ВГРАЖДАНЕ НА YouTube ВИДЕО в постинги

Аватар
metsababa
Site Admin
Мнения: 200
Регистриран на: 17 Авг 2010, 15:54

ВГРАЖДАНЕ НА YouTube ВИДЕО в постинги

Мнение от metsababa »

Нова функция при писане на постове ВГРАЖДАНЕ НА YouTube ВИДЕО в постинги

Вече можете не само да давате линкове към любими песни, предавания и въобще файлове, качени в световната мрежа на YouTube, а и направо да ги "вграждате" в постингите си, т.е. да са част от текста и четящият вашите думи да си пусне клипа без да напуска форума.

За целта използвайте бутона YouTube , който се намира горе вдясно на лентата с бутони за писане и редакция на постинги, до бутон "Цвят на шрифта" - червената стрелка на снимката долу:
untitled.PNG
(17.74 KiB) Свалено 1616 пъти
СТЪПКИ ЗА ВГРАЖДАНЕ НА ВИДЕО В ПОСТИНГИТЕ:
  1. Изберете бутон YouTube .
  2. Поставете правилния текст между скобите [youtube] вашият текст се слага тук [/youtube]"
  3. Кой е правилният текст?! Когато сте решили кой видеофайл от youtube ще поствате, копирайте неговия адрес/линк. Това може да стане по два начина:
    • Чрез КОПИРАНЕ от лентата за линкове на браузъра, който ползвате - ето тук:
      untitled 2.PNG
      (39.52 KiB) Свалено 1616 пъти
    • Втори начин - когато сте заредили видеото в youtube.com , поставете курсора на мишката върху него. Кликнете веднъж с десен бутон и от падащото меню изберете "Копирай адреса на видеото" или аналогичния текст, но на английски, ако не ви е "преведен" браузъра.
  4. И в двата случая на копиране на линкове/адреси на видеото, между скобите [youtube] вашият текст се слага тук [/youtube]" ще трябва да сложите т.нар. ID string на видеото. И за да не се изплашите и да затворите тази тема веднага, ще ви покажа кое и какво се нарича ID string. Това са поредица от цифри и букви, които се съдържат в линка, който вече сте копирали.
  5. ПРИМЕР - аз искам да ви пусна да си слушате от този постинг песента на Адел - Rolling in The Deep. Ако копирам адреса на песента по първия начин, то ще имам следния стринг - последователност от символи:



    Ако я копирам по втория начин, ще имам почти същото:




    Кое е т.нар. ID string на видеото?! Погледнете по-долу уголемения шрифт в червено - тази последователност от букви и цифри е необходимия ID string:

    http://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw&feature=relmfu

    При копиране от първия вид, ID string-ът се намира към края на линка и е между знака "=" и знака "&"


    При копиране от втория вид, т.е. с ляв бутон на мишката, ID string-ът се намира в края на линка след знака "=" .

    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ailpage&v=rYEDA3JcQqw

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ: и при двата вида копиране, ID string-ът е един и същ, идентичен!


Т.е. за да ви "заредя", "вградя" песента, която обещах, ще напиша следното

["youtube]rYEDA3JcQqw[/youtube]

Пояснявам, че кавичките пред първото youtube се появиха само и единствено, за да ви демонстрирам как ще изглежда това, което ще "вградя". Ако ги няма тези кавички, транслаторът на форума директно разчита текста като команда да "вгради" видеото и в крайна сметка да се получи това:

[youtube]rYEDA3JcQqw[/youtube]

:) :) :) :) :) :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ВГРАЖДАНЕ НА YouTube ВИДЕО в постинги

Мнение от Kleo »

:shock: Леле, прочетох те внимателно и всичко разбрах. :oops: А може ли тук, в тази тема, да направя своя ПРОБА? :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ВГРАЖДАНЕ НА YouTube ВИДЕО в постинги

Мнение от cchery »

vihrogonche написа::shock: Леле, прочетох те внимателно и всичко разбрах. :oops: А може ли тук, в тази тема, да направя своя ПРОБА? :1044
Абсолютно - ДА, можеш! Точно тук му е мястото да се научиш. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ВГРАЖДАНЕ НА YouTube ВИДЕО в постинги

Мнение от Kleo »

[youtube]GSLSwwkLRW0[/youtube]

Втори опит - УСПЕШЕН :222

Их, как се развълнувАх, БРАВО, ЧЕРИ!!! :326 :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ВГРАЖДАНЕ НА YouTube ВИДЕО в постинги

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:[youtube]GSLSwwkLRW0[/youtube]

Втори опит - УСПЕШЕН :222

Их, как се развълнувАх, БРАВО, ЧЕРИ!!! :326 :524
Браво, Деско!Много я харесвам тази песен! :326 :326
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ВГРАЖДАНЕ НА YouTube ВИДЕО в постинги

Мнение от Kleo »

И аз :) А опцията си я бива! :326 :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор