"По света и у нас" докато си пием кафето

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение

Честит рожден ден на Миро - ангелският глас в българската музика!

Изображение

Днес своят 41-ви рожден ден празнува един от най-популярните и обичани български изпълнители - Миро!

Едва ли има човек, който да не е бил докоснат по някакъв начин от таланта на големия музикант, който не спира да създава песни, които се превръщат не просто в хитове, а носят в себе си голям емоционален заряд.

Мирослав Димов Костадинов, известен като Миро, е роден на 10 март 1976г. в Добрич. Неговият баща Димо Георгиев Костадинов (Добрият) е първа генерация български преселник от Румъния, а неговата майка е наполовина гагаузка и наполовина габровка.

Поради заболяване на Миро, той е отгледан от баба си Мария. В този период той стои неотлъчно до радиото и това е първият му досег с музиката. Връщайки се да живее при родителите си, по съвет на педагозите 6-годишният Миро е записан да учи пиано.

През 1995 г. печели безапелационно фестивала „Откритие“. Годината му носи и влизане в топ 3 на „Златния Орфей“. През 1997 г. влиза в Българската армия, като по същото време печели „Дебют“ на Първите музикални награди на България.

До 18-тата си година печели всички престижни национални музикални фестивали и редица международни. През 2000 г. заедно с Галина Курдова създават Каризма. Само за една година Каризма се превръща в най-популярното име в България и печелят над 50 отличия.

Седем години по-късно се разделят, оставяйки зад гърба си един-единствен албум – „Еклисиаст“ и серия от номер 1 сингли – „Рискувам да те имам“, „Колко ми липсваш“, „Ще избягам ли от теб“, „Минаваш през мен“ и др.

През 2008 г. Миро стартира солова кариера с албума „Омиротворен“, който се превръща в един от най-продаваните в българската музикална история. Миро става първият артист, признат от всички музикални гилдии в България.

Миро: „Ние сме едно тяло, едно цяло. Тя е моят човек.”

Хит сингълът „Губя контрол, когато“ е обявен за любима песен за последните 15 години от Дарик радио. В класацията на единствената радиомрежа за българска музика БГ Радио в Топ 20 на всички времена Миро е с безпрецедентното участие на 6 песни.

С последния си сингъл "Гълъбо", Миро отново подари на своите фенове един музикален шедьовър.

Вижте видеоклипа към страхотната песен:


[youtube]E1Q1J0jBuK8[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

"Никога не мисля за бъдещето. То идва достатъчно бързо." - Алберт Айнщайн

Изображение

На днешната дата преди 138 години е роден един човек, който успя да промени много в хода на историята ни. Това е великият Алберт Айнщайн - един от най-влиятелните и известни учени и интелектуалци за всички времена, неговото лице е едно от най-разпознаваните във всички части на земното кълбо, а често е определян и като бащата на съвременната физика.

През 1921 г. получава Нобелова награда за приноса си към теоретичната физика и особено за откриването на закона за фотоелектричния ефект.

Прочетете някои от най-гениалните мисли на този велик човек в галерията ни ТУК!

Айнщайн публикува повече от 300 научни труда и над 150 други работи и получава почетни докторски степени от множество европейски и американски университети. Той пише и коментира широко върху множество философски и политически въпроси, като социализма и международните отношения. Неговата изключителна интелигентност и оригиналност правят думата „Айнщайн“ синоним на гений.

През 1955 г. здравето на Айнщайн се влошава рязко. Той пише завещание и заявява на приятелите си: „Аз изпълних своята задача на тази земя“. Неговият последен труд е незавършеният призив за предотвратяване на ядрена война.

Ако моята теория за относителността се потвърди, немците ще кажат, че съм немец, а французите — че съм гражданин на света; но ако теорията ми бъде опровергана, французите ще ме обявят за немец, а немците — за евреин.

Ако не можете да обясните нещо на едно дете, то това значи, че вие самият не го разбирате.

Анонимността не е извинение за глупостта.

Бих искал да знам мислите на Бог; останалото са подробности.

Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят.

Вечната загадка на света е, че е предсказуем.

Всеки мъж, който шофира безопасно и в същото време целува хубаво момиче, не отдава достатъчно внимание на целувката.

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с опит.

Въображението е по-важно от знанието.

Господ не играе на зарове.

Гравитацията не е отговорна за тези, които падат в капана на любовта.

Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно, отколкото да разделиш атома на частици.

Две неща ми вдъхват страхопочитание — сияещото небе отгоре и поучителната Вселена, в която се намирам.

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.
Two things are infinite: the Universe and human stupidity; and I'm not sure about the Universe.

Две неща са нужни за нашата работа: неуморна издръжливост и готовността да изхвърлиш нещо, в което си вложил много време и труд.

Единственото ценно нещо е интуицията.

Единственото, което обърква познанията ми, е моето образование.

Ето ги и фанатичните атеисти, чиято нетолерантност е от същия вид като нетолерантността на религиозните фанатици и произлиза от същия източник. Атеистите са като роби, които все още усещат тежестта на веригите си, вериги, които те са отхвърлили след мъчителна борба. Атеистите са същества, които поради злобата си срещу традиционната религия – т. нар. “опиум за народите” – не могат да изтърпят музиката на небесните сфери. Но Чудото на природата не става по-малко поради факта, че едни или други хора са неспособни да го схванат чрез стандартите на човешките цели и човешките нрави.

Животът е като карането на колело: спреш ли, изгубваш равновесие.

За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.

Здрав разум е наборът от предразсъдъци, с които човек се е сдобил до 18-годишната си възраст.

Зная защо има толкова много хора, които обичат да цепят дърва. В тази дейност те незабавно виждат резултатите.

Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.

Интелектът е това, което остава, когато забравим всичко, което сме научили в училище.

Информацията не е знание. Единственият източник на знание е опитът.

Като цяло науката не е нищо повече от рафиниране на ежедневното ни мислене.

Който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново.

Който обича да марширува, напразно има мозък в главата — гръбначният му е напълно достатъчен.

Колко жалък е физикът-теоретик, когато се изправи пред Природата — и пред студентите си!

Лудост: да правиш едно и също нещо отново и отново, и да очакваш различни резултати.

Масата на едно тяло е мярка за неговото енергийно съдържание.

На Бог не му пука за математическите трудности. Той интегрира емпирично.

Най-печалното при младото поколение е, че аз вече не съм част от него.

Най-трудното за разбиране нещо на света е данъкът върху доходите.

Науката без религия е куца, религията без наука е сляпа.

Науката е великолепно нещо, ако човек не е принуден да изкарва хляба си чрез нея. Всеки трябва да печели препитанието си, след като избере професия, за която е сигурен, че е в състояние да овладее. Само когато не сме длъжни да даваме отчет някому, можем да намерим радост в научните занимания.

Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.

Не знам какви оръжия ще се използват в Третата световна война, но Четвъртата ще се води с тояги и камъни.

Не можем да решим проблемите, като използваме същия начин на мислене, който сме използвали, когато сме ги създавали.

Не се подчинявай на властта, ако това противоречи на принципите ти.

„Масата на едно тяло е мярка за неговото енергийно съдържание.“

Не се притеснявайте за математическите затруднения, които срещате; тези, с които се сблъсквам аз, са още по-големи.

Нещата трябва да са възможно най-опростени, но не и прости.

Никога не е грешал този, който никога не е опитвал нещо ново.

Никога не мисля за бъдещето. То така или иначе идва достатъчно бързо.

Няма толкова висша цел, която да оправдае използването на всякакви средства.

Обичам да пътувам, но мразя да пристигам.

Особено изглежда нашето положение на тази земя. Всеки от нас се появява тук не по собствено желание и без да е молил за кратък престой, без да знае защо и за какво, във всекидневния живот ние само чувстваме, че човек е тук заради другите, заради тези, които обича, и много други, свързани с него човешки същества.

Очевидна е хармонията в космоса, която аз, с моя ограничен човешки ум, успявам да схвана, но въпреки това, все още има хора, които казват, че Бог не съществува. А това, което наистина ме вбесява, е фактът, че тези хора твърдят, че аз поддържам техните възгледи.

Различията между минало, настояще и бъдеще са само една ужасно настойчива илюзия.

С увеличаването на моята известност, аз ставам все по-глупав, което, разбира се, е обикновено явление. Съществува прекалено голямо несъответствие между това, което си, и онова, което хората мислят, че си. Или поне това, което казват, че мислят за теб. Но всичко трябва да се приема с чувство за хумор.

Слабостта на позицията става слабост на характера.

Тайната на творческите способности е в това да знаеш как да криеш източниците си.

Технологичният прогрес е като брадва в ръцете на патологичен престъпник.

Три неща ми дават представа за вечността: "Престъпление и наказание", звездите и Дон Кихот.

Умните хора решават проблеми, гениалните ги предвиждат.

Уравненията са най-важни за мен, защото политиката се занимава с настоящето, а уравненията са за вечността.

Човек започва да живее тогава, когато разбере, че може да живее извън себе си.

Човек не бива да преследва цели, които са лесно осъществими, а трябва да развие инстинкт за онова, което е едва постижимо чрез най-голямото усилие, на което е способен.

Човек трябва да живее твърде дълго, за да разбере колко кратък е животът.

Ако пчелите изчезнат от лицето на земята, на хората няма да им останат повече от четири години живот. Няма повече пчели, без повече опрашване... не повече мъже!


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение

С коментар под снимката:

"Това е положението!"
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Днес е празникът на най-сладкото нещо на света...

Изображение

Неслучайно Екзюпери възкликва "Eau, tu es la plus grande richesse que soit au monde!", в превод на български - "Вода, ти си най-голямото богатство, което съществува на света!"
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Любими кътчета из България - предпочитани места за отдих и пътувания :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Кой ще ходи на църква тази вечер?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от dexter »

Една статия, която ми попадна днес и с която няма как да не се съглася :)

http://goguide.bg/koi-kakvo-zashto/3765 ... -toia-dzen
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от cchery »

dexter написа:Една статия, която ми попадна днес и с която няма как да не се съглася :)

http://goguide.bg/koi-kakvo-zashto/3765 ... -toia-dzen
Декс, какво да кажа по повод статията?!? Освен напълно да се съглася с нея и да подкрепя и твоето мнение!!!!

Честно ли?! ...... Аман от "ом"-хора!!!!!!!! Аман от тяхното самочувствие и нахалство да ми "завират" в лицето духовността, извисеността и просветеността си!!! Онези, които наистина са стигнали до прозрение и просветление, нямат нужда от афиширане. Те, на практика, са невидими..., защото знаят, че е неуважително и обидно да казват на други хора колко са прости и невежи задето не се гърчат в асани целодневно. Когато си стигнал това ниво, за което мнозина имат претенции, ти нямаш нужда от одобрението на околните. Останалите - е, те са... едни смешници, които сами не са убедени в това, което са и имат спешна нужда от всякакво внимание......

Много е трудно да избягаш от себе си. Правиш-струваш, гърчиш се, свиваш се, изкривяваш се, моделираш се като пластелин, но не си ли такъв ВЪТРЕШНО, не си ли роден с нещото, към което се стремиш, ще си останеш със стремежа. И когато след десетилетия се обърнеш назад, ще видиш жалката карикатура на същестуването си - опит да бъдеш това, на което изначално не си способен!!!

Благодаря за споделеното, Декс! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор