ТАРО и сайтът 78 истории :)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Днешната ми карта е 7 чаши, интересното е, че това е и картата за седмицата:

Изображение

Днешният ден ще ви предложи множество изкушения и възможности - реални и въображаеми, стойностни или измамни. Вашата нагласа и ценностна система може да ви обърка, заблуди или да ви изведе от този лабиринт - интересен, вълнуващ, но и не безопасен. Ще трябва да внимавате при изборите, които днес трябва да направите - покрай истински стойностни неща може да попаднете на опасни или просто фалшиви заместители, може да станете жертва на измама или самозаблуда.

Таро карта на декадата
СЕДМИЦА ЧАШИ
13.11.2018 - 22.11.2018

Астрологично съответствие – Венера в Скорпион
Ключ. 7, Вяра. Да вярваме, без да бъдем суеверни.
Идеи. Да си повярваме, за да направим верен избор. Да ослепеем за формата, за да прогледнем за същината.
Чувства, емоции, настроение. Желание, стремеж, търсене, мечтание, идеализъм, увереност, непосредственост.
Мисли. "Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери
"Нищо нереално не съществува." Курс на чудесата
"Всичко е възможно за този, който вярва." Марк 9:23
Действия, постъпки. Да проверим изборите си. Да отворим очите си. Да се освободим от чужди и ненужни програми, от фикс идеи. Да разчупим стара емоционална представа за себе си.
Трудности, проблеми. Да (се) ограничаваме и (само-)залъгваме. Да се опияним и заблудим. Да подменим собствения си избор.
Шансове. Да си възвърнем контрола над себе си, над енергията, с която разполагаме. Да устоим на собствени и чужди изкушения. Да се освободим от фалшификатите в живота си. Да дадем и да получим самостоятелност. Да (се) откажем да преодоляваме нереални препятствия по пътя си. Да удържим победа над излишното, което сме създали и на което сме се поддали.
Въпроси. Идентифицирам ли се с обекта на своето желание? От какво съм зависим? Избирам или ме избират? Виждам или ми се привижда? На кого се доверявам напълно?
Периодът в декадата на Седмица чаши (от 13 ноември до 22 ноември всяка година) е подходящ да разчупим свой мисловно-емоционален порочен кръг и да си възвърнем свободата.
Осъзнайте реалността си – проверете стойността на онова, с което сте се обградили, което сте пожелали и което вече притежавате. Освободете се от чужди желания и избори, от чужди цели и чужди средства за тяхното постигане. Потърсете къде сте създали разминаване, несъответствие и коригирайте гледната си точка. Фокусирайте се в онова, което е истинно за вас.
Освободете себе си и света от своите страхове и химери. Използвайте въображението си съзнателно, по същество, ползотворно. Надраснете старите си умения, опити и разграничения. Надскочете своите очарования и разочарования, намерете своя висок съзидателен емоционален център и се устремете уверено към него. Откажете се от своята болезнена привързаност към хора, вещи и идеи, от страховете си за провали и от надеждите си за оправдани очаквания. Осъзнайте и използвайте във всеки един момент правото си на свободен избор.
Бъдете собствените си освободители – навийте емоционалния си будилник и чуйте посланието на своя сън за събуждане.

Седмица чаши отново е желание за проявление във физическия свят, макар че щом става дума за чувства и емоции, това рядко е така очевидно, както при останалите седмици. Тази карта е като златната рибка – може да си пожелаеш всичко на света, но трябва да избереш само едно (или най-много три). Тя говори за постигане на емоционална пълнота или по-точно средствата, чрез които избираме да я постигнем. Когато изтеглите 7 чаши, най-вероятно ще се намирате в момент, в който ще трябва да изберете път, който да следвате със сърцето си. Например тъкмо сте завършили университет и се готвите за първата си работа, за която смятате, че ще ви донесе пари и слава. Влизате в сайт за запознанства и разглеждате профилите на потенциални партньори – толкова много мъже (жени) и колко много от тях са ви интересни и симпатични! Имате идея да нарисувате картина, но въображението ви бълва идея след идея коя от коя по-добра и вие не се решавате да сложите молива на листа. Оттук и малко по-негативните значения на тази карта като на заблуда. Аз я виждам по-скоро като разширение (Нептун). Ако сте били дълго време във фаза 4 чаши, имате нужда от 7 чаши, за да разшири мирогледа ви и да си представите различни нови източници на щастие. Работата обаче е там, че макар и възможни, нито един от тези варианти не е реално представен във вашия свят все още. Не че е невъзможно да се запознаете с някой невероятен мъж от онзи сайт, просто трябва първо да изберете с кого точно, после да му пишете, след това да излезете на среща и чак тогава и даже не още веднага, да заживеете щастливи заедно. При това евентуално, не е задължително развръзката да е такава. В този смисъл при 7 чаши имаме бленуване на щастие, илюзии и възможности. Но това не е задължително негативно, защото преди да постигнем нещо, трябва първо да си го представим и да го пожелаем. После всичко ще зависи от това до колко сме склонни да действаме… и разбира се от малка щипка късмет.

Обърнете тази карта и ще получите ретрограден Нептун :) Рязко отрезвяване. Стоите си пред витрината на бижутерския магазин и се наслаждавате на диамантените гривни, когато телефонът ви ви изтръгва от това блажено състояние и по него съпругът ви ви информира, че и днес не е взел заплата и ако може, един вид така… ами, вие да напазарувате тази вечер. Мечтите са хубаво нещо, казват, че човек е толкова голям, колкото са големи неговите мечти. Но гледайте да не изгубите твърде много време в съзерцаване на радостите, които бихте могли да имате, защото може да използвате това време, за да изберете една от всички тези благини и да се концентрирате над постигането й. Така ще имате само една от тях, но поне ще имате нещо със сигурност.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

23*ти Ноември, въпроса към Таро днес : Коя е темата/въпроса, по който искам да получа отговор днес? В деня на Нощта по майски календар, в деня на Пълнолунието, по време на ретроградния Меркурий, да прегледаме неясното, недовършеното и нерешеното. Отговорът се крие в...? Две карти днес от Таро! Лада Марина :222

По кой въпрос днес искам да получа отговор? - Страшният Съд прав. Отговорът на въпроса се крие в...? - 6 Пентакли обърнат. Благодаря, Таро! Ще помисля сега. Ще съзерцавам картите. Благодаря ти, Лада! Хубав ден, ясни знаци днес и прекрасни прозрения! Темата ми днес е Съдът прав. Отговорът е в 6 Пентакли обърнат:

Изображение

Темата ми е Съдът, тоест Катарзисът, Прераждането, Плутон, отработването на уроци и травми, отсъждането дали съм на прав път, дали съм била справедлива с околните или с някой конкретен човек, дълбока трансформация. Близост до картите Смърт и Кулата. Не зная защо /може би Лада ще ми каже или пък заради Асцендентът ми Скорпион/, тези три карти не ме плашат, дори са ми от любимите, честно казано - Смъртта, Кулата, Страшният съд... Те са предпоставка за растеж и за промени, които макар и болезнени доста често, в дългосрочен план са за Добро. Отговорът за моето пробуждане и трансформация се крие в Щедростта - материална и в отношенията. Супер! Да, напоследък се стремя към баланс между даване и получаване... обаче пък картата е обърната. Имам още да уча по нея явно. Благодетел, прошка - други аспекти на 6 пентакъла...

От 78 истории ето какво чета: "Обърната шестица пентакли може да показва, че една от страните се чувства използвана – дава, дава и дава, а насреща няма нищо. Това може да са отношения, в които един от партньорите се възползва чисто материално от другия или пък просто използва факта, че човекът до него лесно прощава и отново и отново се възползва от доверието му. От друга страна може да показва нежеланието на питащия да се отвори към другите и да подаде ръка, да се довери или да прости. Или пък да дава финансова помощ не просто от добро сърце, а защото така ще държи другия в подчинение и под ръка."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Днес картите ми са обърнати - 7 жезли, 10 жезли и Паж жезли. Много жезли, много нещо! Неприятна вест, скапано настроение, неподходящ начин за налагане на личната ми воля, но и помощ отнякъде или от някого, олекване на тежестите и отговорностите. Да ми бъде за Добро :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня - и онлайн си я изтеглих, и на живо от моята колода!

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова

ШЕСТИЦА ПЕНТАКЛИ

Изображение

Днес можете да бъдете благодетел или облагодетелстван, да усетите удоволствието от своята собствена или от чуждата щедрост, от това да подаряваш и да приемаш дарове. Ден, в който протягате ръка за помощ, но и сам получавате подкрепата, от която се нуждаете. Вашият вътрешен усет ще ви помогне да осъзнаете разликата между искрена и показна помощ, между щедрост и прахосничество, между искрен зов и фалшива молба, между реални нужди и злоупотреба с чуждата състрадателност.

Картата на деня е различна и индивидуална за всеки и може да бъде изтеглена само веднъж на ден.

Таро карта на декадата

ОСМИЦА ЖЕЗЛИ

Изображение

23.11.2018 - 02.12.2018

Астрологично съответствие – Меркурий в Стрелец
Ключ. 8, Кротост. Да укротим нетърпението и нетърпимостта си.
Идеи. Да синхронизираме свои разнопосочни и противоречиви идеи и намерения и да обвържем енергията си с единна ясна цел.
Чувства, емоции, настроение. Ентусиазъм, устременост, навременност, концентрация, смисленост, адекватност.
Мисли. Не бързо, а навреме.
"Бързата работа – два пъти работа." (Българска поговорка)
Не противодействам, а съдействам.
"Защото от думите си ще се оправдаеш и от думите си ще се осъдиш." (Матей 12:37)
Действия, постъпки. Да ускорим развитието на важен за нас процес или събитие. Да бъдем катализатори на собственото си израстване и обновяване.
Трудности, проблеми. "Да се опарим" от себе си и от онова, което сме сътворили. Да се разпилеем, да зациклим, да бъдем непостоянни. Вместо да изпишем вежди, да извадим очи. Да (се) насилим, да се разминем с желана цел. Да се обърнем срещу себе си и своите истинни интереси.
Шансове. Да овладеем силата на своите идеи и намерения, да подчиним вътрешния си огън на висша цел и нейната реализация. Да осъзнаем, създадем и оползотворим важни взаимовръзки. Да бъдем съответни. Да бъдем полезни.
Въпроси. Откъде идва енергията ми? На какво я посвещавам и отдавам? Попътен или насрещен вятър създавам?
Периодът в декадата на Осмица жезли (от 23 ноември до 2 декември всяка година) е подходящ да (си) помогнем, като овладеем противоречията си и се превърнем в катализатори на значим процес на израстване и развитие.
Бъдете будни, активни и съсредоточени, отворени за сътрудничество на различни нива. При нужда оказвайте и приемайте съдействие, разпознавайте и използвайте знаците около себе си.
Съсредоточете се върху своя задача, не присвоявайте чужди отговорности, цели и уроци. Не бързайте да променяте средата, контекста – работете върху себе си и своите идеи, открийте вдъхновение в наличната ситуация, стремете се да я подобрите.
Бъдете внимателни към страстите и пристрастията си, укротете "опърничавия" в себе си, потърсете целебен отговор за вътрешното си безпокойство, раздразнение и неудовлетворение.
Дочакайте и приемете резултата от своите желания и пожелания. Бъдете устойчиви към собствената си променливост, не пропилявайте на вятъра положени усилия и вложени средства, не отхвърляйте постигнатото дотук, но и не се идентифицирайте с него.
Търпеливо следвайте и подпомагайте себе си в разрешаването на вътрешните си противоречия и задачи. За да обедините различните си "версии" и да откриете своята собствена по-висока "октава".
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Оказва се, че ДЯВОЛЪТ е карта на личната ми година в момента, а и днес си го изтеглих в отговор на конкретно питане за Коледа и пътуване до Велинград. Ето тогава да видя какво пише за него в любимия ми Таро-сайт 78 истории:

Изображение

Дяволът: Отдай се на изкушението

Грешката, която всички правим като начинаещи в таро, е да разделяме картите на добри и лоши. Сещате се за какво говоря – Звездата, Умереността, Императрицата или Слънцето са добри карти, а Смъртта, Кулата, Дяволът са лошите. Това схващане силно вреди на гледането с таро, защото осакатява посланието на картите. Най-важният принцип за научаване е, че всяка карта има положителна и отрицателна светлина, в която да се прояви. Както нищо в живота не е черно и бяло (поговорката: „Прекаленият светец и Богу не е драг“), така и таро не може да бъде толкова плоско. Ако разделяме колодата на хубави и лоши карти, неминуемо ще се сблъскаме с момента, в който трябва да тълкуваме лоша карта като съвет и ще даваме глупави напътствия от сорта на 10 мечове ти казва да не гледаш толкова черногледо на нещата.

Затова реших да напиша нещо по-изчерпателно за Дявола в таро, който според мен много често е неразбран. Това е една от онези карти, в които е по-лесно да видиш тъмната страна, а светлата се губи някъде в превода. Но работата е там, че именно в светлата му страна се крият повечето радости в живота и ако изцяло го отречем, повече ще си навредим, отколкото да си помогнем. На този етап от разбирането си за таро съм достигнала до три страни на тази карта.

Първата и най-основна е Изкушението.

Изображение

Като християни по възпитание, веднага сме готови да настръхнем при тази дума и да я възприемем като нещо изключително лошо и покваряващо. Само че забравяме да отбележим нещо много важно, а именно, че изкушението е в основата си желание да задоволим някаква потребност в нас. Най-често плътска. Да, Дяволът отговаря на елемента Земя и за разлика от Жреца или Света е не просто материя, а направо страст за материя. Ако тази страст бъде доведена до крайност и мания, това определено е лошо нещо. Но в същността си тя е просто желание за задоволяване на тялото ни. Това не винаги е нещо лошо, защото прекалената духовна извисеност също може да е крайност и потъването в нея да ни унищожи физически.

Дяволът в ежедневието е в същността си истинската наслада от живота. Той е вкусна, калорична храна, приготвена с много масло, вместо спаружена салата. Той е отлежало, червено вино от Кианти, вместо гола вода. Той е поредния ден, в който ви чакат хиляди задачи, но решавате вместо това да го прекарате по пижама на дивана и пред телевизора. Дяволът е да се отдадеш на сексуалното изкушение, вместо на въздържанието. Ако това поведение се превърне в норма, да, Дяволът ще бъде проблем. Но ако не си позволявахме подобни неща поне от време на време, животът щеше да е истинско изтезание. Тоест като съвет, картата ще нашепва: „Отпусни я тази душа малко“. Точно все едно имате картбланш от таро да послушате червеното дяволче на рамото си. Ако прекалим с изкушенията обаче, например отдадем се на алкохол или наркотици, безразборен секс, редовно преяждане или пък се чувстваме вързани за омразна работа, трябва да знаем, че ние сме тези, които правим лош избор. Няма дявол или зъл дух в бутилката, нито пък всички жени/мъже са развратни, шефът ни не е гадняр и не пълнеем от въздуха. Просто предпочитаме да приписваме Дявола на външни неща, за да не разпознаем леността или липсата на решителност вътре в нас самите.

Оглеждайте се за околните карти, те ще ви насочат в каква посока е нужно да тълкувате картата.

До обърнати 3 и 9 чаши, Кралица пентакли или Императрицата, Дяволът може да е сигнал, че сте прекалили със себеугаждането. Но… Заедно с Асо и 9 пентакли, обърнати Асо жезли и 2 пентакли, малко от енергията на Дявола няма да ви бъде никак излишна.

Следващият нюанс на картата е Отдаване.

Изображение

Отдаването е доброволен отказ от нещо в името на това да се сдобием с нещо друго. Това е нюансът на Дявола, който най-често се среща при въпроси за връзки. Обикновено тук виждаме само сенчестата страна – контрол и зависимости. Но пропускаме да видим положителната, а именно вричането в някого, необходимостта от обвързване, обещанието, че ще бъдеш с един-единствен човек, докато смъртта ви раздели. Повечето хора свързват тези неща с картата на Влюбените, но на мен ми се струва, че нещата стоят малко по-различно. За мен Влюбените е карта, която показва зараждането на връзката, моментът, в който усещаш, че с този човек някак сте свързани и просто знаеш, че искаш да си с него, а не с който и да било друг от милиардите възможности на Земята. Това е избор, който правиш ден след ден, но все още ти избираш, ти си този, който решава дали да бъде с този човек, или не. С Дявола вече идва бракът :D Ти доброволно се вричаш на някого, че ще останеш с него, докато смъртта ви раздели, без значение какво се случва и как се променяте през това време. Даваш клетва в замяна на това, че партньорът също обещава да бъде до теб в добро и зло и да се грижи за теб и общите ви деца. Това е вече материята, необходимостта от стабилност и подсигуреност. Необходимостта да усещаш, че притежаваш някого.

Като съвет за връзка Дяволът ще бъде сигнал, че трябва да поработите над отдадеността. Ако показва проблем, картата най-вероятно говори за това, че единият партньор е по-свободолюбив, а другият е по-земен тип, който търси истинско обвързване и сигурност, че партньорът му принадлежи. Така свободолюбивият вижда другия като Дявола – контролиращ и обсебващ. Но не е лошо да се запита, ако не може да даде на другия това, което той или тя търси, дали не е направил погрешния избор (Влюбените). Дали не трябва да бъде с някой по-широко скроен като него, който не търси брак или сериозно обвързване. Също така и каква е истинската причина да се страхува (Дяволът) от обвързване. Тоест отново – Дяволът не е външна сила или зла личност, а нашата лоша преценка или резултат от погрешни избори.

Това важи и за останалите сфери на живота. Например, в работата трудовият договор може да бъде Дяволът. Виждаме само онази част, в която ни използват и сме принудени да се занимаваме с неща, които мразим, защото сме подписали договор. Но забравяме, че договорът в същността си е отдаденост и на двете страни, в която ние се отказваме от свободното си време срещу заплащане. Можем да напуснем по всяко време, но ние оставаме заради парите. А избор почти винаги има. Просто не този, който на нас ни се иска. Защото в такава ситуация имаме два варианта: или да мразим работата си, но да останем защото ни блазнят парите и материалните придобивки (Дяволът), или да изберем свободата (Влюбените), но да се лишим от доход. Дяволът не е нещо срамно, всеки има нужда от пари и никой не може да живее на фотосинтеза. Просто трябва да осъзнаем, че той не е някаква нечиста сила вън от нас, а избор, също като Влюбените, който правим всеки ден.

Като чувство за обсебеност и тежест бих очаквала Дяволът да се появи заедно с обърнатите Влюбени или обърнат Страшен съд, 8 мечове, 10 жезли, обърната 9 пентакли, Обесеният и обърната Кралица чаши, ако партньорът е склонен на емоционални манипулации, а задно с Крал пентакли, ако има силно чувство за притежание. Когато темата е проблеми с обвързването, Дяволът би могъл да е в комбинации основно с жезли – обърнати 4, 7, 9 или Рицар жезли. Също така и с Отшелника.

Третият нюанс на тази карта е Сянката.

Изображение

Това като че ли е аспектът на Дявола, за който най-малко се говори. Той побира в себе си всички онези малки срамни тайни, които не искаме да интегрираме в личността си, защото се срамуваме от тях. Примерно някаква сексуална фантазия, която ни се струва перверзна, но тайно си мечтаем да изживеем. Фактът, че сме били алкохолици или наркозависими, който крием от колеги и познати от страх, че след като научат, никога повече няма да погледнат на нас със същите очи. Синини от побой, скрити зад тъмните очила, за да не ни съжаляват. Да не разберат, че съпругът ни ни малтретира и това да ни направи жалки и недостойни за уважение. Фактът, че сме били жертва на изнасилване. Изоставили сме дете, не сме се погрижили за близък, откраднали сме пари от касата – всички онези тайни факти, които крием и дори понякога отказваме да видим в себе си. Отказваме да разберем, че и ние сме хора, не сме светци, допускали сме грешки и сме далеч от съвършенството. Обикновено това се получава, когато се отхвърли елементът Земя – въобразяваме си, че сме безкрайно духовни и съвършени, а не сме и не е казано, че трябва да бъдем. И просто трябва да го приемем, за да интегрираме сянката. Колкото повече се опитваме да го крием, толкова повече се появява отрицателната страна на Дяволът – страх, паранои, прекалено осъждане на другите, които си извършват същите прегрешения. Колкото повече крием и лъжем, толкова по-голяма сила даваме на тази тайна, докато в един момент тя просто не започне да поглъща цялата ни енергия. Но престрашим ли се да си признаем, да излезем на светло, изведнъж ни залива облекчение. Ако си позволим да се откажем от идеята за съвършеност и неопетненост, чудовището, което толкова дълго ни е измъчвало, изведнъж се стопява на дневната светлина. Въпросът е да се откажем от идеята за съвършенство и да я пуснем.

За такъв тип послание на Дявола, околните карти може би биха били Луната, 9 и 10 жезли, 2 мечове, обърната 3 мечове, 7 и 9 мечове, обърната 3 пентакли.

Имам една приятелка, която винаги се ужасява при вида на тази карта и истински се страхува от нея. Мен лично това малко ме озадачава, но пък от друга страна изображенията в големите аркани винаги показват ясно уязвимите места в психиката на човека – това, което приема, и това, което отхвърля. А картата на Дявола още със самото си име ни предразполага да изпитваме ужас и страх от нея, макар че лично според мен целият проблем се корени в това, че сме свикнали да мислим за дявола, като за зла сила извън нас, вместо да го разпознаем в страховете и слабостите си вътре в нас самите. Дяволът е под влиянието на зодиакалния знак Козирог и тъй като козирозите не са лоши хора по подразбиране, значи значението на картата е на малко по-различно място. Козирогът управлява всичко подземно, а оттам и полезните изкопаеми като злато, различните скъпоценни камъни и, разбира се, нефта, което вече ни насочва на някъде. Алчността е обща човешка слабост, така че не можем да я припишем само на козирозите, но пък у тях има някаква склонност да преследват целите си прекалено отдадено и да са до такава степен амбициозни, че да са склонни да отидат една крачка отвъд морала в името на постигането им.

Дяволът, освен всичко друго, е материална карта, най-материалната от всички в колодата. Материята или тялото ни често ни подтикват към неща, които духът ни осъжда като неуместни или неправилни – имаме нагон, с който се борим, глад, който може да се превърне в лакомия, склонност да искаме пари, а понякога да трупаме алчно още и още. Но точно в това е ключът, тялото ни да е задоволено в потребностите си, без да се отива в другата крайност и да се отдаваме изцяло на преследването на тези материални блага. Защото животът ни ще е невъзможен, ако напълно игнорираме материята, все пак аскетизмът е също толкова полярно явление, колкото и затъването в лукс и себеугаждане.
Дяволът олицетворява още понятието на Юнг за Сянката. Всички онези неща, които виждаме в себе си, но понякога отказваме да ги признаем и се страхуваме до толкова от тях, че първи нападаме хората около нас, които ни ги демонстрират. Слабостите ни, пороците ни, страховете ни.

В права позиция: Попаднали сте в неприятна ситуация, в която нещо материално ви задържа привързани, а вие просто не можете да видите изход от нея. Може би изневерявате на половинката си и се страхувате, че това може да излезе наяве. Стоите на работа, на която няма кой знае какво за вършене, но и не ви се плаща добре, защото се страхувате да напуснете сигурното убежище и да се наложи отново да се доказвате. Превърнали сте се в роб на банковите си сметки и не можете да спите нощем, защото се страхувате колко може да загубите. Има едно много точно описание на тази ситуация в „Магията на картите таро“ на Кристин Димитрова:

„Дяволът винаги дава, преди да вземе, но когато вземе, иска то да е завинаги. Това се разказва и в легендата за доктор Фауст, който подписва договор с Мефистофел и му дава душата си в замяна на всичко, което поиска. В крайна сметка Фауст получава всичко, което не му трябва, в замяна на единственото, което е имал. Дяволът е обвързаност, слепота, страдание. Той е тежката каменна сграда, в която човек сам се зазижда.“

Истината е, че в повечето случаи човек наистина може да излезе сам от ситуацията, точно както сам се е вкарал в нея. Само че материалното, към което е привикнал – пари, удобства, секс, власт, обикновено го държи сляп за изхода или пък все още го кара да се колебае. В някои ситуации може да прекратите пленничеството си без конкретни по-тежки усложнения. В други ще трябва да понесете последствията, но веднъж излезли от робството си, нещата ще започнат да се оправят.

Дяволът не винаги говори само за толкова лоши събития в живота ви, понякога показва и малките ви пороци – като прекаляването с кафе, сладко, висенето пред компютъра по цял ден, електронни игри и какво ли още не. В тези случаи, обикновено при ежедневно гледане, картата може да символизира борбата ви да се справите с тях и да устоите.
Освен всичко останало, тъй като вече говорихме за връзката на картата с Козирога, а негова управляваща планета е Сатурн или повелителя на кармата, понякога Дяволът може да се появява в отношения и ситуации, които са ваши кармични уроци. В такива ситуации можете да промените единствено вашия собствен подход и да се запитате защо ви се случва това, което ви се случва в момента, и какъв извод можете да си извадите от цялата ситуация.

В обърната позиция: Дяволът тук е маааалко по-лек като проявление, но разликата не е в по-приятното му преживяване, а идва оттам, че питащият най-вероятно вече знае за съществуването на този дявол, разпознал го е в себе си и поведението си и знае, че именно там се корени проблемът му. И макар осъзнаването да е половината от решаването на един проблем, този проблем все още си стои. Най-вероятно защото волята на питащия все още е прекалено слаба и макар да знае, че трябва да направи нещо, той все още не може или направо не иска. Пример от ежедневието: знаете, че газираното не е полезно за вас и от него ви се подува коремът или ви боли стомах, но въпреки това решавате да пиете, просто заради удоволствието. След малко пъшкате на дивана подути, но се утешавате, че поне ви е било хубаво, докато сте пили.

Понякога обърнатият Дявол е просто сигнал, че не се борим със самите себе си, а си имаме работа с някой „дразнител“ в живота ни, може да представлява и енергиен вампир около нас. Такова общуване ни изцежда от енергията ни и ни оставя разбити, без да знаем как да се отървем от компанията на въпросния човек, а най-вероятно и няма възможност за това. Може би просто ключът се крие в това, че реагираме на нещо у него, което е болно място при нас самите и трябва да се запитаме защо това ни дразни толкова много и не влагаме ли прекалено много емоция в нещо на пръв поглед дребно. Току-виж се оказало наше негативно качество, което проектираме върху него.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата - ДЕСЕТКА ЖЕЗЛИ

Изображение

ДЕСЕТКА ЖЕЗЛИ
13.12.2018 - 21.12.2018

Астрологично съответствие – Сатурн в Стрелец
Ключ. 10/1, Един за всички, всички за един/Любов. Да обединим усилия в една посока, да се подчиним на единна цел.
Идеи. Да сглобим детайлите в цялостна завършена представа, в реализираните си идеи да пресъздадем обективна картина на истинната действителност.
Чувства, емоции, настроение. Съсредоточеност, посвещаване, методичност, стабилност, убеденост, преодоляване на вътрешната съпротива.
Мисли. "Не трябва да се грижим за някой друг повече, отколкото той се грижи сам за себе си." (С. Н. Лазарев)
По-малко е повече. (Робърт Браунинг)
"По плодовете им ще ги познаете..." (Матей 7:16)
Действия, постъпки. Без насилие да съберем сили, да превъзмогнем инерцията си и да придвижим към финала значим (и не само за нас) идеен процес.
Трудности, проблеми. Да (се) пресилим. Да подменим центъра си, да изместим встрани основната си задача. Да пропилеем талантите си. Да се откажем малко преди значим финал. Да доведем докрай ненужни начинания.
Шансове. Да опознаем и обогатим вътрешния си спектър. Да открием и използваме значими взаимовръзки. Да открием нови нива на издръжливостта си, да работим ефективно "на пълна мощност". Да обединим в едно уменията, идеите, ресурсите си.
Въпроси. Кога ставам ексцентричен? Кого нося на гърба си? Кой ангажимент ме крепи?
Периодът в декадата на Десетка жезли (от 13 декември до 21 декември всяка година) е подходящ да изясним и затворим отворени дела, да прочистим и подредим себе си и атмосферата, от която сме неделима част, за да започнем след това "на чисто" следващия етап от житейския си път.
Оставете се да бъдете водени от значими идеи, ангажирайте се с реализирането им. Следвайте общия естествен ритъм. Освободете се от ненужния баласт, от чужди отговорности, желания и ценности.
Разпределете внимателно енергията и времето си, определете вие приоритетите и отговорностите си. Организирайте промени само там, където са необходими, наложителни, не правете ненужни подобрения. Не обременявайте себе си и другите със своя работохолизъм и перфекционизъм. Открийте завършеност и хармония в собственото си "несъвършенство" и опростете живота си, дните си.
Проверете "раницата" на гърба си – извадете излишния товар, хранете се с нужната ви "храна", осигурете си необходимите почивки по пътя.
За да се завърнете "навреме и на място" към себе си. У дома. И да се подготвите за ново приключение.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро за оцеляване по празниците

Изображение

Предстоят ни коледните и новогодишни празници и отвсякъде ни заливат весели песнички, снимки на вече запразнили по офис партита, коледна украса и празнични снимки на децата на хора, с които не сме се виждали, откакто ние самите сме били на годините на въпросните деца. Понякога Коледа може да бъде вълшебна. Друг път изобщо не ни е до нея. Изразът „По Коледа стават чудеса“ е дотолкова верен, доколкото за хората, живели преди научното откритие, че Земята се върти около Слънцето, техните обреди, ритуали и молитви са карали Бога Слънце да спре да изчезва все по-стремглаво от небосвода и дори лека-полека да започне да се завръща. Ние, като образовани хора (някои от нас, уви не всички), от една страна имаме щастието да не се притесняваме, че точно този път Слънцето ще изпадне иззад хоризонта, няма да дойде пролет и ще настъпи десет-годишна зима. Можем сами да си я предизвикаме с някоя ядрена катастрофа, но не и поради неучастие в ритуалите на зимното слънцестоене. От друга страна, нямаме щастието да изпитаме онова усещане за принадлежност и част от природния цикъл, които са преживявали едновремешните хора, да чуем отговора на молитвите си и да се почувстваме значими, защото надеждите ни са се оправдали. Така че за нещастие сме напълно наясно, че расисткия ни чичо, няма да бъде по-малко расист на Коледа. Лелята, която се меси непрекъснато в живота на всички, няма да пропусне и този път да те пита защо още не си женен/омъжена. Няма да има някакво невероятно чудо и проблемите в семейството ни да се решат с вълшебна пръчка, противно на онова, в което филмите на Холмарк се опитват да ни убедят.

Това, което се опитвам да кажа с този дълъг увод е, че понякога семейните празници, освен всичко останало, са голямо изпитание. Но таро картите могат да ни помогнат и тук. Как може да стане това?

На първо място – бъдете винаги подготвени. В крайна сметка, супер силата на таро е възможността да надникнете в бъдещето и да знаете какво можете да очаквате. Вярно е, че този тип празници са еднотипни и вече трудно някой би ви изненадал, но това, което не очаквате, е, че всяка година вие самите сте в различно настроение и имате нужда от различни неща. Подредете си карти, за да сте наясно какво ви очаква или какво вие самите очаквате. Това невинаги е толкова очевидно, колкото си мислите. Използвайте някоя по-обща подредба като келтски кръст или подкова, с повече карти, за да имате възможност да видите повече фактори, които ще влияят. Може да следите за различни неща:

Повече Големи аркани, например поне 4-5 от общо 10 карти, ще подсказват за по-сериозни изпитания и научаване на важни житейски уроци по време на празниците. Ще ви помогне, ако сте подготвени за въпросните уроци и вместо да се ядосвате, се опитате да промените поведението си, спрямо съветите на таро;

Кой елемент преобладава и дали се отнася за вас или за хората около вас? Повече огън ще говори за по-активна почивка, търсене на приключения и забавления, повече време навън, но също така предупреждава за възможни конфликти, защото всеки ще иска да командва парада. Водата носи по-меко настроение, възможности за съкровени разговори и споделяне, но в негативното си проявление може да доведе до това, че хората около вас ще ви ползват за кошче за душевни отпадъци, което си е натоварващо. Въздухът предполага повече разговори на по-абстрактни теми, но внимавайте да не се изпокарате за политика, докато пентаклите носят уют и комфорт, но също така и рутина, досада и сериозно преяждане. За да ви дам още поле за размисъл – възможно е да се образуват двойки. Например, преобладаващи вода и огън си е взривоопасна комбинация, в която неудовлетворените емоционални нужди може да се превърнат в причина за избухливост и конфликти. И т.н.
Отвъд това, ето проявлението на няколко конкретни карти, които аз съм наблюдавала в светлината на празниците.

Когато ние самите сме в минорно настроение или направо в депресия
9 чаши (обърната) – тази карта лесно може да ви накара да прекалите с алкохола, храната или партитата в неподходяща компания, ако не сте наясно със себе си и с това какво се случва вътре във вас. При обърнатата 9 чаши, както вече съм писала, има сериозно усещане за самота и питащият всячески се опитва да избяга от самия себе си, търсейки или компания на всяка цена, или запълвайки празнината, която усеща в себе си, с физически неща. Най-вероятната причина се крие в убеждението, че да си сам е нещо лошо и е по твоя вина, значи нещо ти има. Обикновено това е убеждение, с което сме отгледани и ни е набито в главата по един или друг външен път, но самият факт, че за нас се появява 9 чаши (пък макар и обърната) подсказва, че явно нещо вътре в нас има нужда от това да сме сами.
Каква е положителната страна на това да си сам, ще попитате. Ами просто е – в това, че можеш да правиш онова, което прави теб и само теб щастлив. Не е нужно да се съобразяваш с никого, не е нужно да даваш обяснения на никого. Просто ти хрумва нещо и го правиш. Това е обратното на Умереността, но за нея малко по-нататък. При обърнатата 9 чаши ще сме изкушени да мислим, че щастието е нещо, което идва отвън, чрез другите хора. Някой трябва да дойде, за да ни направи веселото. Но ако се замислим честно и откровено, ще си спомним, че в повечето случаи другите хора се опитват да ни наложат онова, което им се прави на тях и често сме правили компромиси със себе си, за да сме около другите. Ако сте от типа хора, които се чувстват най-комфортно в света на чашите, най-вероятно сте свикнали да задоволявате нуждите на околните в очакване те да направят същото за вас, затова ще ви е малко трудно да промените подхода си, но не и невъзможно. Вместо да търсите трескаво към коя компания да се присъедините за Нова година, кой е най-подходящия подарък за проблемния член на семейството, за да може той или тя толкова да се зарадва, че най-после да се държи добре с вас, или просто да очаквате да се влюбите по Коледа, за да може принцът на бял кон да ви направи щастлива отново, замислете се какво винаги сте искали да правите по празниците, за което никога не е оставало време от другите неща, които сте правили, за да може околните да са щастливи. При мен това е печенето на коледни сладки, при вас може да е нещо друго, но със сигурност има поне едно нещо. Или пък се запитайте какво точно се надявате да ви предложи принцът на бял кон. И после го направете сами за себе си. Само не следвайте тъпия съвет за ходенето на среща сам, това най-много да ви накара да се почувствате още по-самотни.

Луната (обърната) – Тази карта може да говори, че сте в депресия. Всичко е черно и мрачно, никъде не се вижда и лъч надежда, а вие сте тотално изгубени и не знаете накъде да поемете оттук нататък. Ако сте в такова настроение или по-скоро липса на настроение, последното нещо, за което ви идва на ум е празнуване. Най-добрият ход е изобщо да не се насилвате да се преструвате. Бих ви казала да използвате празниците, за да поговорите с някой от семейството за това как се чувствате, но това невинаги е опция. Освен това, когато е обърната, Луната като че ли ни прави недоверчиви и затворени и е почти невъзможно да се отвориш към околните. Или поне при мен е така, може да си е някакъв мой индивидуален страничен ефект. Пишете ми в коментарите, дали при вас е така. С тази карта емоциите са силно негативни, а настроението е песимистично. Понякога имам чувството, че при обърнатата Луна сякаш разумът иска да си върне на човека, затова че го е предал, защото е слушал интуицията си или несъзнаваното. Освен това се намираме точно в периода на най-краткият ден, когато Слънцето почти не се появява, мрачно и мъгливо е. Точно като Луната.
Затова, според мен, не се насилвайте за нищо. Това е перфектния момент за почивка, да си наваксате със съня, да гледате филми, да се занимавате с таро или нещо творческо, което има силата да ви лекува. Не се опитвайте да отговорите на очакванията на другите, няма нищо лошо в това да признаете, че не се чувствате весели и че не ви е до празнуване. Но също така имайте предвид, че е възможно хората да не ви разберат и да започнат да ви убеждават, че имате нужда да „излезете да се поразсеете малко“. Не се изолирайте ненужно от околните, но и не се чувствайте длъжни да се преструвате, че всичко ви е наред.

Крал чаши (обърнат) – Поредната водна карта отново се фокусира върху другите, вместо върху себе си и оттам идват проблемите. Ако се появи за вас, бъдете наясно, че тази Коледа не сте в състояние да изслушвате и успокоявате околните, да действате като личния им терапевт или дори да търсите начини да ги извадите от собствените им проблеми (най-голямата грешка на света). Ако някой за пореден път ви хване за слушател, за да се оплаква с часове от едно и също нещо, за което се е оплаквал при всеки удобен случай в последната една година (особено ако дори веднъж не се е сетил да попита вие как сте), просто се съгласете с него/нея възможно най-кратко и сменете темата. Ако човекът срещу вас продължи да упорства, измъкнете се под някакъв претекст и си потърсете друга компания. Знам, звучи безсърдечно, но съм сигурна, че повечето от вас познават един или двама души, които са в перманентно състояние на криза, нещастни са, техните проблеми са най-тежки и безспирно ви заливат с тях, без да се сетят, че вие също си имате такива. Или пък, ако все пак успеете да ги прекъснете и да си кажете какво ви тежи на вас, подмятат нещо тривиално и пак се връщат на своето оплакване. Няма да можете да помогнете на този тип хора, те всъщност просто искат да говорят за проблемите си, без да правят нищо, за да ги решат. Това не са хора, страдащи от депресия, например. По-скоро са онези, които обичат да се оплакват от работата си, връзката си, децата си, семейството си и какво ли още не на всеки готов да слуша. Но всеки път, когато се изправят пред възможността да действат, за да разрешат причината за недоволството си, се снишават кротко и правят едно и също, с утехата, че на следващия ден ще се оплачат на някого. Това са хора, които просто търсят някого, на когото да прехвърлят негативните си емоции. Но не е нужно вие да сте този някой.

Ужасно е да се чувстваш като в 5 пентакли, особено точно на празниците. Може финансово положението никак да не е розово, все пак е точно през зимата, а се очакват големи разходи. Може да сте болни или някакъв хроничен проблем да се е обадил отново. А може просто да се чувствате сами, защото нямате семейство, при което да се приберете за празниците или което да ви дойде на гости. Не искам да омаловажавам тази карта, защото знам, че е трудна. Но все пак има лъч надежда и в нея, защото там някъде има помощ за вас и някой ще се отзове, ако го помолите. Проблемът е, че често сме твърде горди, за да поискаме такава. Или пък самото получаване на помощ ни кара да се чувстваме жалки и незначителни. Но ако се откажем от гордостта си, получаваме чувство за принадлежност. Защото приемайки помощта, ние разбираме, че не сме толкова маловажни, принадлежим към група или общество, което ще се погрижи за нас в случай на нужда. И вече не сме така сами и изолирани, както сме си мислели, защото нуждата ни е свързала с някого.

Дългите нощи и обездвижването в студените дни може да извикат и 9 мечове да се прояви. Най-често това могат да са тревожни и натрапчиви мисли, които не ни оставят намира. Възможно е да са кошмари или като цяло проблеми със съня. Ако тази карта се появи за вас, мисленето и общуването с други хора може да е стресиращо, затова се опитайте да внесете повече физическа активност и рутина по време на празниците. По-малко говорене и четене, повече движение и неща, които правите с ръцете, като например готвене. Също и плетенето понякога е много успокояващо и приятно зимно занимание (особено ако имате камина, а навън вали сняг…. размечтах се). Опитайте да се храните и да си лягате по едно и също време, намалете и стоенето пред екрана. Фейсбук също пречи – да, всички са малоумни и човечеството само ще се затрие от собствената си простотия, но ако няма поне едно конкретно действие, което да предприемете, за да промените хода на събитията, не си заслужава да се фокусирате над това.

Когато заобикалящата ни среда ни налага ограничения

8 мечове: тази карта си е направо класика за семейните празници. Всеки член от семейството си е наумил точно на Коледа да изиграе своята „сценка“, която всяка година ви влудява. Видите ли 8 мечове в подредбата си – няма да се размине. Тук може би е най-полезния момент да си припомните това с Коледното чудо и как то всъщност не съществува. Добре де, не че не съществува, но се ограничава само до това да получите още едно безплатно завъртане около Слънцето. Оттам нататък имате два варианта. Или да се примирите, че няма мърдане и да изтърпите геройски всичко, все едно не го забелязвате, защото сте добрия, примерен син/дъщеря. Или да спре да ви пука чак толкова за хармонията и разбирателството в семейството и просто да си намерите фалшиво извинение, за да се измъкнете. Най-важният урок, който можете да научите от тази карта: не можете да промените хората. Няма нещо, което можете да кажете, направите или спестите на някого, за да може той да се промени и всички да прекарате Коледа и Нова година нахилени и доволни като в гореспоменатите Холмарк филми. Да, хората се променят понякога, но само ако самите те решат, че го искат. С две думи, ако сте се запътили към ситуация тип 8 мечове, направете план за измъкване. Или пък не, ако смятате, че е по-важно да сте при семейството си, без значение от нещата, които ви дразнят. Въпрос на баланс. Само не очаквайте коледното чудо, защото както казва любимия ми Джон Стюърт: 70-годишните мъже не стават по-малко расисти и раздразнителни с напредване на годините.

За Силата и Умереността ще пиша заедно, защото често вървят ръка за ръка. Силата ни прави цивилизовани, Умереността ни дава компромисите, с които успяваме да формираме връзки и да останем в тях. И двете ни помагат да живеем с други хора, без да се избием. И двете не са идеални положения, а въпрос на изтърпяване, но от време на време няма как да се мине без тях. Особено по празници. Видите ли Силата, значи ще трябва да се заредите с много търпение, сила на волята и предварителна готовност да сдържате емоциите си. Самоконтролът ще е важен, но също така и желанието ви да контролирате околните. Обръщайте внимание до колко за вас е важно да накарате околните да правят онова, което вие искате. После се запитайте защо. Според мен е неизбежно да се стигне пак до 9 чаши или Отшелника.

Умереността
Видите ли Умереността, подгответе се за компромиси от самото начало и имайте предвид, че онова, което искате, най-вероятно няма да се случи. Например, искате да пътувате до някое интересно, екзотично място за празниците, но половинката ви предпочита да лежи на дивана и да гледа телевизия. Ще трябва да се направи някакъв компромис, може през половината от времето да пътувате, а през остатъка да сте си вкъщи. Може да пътувате, но до по-близка дестинация. Тук идеята е, че няма как и вълкът да е сит, и агнето цяло. И е по-добре да сте подготвени от самото начало, отколкото да чакате пак прословутото коледно чудо. Мислете варианти, ако искате да бъдете с този човек.

До тук добре, проблемът обаче идва, когато двете карти са обърнати. Или пък не е проблем, а разрешението му. Обърнатата Сила показва, че вече нямате нужда да контролирате околните и ви е все тази кой какво прави, само да ви оставят вие да си гледате кефа. Децата не искат да ядат седем постни ястия за Бъдни вечер? Чудесно, да си поръчат пица, тъкмо повече време за вас да си четете книжка, вместо да готвите. Някой не е доволен от подаръка си? Намеквате, че може следващата година да не му купувате, за да не го разочаровате. Партньорът ви седи залепен на компютъра и се налага да му напомняте десет пъти, че трябва да излизате? Няма проблем, нека да играе игри, все пак закъснявате за обяда при неговите родители. До голяма степен обърнатата Умереност е сходна, но там се отказвате не от контрола, а от желанието да правите всичко заедно. Компромисите работят до едно време. Оттам нататък хората се изморяват и като цяло е по-добре всеки да прави онова, което го радва, вместо взаимно да се изнервяте. Вие идете на ски, а половинката ви може да си навакса със сериалите. В крайна сметка това със семейната идилия го има само по филмите. Всъщност, с обърнатата Умереност, когато се откажете от илюзията за перфектни празници и разни чудеса, когато оставите събитията просто да са такива, каквито са, и спрете да казвате „да“, когато мислите „не“, нещата имат по-голям шанс да се случат гладко и спокойно. Изкуство, на което аз все още се уча.

Несъмнено има още карти, които могат да се изброят, но спирам до тук, че текстът стана дълъг. Но ще се радвам, ако в коментарите и вие споделите опит с таро по празниците. До тогава Весели празници и не забравяйте – в момента сме в най-ниската точка, така че оттук нататък може да става само по-добре :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова

КРАЛ ЧАШИ

Изображение

Днес е време да проявите своята чувствителност към чуждите преживявания, своята мечтателност и артистизъм, стремеж и усет към изкуството, които днес са най-силните ви страни и "оръжия" и могат да "заразят" и околните. А може и такъв човек да окаже днес влияние върху вас, да бъдете подвластен на неговия чар, чувственост и сантименталност, но и да станете "жертва" на неговото непостоянство, липса на конкретност, дори на моменти - подмолност и двуличие.

Таро карта на декадата
ДВОЙКА ПЕНТАКЛИ

Изображение

22.12.2018 - 30.12.2018

Астрологично съответствие – Юпитер в Козирог
Ключ. 2, Радост. Да посрещаме с радост всичко, което живата река на промяната ни донася.
Идеи. Да знаем "и две, и двеста." Радостно да танцуваме стъпките на всеки божи ден.
Чувства, емоции, настроение. Гъвкавост, приспособяване, обмен, чувство за ритъм, любознателност, променливост, обновяване.
Мисли. Радвайте се на това, което имате, за да имате онова, на което да се радвате.
"Когато се променя музиката, се променя и танцът." (Африканска пословица)
"Каквото горе, това и долу; каквото долу, това и горе." (Кибалион)
"А ти кога правиш милостиня, да не узнае лявата ти ръка що прави десницата ти." (Матей 6:3)

Действия, постъпки. Да споделяме наличното. Да плуваме умело по течението, без да имаме претенции към "бога на морето". Да се забавляваме. Да се доверим.
Трудности, проблеми. Да играем двойна игра. Да бъдем повърхностни, фалшиви. Да се научим да плуваме, но да забравим да ходим по земята. Да се фиксираме, да се страхуваме от промяната, от различното, от ангажирането. Да бързаме да изпеем "лебедовата си песен".
Шансове. Да опознаем амплитудата в действията си, да разкрием различните си страни. Да бъдем съответни. Да усвоим умението да бъдем и фигура, и фон. Да открием и оползотворим скритото вълшебство на всяко свое действие и бездействие.

Въпроси. Какво отдавам? Готов ли съм да го приема обратно? За какъв "улов" се подготвям?
Периодът в декадата на Двойка пентакли (от 22 декември до 30 декември всяка година) е подходящ да си припомним детското умение радостно да играем играта на живота – без да се вземаме твърде насериозно, но и без да бъдем лекомислени и инертни.
Дарете си едновременно лекота и задълбоченост. Бъдете естествени, гъвкави и адаптивни. Споделяйте – давайте и получавайте, радвайте се и оставете да бъдете зарадвани – свободно присъединени, а не принудително обвързани.
Осъзнайте и приемете своето временно физическо присъствие, не се идентифицирайте с мястото и времето, с едно от своите различни възможни формални проявления. Опознайте себе си, звуците в своята октава, сътворете и представете своя житейска "мелодия". Потърсете с кого да я споделите, приемете да пеете радостно "на два гласа".
Променяйте се, обогатявайте своя житейски репертоар. Пътувайте непредубедено – навън и навътре, към същността си. И бъдете радостни от възможността да участвате в божествения спектакъл, да бъдете полезни със своето присъствие, със своя роля – "сега"-винаги и "тук"-навсякъде.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня: РИЦАР ПЕНТАКЛИ

Авторът на Таро рубриката: Илиана Смилянова

Изображение

Днешният ден поставя пред вас задачи, които изискват планирано, премислено, точно, целенасочено и упорито придвижване към целта. Подобно поведение – от ваша страна или от страна на някого, с когото този ден ще ви срещне - ще доведе до конкретни и стабилни резултати. Всяко форсиране, избързване и подценяване ще ви отдалечи от поставената цел, може да обезсмисли усилията и средствата, вложени в даденото начинание.

П.П. Забележката моя - съгласна съм. Точно такъв ден ми беше днес. Отметнах страшно много домакинска работа заедно с Алекс. Ще посрещнем НГ на чисто - и в буквален, и в метафоричен смисъл. Защото днес си пречистих и трите колоди карти, предновогодишно.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата от 31.12.2018 до 09.01.2019

ТРОЙКА ПЕНТАКЛИ

Изображение

Астрологично съответствие – Марс в Козирог
Ключ. 3, Мир. Да изследваме света, за да се помирим със себе си. Да изучим себе си, за да се помирим със света.
Идеи. Да открием поле за работа, подходяща сцена за полезна изява. Да се отворим за сътрудничество.
Чувства, емоции, настроение. Активност, любознателност, ангажираност, отдаденост, обмен, щедрост.
Мисли. Отваряй нужните и затваряй ненужните врати.

"На всяка къща се правят врати и прозорци, но вътрешната ѝ празнота е, която се използва за дом." (Лао Дзъ)
"Не знаете ли, че сте храм Божий и Дух Божий живее във вас?" (І Кор.3:16)
Действия, постъпки. Да възлагаме и да приемаме творчески задачи. Да се трудим ползотворно. Да приемаме онова, което сме заслужили.
Трудности, проблеми. Да бъдем високомерни. Да (се) измамим. Да бъдем неплодотворни, критични, да задълбаваме в проблемите, вместо да ги разрешаваме. Да се отчайваме и отказваме пред трудностите.
Шансове. Да използваме градивно предоставените ни възможности. Да надскочим очакванията (си). Да се изявим, да се задълбочим. Да изследваме непознатото, да го открием в себе си, да припознаем и приобщим различното. Да превръщаме кризите в шансове. Да изследваме дълбините, за да покорим висините.

Въпроси. Как работата се превръща в удоволствие, а удоволствието – в работа? Чии задачи изпълнявам? На кого съм възложител? Труден ли съм за сътрудничество?
Периодът в декадата на Тройка пентакли (от 31 декември до 9 януари всяка година) е подходящ да разкрием и приложим онова, на което сме способни и за което сме сътворени.
Бъдете постепенни и последователни. Помнете, че "всички добри неща са три" и ги наричайте с истинските им имена.
Уважавайте йерархията на ценностите, авторитетите – чуждите и своя собствен. Допускайте градивна, възпитателна критика. Проявявайте Разбиране и търпение към привидните, формални различия и разминавания. Търсете по-високата опорна точка и се стремете към нея. Повишавайте своята устойчивост – психическа, емоционална, мисловна, физическа.

Учете се да трансформирате ниското във високо, тъмното – в светло. Вижте във всяко препятствие полезно предизвикателство, предоставена ви възможност за израстване, за преминаване на ново ниво.
Открийте твореца в себе си, осигурете му поле за изява. Стремете се да реализирате идеите си, да ги превръщате в думи, а думите – в дела.
За да преподадете, и на себе си, урок по майсторство.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро идеи за 2019

Илиaна Смилянова

Изображение

Започна още една година от житейската ни биография, този път под името 2019. Редуцирано, това име ни води до 12 – число с богата и позната ни символика, свързвано с преминаване на граници, с растеж, с количествено натрупване и качествен преход, със скок в нови, непознати, желани или не пространства и преживявания. И най-вече – с обрат.

В системата на таро числото 12 се свързва с карта, позната под името Обесеният или Провесеният.

Изображение

От нейната символика можем да потърсим помощ за това каква нагласа, каква вътрешна настройка и съответно какво външно поведение биха ни били полезни през тази година, биха ни помогнали да бъдем адекватни на нейния потенциал, на нейните приключения и настроения.

В таро Обесеният всъщност не е буквално обесен – по-скоро е провесен; той виси на нишка, която здраво го държи, докато е обърнат наобратно, надолу с главата, със скръстени ръце и крака, в едно видимо пасивно, желано или не, състояние. Тази поза подсказва до голяма степен основното послание на картата и съответно на годината – да сме готови да (се) обърнем наобратно, да променим обичайната досега за нас гледна точка, да изследваме непознати ни до този момент вътрешни пространства, мисли, чувства. Да не бързаме да действаме и да (се) променяме отвън – дори когато се намираме в една по-малко или повече неудобна и неизгодна ситуация, не и преди да се устремим към вътрешна промяна, не и преди да осъзнаем поне донакъде смисъла на онова, което ни държи в зависимост и от което всъщност искаме да се отдалечим.

Редуцираното число от 12 е 3, а това е картата на Императрицата в Таро:

Изображение

В обърната позиция тази карта говори за блокирана съзидателна енергия. Желанието за творене е там, необходимостта също, но всичките опити на питащия да пресъздаде на практика желанията си не се награждават с успех. Той иска да твори, просто всички канали, по които вдъхновението и креативността досега са текли, в момента са блокирани и пресушени. Може би питащият има нужда да презареди батериите чисто сетивно – сред природата, в досег с друг вид творчество или чисто и просто се стреми да създава в област, която не е неговата. Трябва да се отдръпне и да спре, за да размисли, ако областта, в която искаме да творим ни се струва обезверяваща и ни лишава от вдъхновение, в крайна сметка може би това просто не е нашата област.

И тъй като естественото състояние на Обесеният е обратното на привичното за нас, ще използвам няколко карти, също обърнати наобратно, като допълнителни ориентири по годишния път, който ни предстои тази година.

Тройка жезли. Обичайно свързвана с напредък и пътуване, с изследване на нови хоризонти и цели, в този случай тази карта може да ни помогне да успокоим нетърпението си, да не бързаме категорично да загърбваме старото, да не взимаме решения под натиска да се отървем от съмнението и двоумението. Три пъти да мерим, преди да отрежем. За да не оставяме зад гърба си отворени врати, които да ни принуждават да се връщаме отново и отново към тях, за да довършим започнатото преди време.

Изображение

Тройка чаши. Тук, в тази си роля, картата ни подпомага да излеем онова, което чувстваме и което по една или друга причина се сдържаме да изразим; да се освободим от задържани, затлачени чувства и емоции, които могат да ни объркат и отровят отвътре. Да премерим с вътрешната си мяра за хармония познатите и приятелите, с които сме заобиколени, и да изцелим разстоянието помежду ни – като го увеличим, ако е прекомерно скъсено и поражда раздразнение, свръх критичност или свръх толерантност, или напротив – да го скъсим, ако сме започнали да изстиваме и да губим чувствителност един към друг.

Изображение

Тройка мечове. Обърната наобратно, тази таро карта онагледява целебна възможност за освобождаване от мисловни модели и нагласи, от мисли и думи, които имат силата да нараняват и нас, и другите. Помага ни да разпознаем и да си признаем къде, какво и защо ни боли – в отношенията с нас самите и с другите; но след това да престанем да сипваме в раните сол и да направим първите си стъпки по пътя към изцелението и помирението.

Изображение

Тройка пентакли. Залудо работи, залудо не стой, гласи известна поговорка. Но в случая (и не само) би ни помогнало и залудо да не работим; да се научим да ценим труда, времето, усилията – и своите, и чуждите. И да (се) откажем да влагаме енергията си в нежелани, съмнителни, обременяващи и ощетяващи и нас, и другите дела.

Изображение

Обесеният митологично ни свързва с онзи момент от приказката (и нашата собствена), когато героят слиза в „долната земя“ – за да открие нещо жизнено важно, което е изгубил (забравил), и с това си пътуване да си възвърне безценна част от душата и живота си. Нека през това годишно приключение, което ни подканва да пътуваме повече навътре, отколкото навън, през тази година да си пожелаем да опазим и да увеличим светлината, вярата, смелостта, куража си, мира – за да съумеем да разпознаем и да извадим на светло свои загубени или забравени „съкровища, пазени в тъмни места.“

И в края на годишния си път да бъдем по-радостни, по-благодарни и по-умиротворени, отколкото в началото му. И да обичаме всяка следа, която сме оставили след себе си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор