Предизвикателството - открийте детето в себе си

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от Ванчето »

Страхотни кадри, Нели!
Мога само да предполагам какво уникално преживяване е това...!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от cchery »

Леле, Нелка,....... ще бъда кратка, за да не отнемам от заряда на емоцията, с който ме заредиха снимките ти: ВЕЛИКО!!! :326 :326 :326
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от Kleo »

Нели, аз просто съм УАУ !!! :326 :524 :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от Ver »

До сега не се бях качвала на Витоша
в навечерието на Нова Година :)

Усещането на хрупкащ сняг в
светлата нощ, на взривяващ се
град под краката ми, на прегърналата ме
бяла планина зад мен .... ПРЕКРАСНО!

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от cchery »

Снимката в средата ми е фаворит :326 :326 . Ама пък ти това го знаеш :1062 :1062 . :razz:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от Ver »

Знам :)
Просто отдавна не бях писала тук,
а толкова много обичам темата :)
Напоследък бях поизоставила
пионерските занимания...
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от Kleo »

А на мен и трите снимки много ми харесват!
Извикват съвсем различни чувства!
Домилява ми от първата, третата ме настройва романтично-любовно, а втората - купонджийски!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от Нели »

Обичам тази тема и се радвам, че има живот в нея. :954
Не зная какво ново съм правила напоследък, освен тинейджърския новогодишен купон у дома, който си остана тинейджърски, въпреки моето присъствие. :954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от Нели »

Не зная дали "откривам" детето в себе си, но от три дена се радвам на зимата като малко дете. Тук във Варна разбира се зимата не е просто да вали сняг - не, тук сняг има три дена годишно, но затова пък вее и навява, а снегът идва с виелица. Като прибавм ниските температури и ето ти обявено бедствие. Аз се шегувам, че прекаляват с обявяването на бедствия, но снощи един познат ми показа снимки, които е правил от роторен снегорин, докато разчиства пъря Варна-Кичево. Пряспата е до стъклото на прозореца му и като се има предвид размера на самата машина, това са около 2 метра.
Та в тази зимна обстановка аз и Ани се наслаждаваме на зимата ето така:

Ден първи. Виелица, температура около -8 градуса, бурен вяртър, снегонавяване, затворени летище и пристанище:
Изображение
Изображение

Ден втори. Слаб вятър, температура около -10 градуса, слаб снеговалеж, затворени летище и пристанище:
Отидохме до магазина и си купихме... сладолед. На връщане поиграхме на площадката, а кутията със сладоледа оставихме на снега. След като се прибрахме ядохме сладолед, разбира се. :954
Изображение
Изображение

Ден трети. Силен вятър, температура около -12 до -10 градуса, слаб снеговалеж, затворени летище и пристанище, 7:00 часа, преди изгрев слънце:

Качване на стъпалата на Паметника на българо-съветската дружба (около 370 на брой), за мъжете - с по една или две гуми за тежест, слизане на бегом, повторно качване, посрещане на изгрева (зад облачна завеса), после бегом на йога.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И доволните ни физиономии накрая:
Изображение
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от Kleo »

Нели, усмихна ме.
Браво за всичко!
А Варна, любима моя Варна... зная точно къде сте били компанията :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Предизвикателството - открийте детето в себе си

Мнение от cchery »

Нелкаааааааааа, много сте яки!!!! :954 :954 Много се кефя на вашата групичка за спортуването и сериозното "здрависване" със ЗДРАВЕТО с тези зимни тренировки! Бих била щастлива да направя и аз нещо подобно!!! :954 Но от мен днес - само 6 пробягани километра...... исках да тичам на много минусови температури и го направих.

А за сладоледа...... знаеш ли колко рядко срещам (все още) родители, които позволяват на децата си сладолед през зимата...... и продължавам да не разбирам защо....... макар че.... си задавам риторични въпроси, защото онзи ден гледах едно невръстно нещастниче, изведено уж на разходка, но то милото грам не може да се мръдне от облеклото, с което го бяха извели!!! :1080 :1080 :1080
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор