Зумба

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зумба

Мнение от dexter »

Не е лоша зумбата, а аз не съм никакъв спортист. Но вече 2 месеца и половина ходя на зумба и мисля да продължавам, та докато издържа :lol: . Най-много ми допада това, че мозъкът ми е постоянно ангажиран с движенията, внимавам непрекъснато и просто няма кога да ми доскучее. Тъкмо усвоя стъпките и инструкторката вземе, че ги смени :lol: . Музиката също ми харесва. Чупките още не мога да ги докарам, но смятам, че координацията ми много ще се подобри от тренировките. Определено е голямо скачане, пот се лее, но за съжаление кантарът не помръдва надолу :lol: :lol: . Обиколките не съм си ги мерила, не ми трябва депресия посред зима....
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Зумба

Мнение от Kleo »

Браво, Декс, екстра звучиш! :326 Продължавай само така :524 :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зумба

Мнение от cchery »

dexter написа:Не е лоша зумбата, а аз не съм никакъв спортист. Но вече 2 месеца и половина ходя на зумба и мисля да продължавам, та докато издържа :lol: . Най-много ми допада това, че мозъкът ми е постоянно ангажиран с движенията, внимавам непрекъснато и просто няма кога да ми доскучее. Тъкмо усвоя стъпките и инструкторката вземе, че ги смени :lol: . Музиката също ми харесва. Чупките още не мога да ги докарам, но смятам, че координацията ми много ще се подобри от тренировките. Определено е голямо скачане, пот се лее, но за съжаление кантарът не помръдва надолу :lol: :lol: . Обиколките не съм си ги мерила, не ми трябва депресия посред зима....
Хихихихи, Декс, посмях се с последното ти изречение. :lol: :lol: И аз вече се качвам и слизам с усмивка от кантара. Приех си 70-е килограма и точка! Напоследък забелязвам леко Острояване (идва от думичката строен) :1062 в моята снага - определено редовните упражнения за корема дават вече резултат..... Дори и (да не ме чува дявола) краката бавно помръдват.

Иначе ми липсва тотална координация - има ли упражнения, където ръце и крака не трябва да са синхронни, става ужас. Примерно - седнали сме отгоре върху големите топки за фитбол с разтворени крака. Ръцете трябва да са свити в лактите и събрани една до друга пред лицето. Когато почне упражнението на 1 трябва да съберем краката, а да разтворим ръцете. На 2 обратното - отново разтваряме крака и събираме пред лицето ръцете................. ВЯРВАЙ МИ, НЕ МОГА ДА ГО НАПРАВЯ! НЕ МОГА! ПРОСТО НЕ МИ СЕ ПОЛУЧАВА. Винаги събирам и разтварям ръце и крака синхронно иииии е някакъв малък ужас. :plezya se
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зумба

Мнение от dexter »

Ооо, Чери, и аз не съм особено на "ти" с координацията (да не говорим за понятия като "ляво" и "дясно" и какви куриози имам с тях...). Чела съ някъде, че упражненията за подобряване на координацията стимулират мозъка. Та сега зумбата е с двойна полза - хем ставам fit (не знам защо се сещам за тази чуждица, но не и за българска дума, подходяща за състоянието :lol: ), хем ставам и по-умна :221 :221.
Преди две сутрини чакам Яна пред вратата на тоалетната и си се кълча нещо на вътрешната ми музика, с която съм се събудила. После разправям на мъжа ми, че от сутринта ми се танцува и съм правила движения от зумбата, а Яна ми вика - ааа, мамо, ти това ли правеше, аз помислих, че ти се пишка :221 :221 :221 . Още ми е забавно, като се сетя, но дава представа донякъде за зумба уменията ми :954 .
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Зумба

Мнение от Kleo »

:221 :221 :221
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Зумба

Мнение от Kleo »

Сама на себе си напомням, че си обещах да се запиша на Зумба :954 Ще го направя в най-скоро време, имам нужда! :1216 Определено :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зумба

Мнение от dexter »

Да се оплача - смени се треньорът ни по зумба :328 :328 . Това ме прави много нещастна, защото харесвах Съни, маниера й на работа, енергията, която излъчваше. Новият е мъж!!!! И да ме обвините в дискриминация, все ми е едно :221 . Първият път с него ми идеше да се разплача - показва упражненията срещу нас, с което тотално скапва координацията, импровизира в движение, което прави невъзможно хващането на каквито и да било стъпи. И много се поти! Не ми е приятен. Пък и неговите тренировки не са толкова натоварващи и хич не са ми забавни.
Мога и още да мрънкам, но схванахте картинката :lol: :lol: . Да видим сега ще ходя ли на зумба, няма ли. В момента Яна и тя реши да си даде почивка от йогата за няколко седмици, а аз без нея не ходя :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Зумба

Мнение от Kleo »

Така ми се танцувааааааааааа!!!
Зумбаааааааааааааааааааааааа.........
[youtube]WpmILPAcRQo[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зумба

Мнение от dexter »

Имам ужасна мускулна треска на бедрата вследствие с вчерашната зумба тренировка :328 ! Наблегнахме на упражнения за стягане на бедрата, което е ок, нооо - днес цял ден ходя като гъска... А предполагам, че положението ще се влоши, след като цял ден почти не съм се отлепяла от стола :plezya se .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зумба

Мнение от cchery »

dexter написа:Имам ужасна мускулна треска на бедрата вследствие с вчерашната зумба тренировка :328 ! Наблегнахме на упражнения за стягане на бедрата, което е ок, нооо - днес цял ден ходя като гъска... А предполагам, че положението ще се влоши, след като цял ден почти не съм се отлепяла от стола :plezya se .
Декс, при мен винаги на втория ден след тренировка мускулната е най-силна :roll: :roll: - дано да не важи за тебе и утре да си по-добре! Но пък си се раздвижила при всяко едно положение! :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зумба

Мнение от dexter »

Не съм по-добре, Чери, направо съм си по-зле :328 :328 . Тази сутрин едва слязох по стълбите..... Недоумявам защо така се получи, не е като да съм извън всякаква форма.
Публикувай отговор