчах и платих, а днес пристигна. Пианото е електрическо, но нямах вариант за акустично у дома. Още не съм му сглобила стойката. Ето този модел. Скъпо удоволствие, но Ани вече трета година свири на пиано... без пиано. Ходи на уроци два пъти седмично по 45 минути и това е всичко, никъде не се упражнява, а напредва. Това обаче ѝ коства доста усилия, защото се изиксва голяма концентрация, за да научи пиесите само от уроците. Вече стигна предела, оттам нататък не може да напредва без инструмент у дома. Христоско каза, че ще плати половината, надявам се след празниците да си удържи на думата. Така че, момичето ми вече си има пиано. :954

Тези дни откраднаха колелото на Ани, точно на 24-ти, но... какво да се прави. Колелото беше ново, баща ѝ го купи тази година през лятото. Стоеше на стълбището на нашия етаж, който е последен, заключено с верига за решетката, както и още 2-3 колелета във входа. Много ме е яд, детето беше много огорчено! Колелото беше убаво, тя много си го обичаше. Просто у дома няма къде да се прибере колело... А и съседите от долните етажи държаха така колелета от години, досега нямаше проблем, но ето че се появи.

Днес момичетата заминаха за Съединение с баща си, така че съм сама. Вили ще се върне след три дена, а Ани - след Нова година. Вероятно ще използвам времето да почистя у дома и се поразходя - имам остра нужда от море и от гора. Този семестър беше много натоварен за мен, графикът ми с уроците, домашните на Ани, италианския, тренировките и танците беше почти безумен. Море и гора, това ми трябва. Вчера излязохме за малко край морето, разходихме се на яхтеното пристанище, показах на Вили едната яхта, на която бях на курса по ветроходство (другата вероятно е някъде прибрана, нямаше я на кея), но не ми стигна. Ще се опитам утре да си измисля някаква разходка.

Това е засега от мен. Хубави празници на всички!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Kleo »

Ани, прочетох те внимателно и ти писах ЛС :923

Нели, ЧЕСТИТО ПИАНО НА АНИ :326 :524 С удоволствие и радост да се учи на него! Да върви все напред и да се развива, ако това е желанието й! Браво на твоето момиче! И на теб! Жалко за велосипеда... Много е било гадно, и то точно на Бъдни вечер. Според мен някой чужд е нахлул във входа ви, едва ли съсед го е взел, нали?

Аз съм си вкъщи сама в момента, защото Алекс е на първия си футболен турнир в Студентски град, а Хри е навън с приятели. Използвам момента да изгледам един филм за първи път /Генезис/ и да си припомня стар мой любим филм /Стената на Пинк Флойд/. Ей такова ми е сега - по пижама, спокойно, с кафе в ръка, пред компютъра. Пълноценна отмора и почивка!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Нели »

Деси, няма начин кражбата да е от някой от входа. Още повече, че липсват неща и на други съседи. Както и да е, не ми се мисли вече за това.

Аз все пак отидох до морето днес. По-точно отидох ВЪВ морето. Ето вижте как! :0048
Имах нужда точно от това.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Kleo »

Обичайте децата си дори когато грешат. Като пораснат, животът ще ги наказва дори когато са прави... :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940 :940

От сутринта отварям Меца Баба Форум и ми се иска да ви напиша на всички нещо мъдро и нещо прекрасно в деня преди да посрещнем всички дружно новата 2019 година...

Но нищо мъдро не ми идва на ума, затова - весело посрещане на Новата година желая на всички ви :623 :925 :1131
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Вили си дойде от Съединение и има гости. Тъй като не е удачно да стоя при тях, се настаних в спалнята с компютъра, ножички, пилички и лак за нокти. Ами тъй де, утре ще посрещам Нова година, трябва да си оправя маникюра! :222
Освен това ще го направя с по-къси нокти, защото... у дома има пиано. :1216

Ако не ми дойде музата да пиша по-късно, ще ви пожелая и аз като Деси хубаво посрещане на празника! :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от cchery »

Ето ме и мен по никое време....... Дори вече е последният ден на 2018-а година. Още не съм почнала да чувствам тръпката на празника, но това ще стане след като поспя тази нощ.

Ние тази вечер направихме една пълнокръвна класика - изгледахме 2 стари, но любими филма :). Всичките четиримата - аз, Момчил, Коко и Бели и на никой не му стана скучно даже :1062 . Гледахме "Индиана Джоунс и кристалния череп", както и "Смотаняци 1"..... Беше ми хубаво. Беше ми уютно. Беше ми готино. :1216 :1216

Тази седмица 4 от вечерите бях навън и бях зажадняла да си остана у нас. Е....., вече пък ми се празнува :fan :fan . Може би, защото дните все пак са си монотонни. Времето този път не ми е проблем - да, студено е. Но няма сняг, мога да вървя навън, мога да тичам :1216 :1216 ..... и всъщност не замръзвам. Но ..... така или иначе не е лято, де.

Утре сме на гости у наши приятели. Уточнили сме менюто. Ние с Момчил вече направихме руската салата. Утре ще заформя и една баница. И ще ходим да празнуваме. Честно казано от мен нищо ново тези дни....., но май всичко предстои. Успях да прочета една от книгите, които си купих от панаира на книгата преди 2 седмици. На български автор е: "Нюх" - Емил Минчев.... Все още съм разтроена по отношение какво ми е мнението за нея, затова за момента ще замълча. Мога да кажа, че все пак ми беше интересна, докато я четях.

Честито пиано на Ани - кой знае, това може да е нейният живот :954 . Нелка, а ти умееш ли да свириш на пиано?! Ако е така, не съм знаела. Гледах ти гмуркането в морето от оня ден..... със сигурност е било студено, но ти не трепна, влизайки в него...... луда жена си :) . А от друга страна...... що да не?! Нямаме море наблизо - иначе и аз бих се потопила и тогава ще е интересно да ме снимат на излизане от него :221 :221 . Много добра идея е тази с лака - и аз ще направя всичко възможно за утрешната вечер да съм с лак и да се чувствам добре.

Деска, може и без мъдри неща, нали така? :954 То...... животът е толкова шарен, че понякога се чудя, ако беше мъдър, щеше ли да има всички тези нюанси?..... И аз като теб не правя кой знае какво тези дни. Гледам повече филми. През деня си пускам по някое хубаво съчетание по худ. гимнастика от отминалия сезон, чета книги..... Май най-сетне съм във ваканция и аз........

На този етап това е, което мога да споделя...... Ако не мина като за последно през 2018, то ще е като за първи път през 2019-а :lol: :lol: :lol: .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от cchery »

Има ли живи?!? :lol: :lol: Само проверявам статута на всички в този час. Знам, че настройката е празнична....... и с мен е така.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено