Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Свобода на словото
Заключено
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Честит празник и от мен!Бъдете здрави,щастливи и много прекрасни мигове заедно!На Гого пожелавам най-най-най щастливото детство и много късмет :329
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Много ми се пише,искам да споделям,но все няма време.И колкото и тривиално да звучи-факт!Не е нещо особено,ежедневните неволи...ама ей така да си изкажа болката.Може би тези дни...по нова година :1140
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Ванчето »

Момичета, благодаря ви....! За хубавите пожелания, за отделените минутки и най-вече - за самия жест! От сърце БЛАГОДАРЯ! :329 :922 :329 :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Kleo »

Както писах едно, направих друго :plezya se
Типично в мой стил де. Но това е без значение.
От значение е, че вчера отидох на протеста и стоях от 17.30 до 19.30 плътно.
Купих си свирка. Участвах в шествието от Министерския съвет до СУ през Парламента.
Изразих несъгласието и недоволството си. Поисках оставката на един нагъл човек.
Слушах Марияна Попова. Хубаво пя и още по-хубаво се изказа.
Пак съм в "играта"... Това е.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Деска,браво за това,което си решила да направиш!Аз също съм ЗА това ако имаш позиция по даден въпрос да заставаш зад думите си и да ги отстояваш.Тук в Горна масово негодуват,правят се на много занещи и можещи,ама никой няма да си отдели 2 та часа вечерно време за да протестира,щот* видиш ли имали по важни неща :1210 От няколко дни разговаряю с разни хора и в момента в който ги попитам дали биха излезли с мен на центъра за да протестират свиват перките като мишки.На никой не му пука че водата ни тук е 2.5 кубика,тока стана и той мега скъп,граждански винетки и още хиляди неща,а масовата заплата е около 600-700лв.Е как се оцелява в тоя "шит" :1052 .Много ми е болно тези дни точно от такива теми.И именно защото ви дам усилията на хора като вас,а резултат никакъв.Тоя шморцел оставка няма да подаде,а и всички са си едни и същи.Удари 1 да паднат всички 240....отврат....
През тела съм на бързо ама съм бясна :1053
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Kleo »

Имам нов постинг в личния си дневник тук - http://metsababa.net/forum/viewtopic.php?p=58545#p58545" onclick="window.open(this.href);return false; :222 Който иска нека го прочете :940 Само да кажа, че учението за Ген ключовете събира в едно философия, психология, астрология, И-Дзин, Хюман Дизайн :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Ванчето »

Привет, момичета! :922

Вчера след обяд бях тук, писах, писах... Изказах си и майчиното мляко! Но накрая реших, че е прекалено дълго и може би дори ще е отекчаващо и днес ще се опитам да съм кратка и бърза :)

Ние сме добре. Изкарахме доста трудно лято. Аз работих (когато всички почиват, аз съм се разработила... :1062 ). Бях по заместване за 4 месеца в един старчески дом. Децата излязоха ваканция в края на юни и започна голямата СКУКА за тях! Цяло лято вкъщи с толкова ограничени излизания не сме имали никога до сега! До морето скокнахме веднъж за 2 и веднъж за 3 дни, като и това ни се получи доста трудно. Мъжът ми и той си имаше неговите си задачи и ангажименти покрай работата и се получи така, че децата се гледаха сами през по-голямата част от времето. Беше ни много притеснено всеки ден когато се налагаше да ги оставяме сами, но истината е, че нямахме избор. Но пък да чукам на дърво както се казва, добре че са добрички и умни и нито веднъж не е имало проблеми. Гого се прояви като един много грижовен и отговорен батко и дори е приготвял ядене за тях двамата , когато ние не сме били вкъщи. Много пъти плаках и още повече пъти ми се е плакало през тези 4 месеца, но сега погледнато през призмата на изминалото време си казвам, че всичко е добре, когато завършва добре. И това е.

Децата започнаха училище на 10-ти септември с такъв ентусиазъм, че беше трудно за вярване направо! Но след това скучно лято ги разбирам. Гого вече е в 6-ти клас. Годината се очертава доста трудна, но той е много старателен и се справя добре. От началото на октомври започнаха и тренировките по футбол , а той отново е включен в отбора и е много щастлив. От другата седмица започват мачовете. Стискам палци само да е здравичък и да няма контузии, за да играе във всички мачове!
Марти е в първи клас. Вече събират и изваждат с числата до 100, решават и елементарни текстови задачи. Чете и пише свободно. Като цяло и той се справя доста добре, вижда батко си , че учи и се старае да му подражава. Миналата седмица изкара 10 на първото контролно по англ. език и просто не спира да се хвали с това :lol:

Аз отново съм си вкъщи. Беше ми трудно да свикна да ходя на работа всеки ден след повече от 10 години вкъщи, но когато приключих се оказа, че отново трябва да свиквам да си седя вкъщи, защото бях отвикнала :D . Но имах голяма нужда от почивка и не ми беше трудно :222

Друго ново при нас е, че тази учебна година няма да посещаваме българското училище. Така се стекоха обстоятелствата. Никак не ми се искаше да прекъсваме, но понякога колкото и да се опитваш да плуваш срещу течението , накрая си принуден да се откажеш...

Чери, се казват тези неща дето ги хапвахме ... :954
Доста често си спомням за срещата ни! И мога само да кажа, че ми се искаше да беше продължила по-дълго време! :922

Нели, прочетох какво си ни написала за Вили в Испания, но на мен ми се иска да попитам как се справя финансово, защото в крайна сметка аз изказах мнението, че 300 Е ще и стигат за храна и много силно се надявам да не съм ви подвела!

За сега толкова от мен! Има още много теми, които ми се иска да засегна, но вече казах, че днес ще съм кратка :)
Прегръдки и целувки за всички вас, момичета! Липсвахте ми!
До скоро писане...! :329
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от cchery »

Ехааааааааааа, Ванче, така да се радвам да прочета нещо от теб..... :954 :954 4 месеца казваш?!?! Боже, толкова ли минаха от срещата ни?!?!?! :1215 :1215 Как лети това загубено време..... Казваш скучно им било на Гого и Марти..... да ти кажа забелязвам и аз как децата имат проблем със свободното си време - не знаят какво да го правят. Докато на нас едно време лятната ваканция даже не ни стигаше :mrgreen: :mrgreen: . Но във вашия случай е напълно разбираемо - та те двамата са били самички.... без приятелите, без съучениците, без обичайната среда........ От друга страна, Ванче, и двамата са пораснали и дори възмъжали... Аз дори подозирам, че на теб ти е било по-трудно отколкото на тях :923 :923 . По-трудно затова, че ги оставяш сами......

За работата много добре те разбирам - трудно е било да почнеш. Сега вкъщи - трудно е да останеш. Няма угодия, ама и аз съм същата :1069 :1069 . Всъщост мислиш ли да търсиш пак работа?!

А за българското училище - ами далечко ви е в Алкала де Ернарес...., но пък има чудни
Ванчето написа:
:1140 :1140

Дано вече да ти е по-спокойно :922 :922 .

Аз тия дни се загубих..... Много неща се отвориха да се вършат и с нито едно от тях не ми се занимава. Но за сметка на това бях 2 пъти на делото срещу бившата кметица на Младост и заместничката ѝ..... Делата са отворени за посетители... А аз повече от всичко искам да разбера истината за тази афера. Да, много искам те да са невинни, но и да разбера, че не са... поне ще съм чула фактите с ушите си. Ще съм направила онова, което зависи от мен да установя истината. Но това е доста дълга и тежка тема.

Миналата седмица с Десита си направихме една страхотна срещичка. Ядохме, пихме....., а после минахме през протеста на майките, след което тя отиде на театър. Мноооооооооооооого добре ми дойде това виждане. Бях щастлива да чуя колко щастлива е тя от избора, който направи в професионално отношение тази есен :329 :329 .
ellis_stoyanova написа:Тук в Горна масово негодуват,правят се на много занещи и можещи,ама никой няма да си отдели 2 та часа вечерно време за да протестира,щот* видиш ли имали по важни неща :1210 От няколко дни разговаряю с разни хора и в момента в който ги попитам дали биха излезли с мен на центъра за да протестират свиват перките като мишки.На никой не му пука че водата ни тук е 2.5 кубика,тока стана и той мега скъп,граждански винетки и още хиляди неща,а масовата заплата е около 600-700лв.Е как се оцелява в тоя "шит" :1052 .Много ми е болно тези дни точно от такива теми.И именно защото ви дам усилията на хора като вас,а резултат никакъв.Тоя шморцел оставка няма да подаде,а и всички са си едни и същи.Удари 1 да паднат всички 240....отврат....
Елисче, ако ти напиша, че напълно те разбирам, едва ли ще ти стане по-леко..... но не само ще напиша, ами ще добавя и укорите на майка ми, когато ѝ казвам, че ходя на делата срещу Десислава Иванчева (бившата ни кметица в Младост): "Що не си седиш у дома при децата, къде си хукнала да се занимаваш с хорските проблеми, те са си взели парите, пък ти сега ..... (не запомних какво), ще те пресрещнат някъде, ще те тупнат, ще те вкарат и теб зад решетките......" - ето така разсъждава майка ми, която живее в Горна. Да не коментираме, че е изцяло подвластна на новините и респективно твърдо убедена както във вината на Иванчева, така и в това, че жителите на Малдост съботираме строителите нарочно, а не защото кварталът ни е презастроен..... :1210 :1210 :1210 Та затова ти писах, че напълно те разбирам..... при това от първо лице.....

Това е засега от мен. Адски много ми се спи. До утреееее
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Нели »

Ех, че хубаво като има движение тук!

Ванче, пиша първо на теб, за да те успокоя - Вили се справя финансово доста добре. :954 Тя тръгна от България с една сума пари, от които засега е харчила само за някоя и друга дрешка (в 15 кг. багаж, с които тръгна, не можа да вземе кой знае какво), както и за малко пътувания - ходиха до Картахена, до Валенсия, сега е в Барселона, планира да ходи в Гранада през декември, а скоро ще трябва да иде и до Мадрид, за да се види с нас. Оказа се, че траснпортът в Испания е доста скъп, сравнено с България, но също и в сравнение с Португалия и с Чехия например. Така че предварително спестените от нея пари отиват основно за пътуване. За храна обаче харчи само парите, които получава от програмата за доброволци (EVS) и определено ѝ стигат, а тя е там вече почти два месеца.
Тя умее да готви, обича да готви и се стреми да се храни разнообразно. Изненадва се на храната, която си приготвят съквартирантките ѝ. Аз очаквах да си готвят заедно и да споделят храната, но се оказаха с твърде несъвместими хранителни навици. Едната ѝ съквартирантка (от Естония) е строга вегетарианка, доскоро е била веганка, яде почти само овесени ядки с други семена. Странно, но не яде почти никакви плодове и зеленчуци. Другото момиче (от Полша) обича да пече сладкиши, иначе си готви странни за нас комбинации като например спагети, в които има леща от консерва, кисели краставички и маслини. Виолета от друга страна избягва житни и млечни храни (яде ги, но рядко), т.е. не яде спагети и печива-сладкиши. Старае се да яде зеленчуци, редува месо, риба, яйца, прави си супи... Като резултат всяка от тях си готви отделно. :1062

Впрочем като споменахте с Чери за срещата ви и се размечтах да се видим с теб. :954
Аз ще ходя в Мадрид сега през ноември. Виолета е рожденичка на 19-ти и по този повод с Ани ще идем в Испания да празнуваме рождения ѝ ден. Ще сме в Мадрид от 18-ти на обяд до 20-ти. На 21-ви летим за София рано сутринта. Не зная колко е осъществимо да успеем да се видим и с теб, но... кой знае? :954 :954 :954

Момичета, по този повод - ние с Ани ще сме в София на 17-ти ноември на практика целия ден. Ще бъдем на гости на много близки наши приятели, които се преместиха преди два месеца там от Бургас, защото малката им дъщеря беше приета в Американския колеж. Освен това съм обещала на Ани да я заведа в музея "Земята и хората". Но мисля, че ще имам достатъчно време и за мечешка среща, в крайна сметка може да оставя Ани при приятелите ми и да се видя с (някоя от) вас. А може и просто да ви запозная с тях. Имам мноооого роднини в София, но малко избягвам да им се обаждам, защото няма да мога да се видя с всички, а ако се видя с едните, другите се чувстват пренебрегнати. Това донякъде е тъжно, защото накрая не се виждам с никого от тях, а аз всъщност искам да ги видя всчики.

Искам да пиша още, но имам голямо домашно по италиански за утре, а дори не съм започвала да уча, защото досега бях при майка ми.
Чао от мен засега, ако имам време след домашното, ще се отбия тук отново. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от cchery »

Привет по никое време. Спи ми се...., ама ей така исках да седна да кажа едно "Здрасти" и "Лека нощ" :lol: :lol: . Днес ми беше предпоследното ходене на курса по "Компютърна графика и дизайн"... :mrgreen: Моделирам 3Д пеперуда на един продукт за 3Д анимации - няма такъв смях :1062 :1062 . Моят модел повече напомня богомолка и не вярвам някога да развижи крила...... А ако го стори, то вероято ще е като на колежката ми, чиято пеперуда лети, ама само с тялото си..... крилата просто са като заковани на анимацията :221 :221

Нелка, видях за 17-и ноември и го запомням. При мен за тогава единственият ми ангажимент ще е мач на Коки, но той е през деня. Така че виждането ни е сигурно :954 :954 . Отсега още не знам къде, но ще го организираме.

Засега лека нощ, че...... мега много ми се спи. :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Листата пожълтяха и мецанките в хралупата се свряха :)

Мнение от Kleo »

На 16, 17 и 18 ноември аз ще съм в Център Мандала на Лъвов мост по цял ден на обучението за Венерината поредица от Златния път на Ген ключовете :222 Или няма да мога да ви видя, момичета, или вие ще трябва да дойдете при мен, ако ни пуснат в обедна почивка :1028 :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено