МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

14 ноември 2015

Едно откровено признание, което трябва да се прочете... от всички мъже!

Според повечето от нас първата любов завършва зле. Е, моята и започна зле. Преследвах я около година. Да, точно това е думата, която трябва да използвам – преследвах. Бях влюбен в нея, но тя в мен – не. За нейно нещастие аз не се предадох лесно.

Мога да бъда много упорит. И бях. Освен това бях сигурен, че за първи път съм срещнал човека, с когото е писано да бъда.

И така, след една дълга и изтощителна от емоционална гледна точка година, аз сломих съпротивата й. Моето упорство й показа, че ме е грижа за нея така, както никой друг мъж не го е било грижа.

Проблемът беше, че след като я накарах да се влюби, след като я накарах да ми повярва, да ме обикне, вече не бях в състояние да й отвърна със същото.

Мислех си, че я обичам, и сега, като поглеждам назад, вероятно наистина съм я обичал, но просто не можех да я накарам да го почувства. Бях млад, глупав и наивен. Мислех, че любовта е проста. Мислех, че е чиста. Мислех, че е перфектна. Сега, близо десет години по-късно, знам, че не съм бил дори близо до истината.

Обичах една жена с цялото си сърце, но бях твърде слаб, за да го призная пред себе си. Отне ми година, за да я накарам да се влюби в мен, а след това не успях да й отвърна със същото. Знам, че ви се иска да ме наречете с други думи, но нека се придържаме към "слаб".

Само един слаб мъж може да накара жената да се влюби в него и след това да обърка всичко. Не е лесно да накараш една жена да се влюби в теб, особено когато тя прави всичко възможно да НЕ се поддаде.

Жената, както и мъжът, може да се влюби веднага, стига да поиска. Но ако трябва да я накараш да се влюби, бъди готов за геройски усилия.

Истина е, че хората ги привлича най-силно това, което не могат да имат. Това ги кара да се амбицират, да се отдадат изцяло...

Мъжът преследва жената отчаяно, използва всички свои умения, става и продължава, без значение колко пъти е падал. А какво може да накара този мъж да остави в миналото всички тези усилия, цялата тази страст? Слабостта!

Само един слаб мъж може да накара жената да се влюби в него, а след това да убеди сам себе си, че вече не я обича. Човешкото съзнание е неимоверно комплицирано. И въпреки всички постижения на науката, ние все още не го разбираме достатъчно.

Да бъдеш влюбен не е нищо повече от това да виждаш реалността такава, каквато искаш да я видиш. Това е. Разбира се думите "Това е" правят нещата да изглеждат много прости – така, както мозъкът не изглежда нещо повече от сиво вещество.

Това е причината много от нас да "разлюбват" хората, които доскоро са обичали. Опитваме се да избягаме от сложността, да опростим нещата и така и не успяваме да разберем какво наистина значи да обичаш някого.

Ако си влюбен, наистина влюбен, можеш да избереш да останеш влюбен, да останеш в тази реалност. Ако знаеш всичко за този човек и въпреки това го обичаш, значи си влюбен и цял живот можеш да останеш влюбен.

Но обикновено не го правиш, нали? Твърде слаб си, за да задържиш тази реалност, за да удържиш съзнанието си да не разруши красивата приказка, която сам си създал.

Само един слаб мъж може да накара жената да се влюби в него и след това да разбие сърцето й.

За да живее любовта, се нуждае от грижа. Без нея е невъзможно да обичаш – не и по начина, по който трябва да обичаш. Трябва да я обичаш така, че да е невъзможно да я нараниш.

Да обичаш значи да се опитваш да се превърнеш от човека, който винаги си бил, в по-добрия човек, който знаеш, че можеш да бъдеш.

Започваш да губиш усещане къде свършваш ти и започва тя. Страхуваш се за нейната сигурност, за нейното щастие... страхуваш се за нея повече, отколкото се страхуваш за себе си.

Когато разбиваш сърцето на жената, която обичаш, всъщност не осъзнаваш, че разбиваш своето. Тя може да избяга далече от теб, но ти не можеш да избягаш далече от себе си.

Само един слаб мъж може да накара жената да се влюби в него, наистина да се влюби, и след това да я изостави.

Когато обичаш една жена, ти й се посвещаваш. Може би не го чувстваш така, но това е, защото си твърде егоцентричен да го разбереш. Това не е нещо, от което трябва да се срамуваш, но е нещо, което трябва да надраснеш.

Няма да бъдеш щастлив, ако винаги си сам. А ще бъдеш сам, ако не се научиш да обичаш друг човек така, както обичаш себе си.

Как да го направиш? Как да не позволиш да се предадеш? Как да не позволиш на живота да те надвие? Как да не позволиш на собствената ти несигурност и слабост да вземат надмощие над теб и да определят пътя ти?

Да обичаш една жена значи никога да не я изоставяш. Ако изоставиш жената, която обичаш, значи да изгубиш себе си. Повярвай ми. Само един слаб мъж може да създаде възможност любовта да е вечна и да я остави да се изплъзне между пръстите му.

Успял си да я накараш да те обикне. Това е само началото на битката, но моите поздравления! Сега започва трудната част.

Създал си много възможности за теб самия. Създал си възможността да имаш човек до себе си, с когото да извървиш несигурния и понякога каменист път пред себе си. Успял си да направиш това, което много хора не успяват.

Въпросът е достатъчно силен ли си, за да останеш тук, за да не прецакаш нещата?

Някои ще кажат, че съм бил голям щастливец да открия любовта толкова млад... Но, знаете ли, в ада, в който съм, не се чувствам така.

Автор: Пол Хъдсън / Превод: Gnezdoto / Снимка: funmozar.com
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

Започнала съм тази тема с пост относно правата на жените в арабския свят. Сега пускам нещо, което е отново се отнася за порядките там:

Разрешиха на мъжете в Саудитска Арабия да ядат жените си, но само ако са много гладни

Шейх Абдул Азис бин Абдулах шокира света след като разреши със специален декрет на мъжете в страната да имат правото да ядат своите съпруги, или пък части от телата им, без да отговарят за това, пише Metro. Според него това е още едно доказателство от страна на съпругите, че са готови да се жертват за мъжете си и да им служат. Религиозният лидер на Саудитска Арабия уточни обаче, че мъжете не трябва да ядат благоверните си, когато им скимне, а само ако са много гладни. В момента жените в арабската страна нямат право да си отварят банкова сметка без съгласието на мъжки член от семейството, нито пък на шофират. Нямат право дори да се водят в автомобил, без мъж придружител. Все пак през 2011 г. им бе позволено да гласуват на избори./БЛИЦ


Източник

:1215 :1210 :1215 :1210 :1215 :1210 :1215 :1210 :1215 :1210
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Ани, дано това е гнусна шега :126
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от danid »

За съжаление е горчива истина, нормално ли ви се струва света да приема това в 21 век колкото и блага да идват от там. Тези хора се гаврят с целия останал свят, те плащат и на ИД и за повечето радикални изяви. Педложиха пари, за да построим джамии в Европа, Благодарим, вземете си радикалните издънки при вас...
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

danid написа:За съжаление е горчива истина, нормално ли ви се струва света да приема това в 21 век колкото и блага да идват от там. Тези хора се гаврят с целия останал свят, те плащат и на ИД и за повечето радикални изяви. Педложиха пари, за да построим джамии в Европа, Благодарим, вземете си радикалните издънки при вас...
За съжаление, Дани, си абсолютно права и си го казала с малко, но точни думи!!!! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Според мен това са последни агресивни напъни на фанатизирани ислямисти. :1053
Няма как просто подобни безумия да продължават и в 21. век! :126
Аз оставам без думи, но все си мисля, че това е нещо немислимо да се случва по света... :1052
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Обръщение към съвременния мъж: Прави щастлива жената до себе си!

категория: Изкуството на любовта

Да поговорим за мъжките задължения, мъжките убеждения и за това как да станеш истински мъж (не само по полов белег).
В по-голяма степен посвещавам това послание на мъжете, които имат отношения с жена, и особено брак. Но би могло да бъде полезно и на жените.

И така...

1. Обезпечи я материално

За какво изобщо си й нужен, ако не си съгласен с това? Просто защото тя е влюбена в теб (или е била)?
Сърцето ми се свива като слушам истории за мъже, които не дават пари на жена си – жената, която той самият си е избрал.
Къде е логиката?

Добре, да погледнем от друг ъгъл: Защо изобщо живееш с жена, която не считаш за необходимо (или не искаш) да обезпечиш? Не я правиш щастлива, но не позволяваш и на друг да го направи...

Освен това, така ти просто я принуждаваш да развива в себе си мъжки качества (все пак й се налага сама да изкарва повече пари), блокираш развитието на нейната женственост, което пък от своя страна разбива хармоничността на отношенията.

В края на краищата тя е жена, за да се наслаждава на живота и да предава това състояние на мъжа (дори ако това му се струва нерационален женски каприз). В това се крие колосална енергия - енергия, необходима за развитието и успеха на всеки мъж!
Колкото повече жената се наслаждава, толкова по-успешен ще си ти! Win-win!

2. Благодари й

Всички мъже знаят колко положително ни действа искрената женска благодарност. Е, мъжката благодарност към жените действа по същия магичен начин.

Тя е приготвила храна? Благодари й всеки път, когато го прави.
Тя се старае да изглежда добре? Кажи й колко важно е това за теб.
Тя ти дава нежност? Сподели с нея приятните чувства, които тази нежност поражда у теб.
(Надявам се, че не забравяш да й кажеш, че сексът с нея е най-добрият в живота ти...)

Показвайки и изказвайки своята благодарност, ти ще увеличиш многократно нейното желание да прави всичко това отново и то с много по-голям ентусиазъм и любов.
Ако възприемаш нейното старание просто като задължение, което тя изпълнява, много скоро може да спре да прави всичко това. А когато го изгубим, започваме да го ценим...

3. Давай й поводи да ти се възхищава

Да лежиш на дивана с дистанционно в ръка в очакване на някакво чудо очевидно не е никак добър повод за възхищение.

За мъжа е важно да постигне нещо, да преодолее препятствие... той самият се чувства по-добре, когато има конкретен резултат:
-Повишение на заплатата
-Увеличение на печалбата в бизнеса
-Победа в състезание, конкурс и т.н.

Помня една жена, която показваше с гордост медалите и грамотите на своя мъж и казваше: „Моят съпруг е най-добрият пожарникар в града! Това е негов успех!“ Беше трогателно...

Та така, за да постигнеш нещо повече трябва да минеш през битки, стресови ситуации, падения... Но нали затова сме мъже? Това е нашият път!
Както казва Бил Гейтс: „Между дивана и телевизора никога няма да прелети долар.“

4. Помагай на жената да бъде слаба

Отваряй й вратата, не й позволявай да носи тежки чанти, посрещай я в тъмните часове на денонощието (дори и тя да не се страхува да се прибира сама).
Забранявай й да се занимава с това, което ни й носи удоволствие.

Не й харесва да готви и да чисти? Можеш да наемеш домашна помощница, въпреки че най-добре е жената да се научи да обича домакинската работа. Именно, да я обича. Това е важна женска енергия в дома както за мъжа, така и за хармонията в отношенията като цяло.
Но ако жената работи по 40 часа седмично, то извинете ме, може и да й е трудно да обикне домакинските дейности.

И така, да обобщим:

Ако твоята жена препуска като кон повече от 40 часа седмично, ако ти не й осигуряваш средства за фитнес, салон за красота, дрехи и обувки, ако не я водиш на почивка и т.н., то много вероятно е боговете да ти се ядосат и да се усъмнят в това, че си мъж (по призвание).

С една дума, прави щастлива жената до себе си! Ако не искаш или не го считаш за необходимо, то защо си с нея?

Автор: Ярослав Самойлов
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Индийска легенда за жената

Когато Тващри (индийският бог, създател на живата и мъртвата природа) създаваше света и мъжа, изчерпаха се всичките му материали и той не знаеше от какво да създаде жената.

И Тващри се замисли. След като мисли много, взе:

закръглеността на луната,

вълнообразната линия на змията,

треперенето на тревата,

кадифето на цветята,

нежността на листата,

погледа на сърната,

сълзите на облаците,

непостоянството на вятъра,

страха на заека,

мекотата на пуха,

твърдостта на диаманта,

сладостта на меда,

топлината на огъня,

студа на снега,

суетността на пауна и

гугукането на гълъба.

Всичко това той разбърка и създаде жената. След това богът я даде на мъжа. Подир седмица обаче той се яви обратно при бога.

– Тващри, създанието, което ми даде, ми вгорчава живота. Говори непрекъснато и иска и аз да й говоря, все ме кара да върша разни неща, настроението й се мени за миг – ту ми се ядосва, ту е мила, иска навсякъде да сме заедно, не ме оставя за миг на спокойствие! Дойдох да те помоля да си я вземеш обратно.

И богът взе жената обратно. Но след една седмица мъжът пак дойде при бога и каза:

– Откакто ти върнах създанието, животът ми е самотен. Не мога да забравя как тя танцуваше и пееше, как ме гледаше, колко прекрасна беше, когато ме обичаше, и колко всесилен ме караше да се чувствам…

И богът му върна жената. Едва три дни бяха изминали и мъжът пак дойде при бога.

– Тващри, – каза той – какво да правя? Създанието ти пак ме ядосва, пак ми причинява главоболия… Окаян съм аз – с жена не мога да живея, без жена пък – съвсем не!

А Тващри му отвърна:

– Така е писано да бъде. Дадох ти жената, но всъщност дадох теб на нея. Направих те подвластен на силата й, за да станеш по-силен ти. За теб жената ще е като водата в реката, която изглажда камъчето, полира ръбовете му, придава му по-красива и нежна форма. Приеми участта си и бъди благодарен! А сега се върни вкъщи и не забравяй какво ти казах: жената е твоето огледало и твоят учител! А ти бъди нейната опора и подкрепа! Позволи й да те обича и я обичай и ти! Свали бронята си, отвори се за нея, покани я, приеми я. Позволи й да те покори. Защото това е единствената битка в живота, която се печели, само когато я загубиш…
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор