Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Kleo »

Пост-коледен сдух: стихове и рими за грешните следпразнични надежди

Александър Петров

Изображение

Още с настъпването на 2018 си казах „Айде, да идва Коледа, за да мога след нея вече наистина да започна на чисто, подредено, здравословно и новата 2019 година да потръгне по прекрасен начин“. И, ко? Коледа дойде, че даже си и замина, а се оказа, че волята ми за ново начало е все така малка…

Коледа отмина безвъзвратно,
с нея тръгна си и коледният дух.
Всичко върна се обратно –
работа, задачи и коремът, който със сарми издух…

Свърши се и таз‘ година сладка
обещания за следващата си записвам във тефтера.
Давността обаче ще им бъде кратка -
шоколад отварям с бързината на пантера.

Опадаха иглите на елхата,
и остро се набиха във килима -
тъй, че като ходя и боде ми,
както вероятно ще боде и новата година.

Хубавото да живееш с човек на изкуството е, че много бързо може да ти влезе в тона и настроението и да отговори на идиотията ти по начин, по който да разбереш колко си тъп. Когато прочетох горните стихове на приятелката си, тя първоначално се засмя, но после разбра, че наистина отивам към пост-коледен сдух и реши да прекърши лошото ми настроение още в зародиш. Да ме надъха по свой си начин:

Как пък за една година и за миг не спря да се оплакваш?
Не разбра ли, че не трябва във живота нищо даром да очакваш?
Така че вместо тъпи стихове да пишеш
и бонбони да ядеш
що не вземеш да ме…
… на почивка заведеш?

Права е жената. Обикновено жените винаги са прави. Освен, когато не са, разбира се.

Веднага се замислих какво точно искаше да ми каже с тези думи. Мислих дълго и подходих философски над стиховете й.

Знаете, че човек трябва сам да осъзнае кога е направил грешка и чак, когато узрее за идеята, че не е постъпил правилно, е в състояние да си признае. А не, когато някой му каже „Ти си тъп, начинът, по който разсъждаваш, е тотално сбъркан“. За щастие, след великолепната мерена реч на приятелката ми, аз сам стигнах до извода къде в разсъжденията си бъркам и отидох при нея.

„Разбрах какво имаше предвид и си права – новата година е просто още един скъсан лист от календара – тя не променя животи, няма магически способности. Новата година е просто едно отброяване на дните, а причината за несгодите ни няма нищо общо с елховите бодлички по килима, няма общо и с другите хора, които често обвиняваме за собствените си неуспехи. Причината за всички наши провали и победи, сме самите ние! Благодаря ти, че ме накара да го осъзная!“

Тя ме погледна по-особено от всички пъти, в които ме е поглеждала и с нежен глас ми прошепна:

„Малоумен ли си… няма нужда от импровизации на истории по картинка. Това, което исках да кажа, го казах точно и ясно…

Така че вместо тъпи стихове да пишеш
и бонбони да ядеш
що не вземеш да ме
на почивка заведеш?

… айде, оставяй го тоя шоколад, че сто кила стана. Виж тука един хотел със СПА съм харесала…“

:1069 :1069 :1069 :1069 :1069

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Нели »

Въпрос в женски форум:
Дами, мъжът ми разля кафе на новия килим. С какво да изчистя кръвта?

:222
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Kleo »

:1062 :1062 :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Kleo »

- Виж се какъв си неудачник, бе! Колко години живееш в моя апартамент, не плащаш и стотинка, пера те, готвя ти, да не говорим, че и спя с теб!
- И на всичко това отгоре ми казваш, че съм неудачник...?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Нели »

- Коя жена е почтена? - пита за помощ радио "Ереван".

А радио "Париж" отговаря: Тази, която има съпруг и любовник.

- Ама тази жена е покварена! - възмутено казва радио "Ереван".

- Не, покварена е тази, която има съпруг и много любовници.

- Тя не е ли развратна? - учудва се радио "Ереван".

- Развратна е тази, която няма съпруг, но има много любовници.

- Как, това е пропаднала...

- Пропадналата няма нито съпруг, нито любовник.

- Е, това е самотна!

- О, не, грешите, самотна е тази, която има съпруг и няма любовник.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Kleo »

:lol: :lol: :lol:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Kleo »

- Какви са плановете ти за есента?
- Ще пия !
- Но ти така отговори и за плановете си за лятото?
- Не желая да разговарям с човек, който не долавя тънката семантична разлика между феерията на предизвикателното лятно пиянство и екзистенциализма на депресивния есенен запой. :plezya se :plezya se :plezya se

Да ви питам, има ли право жена, дето не ти е жена , да те дразни така, все едно ти е жена ?

:razz: :1044 :razz: :1044 :1062 :1062 :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Kleo »

След като се пенсионирах, жена ми започна да настоява да я придружавам в нейните пътешествия до супермаркета. За нещастие, като повечето мъже, аз намирам пазаруването за скучно и предпочитам в магазините да влизам и излизам веднага. Съответно, за мое нещастие, съпругата ми е като повечето жени, обича бавно да разглежда всичко и ми оставя безкрайно много време, което трябва да оползотворя по някакъв начин...

ПЕНСИОНИРАН СЪПРУГ - МОТОРИСТ :222

След като се пенсионирах /от работа, а не от мотора/ жена ми започна да настоява да я придружавам в нейните пътешествия до супермаркета. За нещастие, като повечето мъже, аз намирам пазаруването за скучно и предпочитам в магазините да влизам и излизам веднага. Съответно, за мое нещастие съпругата ми е като повечето жени – обича бавно да разглежда всичко и ми оставя безкрайно много време, което трябва да оползотворя по някакъв начин. Вчера, скъпата ми жена получи следното писмо от местния супермаркет.
Уважаема Госпожо Димова,
През изминалите шест месеца, Вашият съпруг предизвикваше доста голямо объркване в нашия магазин. Не можем да толерираме неговото поведение и сме принудени да забраним Вашите посещения при нас. Нашите оплаквания от Вашия съпруг, г-н Димов са описани по-долу и документирани от камерите за видео наблюдение.
1. 15-ти Юни : Той взе 24 кутии презервативи и пускаше по една в количките на различни хора без те да забележат.
2. 2-ри Юли: В отдела за домашни потреби е настроил алармите на всички часовници да звънят през интервал от 5 минути.
3. 7-ми Юли: Направил е пътека от доматен сос по пода, водеща до дамската тоалетна.
4. 15-ти Август: Разпънал е една от палатките в къмпинг отдела, след което е събрал децата на пазаруващите и им е казал, че ще ги покани вътре ако си донесат възглавници и одеяла от отдела за спални принадлежности. Двадесет деца са изпълнили това.
5. 4-ти септември: Гледал е право в охранителната камера и я е използвал като огледало докато си бърка в носа.
6. 10-ти Септември: Докато е разглеждал пушките в ловно-рибарския отдел е попитал продавача, къде може да намери антидепресанти.
7. 18-ти Октомври: Скрил се е в един гардероб и когато клиенти са го отворили е викал „Вземете мен! Вземете мен!“
8. Взел е кутия презервативи и е попитал касиерката, къде се намира пробната?
И на края, но не на последно място :
9. 23-ти Октомври: Влязъл е в пробната, затворил е вратата и след малко извикал много силно : „По дяволите, тук няма тоалетна хартия“
Една от продавачките е припаднала.

:221 :221 :221

- Скъпи, вчера докторът ми каза, че лицето ми все още изглежда като на 25-годишна!
- А нещо за 50-годишният ти задник спомена ли?
- Не, не е ставало въпрос за теб! :1069 :1069 :1069
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Kleo »

Забелязах, че жена ми реже крайчетата на кренвиршите преди варене. Питах я защо го прави, тя каза, че не знае, майка ѝ така ги варяла.
Звъннах на тъщата. Тя каза, че не знаела, ама баба ѝ още така ги варяла. А прабабата на жена ми е жива и като я питах и нея, ме погледна учудено и каза:
- Ама вие досега още ли ги варите в моята малката тенджерка?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Петък - ден на майстора! (тема за вицове и смешки)

Мнение от Kleo »

Сладкарски цех:
- Бих искала да поръчам торта със загорели блатове и малко крива от едната страна.
- ???!!!
- Съпругът ми има рожден ден. Нека мисли, че аз съм я правила!
:1062 :1062 :1062 :1062 :1062 :1062 :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор