Правила за приемане на хомеопатични препарати

Полезни съвети ако сте болни
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от Мърмори »

Благодарности за Nelie, която обобщи цялата тази полезна информация


Правила за приемане на хомеопатични препарати

Хомеопатичните препарати се приемат почти винаги вътрешно, с редки изключения – външно. Обикновено са изработени под формата на гранули, които се поставят под езика до пълното им разтваряне. Не се гълтат. Около 30-40 минути преди и 5-10 минути след това не се приема нищо, дори вода. Приемат се на чиста и суха уста, без остатъчни вкусове и силни миризми (кафе, мента, дъвка, шоколад). Продуктите със силни миризми (ментова паста за зъби, дъвки, кафе, какао, шоколад) може да се ползват, но не преди приемането на хомеопатичното лекарство, а винаги след него.
Хомеопатичните препарати могат да се приемат по време на бременност и кърмене, а така също и от бебета от нулева възраст.
Малките бебета приемат хомеопатични средства, като предварително гранулите се разтварят в малко количество вода – 5-10 мл (чаена или супена лъжица). Не се допуска разтваряне в друга течност (мляко, чай, сок). Разтворът се дава, както и при възрастните, с интервал без храна и вода преди лекарството поне 30-40 минути и интервал след него – 5-10 минути. Лекарството се дава, като разтворът се накапва в устата на малки порции, така че да не се гълта. Удобно средство е да се сложи в спринцовка и да се накапва по малко през няколко секунди, докато се даде цялото количество. По този начин лекарството не може да се разлее или разплиска.
Дозите за възрастни и деца, включително бебета, са едни и същи. По-силното или по-слабо действие зависят от потенцията (разреждането, обикновено обозначено с D или CH) и от честотата на приема, не от броя на приетите гранули.
Хомеопатичните препарати се съхраняват на сухо и тъмно място, далеч от силни миризми, топлинни източници, електроуреди и мобилни телефони.
Гълтането на хомеопатични препарати или смесването им с храна, вода или силни миризми не ги прави вредни, но стават неефективни, т.е. не действат.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от droidd »

А ако се приемат два или повече хомеопатични препарата, как е правилно да се процедира?
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от cchery »

droidd написа:А ако се приемат два или повече хомеопатични препарата, как е правилно да се процедира?
Хубаво е да има минимум половин час разстояние между приема на отделните хомеопатични средства. А най-добре час! Възможно е да се комбинират 2 препарата наведнъж: става въпрос за монопрепаратите в 9-о разреждане, т.е. 9 СН!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tatyana777

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от tatyana777 »

Здравейте,
аз имам едно въпросче: синът ми е на почти 2 годинки и нашата педиатърка, тъй като често ни предписва хомеопатия ми каза че мога да му давам без да му разтварям във вода, примерно осцилококцинум му давам като му исипам цялата туба и той си го хруска, моля ви да ме посъветвате правилно ли е това?
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от Сиренце »

Татяна, хомеопатичните лекарства са ефективни, когато се оставят да се разтворят в устата, а не при поглъщане. Ако детето ти може да ги задържи достатъчно дълго, без да ги поглъща /в което се съмнявам/ няма проблем да ги даваш на гранули. В противен случай е добре да се разтварят във вода, като не се бърка с метална лъжичка. Дори и разтворено, е препоръчително лекарството да се дава на малки порции и ако е възможно детето да го задържа в устата си преди да го преглътне.
tatyana777

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от tatyana777 »

Сиренце много благодаря за експресният отговор, подозирах че бъркам но нали уж докторите знаят по добре от нас затова се доверих :roll:
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от droidd »

Един въпрос и от мен.
Някой беше споменал, че хомеопатичните когато се разреждат с вода, може да не се спазват интервалите "+","-" 20-тина минути преди и след приема. :1044
Моля дайте повече инфо по въпроса, че покрай тези времеви интервали, обикновено пропускам 2-рия прием. Някакси не мога да си нагодя времето :oops: Или съм гладна, или жадна...... :128
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от droidd »

Ехоооооооо, няма ли кой да ме светне, относно питането ми??? :1044
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от Мърмори »

Дидка,много не разбрах въпроса ти. Защо разреждаш препаратите с вода? :1044 Колко препарата се налага да вземаш и колко пъти на ден?
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от droidd »

Мърмори написа:Дидка,много не разбрах въпроса ти. Защо разреждаш препаратите с вода?
Зори, благодаря, че се отзова :923 :329
Не, не ги разреждам / за сега /Но някъде във форума бях мярнала, че когато се разреждат, не се спазват интервалите от време- преди и след приема.
Тези интервали ме морят, щото все не мога да ги докарам.Иначе само Калкарея приемам, когато успея.
:1062
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Правила за приемане на хомеопатични препарати

Мнение от Мърмори »

Еми вземаш си я сутрин и вечер, за какво са ти по-малки интервали?
Аз знам,че когато се разреди с вода един препарат се увеличава потенцията му. Лекари-хомеопати предписват дадени препарати разредени, но ...аз не смея да експериментирам. Иначе на Гоги съм давала като бебе разредени в чаена лъжичка,но то е защото нямаше как да ги смуче.
Публикувай отговор