Как да се подготвим за бременност и майчинство

Публикувай отговор
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Как да се подготвим за бременност и майчинство

Мнение от ellis_stoyanova »

Вал,първият път ми я дадоха едва на 4-тия ден и нали се сещаш че не успяхме веднага да се справим с кърменето,което още повече проточи нещата,сега попаднах на добър лекар и още на 3-тия ден малката беше при мен и вече правехме опити и.....лека полека нещата си дойдоха на мястото,но още в болницата се наложи да слагам топли компреси защото май имах запушени канали и вдигнах Т,но както виждаш със желание и упоритост всичко става,само нетрябва да се предаваш,защото аз минах почти през ада,за да успея да я кърмя и сега съм много щастлива,пожелавам го и на теб,сега се сещам и за друго,което лично на мен много ми помогна,а именно помпата за изцеждане на Авент,без да ви прозвучи като реклама,но съм много доволна
Последно промяна от ellis_stoyanova на 12 Яну 2012, 16:39, променено общо 1 път.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
valrus

Re: Как да се подготвим за бременност и майчинство

Мнение от valrus »

Ох,Елисче,не ми се говори,защото аз минах не през ада......,ами не знам от къде.След първото си раждане не бях на себе си,мъж ми помисли,че полудявам.....мразех жени ,които кърмят......сънувах кошмари...абе,не ми се говори.
Защо чак на третия ден?Тя коластрата вече е изчезнала? :roll:
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Как да се подготвим за бременност и майчинство

Мнение от ellis_stoyanova »

Напротив,не е изчезнала,защото зависи кога "слиза"така да се нарече млякото,при мен 3-тия ден беше наистина решаващ,защото когато започнах да се опитвам да изчеждам беше буквално капки и именно тогава започва да идва и коластрата
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Ver

Re: Как да се подготвим за бременност и майчинство

Мнение от Ver »

Вале, включвам се в бременската ви темичка за да внеса спокойствие в душицата ти :)
Всъщтност не знам дали това, което ще напиша ще те успокои, но няма значение :)
И двете ми раждания са секцио и след 2-те съм кърмила децата: Мони само 6 мес защото тя сама поиска така, Ава 1 година.
Няма нищо сложно. Просто след секциото ставаш възможно най - бързо и пиеш възможно повече течности. :!: След второто станах на 6-тия час и си отидох на самоход в отделението с бебоците. Родих в 5 сутринта, а вечерта вече си гушкаш Ава. Направих го така, въпреки лекарските "съвети", защото знаех какво е да се залежиш след секцио (при първото лежах 24 часа и ставането беше забавно :fan ).
Децата си се раждат със сукателен рефлекс и кърмата няма как да не тръгне. Ако бебетата са при вас, слагай го да суче, колкото можеш по-често. Ако ви ги дават на часове, пак добре. Суче докато е при теб, после си почиваш. На мен помпичка не ми е трябвала. И двете ми деца бяха много лакоми, а аз пък се научих да се изцеждам на ръка. Полезно е ;)
Спокойно :923
Нормално е да те "надрънкат" с АБ. Такава им е практиката.
Като се приберете вкъщи си направи очистването от АБ. И на теб и на бебето.
Сега му е времето да си по-спокойна и ведра :)
Почивай си, колкото можеш, защото после мисията става .....трудна :1062
Прегръщам те :828
Късмет!
Ще очаквам добрите новини ;)
valrus

Re: Как да се подготвим за бременност и майчинство

Мнение от valrus »

Емиии,да,внесе успокоение :329 :923 така както ти можеш и знаеш.....Имах нужда,подейства ми,усетих го. :923 Сега пия един АБ и ми действа отвратително,плаче ми се,отпаднало мие,ту ми се яде,ту ми се гади,сънливо ми е,нервно ми е......искам да свърши....и ще свърши,знам,това е изпитание.....ПРОСТО ЩЕ МИНЕ.....ПРЕДИ МАЛКО ПАК СЕ СДЪРПАХМЕ С МАЙКА МИ/ОТ 5 РАЗГОВОРА С НЕЯ 3 СА С РЕВ/
Благодаря,Веручко!
Ver

Re: Как да се подготвим за бременност и майчинство

Мнение от Ver »

valrus написа:Благодаря,Веручко!
За нищо Вале :)
Пак заповядай!
Не се впрягай толкова за АБ-ка, ако можеш.
Бебока вече е голям и ще се справи :524
После ще го изчистиш и готово ;)
valrus

Re: Как да се подготвим за бременност и майчинство

Мнение от valrus »

:1062 Да,да,да :D !Продължавай,продължавай.....така хубавичко ми става... :D
След като майка ми внесе ненужната паника,сега ти ми действаш отпускащо......... :923
Как го правиш?АЗ може би се досещам.....не се заседяваш вкъщи и не се "вкарваш във филми" като мен :1062
Публикувай отговор