Кулинарните предложения на Тили

tillia

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от tillia »

ПАЛАЧИНКИ С ПЛЪНКА ОТ ПРАЗ

• 4 стръка праз (само бялата част)
• 3-4 с.л. олио
• 1 ч.л. доматено пюре
• черен пипер
• сол
За палачинките:
• 2 ч.ч. прясно мляко
• 300 г брашно
• 2 бр. яйца
• 1/4 ч.л. сода за хляб
• 1/4 ч.л. сол
• олио за пържене
• 4 с.л. настърган кашкавал
Празът, почистен и нарязан на колелца, се задушава в олиото до омекване. Добавят се доматеното пюре, черен пипер и сол. От млякото, яйцата, содата, солта и брашното се приготвя палачинково тесто. Престоява половин час и след това се изпичат палачинки. Задушеният праз се разпределя в готовите палачинки, те се увиват на рула, наръсват се обилно с настъргания кашкавал и се поднасят.
Вместо праз лук може да се ползва пресен, зелен лук.
Палачинки с плънка от праз.JPG
(43.24 KiB) Свалено 1124 пъти
Ver

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от Ver »

Естет си Тилия! :524
Доставя ми огромно удоволствие да чета и гледам изкуството, което ни предлагаш!
Дидинка

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от Дидинка »

Тили, направих твойте кюфтенца със семенца макар и малко променени у дома всички много ги харесаха. Благодаря ти за страхотната идея. :1108
tillia

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от tillia »

Дидинка, много се радвам, че кюфтенцата са ти харесали! :524
tillia

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от tillia »

ОРИЗ СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ /за след детоксикация/

Комбинацията на зеленчуците е по избор. За втория ден мисля, че е по-подходящо с лук, чушка,морков,тиквичка, докато посочените по-долу продукти са по-трудно смилаеми и са за третия ден.

1/2 каф. чашка ориз
1/2 глава кромид лук
1 чушка
3 - 4 розички карфиол
по 1 с. л. консерва грах, царевица
магданоз
целина
домат
маслини

Оризът се слага във вода в съотношение 3:1. Като заври се прибавят ситно нарязаните морков и дръжки на целината и магданоза.След 5 минути се прибавят лука и чушката. След още 5 минути се добавят розичките карфиол и накрая - грахта и царевицата. Цялото ястие става готово за 20 - 25 минути. При поднасяне се поръсва със ситно нарязаните листа от магданоз и целина, кръгчета домат, маслини и лук. Друг вариант за поднасяне е да се издълбае домат и да се напълни с плънката.
Ястието е БЕЗ сол и мазнина. По-късно видях че Мърмори в рецептурника за захранване е написала такава рецепта и много ми допадна идеята й всичко това да се изпече. Ще стане още по-вкусно!
/Не знам как може да се качат мойте снимки към нейната рецепта, защото става реч за едно и също нещо и нямам нищо против да се изтрие рецептата от тук, а снимките да се прикачат./
DSCI4156.JPG
(134.79 KiB) Свалено 1047 пъти
DSCI4162.JPG
(74.58 KiB) Свалено 1047 пъти
DSCI4170.JPG
(70.59 KiB) Свалено 1047 пъти
Ver

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от Ver »

Отново респект за красотата, която създаваш Тили :326
Не мога да се нагледам на кулинарните ти изпълнения :524
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от bobichan »

Ver написа:Отново респект за красотата, която създаваш Тили :326
Не мога да се нагледам на кулинарните ти изпълнения :524
:524
Ще го спретна на децата и ще пиша после за отзивите.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
tillia

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от tillia »

Благодаря, момичета! Радвам се, че ви харесват! :1002
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от Сиренце »

Тили, аватара ти е страхотен! :524
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

ПЪЛНЕНИ ДОМАТИ "ТОПЛА ВОДА"

Мнение от bobichan »

Сиренце написа:Тили, аватара ти е страхотен! :524
:524 Абсолютно! Пасва на изцяло на представата ми за теб!
Тили имам много работа в момента, но просто не мога да се въздържа и да не споделя за какво ме вдъхнови с твоите пълнени домати. Нали се кенех да ги правя на децата и днес се събуждам с нагласата да ги направя точно тях. Обаче вчевра им горвих ориз със зеленчуци и нямаше да се получи добре, въпреки че Митето искаше пак да му направя. Та чудих се чудих с какво да ги напълня и свъртях следното нещо:

ПЪЛНЕНИ ДОМАТИ "ТОПЛА ВОДА"

1 глава лук
1 шепа бланширана елда
1 шепа киноа
1 шепа булгур
1 чаша топла вода
стафиди на вкус
копър - колкото ви е вкусно може и половин връзка
1 морков - настърган или нарязан на ситно
бучка сирене
олио от гроздови семки и вода за задушаване
чушки или домати за пълнене
Задуших за минута лука, предварително нарязан на ситно, с водата и олиото. Добавих първо елдата, после булгура и накрая киноата. Задуших под капак за 2 минути. После добавих моркова (нарязан на ситно, но може и настърган) и 1 чаша топла вода. Задуших до омекване. АКо е необходимо добавете още вода. Изключих котлона и вече добавих натрошеното сирене, копъра, стафидите. Стафидите може да са предварително накиснати, но на мен музата ми дойде в последния момент, та не бяха. Ако искате тук можете да добавите и натрошени орехи.
С получената смеме напълних няколко домата и няколко чушки. Вътрешността на доматите ги добавих към сместа за пълнене в края на готвенето. полях с малко водичка и запекох във фурната.
От места ми остана малко и я полях със зехтих, окрасих с маслини каламата и ..... си облизах пръстите.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
tillia

Re: Кулинарните предложения на Тили

Мнение от tillia »

Сиренце написа:Тили, аватара ти е страхотен! :524
bobichan написа: :524 Абсолютно! Пасва на изцяло на представата ми за теб!
Благодаря! Случайно го открих и много ми допадна - отговаря напълно за този сайт! Освен това съм баба, използвам компютър, пия си димящото чайче за прочистване и отслабване! Е, не съм чак толкова "пухкава" :221 , ама къде сте видяли слаба баба Меца?! :1095
bobichan - много ми харесва рецептата ти :524 Винаги съм много доволна, когато една идея се използва и ястието се разнообрази. :326 :329
Публикувай отговор