обещанието на Дива :)

Публикувай отговор
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Привет, droidd!
Ето, поредното доказателство, че няма случайности.
Днес, преди има-няма два часа обяснявах, че не искам да се тегля на кантара често, а май ще го оставя да е на 2-3 седмици, а защо и не на месец. Защото в този момент ми е по-важно да се усещам добре и разликите да ги отчитам по дрехите. По това, че си купих нов панталон с по-малък размер, че си купих палто /имах нужда/ с номер и кройка, което не предполагах, че ще ми стане...
Ето, ти ми даваш потвърждението, че съм на прав път... да не обръщам толкова внимание на кантара :)
Утре съм на ПОД, нали го обещах. Всъщност, днес споделих колебание дали утре или в сряда да го правя. Но като видях
danid написа:Аз ще съм на ПОД утре без кръшкане, че ме чакат да поема щафетата на стената :221
това реши колебанията ми.
Утре съм на ПОД-а ;)
:1078
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Успешен ПОД тогава :524 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от cchery »

droidd написа: 10.Закон за ритъма и равновесието

Всичко в природата се стреми към равновесие. Разликата в нивата на атмосферното налягане се изравнява от вятъра, а в температурната се компенсира от топлообмена. Където и да се появи излишен потенциал, на на каквото и да е ниво, възникват равновесните сили, насочени да изравнят дисбаланса. Всичко в живота има своите приливи и отливи и следва принципа на ритъма – редуване на бели и черни периоди, успех и неуспех, ден и нощ, раждане и смърт. Това е проява на закона за равновесието. Пълно равновесие има, когато изобщо нищо не става, а абсолютно няма. Всяко колебание в енергиите задейства закона за равновесието. В нашия живот ние създаваме излишен потенциал не само с действията си, но с мислите си. Както ни учи Вадим Зеланд, когато придаваме излишна ВАЖНОСТ на някой или нещо, задействаме равновесните сили, които се опитват да възстановят разликата в енергийните потенциали като или ни отдалечава от обекта или ни доближава до него. Но тъй като в природата всичко става по начин, който изисква най-малко разход на енергия (по пътя на най-малкото съпротивление) обикновено получаваме противното на това, което искаме. Законът за равновесието обяснява защо получаваме точно това, което активно Не искаме или получаваме обратното на това, към което се стремим.

За да се избегне действието на този закон, трябва да намалим Важността, която придаваме на нещата. Трябва да помним,че прекомерното усилие дава обратни резултати. Например човек, който придава прекалена важност на работата си и я превръща в най-важното нещо в живота му, често бива пернат от равновесните сили (примерно се разболява или работата му не получава признание и т. н. ) Има една мисъл: ”Човек, който не умее да почива, не умее и да работи.”

А за да се избегне принципът на ритъма, т. е. да се избегне отрицателния мах на махалото след успех е необходимо да се издигнем над егото като не допускаме определени успехи да ни карат да се възгордяваме и да не придаваме прекомерна важност на резултатите.

Действието на този закон заслужава по-обстойно разглеждане, отделна публикация, както и всеки един от законите.

Все пак трябва да помним, че винаги, когато печелим, губим нещо. Богатият притежава пари, но не притежава нещо, което някой беден има. Ритъмът винаги се уравновесява.
Закони на Вселената за благополучие
Дидка, много благодаря за постнатия цитат! Винаги съм чувствала нещата точно по този начин! И именно затова успях да "издържа" на филма "Тайната" точно 15 минути преди да го изтрия окончателно от харда на компютъра ми! Не вярвам, че с черните мисли, които имам понякога, привличам отрицателна енергия, но пък ..... твърдо съм убедена в това, че прекаленото фокусиране в каквото и да е, води до дисбаланс, до грешно възприемане. И рано или късно..... нещата ще се изравнят от самосебе си..... заради равновесието, което всъщност е нормалното положение на всички сили в природата! Определено съм впечатлена от горните думи и няма да спра да търся своята проекция и тази на моето поведение спрямо тях! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Тайната е великолепен филм, а пропо!
И е жалко, че не си го доизгледала.
Много е важно какво мислим и как го мислим, за това какво РЕАЛНО ще ни се случи в живота ни :1216 :222 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

отчет и обещание

Мнение от diva »

Отчитам...
Първо - направих си първия ПОД на 18-ти декември - успешен!
- междупразнично не правих класическия ПОД, а 2-3 пъти разтоварващи дни. с по-леки храни - плодове, пресни салати...
Второ - кантара следпразнично ме радва. Няма желания за посока нагоре. Другия ми ориентир са дрехите - не са ми отеснели ;) Това ме радва, защото успях. Истина е, че след тези празници се чувствам леко и спокойно. Не мога да кажа, че не се изкуших от сладости, но не прекалих с количествата. Толкова съм доволна... :1099 Истина е... толкова ми е леко, че ми се и танцува ;)
Увлякох се... Да продължа по същество отчета :)
Трето - време е за януарските обещания ;)

Обещавам: /нека обещая за три месеца напред/

- всеки месец - детокс - чакам с нетърпения края на януари.
- ще лягам в 22:00, най-късно в 22:30 - каквото ще да става след мен...
- всяка сутрин - пчелен прашец - и никакви пропуски!
- всяка сутрин - тибетските упражнения - и никакви оправдания. Още утре сутрин... на килима ще се просвам... :1200
- да се храня бавно, с мисъл за всяка хапка - от днес започнах :) и да не го забравям, щото... :128
- витамин С - най-сетне да започна по-редовно да го пия - за януари ще се погрижа...
- грейпфрути - по два за всеки ден - не мога да ги ям, но сок ще пия - ще опитам за трите месеца да го правя или поне два.
- в неделя /всяка/ - ПОД - много ми допадна ориза с мед и канела... не мисля, че ще е проблем, значи ще го правя...

Очаквам: - три месеца ---> поне 6 трайно свалени килограма!!! Постижимо е, нали?

В следващите три месеца ще бъда тук...
а после...
пак отчет...
пак обещание...
докато променя трайно начина си на живот...
докато трайни навици си усвоя...
докато се почувствам добре в кожата си...
и в килограмите си...

Защо избрах три месеца?... струват ми се добър срок за дейности без да ми доскучава /осъзнах, че май това ми е проблем понякога/, срок достатъчен за видими и осезаеми резултати и най-вече осъзнати резултати.
Ами... това е...
:524 стискам си палци...

:951 ... време е...
Лека нощ!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

Много добър план,diva!
И аз мисля , че е съвсем постижима целта - успех! :954
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от droidd »

diva написа:Очаквам: - три месеца ---> поне 6 трайно свалени килограма!!! Постижимо е, нали?
При спазването на твоя чудесен план е повече от постижимо :524 :922
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Cheva, droidd, благодаря ви за окуражаването момичета!
Днес е втория ден от обещанието ми. Вчерашния ден бях си "планирала" да е поолекотен за храна, но... направих го детоксов по всички правила. Първо мислех да е само един, но ето, че днес е втори такъв. За утре не съм решила, но има време. Каквото ми подскаже интуицията това ще бъде.
Истина е, че не знаех как ще ми се отрази като не е фазата на луната, но... /ще трябва да прочета повече за лунното влияние/ ми е страхотно леко, енергично и много вдъхновено и удовлетворяващо.
Признавам, че вчера не правих упражнения, защото ми беше един от най-обилните дни на месечния цикъл :( Изобщо не можех да си представя да си виря краката, но днес е друго.
Исках да се похваля :oops: разбираемо е нали? ;)
Усмихнат успешен ден!
:922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Браво, Дива, само така и занапред :326 С теб съм :524 Ще се справиш :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Благодаря, vihrogonche!

Да се отчета малко ;)
Планът не тръгна по план, защото... на другия ден се събудих и... реших - денят ще е детоксов. Ок, ама на другия реших пак същото... И каква липса на въобръжение само, на третия ден реших същото...
И ето ме, в ранно утро на деня за захранване след успешен детокс по никое време.
Доволна съм, че си направих детокс по никое време. Успехът бе с мен. И още е ;)
Освен усещането за студ, което ме хвана втория ден, май друг дискомфорт не съм имала. Бих го определила като най-лекия, лесния и комфортен детокс. Той е трети, проведен по този начин. И няма да е последен. Сега очаквам с нетърпение /да, така е/ пълнолунните дни, за да го направя пак.
Това е... леко ми е и доволно.
:1144
Публикувай отговор