ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Споделено, откровено, съкровено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

dexter написа:А от къде купуваш какаово и кокосово масло? Мисля, мисля и не съм сигурна дали съм виждала по био-магазините.
Кокосовото си го вземам от Зоя.бг -ето това много ми харесва. А какаовото Боби ми го купува от Хранкооп на преференциални цени.

Тити, абе на сайта на тази фирма не видях нито асортимент, нито цени?! Имаш ли повече инфо?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от tita »

:222 Ами, то асортимента е един - 100 % какаово масло. Те го внасят, но се пакетира от Талодерма ( пак варненска фирма).
Ето така изглежда опаковката:
http://apteka.framar.bg/30027719/%D0%BA ... %B3%D1%80-" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Cheva »

Наистина много добра цена за какаовото масло !
Но мислих, мислих....няма как да дойде при мен на прилична цена.
Тук има био магазин 500гр - 20 лв каза продавачката (очакваха доставка).
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Сиренце »

И аз го гледах, но е в раздел козметични био-продукти. Дали става за ядене?
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

[img]http://imageshack.us/a/img577/379/55406 ... 828562.jpg[/img]

Рецептата не е моя, а я имаме благодарение постига на Тита - Артрецептите на Петя!

Кюфтетата са У Н И К А Л Н И! Особено ако не забравите да им сложите кимиона. :1062 Да, пържат се, но... какво да се направи :1044 - не може всичко да ми е идеално!

Междудругото, за всички, които не искат да пържат - готовата забъркана за кюфтета смес (без да се добавя брашното, а лещата да е много добре отцедена!) е идеално пюре към.... да речем пилешко месо като в този случай лично според мен ще е добре да се пасира и лука, за да не хруска. Много е важно да не се забравя да се сложи пресен магданоз или пресен кориандър. А малко ароматен зехтин ще е само бонус.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от bobichan »

Обожавам кюфтета от леща. Мерси за подсещането. Имам още 1 кг останал от българската био леща от Хранкоопа.

Хайде черната станция да се включи пак :1062

За хората, които не желаят да пържат - могат да оформят по-плоски кюфтенца и да ги подредят в тава, постлана с хартия за печене. Подготвяйки сместта имайте предвид, че трябва да сложите повече мазнина, защото печени стават малко по-сухи. Ако желаете можете да ги напръскате с олио на спрей. Аз го разреждам 2 към 1 с вода, за да е по-финно впръскването, а и защото мазниата смесена с вода има по-ниска точка на горене, което я предпазва от прегаряне (тоест не става канцерогенна!). А можете и просто да ги намасните с четка или с ръка.
Леща и месо не е добра комбинация според разделното хранене. :oops:
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
tita

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от tita »

Сиренце написа:И аз го гледах, но е в раздел козметични био-продукти. Дали става за ядене?
Става и още как :954 .. Сещам се за една констатация на Чери в стил ... "ама как това, с което си мажа Д-то, ще сложа в устата?", та тук ситуацията е точно същата. Напоследък често забърквам сладки овесени блокчета със същото какаово масло, което ползвам и за разните кремове, с които се мажа.

Сиренце, мога да ти донеса от това какаово масло на срещата в Усоето. Всъщност приемам заявки и от други мецанки. Мога да пращам с пощенска пратка за 3 лв, до съответен офис на Еконт. Там от където го купувам цената за 400 гр. е 6,80лв.
Чева, на теб мога лично да ти донеса. В края на месеца ще си идвам към Казанлък. :222 Ама ще ти пиша на ЛС.

Черитка, sorry че ти оспамих темата. Спирам ... :128
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

tita написа:
Сиренце написа:И аз го гледах, но е в раздел козметични био-продукти. Дали става за ядене?
Става и още как :954 .. Сещам се за една констатация на Чери в стил ... "ама как това, с което си мажа Д-то, ще сложа в устата?", та тук ситуацията е точно същата. Напоследък често забърквам сладки овесени блокчета със същото какаово масло, което ползвам и за разните кремове, с които се мажа.

Сиренце, мога да ти донеса от това какаово масло на срещата в Усоето. Всъщност приемам заявки и от други мецанки. Мога да пращам с пощенска пратка за 3 лв, до съответен офис на Еконт. Там от където го купувам цената за 400 гр. е 6,80лв.
Чева, на теб мога лично да ти донеса. В края на месеца ще си идвам към Казанлък. :222 Ама ще ти пиша на ЛС.

Черитка, sorry че ти оспамих темата. Спирам ... :128
Няма проблем за спама - тук му е мястото, нали всички търсим пътя! :1062

Току-що си направих поръчка на това същото какаово масло от този сайт - и цената му е отново 6,80 лв. Т.к. фирмата е пловдивска за доставка - вземат по 2,50 до офис на Еконт.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

tita написа::524
Ами като съм такава шматка, сега ще поясня защо исках да ви напиша през кой сайт съм си поръчала какаовото масло вчера :1210 :1210 . Защото първата опция, която гугъл предлага е през интернет сайта на "Аптека ФРАМАР". Обаче вижте какво става, когато човек решава да си го поръча:
kakaovo maslo.png
(66.49 KiB) Свалено 2399 пъти

Не стига, че го продават на 8 лв/бурканчето, ами доставката е още 6 лв отгоре :!: :!: :!: :1215 :1215 ..... а не намерих никъде на сайта им дали имат някъде магазин в София, за да отида на място и да си го взема. Ето защо много се зарадвах, когато видях този онлайн магазин на пловдивската фирма. Комбинирахме се двете с Боби и си поръчахме маслото оттам и ще си поделим тези 2,50 лв куриерска доставка до София, което на практика прави бурканчето с какаово масло по 8,05 лв!!! А ако ни хареса и сме го свършили, Тити, ще те моля със сигурност да ми купиш и донесеш на УСОЕТО! :940
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ПОСТЕН ГЮВЕЧ С КАРТОФИ, ГУЛИЯ И ДОМАТЕН СОК

Необходими продукти:

картофи - 500 г
гулия - 200-300 г
лук - 1 глава
морков - 1 голям
целина - четвърт глава от големите или 1 малка
доматен сок - 400-500 мл
пълнозърнесто (или каквото ползвате) брашно - 3-4 с.л.
сол, зехтин, олио, магданоз, целина на листа, риган, черен пипер, червен пипер,
къри - 1 с.л.
кимион - 1 ч.л.


Начин на приготовление:

Картофите и гулията се обелват и нарязват на парчета с големина по ваш вкус. Сипват се в тавичка, наръсват се с черен пипер, сол, къри и зехтин и се овалват добре. Добавя се вода, която наполовина да покрие продуктите и се слагат да се пекат/задушават във фурната.

В дълбок тиган или в тенджера се сипва олио/зехтин - около 150 мл или по ваша преценка, добавя се около 100 мл вода и се слага щипка сол. Когато олиото и водата заврат в тях се изсипват настъргания на ренде морков и нарязаната на малки кубченца целина. Оставят се да омекнат за 5-10 минутки, след което се добавя и лука, който също трябва да омекне. При необходимост, можете да долеете още вода. Когато и лукът е почти готов се сипват 3-4 лъжици брашно и се оставя за около 5 минутки да поври. След това се изсипва доматения сок, който се подправя ригана и кимиона, и ако е много кисел - щипка захар. Доматения сос се оставя да ври за 15-20 минутки в зависимост от силата на котлона ви - трябва да стане с консистенция на гъст кетчуп - чак след като е готов му се слагат нарязаните на ситно целина и магданоз - така няма да изгубят ароматите си от дългото варене.

След като картофите и гулията във фурната са омекнали и почти готови, се заливат с доматения сос - ястието се запича за около 20 минути. Много върви с пресен чесън.

В тази рецепта се опитах да избегна комбинацията на месо с въглехидратни зеленчуци, т.е. стандартния гювеч с месо, както и запръжката при приготвянето на доматения сос. Честно казано вкусът не пострада никак от тези "лишения". :lol:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор