обещанието на Дива :)

Публикувай отговор
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Може да се отбележи скромен успех... до около обедно следобедно време...
Всъщност, житото много засища. Имах и за днес до обед. Тази вечер отново си накиснах жито. Със сигурност ще има полза от покълналото жито :) Ще видим... Добре е навиците да са по-здравословни... надявам се да успявам във времето...
Хубава вечер!!! :)
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Да разкажа за ръжта.
Не ми кълни, но зърната омекнаха. Има по-мек вкус. Приятна е за ядене. Става за разнообразие на житните закуски.
Май мярнах наоколо тема за Житния режим на Учителя Петър Дънов... Заинтригувана съм да прочета повече.
С лягането съвсем я овапцах... Но последните дни ми е работно вечер, а и отхвърлям доооста работа. След някой ден пак ще си лягам рано :)
:954 :954
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

diva, житото засища и е доста калорично. Добре е да се консумира
в умерени количествата.
Можеш да пробваш и . Достатъчно е да се накисне за
20-на часа и е много леко и приятно за директна консумация.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Разбира се, че трябва да се консумира в малки количества. Мисля, че 2-3 лъжици покълнало жито с лъжичка мед са достатъчни за закуска или дори вечеря. Но си мисля, че по-ценни са фибрите в житото, отколкото да се притеснявам за калориите в този случай.
:)
За лимеца чета доста противоречиви мнения. Все още нямам оформено мнение по въпроса. Още информация ми трябва :)
:1075
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Cheva »

Най-добрата информация е от първо лице. :1062
Купи си един пакет и пробвай. :222
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

:lol: Да, де... Но тук /в Ловеч/ не съм намерила къде се продава. То няма и кой знае какви възможности, но пък има и други варианти. Ама ... като му дойде времето ще стане ;)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от Kleo »

Дива, ти си в ловеч, ли? :1216 Обожавам този град!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

:) ами... да, в ловеч съм :) :) Тъй казват... Който идва за малко тук му харесва. Е, аз не се оплаквам, поне е спокойно, за който го търси спокойствието.
А днес се загледах в "пикадили" и си купих 100 грама лимец. Та ще видим кога ще го пробвам.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от droidd »

diva написа:А днес се загледах в "пикадили" и си купих 100 грама лимец. Та ще видим кога ще го пробвам.
diva, нищо неказваш цял месец за лимеца. И аз това чудо още не съм го пробвала...ти поне си си купила :1062
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Ами... няма какво да кажа, стои си в пакетчето...
Нещо не ми идва муза за него. Но някой ден... със сигурност ще споделя впечатленията си. :)
diva

Re: обещанието на Дива :)

Мнение от diva »

Днес ми е втория ден на детокса. Утре със сигурност ще бъде ден на сокове и чай. Замислям се... дали да не продължа и във вторник. Но... по-добре да го реша утре вечер... или във вторник сутринта...
Ще си покаже.

droidd, стана ми малко гузно, че до сега не съм направила лимеца, за да споделя тук. Затова, ето го обещанието ;) - ще подготвя лимеца за деня след захранващия. Значи за сряда или четвъртък, според колко дни ще ми бъде детокса - 3 или 4.
Хубава вечер! :)
Публикувай отговор