МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

Аз пак съм тук :1062 :1062 ... тази тема направо си я "присвоих" и ѝ задавам откровено праволинеен тон, но.... въпреки това, онова, с което днес ще ви занимавам е наложено на жените от мъжете. А именно - днес чета как нашата гросмайсторка Антоанета Стефанова е завършила на последното 11-о място на шахматния турнир в Техеран. И веднага ми светна :idea: да погледна дали някъде има снимки на въпросния турнир, който всъщност е бил само женски. Да, веднага ми стана интересно дали участничките са били накарани да сложат забрадки. И.... да! Така е. Попаднах на официалния сайт на FIDE (световната федерация по шахмат) за събитието. А ето и линк към фотогалерията http://tehran2016.fide.com/en/players/132-photo-gallery" onclick="window.open(this.href);return false;.

Всичко би било ок, ако... нямаше съответната съпротива при забраната на бурките в училищата в Европа - навсякъде, където беше наложено това правило, а ако не се лъжа това са 2 европейски страни, се случиха бурни реакции и протести.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

О, времена!
О, нрави!
Но какво да се прави?

Когато 12-годишно момиченце се жени за 60-годишен мъж...

Как бихте реагирали, ако видите момиченце на не повече от 15 години да се жени за възрастен мъж, който може да ѝ бъде баща или дори дядо? Ще се намесите ли по някакъв начин, макар да знаете, че не е ваша работа? Ще се обадите ли на полиция и социални служби или поне ще отидете ли при детето да го попитате дали всичко е наред, дали е съгласно с тази сватба?

Интересен социален експеримент се е провел в Ню Йорк. Двама актьори – възрастен мъж и малко момиченце, са представени като младоженец и булка.

Те застават на различни места из града, за да им бъдат направени сватбени снимки, а скрита камера проследява какво се случва. Как реагират хората отстрани на тази гледка? Мнозина от тях бурно се възмущават, но не само това, ами отиват директно при мъжа и детето.

Разпитват ги за възрастта им, заплашват с полиция, дори след като младоженецът казва, че има разрешението на родителите на момичето.

Някои нападат директно мъжа и му заявяват, че няма право да постъпва така и е „перверзник“, други говорят директно на детето, като го питат дали се чувства добре, дали не иска да бъде отведено в полицията и спасено и т.н.

Истината е, че всеки ден средно по 33 000 деца по целия свят биват насилени да сключат брак!

Това е част от религиозните и културни традиции на обществото им и/или не се гледа с лошо око от роднините и държава.

Всички тези бракове са предварително уредени, а понякога се случват и между деца (в този ред на мисли сюжетът на популярния сериал „Малката булка“ не е съвсем измислен).

Милиони деца по света са лишени не само от основните си човешки права, но и от детство. Прекалено рано те навлизат в света на възрастните и това не води до нищо добро, нито за тях, нито за обществото като цяло.

Но за да се сложи край на това, както и на много други зловредни практики, е редно всеки да бъде първо човек и след това гражданин – на своята държава и на света като цяло!

Когато видите нещо нередно, не подминавайте, не си казвайте, че това не е ваша работа и „те да си се оправят“, а заявете позиция и застанете открито на страната на правдата.

Да, това често не е лесно и носи риск, но само така бихме могли да се спасим от злото и покварата, които са около нас. В противен случай не сме по-добри от насилника срещу нас.


Съгласна съм да се намеся, но все пак - за България ли става дума или да съм гост в друга държава, в която подобни неща са част от ежедневието? И последно, за 12 или за 15-годишно момиче се касае все пак? Ще кажете - все тая, нали е непълнолетно. Абе не е баш така. Едно е 12-годишно момиченце, друго е 15-годишна тийнейджърка. Особено ако последната осъзнава какво и защо го прави, а първата е принудена от порядките и нравите на страната, в която е родена и възпитана...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Мъже, негодни за употреба

Симеон Колев - Симо

Да, ще ти разкажа за мъжете, които не заслужават виза нито за твоето легло, нито за твоя живот.

Така, така. Чувала си, че били свършили и че изборът ти е сведен до най-малкото зло. Не мисля. Около мен е пълно с читави пичове.

Но ти трябва да ги избереш.

От това, което съм чувал, и това, което съм виждал, мисля, че мога да ти скицирам няколко типа и няколко черти, които са недопустими за статуса - твой мъж.

Не избирай мъж, който живее на повече от 4 километра от центъра. Да, малко звучи брутално и с лека сегрегацийка, но само си помисли за всички неща, които си чувала от твоите приятелки за мъже с извънградски манталитет. Има им нещо, разбираш ли... Една дребнавост, една липса на великодушие и една ограниченост, която просто си върви с потеклото. Липса на натрупвания.

Знаеш ли, защо римската империя загива? Заради варварите. Но не защото те са станали безкрайно силни, а защото армиите на Рим са се напълнили с хора от провинциите, които не са били нито толкова дисциплинирани, нито толкова боеспособни, колкото чистокръвните римляни, но най-важното – те не са знаели, че не защитават само един град и една територия, а защитават цивилизацията. Мани историята, мани приятелките ти - виж собствения си опит. Какво говори той?

Не искам да генерализирам. Малкия град и покрайнините не означават задължително “малък град и покрайнини” в мозъка и сърцето и е факт, че много мои приятели дошли от подобни места ме вкарват в малкото си джобче по много критерии, но това са изключения. Изключенията броят изключителните хора. Повечето не са. И са зле.

Не избирай мъж, който е на 34. И живее с техните. Тук “живее с техните” е водещото. Сори, ама има една граница на самостоятелност и излизане от комфорта на познатото, която е много здравословна да се направи към 18, до към 23-24. След това мястото ти не е при маминка. “Извън дома” култивира качества, като оправност и липса на закостенялост. Означава, че си способен да правиш крачки напред, назад или встрани. Оставането в дома, означава, че просто стоиш. По-лошо, означава, че седиш. Не ти трябва мъж, който си седи.

Не си избирай мъж, който да харесва повече сърмите на майка си, дори и сърмите на майка му да са по-хубави от твоите.

Слагай по една сушена синя слива в сърмите, за да ти стават по-хубави.

Не си избирай мъж, който се страхува да ти каже, че ти си тотално и единствено и безалтернативно негова и ще направи всичко за теб. Не ти трябва мъж, който те приема за генерална репетиция и ще ти предлага там нещо, ама полека, лимитираничко, с капкомер и ако някой ден се убеди, че ти си Жената, ще започва да дава повечко. Ти, сериозно ли?!

Не си избирай мъж, който мисли само за себе си.

Не си избирай мъж, който грам не мисли за себе си. Това е точно толкова важно, колкото и горното. Ако мъжът ти не знае, че е самостоен, как да очаква ти да го оцениш? И то високо.

Не си избирай мъж, който да не те кара инстинтивно да звъннеш през деня. Само да го питаш, как е и да му кажеш, че ти липсва.

Не си избирай мъж, на който да му е все едно дали си му се обадила през деня и ония неща, дето ги прочете току-що.

Не си избирай мъж, защото ако не избереш него, няма кой. Не избираш някой, който да те оплоди, за да спасите и продължите човешкия род. Избираш човек, с когото да се смееш, споделяш, изслушваш, караш, чукаш, ядеш, спиш, търпиш, караш, чукаш, смееш. В какъвто ред си поискаш.

Няма да продължавам, че то верно не остана кой. Шегувам се.

Не си губи времето, момиче! Можеш да избираш и избирай и ако се чудиш, кои мъже останаха след този рестриктивен списък, ще ти кажа – всички останали.

Прочетете още от Симо Колев в Edna.bg
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

Саудитска Арабия учи мъжете как да бият жените си правилно

В Саудитска Арабия семеен терапевт учи мъжете как да бият съпругите си правилно, съобщи радио "Гласът на Америка", цитирано от агенция "Фокус"
Саудитската национална телевизия е показала цяло учебно видео по въпроса. В урока Халед Шакби предупреждава, че «въпросът е трънлив, съдържащ много опасности“. Но, допълва той, „по волята на Аллах, ние ще преминем този мост безопасно“.

Видеото е излъчено в Саудитска Арабия по-рано тази година. В САЩ е преведено и пуснато от вашингтонския Институт за изследване на медиите в Близкия Изток.

Шакби отбелязва, че мъжете не трябва да прибягват до насилие още в началото, а трябва да „дисциплинират своите съпруги“ преди да прибегнат до насилие. И признавайки, че някои мъже използват пръти, тояги или остри предмети, за да дисциплинират жените, той съветва това да не се прави.

Терапевтът предлага мъжете да използват клонка или носна кърпичка, с която жената да бъде ударена, просто като символ на тяхното недоволство от непослушанието й.

В отделно нравствено напътствие вчера "Ислямска държава" призова мюсюлманите да унищожат сателитните си чинии, за да не могат вражески канали "да унищожат вярванията на мюсюлманите и да накърнят моралните им принципи". Това предадоха Ройтерс и БТА.

"Враговете на исляма водят медийна война срещу Ислямска държава, която е не по-малко опасна от военната кампания", изтъква групировката във видеозапис, публикуван в официалния й профил в Телеграм.

Тя не уточнява дали ще наложи със сила прилагането на призива си на териториите под неин контрол в Сирия и Ирак. Видеозаписът завършва със сцена, в която хора тъпчат с крака сателитни чинии.

:plezya se :plezya se :plezya se :plezya se :plezya se :plezya se
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

No comment! :1215 :126 :plezya se
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

За жената през сърцето на мъжа

[img]http://danasebesi.com/wp-content/upload ... 2109_n.jpg[/img]

Вярвам, че една от важните теми в живота на жената е свързването, близостта, отношенията и с любимия мъж. Избрахме в нашето списание да поканим и мъжкото присъствие, да чуем мъжкото сърце по темите за женствеността, какво всъщност ценят мъжете в жените. Искаме да поставим мост между мъжкото и женското и да се отворим повече да се чувстваме, приемаме, опознаваме. Изборът на мъжете, които са част от рубриката не е случаен. Поканихме мъже, които са добросърцати, отговорни, състрадателни, развиващи се, грижовни, смели.

Разбира се най-естествено за мен беше да поканя първо любимия мъж до себе си. Ще ти призная, че се вълнувах много да получа отговорите на въпросите му и още повече се вълнувах, когато ги прочетох.

Казваме добре дошъл на Борис Бонев, 30 год., софтуерен инженер.

Какво е привлекателно за теб в жената?

Нейната женственост – а именно това да бъде нежна, красива, гальовна и мила, като същевременно има сила и ум. Да е добра домакиня и майка – да се грижи за децата ни, пази ги и възпитава, както тя би искала да бъде отглеждана от своята майка. Да бъде вдъхновение за мен – да ме зарежда с идеи, енергия и дава личен пример на околните.

Кога една жена е красива?

Когато се грижи за външния си вид. Когато е интелигентна, цветна, разнообразна, специална, уникална…

С какво една жена буди в теб възхищение?

С палитрата си от лични качества. Със своето неповторимо излъчване и усмивка. С чувствата, които ме кара да изпитвам – на спокойствие, приемане, удоволствие, щастие. Как следва своята мисия в живота със смело сърчице.

Каква е нужно да бъде жената до теб, за да те вдъхнови да я обичаш, да защитаваш и грижиш за нея?

Да бъде силна и самостоятелна, и същевременно крехка. Да ме обича, почита и уважава. Всичко, което би ме накарало да е най-ценната на света за мен.

Какво е важно да знаят жените за мъжете?

Мъжете също са човешки същества. Имат чувства, дори и да не ги показват често. Отговарят на доброто с добро. Търсят своята сродна душа, независимо колко силни и независими изглеждат на външен вид.

Какво според теб помага, за да има свързване, близост и лекота между мъжа и жената в двойката?

Техните сърца трябва да са в унисон. Тогава техните копнежи, мечти и желания се допълват и те гледат в една посока, обичат се, помагат си и смело крачат през криволичещата пътека наречена живот.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Пичове, жените ви не са ви прислужници! :222

И още нещо, пак от него:

[youtube]GLjMTqYimU0[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

Интересно е доколко една жена би се припознала в това?!

Рейтинг на съпругите сред зодиите-Съпругата Везни-Просто мечта, Скорпион Изключително красива

Коя е най-добрата жена във Вселената? Отговорът е очевиден, но все пак! Нека да видим какво казват звездите за нея.

Намерили сме, коя е най-добрата жена сред зодиите, а и с кои трябва да сте по-внимателни!



12-то място - Скорпион

Изключително красива, безумно атрактивна и много интелигентна е жената Скорпион - Най-лошата жена в света! В края на краищата, човек, който я взима за жена, се продава в реално робство! Без съмнение, да служи на ценната дама е чест и удоволствие за всеки мъж, но докато привикне със сложния й характер, ще оплешивее, ще получи еректилна дисфункция, и ще се пенсионира.



11-то място-Риби

Ожените ли се за Риби, това е като да имате коте, защото толкова са и ползите от нея. Риби - неземни и атрактивни същества! Ако е в добро разположение на духа, може да позволи да я носите на ръце, а по волята на някаква мистериозна причина, представителите на силния пол попадат във фанатична зависимост от тази зодия. И ако някои смелчаци успяват да скъсат отношенията си с Рибата, животът им става безсмислен и пуст.



10-то място-Лъв

Най-смелите се бият с лъвовете. Съпругата Лъв е като скъп прозорец - тя има най-красивите накити, най-добрите коли и всичко най-най-най! Всичко зависи от апетита на дивия звяр. Теоретически е възможен развод с хищника, но на практика, след развода всички други жени изглеждат скучни и бледи нейни копия. За съжаление, други Лъвици, за малкото ви останали пари наоколо няма!



9-то място - Стрелец

Съпруга Сатана! Всичко, което тя иска, е вашата безсмъртна душа! Както казва жената, така и ще бъде, сиреч винаги. Ако сте посмели да не се подчините, ще горите вечно в ада!



8-мо място-Близнаци

Най-опасният вид на жена. Тя знае точно какъв е съпругът й наистина. И няма нищо не можеш да скриеш от нея! Даже не се опитвай! Зоркият й поглед няма да изпусне нищо, така че върни обратно курабийката, и без това си напълнял вече!



7-мо място - Овен

Много интересен вид жена. Тя - най-доброто нещо, което може да се случи на един мъж, е убедена самата тя на 100%! Тя ще се бори до последен дъх, но ще превъзпита последния и то в негова полза!



6-то място - Везни

Умела кулинарка, красива, отлична любовница-да, това е съпругата Везни. Мечтаната жена, нали? Но само онези дни, когато Нейно Величество е благосклонно да прояви доброта и нежност. Цялото останало свободно време, Везните отделят в скандали, избухвания и безкрайни караници.



5-то място - Дева

Съпруга Дева - идеалният спътник, най-добър приятел и колега. Убедена е, че двойката трябва да гледа в една посока, и тя е тази, която точно тя избира. Тя ще носи пагоните в семейството. Формално, тук вие сте годачът, но цялата отговорност поема вълчицата Дева. И ако отговорът на предложението за брак е "Ще помисля" - Бягай, брат!



4-то място - Телец

Тази дама ще се омъжи за вас, ако сте много забавен и много богат тъпак. Тя няма да отстъпи, докато не ви превърне в успешен човек, макар и цялата радост от вас някъде ще се изпари. Но ако си мислите, че летенето във въображението ви е толкова забавно, защо не опитате с нея!



3-то място-Козирог


Идеалният мъж трябва да е мъжът на идеалната жена, всичко е елементарно! При избора на партньор, Козирозите са ръководени от печалбата и ползата, а не от някакъв вид любов. И ако една жена ви е избрала и е Козирог, ще имате късмет до края на дните си.



2-ро място-Водолей

Второто място отива при Водолей. Завинаги млади, смеят се, ефирни и деликатни, тези дами са мечтата на всеки човек. Въпреки това, все преследват щастието и да я убедите да се омъжи, не е лесна задача.



1-во място-Рак

За Ракът семейството е над всичко! За тази дама е грехота да се оплакваме. Тя е и умна и красива и добра за домашни грижи, и обожава съпруга си. Не сънуваме ли? В края на краищата, семейството-това е важно. Така че дори не смее да пренебрегва семейните си задължения, и им отдава заслуженото!

Източник
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Наистина ми е интересно и на мен :lol:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Съвет за мъже: няма нужда да разбирате жените, просто действайте, съветва консултантът по успешни връзки Милена Динкова

Изображение

Получавам много имейли от мъже, който се оплакват, че никога не успяват да разгадаят жените и това ги подлудява. Много от тях питат какво искат жените, защо те правят това или онова, защо реагират едикакси и защо казват едно, а всъщност желаят друго. И така нататък... Немалко мъже са се фиксирали върху идеята, че трябва да научат всичко за жените, преди да имат връзка с някоя от тях. Сигурна съм, че ако имаше врата, на която пише "Красиви жени" и друга с надпис "Лекция за красивите жени", повечето мъже ще се наредят на опашка за лекцията. Разбира се, аз гласувам с две ръце за това ние, всички, да се опитаме да научим повече за противоположния пол. Но едно нещо е да си любопитен и да искаш да откриеш повече информация за жените и съвсем друго е, когато това "иска ми се да знам" се превръща в извинение да не действате. Познавам много мъже, които могат да изрецитират на един дъх "Мъжете са от Марс, жените - от Венера", но имат много малка представа какво трябва да направят тук и сега, за да създадат по-удовлетворяваща връзка с жена. В много отношения ситуацията прилича на това да декорираш стените на затворническата си килия и да си седиш там, чудейки се защо не си щастлив.

През годините на личен и професионален опит открих, че под повърхността на нуждата да разгадаеш нежния пол стои силен страх от жените и от това, което те представляват в съзнанието на мъжа. Този страх от жените може да изглежда глупав и някои представители на силния пол дори не биха си помислили, че това е проблемът. Много малко мъже биха си признали, даже на самите себе си, че се страхуват от жените. Но само помислете: защо самата мисъл да заговорят жена парализира толкова много мъже? И още по-лошо, естествената реакция на жените към мъже, които се страхуват от тях (много се тревожат, че дамите ще ги избягват или отхвърлят), още повече затвърждава страха, че жените притежават властта да придадат ценност или да сравнят със земята личността на мъжа.

Да, жените си имат своя начин да "надушват" страха и да не откликват положително на него. Забележете, казвам, че жените не откликват положително на страха, а не на самата личност на ухажора им.

Древните китайци са смятали, че в света съществуват два вида енергии. Мъжката енергия "Ян", която е динамична, силна, разтърсваща, и женската енергия "Ин", която е мека, с деликатно действие и успокояваща. Някои психологически системи днес приемат, че тези сили съществуват вътре у всеки човек - всеки от нас има качества, които го събуждат и енергизират, и такива, които го карат да забави темпото и да "пипа с меката ръкавица". Моят съвет към мъжете е да спрат да се опитват да разберат жените, а да се опитат да разберат и разгадаят първо себе си. Това, което ви изнервя и плаши, не са "жените", а по-скоро вашата собствена женственост (да, у всеки мъж има и женска страна, както ви намекнах по-горе). Трябва да се докоснете до вашата собствена женска енергия, за да разберете наистина женския манталитет и начин на мислене.

Нека да обясня малко повече какво означава "да сте в досег с вашата женска енергия". За съжаление човек може да е в досег с недоразвитите аспекти на женската природа (да бъде прекалено покорен, вкопчен в близките си, на настроения, отбранителен, тревожен, клюкарски настроен, потиснат, повърхностен, да вини другите за проблемите си, да не поема отговорност за собствените си действия). А може и да развие женската част от себе си и да се свърже с нейните високоразвити характеристики (да се проявява като грижовен, креативен, интуитивен, приемащ, да умее да създава близост и да общува, да показва уважение към чувствата на другите).

Но разбира се, вие трябва да сте в досег и с развитите характеристики на мъжката си енергия. Защото те са тези, които ви карат да действате, да поемате рискове и предизвикателства, да изследвате света наоколо и да го овладявате. Неразвитите качества на мъжката ви природа от друга страна ви правят саркастичен, агресивно търсещ конфронтация, карат ви да искате да спорите, да се противопоставяте, подхранват у вас безпардонност и разрушителност.

Всеки мъж, който иска да е щастлив и уважаван в личния си живот, има нужда да балансира високоразвитите си мъжки и женски качества. Само така той ще преодолее страховете си и ще може да действа, за да създаде онези хубави и вълнуващи отношения с жените, които иначе все му убягват. Моята препоръка е да потърсите онези книги за личностно развитие, които говорят за мъжката и женската страна у всеки човек. Работата със специалист-психолог също ще ви помогне да опознаете себе си и своя вътрешен свят, така че вътрешният свят на другите хора, и в частност жените, да не изглежда вече заплашително неразгадаем.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор