Моите 49 дни само с растителни продукти

Споделено, откровено, съкровено
Ver

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Ver »

Сиренце написа:Ох, много си я обичам мама, но с нея на глава трудно се излиза!
Козирог?!
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Не, бе, Везни е :1044 :1044 :1044 . И аз все се чудя отде се е взела тая вироглавост у нея. Малкото раче вкъщи се е метнало на баба си - прави, струва и все на нейното става :mad: :221 .
Ver

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Ver »

Сиренце написа:Не, бе, Везни е :1044 :1044 :1044 .
Да се чудиш и маеш, явно и други планети се намесват.Е да, Рак ми беше вторият вариант (но те не са толкова властни, та за това... ;))
Край на СПАМА :1024
Приятна ваканция! :923
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Не, бе, Везни е :1044 :1044 :1044 . И аз все се чудя отде се е взела тая вироглавост у нея.
:1024 И моята е Везни..... и имам същия проблем с нея :-| :1024
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Ver »

Те Везните (заедно с Козирог, Рак и Овен)са кардинален знак, т.е. обичат да казват, да контролират, да властват. Така, че търканията са разбираеми, ако насреща си срещнат същия остър камък :222
И да, можем да пренесем разговора в друга тема :1062
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от bobichan »

Сиренце, стискам ти палци. Дано устоиш на изпитанието.
Меденките от моето детство винаги са били твърди. Именно за това стават още по-вкусни като омекнат от любимото бабино сладко :954
Сиренце, виж какъв сладкиш направих по твоята рецепта. Е наложи се да модифицирам, заради глутена, захарта и т.н. но наистина стана страхотен.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Упяяяяях, успяяяяяяяяях!!!! :1216 :1216 :1216
По никакъв начин не наруших постите с гостуването при нашите. Изненадващо за мен, майка ми напълно ме подкрепи и като заготви едни постни вкуснотии - мани, мани :lol: .
Такааа, сега за протокола - забравила съм какво ядох на 28.03, т.е.

Ден 11

:1044 :1044

Ден 12

Почти целия ден бяхме в движение и карах на банани и сурови ядки, а за вечеря освен задължителната голяма зелена салата и

Лозови сърмички с ориз и маслини

Необходими продукти
Лозови листа
1 морков
1 главичка лук
ориз
маслини
сол, подправки (черен пипер, риган или пък зелени)

Задушава се лука с моркова, добавя се ориза и се залива с малко вода. Вари се до полу-готовност. Добавят се подправките и маслините, нарязани на ситно. Сърмичките се завиват, нареждат се плътно в тенджера, налива де вода, колкото да се покрият, отгоре се слага една чиния да ги затисне и се варят на слаб котлон. Времето за варене зависи от това, дали листата са от буркан или пресни(замразени)

Ден 13

Печени тиквички с чеснов сос (от лимон, чесън и копър)

Ден 14

Пържен патладжан с доматен сос

Ден 15

Чушки, пълнени с леща

Чериии, много специални благодарности за рецептата - наистина са уникално вкусни!

Ден 16

Задушени зеленчуци - броколи, моркови, царевица и гъби + салата от сурови печурки

Ден 17

Панирани (но само с брашно) печени чушки с доматен сос с много чесън

И очевидно днес е

Ден 18

Ябълка, банан, кашу и няколко овесени бисквити (това защото пътувахме)
За вечеря отивам да приготвя една зелена салата (от на мама :lol: ), а свеки е готвила боб чорба.

От утре се вземам в ръце и почвам да готвя разни измишльотини, та да е по-интересно за четене :1062 .
Ще пиша и как се чувствам, но.... по-късно.
Последно промяна от Сиренце на 05 Апр 2013, 19:38, променено общо 1 път.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от cchery »

Цони, накара ме да се усмихна при това Ш И Р О К О! :lol: :lol: Радвам се на завръщането ти - устремно и пламенно! И най-вече ти казвам едно голямо БРАВО за това, че си задържала постенето и при майка ти! Аз си признавам съвсем откровено, че съм голяма лигла в такива ситуации.... :oops: :oops:

Интересно ми стана за лозовите сърми с ориз и маслини - може ли рецептата?! А за чушките с леща - просто съм щастлива,че са ти допаднали, щото вкъщи всички освен мене бая им прикадяваха преди да ги хапнат :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Cheva »

Сиренце написа: От утре се вземам в ръце и почвам да готвя разни измишльотини, та да е по-интересно за четене :1062 .
:lol: Аз на по-простички рецепти се радвам повече.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Ден 19

Супа от спанак с елда

Бях много приятно изненадана от резултата - хареса ми повече от елдените кюфтета. Мислех да я ям 2 дни, но още на обед свърши :) . За вечеря - качамак само със запръжка от олио и червен пипер.

Още в началото бях решила да следя промени в организма си, вкусови предпочитания и т.н., но ... такива почти няма :1044 . Не съм имала периоди на отмаляване, замайване, сънливост. Нито пък обратното - прилив на сили или да се наспивам за 5 часа.
Между другото, все забравям да споделя, че от края февруари, за един месец пих топла вода с лимон сутрин и от това определено имаше ефект - събуждах се лесно и се чувствах много бодра през целия ден. Ще го започвам пак тия дни.

Все пак, ето какви промени забелязах за това време:

1. Кожата ми се изчисти - аз по принцип имам лоша кожа, с много пъпки, петна, пори. Не, че са изчезнали, но видимо са се смалили.
2. Ходя по ГН по три пъти на ден :roll: - отдавам го на многото зелении, които ям. Но и преди си имах редовен стомах.
3. Не изпитвам глад за сладко :1216 - е това вече е супер ефект!!! Предполагам, че тъй като се храня само с въглехидратна храна, организма ми се насища достатъчно.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Cheva »

Сиренце написа: Не съм имала периоди на отмаляване, замайване, сънливост. Нито пък обратното - прилив на сили или да се наспивам за 5 часа.
Е, ти не гладуваш. Ето и пърженко си хапваш. Това, че не ядеш животински е
само подробност. Чинията ти е пълна.
Има народи, които са на веган храна по религиони убеждения, но съвсем не се
хранят здравословно.
Сиренце написа:Нито пък обратното - прилив на сили или да се наспивам за 5 часа.
Това го твърдят хора, преминали на суров режим или на соково разтоварване.
Но след като тялото се настрои.

Продължавай все така.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Публикувай отговор