"По света и у нас" докато си пием кафето

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

"Бохемска рапсодия" или пътят на една Легенда!

Автор: Росен Карамфилов

Хора, току-що се връщам от кино! Гледах филма номер едно в света! Не е случайно, че го анонсират така! „Бохемска рапсодия” е една експлозия от драма, същина, история и много музика! Филм, който не е филм. Филм, който се изживява. Филм, след който си в ступор и единственото, което искаш е да отидеш в музикалния магазин и да изкупиш всички плочи, дискове и тениски на Queen, после да се прибереш вкъщи, да заключиш вратата, да включиш уредбата, да я надуеш на максимум и да се насладиш на тази велика музика.

Честно да си призная – никога не съм бил кой знае какъв фен на групата. Какъв пропуск! Що за глупак съм бил? Слушал съм най-известните им песни, естествено, но дотам. След като изгледах „Бохемска Рапсодия” обаче, нещата коренно се промениха. Този филм провокира. Той събужда интереса, той те кара да търсиш още и още информация, да изровиш интервюта на Фреди Меркюри в интернет и да се увериш с очите си, че наистина е съществувал такъв гений, че е дишал на тая планета, че е заразил с болезнено големия си талант безброи почитатели.

От опит зная колко е трудно да разкажеш история. Когато трябва да разкажеш историята на една от най-великите рок групи в света, трудността достига висотата на небесата. Когато трябва да влезеш в кожата на легенда – вече говорим за висш пилотаж. Фреди Меркюри е артист, борил се с един куп вътрешни свои метаморфози. Как се пресъздава такъв характер? Що за актьор трябва да си, за да изиграеш такъв образ?

Нямам представа. Мълча пред това дарование. Дарованието на Рами Малек. Запомнете това име. Повторете го няколко пъти в съзнанието си. Запаметете го в компютрите си. Рами Малек. Не съм гледал други филми с него, но обезателно ще го сторя. Изключено е да не си заслужава. Не и след като станах свидетел на това за какво превъплъщение става въпрос.

Нали знаете принципа – ако един актьор играе злодей и го играе както трябва, зрителя моментално намразва персонажа. В случая аз заобичах Фреди. Страдах с него. Смях се. Плаках. Съчувствах. Слях се с екрана за момента. Влязох вътре в сюжета. Всичко това се дължи на прекрасната работа на екипа. И на великолепната игра на Рами Малек. Недоумявам как е възможно някои зрители да негодуват и да плюят по него. Вероятно те не са разбрали нищо от филма. По друг начин не мога да си го обясня.

За финал – няма да ви убеждавам колко е добър „Бохемска Рапсодия”, защото той не е добър. Той е величествен. Позволете си да го почувствате.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

В събота, на 24.11., от 12 ч., пред НДК - протестно шествие в защита на Иванчева и Петрова!

Инициатива "Правосъдие за всеки" организира шествие в подкрепа на бившия кмет на столичния район „Младост” Десислава Иванчева и бившата ѝ заместничка Биляна Петрова, които вече 7 месеца са в ареста.

Маршът ще се проведе на 24 ноември от 12 ч. и ще започне от НДК, ще продължи по бул. Витоша и ще завърши пред Съдебната палата.

"Каним всички свободни граждани в събота на Марш за Правосъдие, за да си поговорим по въпросите: #КОЙ заменя Правосъдието с правообслужване и в чия полза? Защо чувството за справедливост тотално изчезна в българското общество? Връщаме ли се към мрачните години на тоталитарните практики и правосъдие?! Имаме ли Правосъдие за всеки или поръчково правообслужване", пишат организаторите на събитието във Фейсбук.

Те призовават обществото да подкрепи смелата позиция на председателя на ВКС Лозан Панов, който заяви, че главният прокурор преследва критиците си и поставя чадър над приятелите си. Също така да поиска справедливост и защита на човешките права на задържаните от седем месеца в ареста Десислава Иванчева и Биляна Петрова.

Ето поканата за събитието:

Каним всички свободни граждани в събота на Марш за Правосъдие, за да си поговорим по въпросите: #КОЙ заменя Правосъдието с правообслужване и в чия полза? Защо чувството за справедливост тотално изчезна в българското общество? Връщаме ли се към мрачните години на тоталитарните практики и правосъдие?! Имаме ли Правосъдие за всеки или поръчково правообслужване?

Неудобните са специални обвиняеми в специализираните прокуратури и съдилища на властта, които по същество са си извънредни юрисдикции, обслужващи Прокуратурата, която все по-явно прислужва на Олигархията. В тежка и тъжна реч пред наши и европейски съдии, председателят на ВКС Лозан Панов даде своето обяснение за случващото са в съдебната система и заяви: "Съдът не следва да проявява единомислие с прокуратурата и не бива да се превръща в орган по осъществяване на наказателната политика на държавата, като нарушава фундаментални принципи в наказателния процес".

Точно това се случва обаче в новия мегаантикорупционен орган с гръмкото название КПКОНПИ и в Специализирания съд на властта, в който в емблема на корупцията и тежката престъпност в държавата се превърнаха кметът и заместник-кметът на един столичен район, а всички други държавници, политици и олигарси се оказаха невинни.

В този съд правосъдието срещу нарочените за разправа се осъществява светкавично, като прокурорските протести се пишат "на коляно"; в един ден могат да заседават първоинстанционен и въззивен състав по едно и също дело; да се гледат мерки за принуда, дори без протокол от съдебно заседание; да се провеждат съдебни заседания с оковани подсъдими като тежки криминални престъпници, извършили масови убийства... И само в този съд изглежда е нормално обвиняем за подкуп, който го е уговарял, взел и пренесъл парите по него, да е с мярка "домашен арест" от близо месец, а други обвиняеми, за които досега не е доказано, че са го получили, да са с мярка "задържане под стража" в килията, и това да се нарича обективно правосъдие!

Да напомним, на свобода са: осъденият в три държави за наркотрафик Брендо, силовашките лидери Маджо, Маргините, Баретата, дори и Митьо Очите още не е в ареста; видни олигарси, разследвани по обвинения за тежки престъпления от години; обвинените за пране на пари от скандалната "Джи пи груп"; обвинените и вече оправдани политици като Бисеров, Сидеров, Масларова, Цветанов...

Списъкът е дълъг. Но най-зловещите престъпници и корупционери в държавата се оказаха Иванчева и Петрова - за твърдян и недоказан подкуп от 55 хил. евро! Това е правосъдието, което ни предлагат и което дори и Брюксел засега одобрява. И никога не трябва да забравяме, че утре всеки дръзнал да се противопостави на властта и олигархията, може да се окаже на тяхно място!

Затова призоваваме на нов Марш за ПРАВОсъдие, но който да подкрепим смелата позиция на председателя на Върховния конституционен съд и да поискаме справедливост и защита на човешките права на задържаните от седем месеца в ареста Десислава Иванчева и Биляна Петрова!

Каним всички свободни граждани в събота, 24.11.2018г., от 12ч. пред НДК - пилоните, откъдето ще проведем кратко шествие по бул. "Витоша" до Съдебната палата. Моля, носете със себе си по едно листче или картон, на което просто да е изписано "Свобода и Право"!

Защото, както казва в края на речта си съдия Панов: "В последно време, докато слушам шума на тишината, често си припомням една прекрасна мисъл на Чърчил, който казва: "Онези, които избраха демокрацията вместо хляба, днес ядат 300 вида хляб, а тези, които избраха хляба вместо демокрацията, днес нямат нито демокрация, нито хляб." Вие избирате от кои да бъдете."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Терминал 2 няма да реши проблемите ти!

Изображение

Но изборът къде да живееш си е само твой
Да направим правилния избор не винаги е лесна задача, особено когато е замесена вечната дилема дали да останем в България или да се отправим към Терминал 2 въоръжени с един сак и безброй очаквания.

И в двете ситуации са на лице плюсове и минуси които не бива да игнорираме, за да се разочароваме накрая.

И като стана дума за разочарования, нека започнем от разбулването на клишираните митове за мечтания живот извън родната страна.

У редица българи е залегнала заблудата, че чужбина е някаква нова версия на страната на чудесата и всичко, което си пожелаят, веднага ще им бъде дадено.

И тъй като по една или друга причина не са постигнали желаните резултати у нас, смятат, че ако сменят държавата, всичко ще си дойде на мястото.

Но нещата не се случват по този начин. Ако просто сме тръгнали да си „опитваме късмета навън” без елементарна подготовка и познания, всичко е обречено преди да е започнало.

Да, правилно. Големите пари няма да завалят, нито шеметната кариера ще почука на вратата, ако не си я заслужим.

Материалната страна на този казус винаги е била доста противоречива, но тук от личен опит мога да кажа, че с нужната финансова дисциплина, може да се живее сравнително добре дори без космически заплати и ако човек е достатъчно предприемчив, ще съумее да спестява и да инвестира в каквото намери за добре.

На всички ни е ясно, че не е важно само колко изкарваме, а как ще го разпределим за да ни стига.

Многото долари и евра изкарани с черна работа доста често изчезват, най-вече през летните месеци, когато доста от заминалите се прибират и незнайно защо започват да харчат като обезумели. Резултатът-празен джоб след края на отпуската и връщане в началната позиция. Не изглежда много обещаващо, нали?

От друга страна, „бедната” ни родина е пълна с всевъзможни алтернативи, стига да знаеш как да ги използваш и да разграничаваш безсмисления лукс, от полезната необходимост.

Със сигурност дори да взимаш четири цифрена заплата започваща с числото 2 или 3, няма да стигнеш далеч, ако я прахосваш с лека ръка.

Защото хладилника ти ще е също толкова празен, колкото и когато си взимал нищожно възнаграждение.

Не е тайна,че материализмът и то в най-суровия му вид, примесен с криворазбраната представа за успех, са виновни за „бягствата” в чужбина.

Така мисълта за огромните суми пари и лесния живот, се превръщат в основен приоритет, с надеждата реалността да стане по-различна.

Но тъй като навиците и мислене си остават същите, нищо не се променя.

А кариерното развитие и нормалния живот се превръщат в напрегнат сезон на Сървайвър, който накрая е спечелен от някой друг. Остава смяната на поредната бачкаторска работа, (с бонус хронична умора), и поредните дадени пари за сметки и безумно скъпа квартира с размерите на килер.

И тогава правейки си една обикновена, проста сметка, ще открием,че в България всъщност не е толкова лошо, мизерно и тежко, стига да се вземеш в ръце и да престанеш да мрънкаш искайки всичко на момента.

Вярно, двете ти магистратури може би няма да бъдат взети на сериозно от първия миг, нито професионалните ти умения ще изгреят на хоризонта веднага след като се дипломираш, но с малко повече упоритост и адекватна преценка можеш да постигнеш това, което искаш и да си щастлив.

А щастието само по себе си е доста по-перспективно от това на 40 все още да си обслужващ персонал в някое чуждестранно селце и да си все така неудовлетворен…въпреки пълния хладилник.

Автор: Линда Николова
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Аз ще отида на тази Работилница, защото съм убедена, че за да бъдеш успешен в настоящето и бъдещето, първо трябва да си дадеш сметка за миналото. А това е процес, който може да бъде изключително мотивиращ и приятен, ако си заобиколен от интересни хора, ако си част от група. Каня приятелите си да споделим това събитие и заедно да начертаем плановете си занапред. С благодарност към Елица Костова, Светослава Радева, Борислав Николаев и Пътят на мечтите - Кариера:

Работилница Равносметка и Целеполагане

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

30 години от създаването на световната мрежа (World Wide Web)

Изображение

Днес е специален ден за технологичната индустрия, тъй като е свързан със създаването на интернет във вида, в който сме свикнали да го виждаме днес. Търсачката на Google днес ни напомня за личността на Тим Бърнърс-Лий. С неговото име се свързват няколко впечатляващи открития, сред които и полагането на основите на Световната мрежа "World Wide Web". Историята на легендарните три символа "W" започва след като предлага на днешната дата преди 30 години създаването на платформа с името "Information Management: A Proposal".

Изображение

Ранна емблема на световната мрежа (World Wide Web)

Тогава Тим Бърнърс-Лий е 33-годишен софтуерен инженер, чиято концепция предвижда изграждането нa мащабна база данни от свързани помежду си връзка известна като "Mesh". Основната цел с е подобнa архитектура да се улесни значително работата на учените в CERN, като им се позволи да споделят огромна информация за научните разработки на няколко компютъра. Докато работи над този проект Тим Бърнърс-Лий създава първия мрежов сървър, браузър и уеб сайт в интернет. Всичко това се случва в неговата лаборатория в CERN.


Изображение

Тим Бърнърс-Лий – бащата на Интернет

Предложението на Тим Бърнърс-Лий въвежда модерните функции, на които днес е базирана уеб мрежата, сред които HTML, URL адресите и HTTP протокола. Малко са изобретенията, които да са оказали толкова внушително влияние върху ежедневието ни, колкото интернет. Водещото предимство на смартфоните е постоянният достъп до либералната концепция за "World Wide Web", която е теоритизирана от Тим Бърнърс-Лий.


Изображение

Световната мрежа стана на 30 години

Изображение

Вероятно, ако не бяха неговите открития нямаше да прекарваме толкова много време пред компютрите. Модерното общество предлага много предимства, но и крие рискове свързани със здравословният начин на живот, които лесно могат да бъдат отстранени с доказани решения като Диета 159. По този начин можем да сме оптимално креативни и пълноценни, което дължим на древни традиции и работата на Тим Бърнърс-Лий.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение

Днес Гугъл навършва 21 години :222 :222 :222

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Просто го вижте:

https://talant.btv.bg/video/videos/seas ... tator.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:326 :326 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

За търсещите работа: https://www.jobs.bg/job/5074389 :1216

Слави Трифонов влиза в политиката с „Няма такава държава”!

Какви са целите на партия „Няма такава държава”?

Надежда Неменски

5 октомври 2019

Около 15 минути отне учредяването на партията „Няма такава държава” на Слави Трифонов, предаде агенция БГНЕС. Неин председател е шоуменът, а заместници са част от екипа му от сценаристи. Никой не пожела да даде коментар на излизане след приключване на заседанието по учредяване на новата политическа сила.

Само един делегат се осмели да каже, че събранието е закрито за журналисти заради така наречените „кафяви медии“ и защото не знаят кой с каква цел е дошъл.

Кой трябва да се притеснява от Слави Трифонов в политиката? „Барометър България”: Слави Трифонов е новият Бареков.

Шоуменът влиза в политиката и първата стъпка беше учредяването на партията му. Сред учредителите са сценаристите Тошко Йорданов, Филип Станев и Ивайло Вълчев. Засега не е ясно дали на учредителното събрание няма да се появят и други лица, познати от предаването.Учредителното събрание се проведе в „Рейнбоу Плаза” в София, отбелязва DarikNews.bg.

В началото на август от екипа на Трифонов публикуваха учредителна декларация, според която партията ще се казва „Няма такава държава”.

Източник: БГНЕС

Сред основните цели на партията, описани в учредителната декларация са: засилено участие на гражданите във вземането на решения чрез референдуми, смяна на пропорционалната избирателна система с мажоритарна, намаляване на депутатите от 240 на 120, възможност за дистанционно и електронно гласуване, както и въвеждането на задължително гласуване на избори и референдуми.

Партията предлага още пряк избор от гражданите на главния прокурор, на омбудсмана, както и на шефовете на областните дирекции и районните управления на МВР.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Секс, първата целувка и още 23 неща, които разтуптяват сърцето

Изображение

Тренировките, добрият секс, кавгите и първата целувка са сред нещата, които карат човешкото сърце да бие учестено, пише в. "Дейли експрес". Проучване на УанПол, направено във Великобритания сред 2000 души по случай Световния ден на сърцето, разкрива най-разпространените причини за ускореното биене на сърдечния мускул.

Най-често ритъма на сърцето ускоряват тренировките. Следват добрият секс и интервюто за работа. Топ 5 на "сърдечните ускорители" допълват ходенето на първа среща и скандалите.

Проучването разкрива също, че хората получават сърцебиене средно четири пъти седмично. Три четвърти от участниците в допитването споделят, че сърцето им се разтупква твърде лесно. Шестдесет процента /60%/ от анкетираните признават, че се тревожат за здравето на сърдечния мускул, като един на петима бърза да успокои страховете си, консултирайки се с лекар.

Вижте кои са другите причини, които карат сърцето да бие ускорено ТУК >>> Секс, първата целувка и още неща, които разтуптяват сърцето:

→ среща с бивш партньор или партньорка
→ гледане на страшен филм
→ осъзнаването на допусната в службата грешка
→ искане за повишение на заплатата
→ изгубен телефон
→ необичаен шум през нощта
→ събуждането от кошмар
→ изгубено от погледа детe
→ гледането на "инфарктен" мач на любимия футболен отбор
→ явяването на шофьорски изпит
→ полагането на изпит
→ първата целувка
→ правенето на служебна презентация
→ разрешаването на труден проблем
→ разминаването "на косъм" от катастрофа
→ парична печалба
→ сватба
→ забравена включена ютия

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Заплатите на учителите с най-голям ръст в ЕС... И пак сред най-ниските!
Най-високо е годишното заплащане на учителите в Люксембург и Лихтенщайн
6 окт 2019, Боряна Павлова

Изображение
Снимка: архив Reuters

За заплатите на учителите в ЕС!

Заплатите на учителите в България са отбелязали най-голям ръст в ЕС между 2017 и 2018 г., но въпреки това остават най-ниските сред страните членки, показва доклад на Европейската комисия, публикуван в петък. Заплатите на учителите у нас са нараснали с близо 15% през разглеждания период, колкото и в Чехия, пише investor.bg. Минималната годишна заплата за учителите в началните училища в България е близо 7000 евро, а максималната – малко над 11 хил. евро. При преподавателите в средните училища минималното заплащане е 7166 евро, а максималното достига до 11 300 евро, сочат данните на ЕК.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
Борисов обеща 360 милиона за учителски заплати
Приоритет ли е образованието? Партиите в НС с декларации
Средното годишно брутно начално възнаграждение за 42-те образователни системи, включени в доклада на Комисията, е 24 027 евро в предучилищното образование, 25 668 евро в началното образование, 26 839 евро в долните класове на средното училище и 27 791 евро за учителите в горните класове на средното училище.

Най-високо е годишното заплащане на учителите в Люксембург и Лихтенщайн, където то надхвърля 70 хил. евро. Според данни на Евростат, публикувани в петък, 83 на сто от учителите в България са жени, а 48 на сто от преподавателите в началното училище у нас са на възраст от 50 години нагоре. През 2017 г. преподавателите в начални училища в страната ни са били общо 17 393, от които 3940 са били на възраст между 50 и 54 години. Учителите в долните класове на средното училище са били 17 564, от които 2832 са били на възраст между 50 и 54 години.

Преподавателите в горните класове на средното училище са били 20 646, от които 3480 попадат във възрастовата група между 50 и 54 години. През 2017 г. 5,8 млн. души са работели като училищни преподаватели в страните членки на ЕС, като 72 на сто от тях, или 4,2 млн. души, са били жени. Сред работещите учители в страните членки на съюза 0,5 млн. души, или 9% от общия брой, са били на възраст под 30 години, а 2,1 млн. души, или 36%, са били от 50 години нагоре. Делът на жените сред учителите е най-висок в Латвия с 87%, следвана от Литва с 85% и България, Естония и Словения с 83%.

За сметка на това делът на мъжете учители е най-висок в Дания и Люксембург с 35%, следвани от Испания и Гърция с 34%, Франция с 32% и Холандия с 31%. В Италия над половината от учителите в началните училища (53%) са били на възраст от 50 години нагоре през 2017 г. Делът им е висок и в Литва с 50%, Естония с 49%, България с 48%, Гърция с 47%, Латвия с 46% и Австрия с 45%. 9% от учителите в ЕС са били на възраст над 60 години, като най-висок дял в тази възрастова група е регистриран в Естония с 19%, следвана от Италия и Германия със съответно 17% и 16%.

Още новини четете в сайта на Investor.bg

По публикацията работи: Боряна Павлова

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obrazovanie/2019/10 ... paign=Push" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор