"По света и у нас" докато си пием кафето

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение

8 години без Майкъл Джексън

Изображение

„Да живееш е да си музикален, като се започне от танца на кръвта във вените ти. Всичко живо има ритъм. Усещаш ли твоята музика?“

Изображение

„Хората ме питат как правя музика. Казвам им, че просто стъпвам в нея. То е като да стъпиш в реката и да се понесеш по течението. Всеки момент в реката има своята песен.“

Изображение
Последно промяна от Kleo на 27 Авг 2017, 15:34, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от dexter »

Вчера, докато си пиех следобедния чай в свободното от работа време (пак нямахме сървъри заради жегата :1216 ), ми попадна това нещо. Не съм изумена, защото подочувам от разни места как в Средния Запад (САЩ) темата е много актуална, т.е. не ми е новина. Само съм леко стъписана и поуплашена накъде вървят нещата и до къде ще стигнат.

В турските училища вече няма да се учи еволюцията

http://www.ploshtadslaveikov.com/v-turs ... yutsiyata/
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Йоана Буковска-Давидова: Родителите се учат да плуват в движение

Изображение

Ролята на талантливата актриса надскочи сериала „Откраднат живот” и се превърна в социално значимо явление. Актрисата споделя какво я свърза с Виолета Захариева, защо избра каузата за превенция на раковите заболявания и какви са възгледите ѝ като родител.

- Защо решихте да се включите в кампанията „10 минути само за теб” за профилактика на рака на шийката на матката? ...


Продължението на това интервю с актрисата можете да прочетете в дадения по-горе линк.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Добре де, какъв е този ислямски свят, що за изродщина и ненормалщина е това?!
Аз просто за пореден път оставам без думи и само ми се реве от ужас и яд:
https://www.vesti.bg/sviat/azia/iznasil ... ie-6071943
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Ще се пенсионираме ли някога или не? :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Вижте видеото и статията като цяло, ако искате - за Хитлер е:

https://www.vesti.bg/lyubopitno/istoria ... ei-6073087

"Синдром К" - една несъществуваща болест, която спасява десетки евреи
Тримата лекари Сасердоти, Боромео, Осичини и целият болничен персонал на „Fatebenefratelli“ спасяват редица животи при нацистката окупация на Рим
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Защо един пожарникар избухна: Вашата мама, политически мастии!

27/08/2017

Прочетете следващия текст! Публикуваме го без редакция. От него ще разберете колко унизени се чувстват и държавните служители – тези, които тя би трябвало да обгрижва най-много, защото пазят народа й и самата нея. Ще разберете колко еднакво са унижени всички честни служители на държавата и още колко по-зле са хората, за „които държавата не се грижи“.

Ето публикацията:

Живея в България! Мога да се бия, почти професионално! Имам „С“ категория и карам камион. Пожарникар съм! Началник на смяна!

Мога да правя ламинат, шпакловки, мазилки и покриви! Грамотен съм, мога да мисля, пиша и осмислям какво се случва у нас. Плащам си редовно сметките и данъците. Пия умерено, не пуша.

Не ходя по ресторанти и не съм в състояние да харча или живея, като бял човек!

Заплатата ми стига само за седмица!

Имам приятели, които в Англия изкарват моята заплата само за три дни. Карам трошаляк на 25 години и не мога да го сменя с друг.

Та, питам: Защо съм беден? Питам вас Боклуци, Политици! Аз ли не съм производителен или некадърен, или вие? Защо в чужбина някакъв, който може само да завърти една крушка на фасонката, живее като пич? Кара чисто нова кола, на лизинг и когато той изтече я сменя?

Защо бе, вашата мама и Боклуци?
Защо те обикалят света, а ние пестим цяла година за няколко дни почивка на морето? От колко време сме в Европейския съюз и какво направихте за нас?
Защо от 2009 та година заплатата ми е във фризера (без задължителните по закон индексации – бел. ред.), а постоянно ми вдигате цените на всичко?
Аз ли съм идиот или вие?
Защо на гръцкия пенсионер пенсията е по-висока от моята заплата, а аз даже си рискувам живота?
Защо ни откраднахте и миналото, и бъдещето?
Защо децата ми трябва да ви плащат заемите, които откраднахте?
До кога мислите, че ще ви търпим?

Последният ми въпрос е излишен! Вие изобщо не мислите! Трябва ние да помислим вместо вас! Защо сте все едни и същи – там вътре?

Мислите ли, че театъра, който играете пред всички, вече до болка не ни е втръснал? Мислите ли, че глупавите ви и манипулиращи общественото съзнание телевизии ще ви спасят накрая корумпираните и оцапани задници?

Не мислите нищо за, никой!

Защо в България има пенсия от 180 лева? Защо субсидиите са ви най-високи в Европа, като сте най-продажни, най-корумпирани, крадливи и полуграмотни с купени дипломи? Защо циганки раждат по на 13 и 14 , а впоследствие вместо някой да бъде подведен под отговорност за педофилия, на същата тази циганка държавата осигурява един доста добър стандарт на живот, който директно дискриминира всяка българка и българско семейство? А впоследствие същата тази държава я стимулира, като инкубатор за разплод без никакви задължения, само с права?

Мога да питам до утре … Глас в пустиня. Вашата мама, политически мастии!

RNS припомня, че по време на второто правителство на ГЕРБ с премиер Бойко Борисов българските пожарникари, за които държавата няма пари да осигури безопасността им по време на работа, получиха дарение от Канада. То се състоеше от ВТОРА УПОТРЕБА защитно облекло, каски, ботуши и предпазни средства. Това, което Канада изхвърля, защото животът на пожарникарите й е ценен, бе ПРИЕТО НА ТЪРЖЕСТВЕНА ВОЕНИЗИРАНА ЦЕРЕМОНИЯ и рекламирано като изключителен успех на ГЕРБ-правителството като доказана грижа за огнеборците ни!

RNS
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Писмо до бившата ми съпруга: "Защо продължавам да правя мили неща за теб"

Били Флин Гадбойс изненадал бившата си съпруга като ѝ донесъл картичка и цветя за рождения ѝ ден и помогнал на двете им деца да приготвят празнична закуска за майка им.

Макар и разведени, Били вярва, че трябва да поддържа добри отношения с бившата си половинка и е решил да обясни защо с писмо в социалните мрежи, което хиляди хора коментират и споделят.

Публикацията на Били добива светкавична популярност и е била споделена над 200 хиляди пъти.

Ето и какво точно пише той за връзката с бившата му съпруга:

"Бившата ми съпруга имаше рожден ден и аз помогнах на децата ни да ѝ направим хубава изненада, която ще я зарадва. Много хора ме попитаха защо правя всички тези неща, след като вече не сме заедно. Това ме подразни ужасно много и сега ще ви разясня как стоят нещата...

Отглеждам двама малки мъже. Аз им давам определен пример, когато виждат как се държа с майка им. Така и те ще оформят своя начин на държание спрямо останалите жени, които ще влязат в живота им. Още повече, че двамата сме разведени и е много важно да им даваме хубав пример.

Така че, ако не показвате какво са нормални отношения пред децата си, стегнете се! Опитайте да превъзмогнете себе си и да сте добър пример. Това е по-голямо от теб и от егото ти и така трябва да бъде.

Отгледайте добри хора, силни жени, смели мъже. Моля ви, светът в момента се нуждае от тях повече от всякога."
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Невероятната история на "радиоактивната" жена – Мария Кюри

Мария Склодовска, по-известна като Мари Кюри, се ражда във Варшава, днешна Полша на 7 ноември 1867 година. Тя е най-голямото от 5-те деца на родителите си, които били учители. Още от малка поема по стъпките на баща си Владислав, който е математик и физик.
Острият и любопитен ум проличал още когато е била малка, справяйки се отлично с училище. За съжаление първата трагедия в живота ѝ я настига, когато е едва на 10, тогава Кюри губи майка си Блонислава, която умира от туберкулоза. Въпреки, че е най-добрият ученик в гимназията си, е невъзможно да запише висше образование във Варшава, защото живее в нелепо време, в което единствено мъжете са можели да го направят. Вместо това тя продължава образованието си в "свободния университет" на Варшава, който представлява поредица от неофициални събирания, които се пазели в тайна. Заедно със сестра си Броня мечтаели да заминат за чужбина, където можели да получат официално висше образование, но и двете нямали финансовата възможност да го направят. Двете сключили сделка - докато Броня още учи, Мария да я издържа, а пък след това, когато Броня завърши - тя да издържа Мария. В следващите четири година Мария хаби таланта си, работейки като частна учителка и прислужница, като единствено в свободното си време се занимава с физика, химия и математика. Чак през 1891 година успява да задели пари и заминава за Париж, където се записва да учи в Сорбоната. Малкото пари, които имала, стигали за обучението и наема ѝ, а за храна почти не ѝ оставали. Често боледувала защото оцелявала само на хляб, масло и чай.

През 1893 година завършва магистратурата си по физика, а година по-късно изкарва и магистратура по математика. По това време получава поръчка за изследвания в сферата на магнетизма. Нуждаела се от лаборатория, в която да върши работата и общ приятел я запознава с френският физик Пиер Кюри. Двамата се превърнали в страхотен научен тандем и се оженили на 26 юли 1895 година. Мари и Пиер били изцяло отдадени един на друг и на науката, отначало работели по отделни проекти, но Пиер често ѝ помагал. Мария пък била заинтригувана от откритието на Хенри Бакарел, френски физик, който открил, че уранът излъчва лъчи, различни от рентгеновите лъчи, които Вилхем Рьонтген открил. Кюри започва да провежда собствени експерименти с уран и открива, че лъчите, които излъчва са постоянни без значение от състоянието и формата на урана. Публикува теория, в която твърди, че лъчите идват от атомната структура, кръщава революционната идея радиоактивност, като с това дава начало на нова сфера във физиката.

Изображение

На младата двойка се родила дъщеричка - Ирен, през 1897 година, но Мари не позволила това да я отдалечи от работата. Докато другите бременни жени от периода се пенсионирали в първите месеци на бременността, тя продължила да работи, даже 2 седмици след раждането публикува втората си голяма теория. През 1902 Кюри, оповестява, че е открила нов елемент - радий и го доказва, като показва дециграм от него. През следващата година Мари Кюри става първата жена, получила Нобелова награда по физика. Печели я заедно със съпруга си и Бакарел за работата им по радиоактивността. С парите от наградата финансират изследванията си. А през 1904 година се ражда и втората им дъщеричка - Ева.

През 1906 година Мария страда от огромна загуба. Съпругът ѝ Пиер е премазан от коне, след като се подхлъзва и пада под бързо движеща се карета. Въпреки загубата и огромното страдание, приема учителска позиция в Сорбоната, ставайки първата жена професор в историята на университета. 5 години по-късно получава писмо, което я уведомява, че за втори път печели Нобелова награда, но този път за химия, за откритието ѝ на радия и плутония. Става първият учен, получил две Нобелови награди. По това време Кюри се присъединява към кръг от други известни физици, включително Алберт Айнщайн и Макс Планк, за да обсъждат големите открития в сферата. На фона на нарастващата ксенофобия във Франция, тя изпитва омразата на пресата, защото през 1911 година стават публични нейни лични писма с бившия ученик на мъжът ѝ - Пол Льонжва, чийто брак е разрушен от нея.

Изображение

По време на първата световна война, Кюри посвещава времето, усилията и ресурсите си, за да помага на ранените. Създава мобилни рентгенови машини, които се използват на бойното поле и по този начин спасява много животи. За съжаление, като пионер в сферата на радиоактивността, тя не е знаела, че радиацията може да бъде фатална. След всичките години, в които незащитена е работела с радиоактивни материали, започва да губи силите си. През 1934 година отива в санаториум, с надеждата да си почине и да възвърне силите си.
За съжаление, на 4 юли 1934 година умира в санаториума от апластична анемия. Рядко заболяване, при което костният мозък не произвежда достатъчно кръвни клетки, което получила от излагането си на радиация. Мария Кюри прави много научни пробиви в живота си. Превръща се в най-известната жена учен на всички времена и получава куп посмъртни почести и награди. През 1995 година нейните и останките на съпругът ѝ са преместени в известната парижка гробница Пантеонът, където почиват най-големите френски умове.
Тя е първата и единствена жена, чиито останки са положени там. За огромна радост успява да предаде страстта си към науката и на дъщерите си. През 1935 Ирен Кюри печели Нобеловата награда за химия за откритието и синтезирането на нови радиоактивни елементи.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор